» »

HP Compaq nx6125 problemi :(

HP Compaq nx6125 problemi :(

mCerne ::

Ok.... pred kratkim sem dobil HP compaq nx6125. Vsakič ko sem hotel računalnik zalaufat se je pred welcome zaslonom pokazal blue screen in računalnik se je ugasnil. Nato sem formatiral disk in na novo naložil windows XP sp2. Približno 3 dni je računalnik delal super. Edini problem ki se je pojavil že takoj po formatiranju je bil ta da ko sem hotel računalnik restartat se je use ugasnilo samo ventilatorji so laufali, zagnati se pa ni hotel nazaj. Zato sem moral tiščat gumb da se je ugasnil nato pa sem ga lahko spet normalno užgal. Potem se pa čez par dni računalnik ni hotel več užgati. Ko sem pritisnil stikalo so se lepo use lučke posvetile in tik preden bi se užgal monitor in se prikazal boot screen se je ugasnil kot da bi prerezal kabel od elektrike vendar se je naslednji trenutek spet užgal in ugasnil. Ta cikel se je ponavljal usaj petkrat preden se je nehal ugašat. Nato so laufali samo ventilatorji in disk. Ekran je bil črn. Ko sem ga potem probal zagnati naslednji dan se je normalno užgal in delal. Use normalno kot da ni nič narobe. Potem pa sem ga čez dan enkrat restartal in spet isto kot dan prej. Samo zaganjl pa ugašal se je. Počakal sem par ur in računalnik se je spet normalno zalaufal in delal. Zaradi straha nisem računalnika potem več ugašal in je delal približno 2 dni brez problema. Potem pa se mi je čez noč zaradi automatic updates sam restartal. Zjutraj so laufali samo ventilatorji in disk ekran pa je biu črn. Nasilo sem ga ugasnil nato pa ga nisem mogel več v prvo zagnati. Ko mi je po parih poskusih pritiskanja na power tipko uspelo je računalnik kašne pol ure lepo delal nato pa se je pojavil blue screen in spet ga nisem mogel zagnati nazaj. Naslednji dan se je zgodba ponovila. Ko pa sem ga hotel zagnati danes mi je po parih poskusih užiga končno ratalo pridti do boot screena vendar pa mi je potem napisalo: Non system disk. Insert system disk and strike a key. Tko da mi je polahko prekipelo in sem računalnik razstavil do zadnjega šraufa. Na matično ploščo sem priklopil samo tipkovnico, disk, ekran in tipko za zagon. Računalnik je v prvo lepo užgal in tudi naložil windowse. Nato sem ga na silo izklopil in še enkrat užgal vendar je tudi v drugo lepo užgal. Pustil sem ga lufati par minut in nato se je pojavil blue screen in spet se je začelo dogajati isto kot prej. Nisem ga mogel užgati, če mi je pa že ratalo sem pa spet dobil sporočilo da ni diska. Kaj naj naredim? Obupan sem že nad tem računalnikom. Sploh nevem kaj naj bi bilo lahko narobe. :(

DeeCoy ::

Imaš vse driverje gor? (chipset, grafična itd.)? Termalna pasta je vredu nanešena?

Pentium ::

Verjetno plata crkuje. Ti HP-jevi prenosniki (nx61xx serije) so še posebej dovzetni za odpovedi matične plošče.

#000000 ::

Plata 100%

mCerne ::

aha.... pol je sam za u smeti še.... se mi ne splača rihtat. hvala za tako hiter odgovor. :)

Pyr0Beast ::

Plata - čipset kaput.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

Ne u smeti metat! Če nimaš za kaj imet, mi ga pošlji po pošti da imam za rezervne dele ;))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik je obsedel hudič (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506908 (4854) GTX970
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326642 (6035) smotanc
»

Blue screen

Oddelek: Strojna oprema
13847 (835) m4dj
»

RAčunalnik se samodejno restarta!

Oddelek: Pomoč in nasveti
251791 (1327) maxsustar
»

pri enem disku mi zmrzne pri drugem ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
5752 (699) Spajky

Več podobnih tem