» »

Kaj je smiselna nadgradnja za Q9300/oc3015MHz/4GB

Kaj je smiselna nadgradnja za Q9300/oc3015MHz/4GB

umetnic ::

Zadnje čase se mi zdi, da je čas za nadgradnjo sistema.

Kaj bi bila smiselna nadgradnja money/value za

Intel Core 2 Quad Q9300 @ 2.50GHz overclocked na 3,15.
4.0GB Corsair Dual-Channel DDR2 @ 503MHz (5-5-5-18)
Gigabyte Technology Co., Ltd. EP45-DS3R (Socket 775)
ATI Radeon HD 5700 Series 1GB

Želim večjo hitrost in odzivnost sistema pri vsakodnevni uporabi.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

mtosev ::

Če nimaš SSDja potem je to najboljša možna nadgradnja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

umetnic ::

Nimam, trenutno laufa sistem iz SAMSUNG HD642JJ ATA Device.
O kakšni pohitritvi procentualno govorimo?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

mtosev ::

Najmanj 30% pri zagonu programov in vsaj 50% pri bootu v OS.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

umetnic ::

No to je že opazno...
kaj pa če bi ostalo konfiguracijo moral menjat, (saj nekaj crkujejo USBji in se bojim, da bo kmalu sla plata) Kaj bi bila najbolj smiselna investicija, da bi opazil recimo 50% pohitritev?
Hvala Lepa!
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

BALAST ::

Tudi če crkujejo kontrolerji USB je ostalo lahko brezhibno, edino kar rabiš je nova PCI kartica z USB krmilnikom.

umetnic ::

Potem bi rabil kar nekaj kartic...za to mojo vojsko usb naprav...
druga stvar, ki se dogaja, pa je da se vcasih po nekaj sekundah vklopa, sistem ponovno izklopi in ta cikel se konstantno ponavlja, dokler fizicno ne izklopim napajalnika zadaj za nekaj sekund...tretja stvar pa, da imam vec razlicnih instalacij windowsev in v vseh sedaj winrar zamrzne celoten sistem...disk je v redu, rar datoteke tudi...skratka cudne stvari se dogajajo...:D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

mr1two ::

Predlagam, da si malo ogledaš stanje kondenzatorjev na matični plošči. Postopno crkovanje komponent(zvočna, mrežna, mogoče usbji) je lahko znak dotrajanosti. Lahko bi bil vzrok za napake tudi v napajalniku, bi ti pa znal več povedat, če napišeš kaj imaš.
Največ profitiraš z SSDjem, to je res, ampak če poveš kaj točno ti deluje "počasi", potem boš deležen še večje pomoči:) (ali je to odpiranje filma, nalaganje strani, performance v igrah ali kaj tretjega)

umetnic ::

Predvsem Outlook dela prepocasi, da bi v njem lahko ucinkovito delal...ceprav je instalacija dokaj clean...
problem pri USBjih je, da vcasih dela vse, vcasih pa ne...takrat ko recimo ne zazna na novo prikljucene USB naprave in naredim reset preko tipke, se ta reset izvede zelo pocasi, potem pa traja tudi 30 sekund in vec, da pride cez bios...ce se ze po nekaj sekundah ne izklopi in sam ponovno vklopi...in to potem traja dokler ne izklopim in cez nekaj sekund ponovno vklopim napajalnika...
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

BALAST ::

ko recimo ne zazna na novo prikljucene USB naprave

klasika pri rebootu... V veliki meri to najde že osvežitev USB naprav v nadzorni plošči (poišči nove naprave).

ameba ::

Kup SSD ( 64 GB ali 128GB ), posledično boš na novo inštaliral windowse in boš vidu svojo "nadgradnjo" :-))

umetnic ::

Tnx, torej najprej SSD...
@BALAST probam naslednjic ko zmrzne zaznavanje...
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

mr1two ::

umetnic: upam, da nimaš vseh naprav priklopljenih na kšnih crappy usb podalških brez dodatnega napajanja. Zadeva namreč(v primeru prenosnih diskov, ki vlečejo napajanje prek usb kabla) postane super nadležna, če daš vmes še kak meter kabla(stvar se ne zažene, šteka, posledično tudi sistem ne ve točno kaj se dogaja in je neodziven)... tako da če imaš podalške, jih najprej zabriši skozi okno(razen če jih rabiš za priklop kakšnega usb ključa, naprave z dodatnim napajanjem...), pa poglej če je kaj bolje.
Drugače je pa sistem še vedno super soliden, procesor je mašinca, grafična je sposobna gonit večino špilov...
Še ssd dodaš, da stvarca leti, pa bo.

Pa napiši prosim, kakšen napajalnik imaš.
LP

umetnic ::

@fructal-jabolcnik: veliko naprav je na 3-5m USB podaljskih, a ne na HUBih...kabli so bili kupljeni preko Ebaya...a so precej kvalitetni...vsaj glede na debelino...kaksni tanjsi usb podaljski pa praviloma hecajo, cetudi bi bili dolgi samo 50cm...

Brez podaljskov zal ne gre...v kisti pa imam trenutno 8 USBjev na plati + 2x5 USB portov na dveh PCI karticah...miska, kamera, CardReader in se kaksen gadget pa so priklopljeni preko edinih dveh HUBov v monitorjih.

..nekajkrat se comp ni hotel zbuditi iz cikla na zacetku...(boot se je ustavil predno je nasel diske, ali pa se do tja ni prislo in je ze sledil autoreset in po nekaj sekundah auto turn on)
..takrat sem populil ven vse USB naprave in kista se je po nekaj poskusih prizgala...

napajalnik pa je prišel skupaj z Kisto. Antec Earthwatts 500 power supply

slikca

Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

amigo_no1 ::

Preveri kako stabilne so linije ob obremenitvi.

umetnic ::

@Amigo no1: Merim samo s kaksnim softwareom...ali multimetrom?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

bluefish ::

Everest.

klinker ::

Meni je boot enako sral na prejsnji Gigabyte X48. Ampak se je to dogajalo samo z enim USB 2,5" zunanjim diskom in ko sem menjal ohisje diska je delal vredu. Probaj ugotovit kera naprava ti dela probleme.
In ja...jst dam tudi glas za SSD. Kak Intelov 320 120GB je dobrih 200eur, 160GB pa okoli 270eur.

umetnic ::

@klinker: zanimivo...diskov je pet...vsaj dva bi znala bit sumljiva...bom res probal enegea za drugim ven pulit...
SSD it is...a bo trenutni budget zal do max 100 eur brez davka pri severnih sosedih...

@bluefish: kot kaze se sedaj imenuje AIDA64 Extreme Edition...ze downloadam...
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

logit ::

@bluefish: kot kaze se sedaj imenuje AIDA64 Extreme Edition...ze downloadam...


Hehe, prvič vidim/slišim. Link

umetnic ::

@klinker: ">BIOS settings za problem s starimi diski

sem premaknil, upam, da bo sedaj en problem manj...
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen zagon sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
202087 (1550) Compufreek
»

Windows 8.1 zmrzuje ob prenašanju podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
273533 (2777) simon7426
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317270 (13393) G_mAn
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
221999 (1680) Duhec
»

AMD46 killer

Oddelek: Strojna oprema
61018 (784) Caligula

Več podobnih tem