» »

Gamer računalnik

Gamer računalnik

Freeeaakmaan ::

LP!
Kopujem nov računalnik za igranje iger, gledanje filmov...
Budget je nekje 1000€, seveda lahko tudi manj :D
Nekaj sem sestavil že sam zato prosim za nasvete kaj spremeniti, če je vse kompatibilno itd. Naj še povem da imam namen navijati ;)

ASUS Sabertooth P67 Rev. 3.0 - Intel P67/DDR3/CFX&SLI/1155/ATX
174.00 € (?)

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
187.20 €

MSI GeForce GTX 560 1GB Twin Frozr II OC
186.00 € - je MSIjeva Twin Frozr grafična dobra ali naj raje kupim kakšno Asus?

Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
92.40 € (?)

Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
56.40 €

SATA Sony NEC AD-7261S LightScribe
27.60 € (?)

Corsair Gaming Series GS700W - 80+
88.80 € (?)

Cooler Master HAF 932
138.00 € (?)

Noctua NH-D14 (am2+, am3, 775, 1155, 1156, 1366)
69.00 € (?)

Kupil pa bo verjetno pri Dinokompu, imajo tam tudi zastonj sestavo? Mogoče kdo ve približno kakšna bi bila poština?
Hvala in LP! :D

mr1two ::

Dobra sestava. Na tvojem mesti bi malo poškrtaril pri ohišju(ne dosti, ampak kšn dobr za 80-90 se pa že najde). Pogledal bi še za hlajenje, ker 70 evrov za zračno je precej(če najdeš boljši p/p), nekaj malega dodal in poknil not še SSD.
Poštnina po mojem okrog 10 evrov(zaradi teže), lahko jih pa vprašaš.

minimus ::

Jest bi pa plato zamenjal za Gigabyte GA-Z68X-UD4-B3.

Freeeaakmaan ::

Jah kakšnega SSDja nebi notri dajal, raje malo prišparam :D
Glede hlajenja imaš prav, najraje bi sicer kakšnega Mugena vzel pa ga pri Dinokompu nimajo, kaj priporočate vi?
Pa še kakšen predlog glede ohišja?
Glede plate pa se Gigabytove baje dosti kvarijo itd, pa čez kakšne 2 leti bom verjetno SLI naredil pa še eno GTX 560 noter dal ;)
Kaj pa rami so kompatibilni in OK?
Napajalec bo pa verjetno dovolj močen za kakšen SLI, ali priporočate kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

Jaz kupujem plate od ASUSa in zaenkrat me ni še nobena pustila na suhem. Meni v oko sede tole ohišje Fractal design, čeprav ni ravno poceni. Boš pa vseeno veliko bolj užival v tišini z njim kot s kakšnim odprtim hafom.
Glede SSDja: tudi sam sem se dosti časa obotavljal, ampak je pospešek po nakupu res vreden denarja. Če imaš priliko kje videt, kako dejansko hitra je zadeva se lahko sam prepričaš.

galu ::

Kar se tiče sestave...
Lastim si isto plato, procesor, RAM, in tudi HAF932 sem že mel.
Matična je odlična, procesor se navija krepko čez 5GHz na vodi, RAM je dober.
Glede ohišja, pa je pač osebni stil. Jaz sem ga po 2 letih prodal, ker mi je bil preveč odprt (kot božična jelka, in preglasno).
Tako to gre.

jazbec ::

vzami gtx560 Ti
plata je dobra, hlajenje pa še boljšecoolerja ne menjavaj

ameba ::

Dj si namest Sbertooth kup Z68, ker omogoča še intergrirano grafiko ( namreč nikol ne veš kdaj te tvoja grafična pusti na cedilu ) :-)

ac1t ::

No lej men je komp superca ;) .
Drgač se pa res da tud brez tako dragega ohišja prežvet, beri (http://www.mimovrste.com/artikel/241005...

In pa 3,3 Ghz procesor z 8 gb Ram-a pa ti res ni treba navijat :D . Ampak jaz te lahko v nedogled prepričujem da ne.. Vem da boš :P . Pa če že misliš navijat - hlajenje, hlajenje in še 1x hlajenje .
Drgač pa mislm da Dino komp ne sestavlja računalnikov (?), in če boš že sam sestavljal ti polagam na dušo da delaš z anti-statičnimi rokavicami, ker mimogrede kak čip skuriš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ac1t ()

Siddh ::

ah kaj ga mučiš z temi antistatičnimi rokavicami :|

predn začenš sestavljat komp je dovolj da se samo napajalca priklopljenega v vtičnico dotakneš pa je, pa še to niti ni potrebno
pa mogoče roke v srajco obrisat, če so potne :))


jazbec ::

pa dinokomp sestavlja pc-je
samo napisat moraš, da hočeš sestavo-le ta je zastonj

pa nevem zakaj pri 3.3ghz procu in 8gb rama nebi navijal

Freeeaakmaan ::

No evo en update, sedaj rabim le še predloge in nasvete glede napajalnika, ohišja(do 100€, zahteve so le dober airflow in USBji itd zgoraj) in coolerja(mogoče obstaja kakšna cenejša alternativa D-14?).



ASUS Sabertooth P67 Rev. 3.0 - Intel P67/DDR3/CFX&SLI/1155/ATX
174.00 €

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
187.20 €

Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl8 KIT - 1.50V
110.40 €

MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II
213.60 €

Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
56.40 €

SATA Sony NEC AD-7261S LightScribe
27.60 €

jazbec ::

cooler vzami c-14
poleg noctue nd-d14 najboljši zračni cooler
ohišje si izberi sam glede nato kaj ti je všeč-glej samo,d aima minimalno 2 ventilatorja (spredaj in zadaj)

napajalnik pa kak corsair, antec, cougar, chieftec

Freeeaakmaan ::

Kakšna je sploh razlika med C14 IN D14? Kaj pa menite o tem ohišju: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
(Spredaj bi dodal še 1 ventilator)

Napajalnik pa bi bil tale ok?:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

jazbec ::

napajalnik je ok
recimo to ohišje je odlično če imaš dovolj
-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...

razlika med cpu coolerji je da c-14 na sabertooth-ki še malo več zniža temperature (naveza cooler+tactical vest, ker piha pod njega)

pri biloikateri drugi matični ša je noctua nh-d14 boljša

Freeeaakmaan ::

Bi bil napajalnik v prihodnosti dovolj močen tudi za 2x gtx 560 v SLIju?
Ohišje mi je pa predrago, skoraj toliko kot Haf :S

jazbec ::

bo dovolj za gtx560 Ti v sli

ac1t ::

@jazbec

če hoče pohitrit celoten comp, bi mogu tud vzajemno s procesorjem tud RAM navit ampak, 1600 Mhz je konc pr ramih. Ker procesor bo vedno mogu ram čakat (latenca and company) . ;)

Freeeaakmaan ::

Še kakšen predlog glede ohišja do 80€? :D

Siddh ::

kartonasta škatla :))


drugače pa antec 300
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...


Freeeaakmaan ::

Komponente nej pa s selotejpom gor lepim? No sej nič ne rečem, proti vibracijem je že...
Ja tale Antec mi je kar všeč :D

jazbec ::

dober je ampak nima lukenj za cable manegement

Siddh ::

pa saj za cable management so pa vezice :D


jazbec ::

ampak kablou nemoreš skrit+ko jih je večji pretok zraka oz. boljši air-flow

Freeeaakmaan ::

Sem šele sedaj ugotovil da ima Antec 300 napajalnik spodaj, kar mi ni najbolj všeč...
Predlagate še kakšenega do 80€? :D

jazbec ::

saj je boljše če je napajalnik spodaj (tako ima večina boljših ohišji)

Freeeaakmaan ::

Aja te ga pa nisem vedel 8-O

Siddh ::

stem da ima napajalnik spodaj, njegov ventilator vleče zrak izpod ohišja ki je hladnejši, vsaj zdi se mi da je tako

drugače pa na tem antecu kable samo nekam ob strni z vezicami povežeš da niso ravno na sredini, estetika tu nima velikega pomena ker je ohišje zaprto

ima pa sošolec takšno ohišje z orginal ventilatorji in moram rečt da je zelo tiho, je pa res da sem jaz navajen glasnih kompov, ampak vseeno:)


novinec09 ::

Vengeance nebodo šli pod D14 hladilnik.
Pri navijanju 1155 proc. sta frekvenca in latence nepomembna, saj se navijajo z množilnikom. 1333Mhz je več, kot dovolj.

Za 1000€ bi ti priporočal tale sistem:

ASUS Sabertooth P67 Rev. 3.0 - Intel P67/DDR3/CFX&SLI/1155/ATX
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
Noctua NH-C14 (am2+, am3, 775, 1155, 1156, 1366)
TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
Sony NEC AD-7261S LightScribe
Rasurbo Real & Power 650W - 80+
Fractal Design Define R3 Black Pearl

Skupaj = cca 997 €

p.s.:

Hladilnik C14 ti je boljša izbira, saj piha neposredno na osnovno ploščo, z čemer hladi zraven procesorja še rame in ploščo.
Kar se tiče napajalnika - imam ga sam že precej časa in sem več, kot zadovoljen z njim - poganja močnejši sistem od tega brezhibno, je modularen, ter zame zelo pomembna stvar - JE NESLIŠEN !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novinec09 ()

TOP ::

novinec09 je izjavil:

Vengeance nebodo šli pod D14 hladilnik.
Pri navijanju 1155 proc. sta frekvenca in latence nepomembna, saj se navijajo z množilnikom. 1333Mhz je več, kot dovolj.

Za 1000€ bi ti priporočal tale sistem:

ASUS Sabertooth P67 Rev. 3.0 - Intel P67/DDR3/CFX&SLI/1155/ATX
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
Noctua NH-C14 (am2+, am3, 775, 1155, 1156, 1366)
TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
Sony NEC AD-7261S LightScribe
Rasurbo Real & Power 650W - 80+
Fractal Design Define R3 Black Pearl

Skupaj = cca 997 €

p.s.:

Hladilnik C14 ti je boljša izbira, saj piha neposredno na osnovno ploščo, z čemer hladi zraven procesorja še rame in ploščo.
Kar se tiče napajalnika - imam ga sam že precej časa in sem več, kot zadovoljen z njim - poganja močnejši sistem od tega brezhibno, je modularen, ter zame zelo pomembna stvar - JE NESLIŠEN !

In posledično vrtinči vroč zrak namesto da bi ga odvajal,ven.Hlajenje plate in ramov je brezpredmetno,zato kar bo on rabu PC.

novinec09 ::

Ima ohišje vent. za In & Out, tako, da nebo vročega zraka kaj dosti.
Drugače pa še vedno lahko izbere D14 na moji sestavi - cena je enaka. ;)

m4d_m4n ::

Glede tele plate, tale "Thermal Armor" zna bit problematičen če rabš baterijo vn uzet.

One of the biggest features that stands out about this board is the "Thermal Armor" feature. What this is a shroud that fits over the almost the entire motherboard surface. It can be used as an air ducting device that will deliver cool air over the surface of the board's components. Now for the most asinine thing about this: ASUS does not provide a fan. That is right, the biggest feature of the board is not supported out of the box. ASUS mentioned two issues as to why this is so. 1. They fan would raise the cost of the product. 2. It did not want to go through the expense of qualifying fans. ASUS did however spend the money to make the shroud, install the shroud, and market the hell out of the shroud. And ASUS did spend the money to build a "TUF Thermal Radar" piece of software that monitors points all over the surface of the motherboard. ASUS not including the fan with this is just friggin' STUPID...STUPID...STUPID. Someone should have their ass kicked over this. The other down side to the Thermal Armor is that if you need to pull the CMOS battery, you are screwed....or rather you need to be prepared to be unscrewed by removing the Thermal Armor. No "external" CMOS reset switch....bad design. It does come off rather easy....when there is NOTHING installed on the board. If it is installed in your case and you need to pull the battery, you just signed up for a lot of fun.


Vir http://www.hardocp.com/article/2011/05/...

69charger ::

Lol zgleda res še niso slišal za CLR CMOS switch ki ga priklopiš na plato. In kaj hudiča ti bo tisti ventilator zraven če ga lahko sam kupiš in namontiraš da piha na plato.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

mihco ::

Siddh je izjavil:


ima pa sošolec takšno ohišje z orginal ventilatorji in moram rečt da je zelo tiho, je pa res da sem jaz navajen glasnih kompov, ampak vseeno:)

Verjetno ne znas objektivno gledati na stvar ker si "navajen glasnih kompov". Antec300 z orig venti je ropotulja!

Siddh ::

saj to sem hotel povedat da objektivno nebi znal najbolše povedat, ampak ropotulja pa tudi ni


Freeeaakmaan ::

Kaj pa tole:


ASUS P8P67 REV. 3.0 - Intel P67/DDR3/CFX/1155/ATX
140.40 €

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
187.20 €

Corsair XMS3 8GB 1600Mhz cl9 KIT i5 - 1.65V
88.80 €

MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II
213.60 €

Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
56.40 €

Corsair Gaming Series GS700W - 80+
88.80 €

SATA Sony NEC AD-7261S LightScribe
27.60 €

ANTEC Three Hundred
63.60 €

Noctua NH-D14 (am2+, am3, 775, 1155, 1156, 1366)
69.00 €

Skupaj: 935.40 €

Je vse kompatibilno in ali bi bili te rami za hladilnik OK?

ameba ::

Freeeaakmaan ::

Kaj pa bi s tem sploh pridobil?

ameba ::

Najnovejša plata je in združuje P in H model. Torej P za navijanje, ter H za vgrajeno grafiko.
Če ti je vseeno za grafiko, vzemi P model, sam pač Z model je najnoveša izdaja itd...
Če boš naviju je verjetno bolš samo P.

Sicer pa

http://forums.techarena.in/motherboard-...

http://www.tomshardware.co.uk/forum/289...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()

Freeeaakmaan ::

Še kakšen predlog glede sestave? :D

yayo ::

Siddh je izjavil:

stem da ima napajalnik spodaj, njegov ventilator vleče zrak izpod ohišja ki je hladnejši, vsaj zdi se mi da je tako


že, ko se sam ukvarjam s podobno problematiko:
Standard po kateremu je bil napajalnik nekoč montiran v ohišju zgoraj/zadaj je uvedel Intel. Da bi pomagali hlajenju pregrevajočega se procesorja so namestili ventilator, ki vleče zrak not v napajalnik na dno napajalnika, nad procesor. Tako je ventilator vlekel vroč zrak od procesorja v napajalnik in ven zadaj skozi napajalnikovo rit.
Veliko modernih ohišij ima prostor za napajalnik spodaj, nekatera ohišja imajo pod napajalnkom tudi mrežico skozi katero lahko vleče hladen zrak iz prostora (ampak ne vsa ohišja). Pri takih ohišjih lahko izbereš če boš ventilator obrnil gor ali dol. (in ne pozabit, ventilator od napajalnika ne piha ampak sesa zrak) Če je pod napajalnikom mrežica, oziroma perforacija, in ga obrneš z ventilatorjem dol, potem bo vlekel hladen zrak iz prostora in bo hladil SEBE (pa pobiral prah, če ga imaš na tleh). Če ga obrneš gor bo vlekel topel zrak od grafične in se grel, ampak bo topel zrak tudi odvajal ven iz ohišja. Če nimaš perforacije na dnu ohišja in obrneš ventilator od napajalnika proti dol nisi dosegel nič. In kakšno razliko pri temperaturi v ohišju so ugotovili z merjenjem obeh variant? Nobene bistvene razlike ni bilo. Zadeva ostane stvar okusa, a če obrneš ventilator proti tlom se splača podenj postaviti filter za prah. V teoriji bo napajalnik zaradi hlajenja samega sebe imel daljšo življensko dobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

klinker ::

Freeeaakmaan je izjavil:

Še kakšen predlog glede sestave? :D


Gigabyte GA-Z68X-UD3-B3 - Intel Z68/DDR3/CFX&SLI/1155/ATX 156.00 €
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX 186.00 €
Noctua NH-C12P (am2+, am3, 775, 1155, 1156, 1366) 39.00 €
TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 72.00 €
MSI GeForce GTX 570 1280MB OC 272.40 €
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 56.40 €
SATA Sony NEC AD-5260S 20.40 €
Corsair Enthusiast Series TX 650W V2 - 80+ Bronze 88.80 €
Cooler Master 690 II Advanced 102.00 €

Skupaj: 993,00 € @ dinokomp.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012365 (11309) IvoJan
»

Gamer računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
264220 (3141) cajhi
»

Računalnik ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
131203 (950) jurehaup
»

racunalnik do 1100 e

Oddelek: Kaj kupiti
294598 (3812) jazbec
»

Nasvet pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
392794 (2346) Soon

Več podobnih tem