» »

Identifying network...

Identifying network...

CyberPunk ::

Ocitno pri MS napredek velikokrat pomeni "en korak naprej, dva nazaj". Sem iskal po Googlu, pa do zdaj nisem nasel se nic relevantnega na temo Windows 7 "vrtecega modrega krogca" nad ikono za omrezje v system trayu ("identifying network") v povezavi z mojo tezavo.

Veckrat se mi namrec zgodi (npr. po prebujenju laptopa iz hibernacije ali ponovnem fizicnem priklopu mreznega kabla, ki je bil nekaj casa odklopljen), da se tisti krogec vsaj kako minuto "vrti" in takrat mreza ni dostopna. To se zgodi ne glede na to, da masina ze ima dodeljen IP od DHCPja vsaj do leta 2147, ali pa je IP rocno vnesen. V drugih primerih pa je priklop takojsen (tako kot v WinXP ali prej - kabel not', pa dela) - kaksnega vzorca pa nisem ugotovil. Se mi je pa celo zgodilo, da sem po prihodu v drugo omrezje, kjer je bil drug segment, zaman cakal na pridobitev IPja od DHCPja, razen ce sem rebootal masino.

V takih primerih je v event viewerju ponavadi kaksen zapis na temo, da ni nasel teredo.ipv6.microsoft.com (event ID 1014).

Kaj bi bila resitev za to tezavo? Kot receno, pricakoval bi, da stvar deluje tako kot v vseh verzijah do XPjev: Kabel vklopljen, mreza dela, kabel izklopljen, mreze ni, imas IP, delaj, nimas IP, pridobi ga od DHCP. Brez kaksnega silnega prefinjenega identificiranja omrezja v ozadju. Ne rabim Homegroup, ne rabim discovery, ne rabim sharinga.

Malajlo ::

V vprašanju imaš odogovor. IPv6. Najbrž ga ne uporabljaš, zato ga izklopi. Kljukico stran.

CyberPunk ::

Kljukica za IPv6 je izklopljena ze nekaj casa. Domnevam, da moram probati se tole:
http://www.mydigitallife.info/how-to-di...

Ce prav razumem, je to loceno in nima zveze s "pravim" IPv6 protokolom, ki je odkljukan v network adapterju?
Sedaj je stanje tako:
Teredo Parameters
---------------------------------------------
Type : client
Server Name : teredo.ipv6.microsoft.com.
Client Refresh Interval : 30 seconds
Client Port : unspecified
State : dormant


Nekateri zapisi v logu so tudi "Name resolution for the name dns.msftncsi.com timed out after none of the configured DNS servers responded." To je verjetno povezano s tistim phone-home, ki je bil obdelan pred casom. Najbrz rabim tudi tole izklopiti?
http://blog.tiensivu.com/aaron/archives...

ABX ::

Po hibernaciji imaš težavo?

Naredi update mrežnih driverjev in upaj da so odstranili bug.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

CyberPunk ::

So imeli ze vsaj dva apdejta v tem letu... ;)

norcuron ::

Pri meni se dogaja ista zadeva, če za par sekund izklopim wireless in ga spet prižgem pa se normalno "potegne" na net, tudi ob restartu ni težav, edino, ko se dvigne iz hibernacije. Prej nikoli ni blo teh težav, zadnje leto po dveh updejtih mrežnih driverjev.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Pinks ::

Rad bi se že zdej opravičil za neprimeren komentar oziroma za pomoč, ki ni primerna da jo tlele objavljam. Vendar ne vem na koga se naj obrnem.

Moj problemn je ta da ne znam oddat temo, ki bi se objavila pod "sveže teme", oz. pod "teme zadnjih 24 ur"

Oddal sem temo, vendar jo moraš poiskati. Oddelki --> Kaj kupiti --> in šele potem lahko najdeš mojo temo.
Zaradi tega pa veliiko manj ljudi opazi mojo temo, kar pa mi ni všeč.

Dost bo samo če mi kdo obrazloži kje pa kako objaviti temo.

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po menjavi mrežne RDP ne dela.

Oddelek: Operacijski sistemi
321819 (834) WhiteAngel
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472997 (2548) RuskiSnajper
»

Naslovov IPv4 zmanjkuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5117845 (15637) JanZorz_go6
»

Naslovi IPv4 bodo pošli prihodnje leto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
819340 (7024) Bakunin
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303130 (2254) just_a_cook

Več podobnih tem