» »

računalnik se resetira sam od sebe

računalnik se resetira sam od sebe

samsung ::

Vsake nekaj minut (lahko je 15 min, pol ure ali 1 uro) se računalnik resetira sam od sebe.
Če igram pa kakšno igro, pa že po nekaj minutah.

Imam:
AMD XP 2000+
Geforce 4 Titanium 4200
80 GB Seagate 7200
256 MB Ram
plata EliteGroup ECS K7S5A
+ ADSL (največkrat se zgodi, ko sem na netu)

Kaj je vzrok resetiranju?

hubahaba ::

pr kolegu je blo to da hladilnik ni bil cist dobr na procesorju in se je segreval zato mu je pa crkoval,poglej če si ti ventilator na hladilniku vrti al pa če se kaj preveč maja..
U gotta learn to craw, before u learn to walk....

rap3r ::

Kok maš pamočn napajalnik?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

samsung ::

Napajalnik je 300 W.

samsung ::

temperatura procesorja je 46, med obremenitvijo pa 50, temperatura
matične plošče pa okoli 30, tako da mislim da ni problem v pregrevanju

Sandi79 ::

Gotovo si ponosni lastnik pokvarjene K7S5A plate ali pa poizkusi znižat FSB v biosu in ne uporabljaj nastavitve 147/147 ker ima previsoko frekvenco PCI vodila :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sandi79 ()

minmax ::

Tehnična podpora nekega podjetja...

Customer: I'm running Windows
Tech: Yes.
Customer: My computer isn't working now.
Tech: Yes, you said that.


ma se mi je zdel dobr joke, da sem moral povedat... :)

neznanko ::

no pri meni je bil razlog za samoresetiranje napajalnik, ki je crknil... vendar se mi ni pc resetiral vsakih 15 min ampka vsako min min. 0:)

AngelOfDeath ::

kere winse pa maš ?

cekr ::

Če ti stroj ne skoči ven zaradi temperature, je potem vzrok samo še napajalnik.
Pred časom sem govoril z mojim bivšim sodelavcem, ki mi je dejal, da so začeli Kitajci na napajalnike 230W, lepiti nalepke 300W. Sicer to verjetno ni povsod, sem pa po tem pogovoru, preizkusil nekaj teh noname napajalnikov, in sem se zgrozil, da so štirje od šestih popustili že pri 227W.
To pa je že meja, ko ti lahko tvoj procesor pri normalni konfiguraciji računala, ob obremenitvi, dvigne porabo nad mejo in ti vrže ven. Če imaš stroj v garanciji, ga nesi nazaj in naj ti zamenjajo napajalnik s "firmo" ali pa naj ti dajo še močnejši napajalnik. Ob normalnih razmerah bi moralo biti 300W čez glavo, ker pa se po skladiščih valja še mnogo 230W napajalnikov, ki jih nihče več ne rabi, nikoli ne veš, kdaj ti ga bodo podtaknili.


Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

Seveda so pa zraven lahko tudi zanič gonilniki od katerekoli naprave, lahko tudi mrežne kartice. To pa lahko izveš samo, če greš na čisto inštalacijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

AngelOfDeath ::

če ima xpje lahko onemogoči avtorestart pa pove če dobi bluescreen drugače pa je verjetno res napajalnik.

TBit ::

Imel sem podobno težavo. Namreč računalnik se mi je resetiral naključno, enkrat še preden se je sistem naložil, drugič po 30 min. No problem sem našel pri memoriju.Če zgornji nasveti niso rešili zadeve pa poskusi preverit še ram.

Amon_Ra ::

men se je to tut dogajal ko sm mu navitga na 1900+ potem ko sm ga dal nazaj na originalno hitrost 1600+ mi dela brezhibno. Pomejem je tezava v tem da je premajhna voltaza


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353612 (2679) Bostjan99
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492424 (1447) Markoff
»

SUMLJIVO NAVIJANJE

Oddelek: Navijanje
81240 (896) Golden eye
»

Napajalniki za ECS K7S5A

Oddelek: Strojna oprema
111235 (1011) kokos
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271315 (1009) morphling1

Več podobnih tem