» »

povezava dveh računalnikov

povezava dveh računalnikov

vir ::

zanima me če je za povezavo dveh pc na katerih je naložen win xp dovolj če jih povežeš z usb kablom, ali rabiš še kaj drugega?

logout ::

Z USB kablom med dvema računalnikoma ne boš naredil tistega, kar si si zamislil.

L.p., Kloko

vir ::

zakaj ne?

bobby ::

potrebuješ specifičen USB kabel. Ga imaš?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

vir ::

kako se mu reče da ga kupim

SimplTech ::

Kablu, katerega ima v mislih bobby se reče USB lap link kabel. Dobiš ga tukaj: link

Gre za poseben USB kabel, ki ima na vsaki strani USB A priključek na sredini pa še škatlico z nekaj elektronike.

Kupi to če si fiksno odločen da boš povezoval s pomočjo USB-ja. Če pa ne želiš zapravljati toliko denarja in če imata oba PCja mrežni karitci pa lahko vse skupaj povežeš z enostavnim cross-over mrežnim kablom za nekaj EUR.

vir ::

-je cross-over mrežni kabel tisti, ki povezuje router in računalnik? Če je, potem me zanima če moram še kaj programsko nastavit ali pa se bo avtomatsko prikazala nova particija kot recimo ko vtakneš v pc usb ključek.

-zanima me še kakšna je približno razlika (%) v prenosih podatkov med usb kablom in cross-over kablom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

energetik ::

SimplTech je izjavil:

Kupi to če si fiksno odločen da boš povezoval s pomočjo USB-ja. Če pa ne želiš zapravljati toliko denarja in če imata oba PCja mrežni karitci pa lahko vse skupaj povežeš z enostavnim cross-over mrežnim kablom za nekaj EUR.


Pri vseh novejših mrežnih lahko povežeš z najbolj navadnim mrežnim kablom in dela. To je po mojm najcenejša varianta, da povežeš tvoja 2 PC.

SimplTech ::

@energetik: hvala za opombo. Res je če je vsaj en PC novejši potem je velika verjetnost da mrežna podpira Automatic MDI/MDI-X in potreba po crossover kablu odpade.

@vir: oba PC-ja povežeš direktno z navadnim mrežnim kablom (če je vsaj 1 PC novejši, če sta oba starejša uporabiš crossover mrežni kabel) in ročno nastaviš IP-je (nekaj informacij je tukaj: link. Je pa bilo tudi tu na slo-techu kar nekaj tem že o isti stvar - malo poišči z iskalnikom.

Glede razlik v hitrosti prenosa, pa lahko pogledaš teoretične max. hitrosti, ki jih podpirajo posamezne povezave:
- USB 2.0: 480 Mbit/s
- 100 Mbit mrežna povezava: 100 Mbit/s
- Gigabitna mrežna povezava: 1000 Mbit/s

vir ::

Tolk se ne spoznam da bi ugotovil če mi mrežna to podpira...mogoče zna razbrat kdo od vas. Novejši PC je Lenovo n500 3000 prenosnik z lastnostmi na naslednjem linku:
http://www-307.ibm.com/pc/support/site....

Glej pod točko 19

energetik ::

Glih zadnjič smo povezal enga najmanj 5 let starega IBMja in 3 leta starega HPja, pa je normalno delal z navadnim kablom in to z 1Gb/s.
Torej če nimaš glih neke 10letne starine, bo delal.

vir ::

samo to me še zanima ali je treba IP-je nastavit samo na enem računalniku ali na obeh ki jih povezujem?

Malajlo ::

Ma lahko tudi ne nastaviš, ampak potem moraš vedeti, kako ali kje pogledati, kake IPje sta si (samo)dodelila.

vir ::

hmm ne predstavljam si najbolje. Mislil sem da se pri priključitvi pojavi kakšna ikona skozi katero grem na drug računalnik ali nekaj takega.

WilliWack ::

mene pa zanima kako povezati dva prenosnika, da gre igrat igre (eden proti drugemu)?

LP
WilliWack

ToniT ::

Preko mrežnega kabla ali pa preko brezžične povezave (če imata oba vgrajen wireless) - adhoc povezava.

WilliWack ::

Kako pa se to nastavi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 PC-ja, 1 IP

Oddelek: Omrežja in internet
121250 (1018) maxipin
»

Nekaj, kar bo oddajalo wifi internet

Oddelek: Kaj kupiti
51395 (1285) NeMeTko
»

Kako se poveze 2 racunalnika med seboj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
1311179 (9684) win64
»

Domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814 (751) Cr00k
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271641 (1308) leskovsekg

Več podobnih tem