» »

Kateri disk za laptop

Kateri disk za laptop

LooK ::

Torej uspelo mi je uničiti disk v laptopu in potrebujem novega. Gre za relativno nov prenosnik Acer 5820T TimelineX. Ker sem dokaj laik, vas prosim za pomoč. Prej je bil notri 640GB SATA disk, mislim da 5400 hitrost. Glavno kar me zanima, če je velika razlika če bi dal notri sedaj disk s hitrostjo vrtenja 7200 in pa kakšna je razlika med SATA in SATA 2? Cene so praktično enake, tako da me skrbi samo kombatibilnost? Bi recimo tak disk bil primeren za omenjen model laptopa: KLIK ? Verjetno neumna vprašanja, sam ne bi rad kupil in potem ugotovil, da ne paše notri:)

Kako je pa s SSD diski? Recimo da bi kupil za tak denar seveda bistveno manjši SSD disk, bi pasal notri?

Hvala za pomoč

WyattEarp ::

Za 100€ dobiš premajhen SSD za prenosnik, saj pomoje. u namiznem maš lahko mali ssd, ker maš še enga navadnega za podatke. razen če imaš res samo windowse pa kak program še naložen, ostalo pa na zunanjem disku. ker če gledaš kot si dal link 750Gb disk, pol ti bo kakih 40Gb SSD premalo.
drgač pa kupi 7.200 obratov. priporočam. pri ženi je bil notri 5.400, in ko sem posodobil z 7.200 obratu, je to čisto nekaj drugega, res se pozna odzivnost boljša. kak 500Gb disk se dobi za pod 60€, pa 7.200 obratov, kar bi pomoje blu čist dobro za navadnega uporabnika.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

misek ::

+1 za 7.200 obratov

_koki_ ::

A garancija ti ne krije popravilo diska, če gre za relativno nov prenosnik??
Osebno dandanes niti nebi več razmišljal in bi vgradil SSD disk v prenosnik, če je že potreben menjave, razen v primeru da rabiš celo zbirko filmov, glasbe ter ostale navlake nosit vedno s sabo!

LooK ::

Ok a potem bi tale moral pasati noter? Kaj pa kompatibilnost SATA-SATA2 ?
SSD diska pa itak nobenega za prenosnik ne najdem...mi je pa 32gb res premalo. Kot je napisal Wyatt, če bi šlo za desktop je pa druga stvar, da imaš zraven še enga normelnega. Da se mi pa nekaj sekund hitreje zboota, se pa ne odrečem vsemu prostoru.

_koki_ ::

Kako nobenega ne najdeš, če je pa 90% SSD diskov namenjenih prenosnikom...
60-80gb ssd disk ni kaj veliko dražji od tega ki ga želiš kupiti, pridobiš pa tudi na avtonomiji na bateriji, disk je odporen na tresljaje, poleg vsega naštetega je pa tudi več kot občutno hitrejši od vseh klasičnih diskov, pač disk je poleg dvd enote najpočasnejša komponenta v računalniku in z vgradnjo ssd diska v prenosnik se veliko več pridobi saj so diski za prenosnik tudi občutno počasnejši od diskov v osebnih računalnikih!
Na spodnji povezavi imaš nov 64gb disk za dobrih 100eur:
http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

djordjevic ::

Ja, super. Od tega ti polovice požre sistem in ti ostane piškavih 32 GB. Ko bodo 100+ GB diski malo cenejši, se bo splačalo, do takrat pa imo ne. Raje pokneš not 500 gb caviar black za 60 evrov.
No grave is deep enough to keep us in chains.

WyattEarp ::

LooK, če maš nov dokaj prenosik ti itak podpera sata2, tako da nima veze. to itak v večini primerov nima veze, ker je to vse kompatibilno. če je tvoj rpenosnik dokaj nov, kup kakega 500Gb za manj kot 60€ s 7.200 obrati, pa bo super za ''malo'' denarja.
64Gb SSD je za mene premalo. 120Gb bi pa že bil, samo ker so mau predragi, je za prenosnik čist ok zaenkrat 7.200 obratu disk. kater je mnogo hitrejši kot 5.400 obratu. seveda se s SSD ne more primerjat, tako tud u ceni ne...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

_koki_ ::

Vsak ki kupi ssd ima doma ziher še en storage disk za vso navlako, če maš pa v prenosniku še polovico diska fraj za nekaj navlake ki jo nosiš vedno s sabo je pa to več ko preveč placa, pametujejo pa tu samo taki uporabniki ki niso ssd diska še v lajfu niti vidli, ne da bi ga tudi uporabljali!!!

djordjevic ::

Ustavi konje. Dobro se zavedam prednosti diska SSD in če bi bili večji že nekoliko cenejši, bi nemara že investiral vanj, ker pa eni delamo s stvarmi, ki zasedejo malo več kot 3 megabajte, nam pride malo več storaga prav in to kar v samem prenosniku. Kaj takega! V zameno, da mi ni treba sproti pucati diska pred vsakim opravilom, rade volje zatrejdam nekaj hitrosti. V vsakem primeru pa uporabnika čaka pohitritev, če namesto klasičnega 5400 diska presedla na 7200.
No grave is deep enough to keep us in chains.

LooK ::

Caviar black je za desktope, tako da verjetno zame pride upoštev scorpion black (according to WD official page :))
Ok hvala Wyatt, to sem rabil, samo da sem ziher in lahko naročim...Koki ti verjetno uporabljaš SSD, ali se pozna pri vseh stvareh na hitrosti? Ne znam si predstavljati kaj/kako lahko hitreje dela razen da se občutno hitreje zboota in ugasne (kar meni ni tako pomembno, je več ali manj ves čas prižgan). Res nisem še poskusil SSD, samo mi je malo predrago zaenkrat, bom verjetno pustil za naslednji laptop.

_koki_ ::

Sam uporablam SSD že dobri dve leti in ni mi enega eura žal, ki sem dal za njega, pohitri ti celoten računalnik, odpiranje programov je instantno, veliko odzivnejši je, ko se sistem zažene lahko takoj začneš uporabljat računalnik in ne šrota še par minut po disku ko si že v sistemu, za moje pojme je to najboljša nadgradnja za prenosni računalnik ki jo lahko narediš...
Pa toliko za info, cene so že toliko padle da bi sedaj za isti denar dobil dva taka diska kot pred dobrima dvema letoma!

djordjevic ::

Ja, scorpio black. Se posipljem s pepelom.
No grave is deep enough to keep us in chains.

fosil ::

Zakaj pa ne uveljavljaš garancije? Acerji imajo dve leti garancije.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2,5" vs 3,5" trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
142402 (2150) KTr1sk
»

Seagate ukinja 2,5-palčne trde diske s 7200 rpm

Oddelek: Novice / Diski
265647 (4142) SuperVeloce
»

HP Compaq 6830s

Oddelek: Kaj kupiti
274821 (2951) Kkmardigrce
»

5400 vs 7200 rpm?

Oddelek: Pomoč in nasveti
273575 (2697) WamPIRe-
»

Sandisk obljublja stokrat hitrejše diske

Oddelek: Novice / Diski
254914 (3368) zee

Več podobnih tem