» »

HP Compaq 6830s

HP Compaq 6830s

urbybaby ::

Kupujem v naslovu napisan prenosnik s ledečo konfiguracijo:

Procesor Intel Core 2 Duo P8600 (2.4GHz) 1066MHz FSB-3MB
Mobile Intel PM45 Express Chipset with ICHM9
pomnilnik 3072MB DDRII 800MHZ (ni proste reže)
Trdi disk 250GB SMART SATA 5400rpm
DVD+/-RW DL, SuperMulti
Grafična kartica ATI Mobility Radeon HD 3430 256MB
Zaslon 17.0" TFT 1680x1050 WSXGA+ WVA Anti Glare
Vgrajena VGA kamera
Modem 56k V.92, mrežna kartica 10/100/1000
Baterija High Capacity LiON 6 Cell
Integriran 802.11 a/b/g/n wireless Lan, Bluetooth
OS Windows Vista Business + Office 2007 Ready (60. dnevna verzija)
Priloženi mediji za XP PRO in Vista Business
Priloženi gonilniki za XP PRO in Vista Business
Vmesniki: 4xUSB2.0, 1xRJ11, 1xRJ45, VGA, 2xAUDIO, Express card 32/54 slot,
Dimenzije: 32.3x396x285.0 Teža 2.95kg
Garancija: 1 leto

Prenosnik se bo uporabljal za office programe, gledanje filmov, poslušanje glasbe in tud kakšna igrica ne bo izostala.

Razmišljam, da bi v tej zamenjal trdi disk in sicer z kakšnim ki se vrti na 7.200 obratih.

Kaj pravite koliko bi to pripomoglo k hitrejšemu delovanju prenosnika.

Hvala

cycoboodah ::

Samo ena pripomba... Resolucija monitorja je pri teh modelih 1440x900.
Vem, ker tudi sam nabavljam ta prenosnik.

urbybaby ::

jst sm direkt od zastopnika dobil specifikacije in piše 1680x1050. sem pa tud jst opazil, da navajajo 1440x900.

Komu je za verjet?

boolsheat ::

Ja pač dva modela tega prenosnika sta, zmoglivejši z p8600 procesorjem ima zaslon z resolucijo 1680x1050:

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/si/sl/sm...

urbybaby ::

no, jst imam ogledanega tega z P8600 procesorjem. Kaj pa moje vprašanje:

"Razmišljam, da bi v tej zamenjal trdi disk in sicer z kakšnim ki se vrti na 7.200 obratih. Kaj pravite koliko bi to pripomoglo k hitrejšemu delovanju prenosnika."

OZZY ::


"Razmišljam, da bi v tej zamenjal trdi disk in sicer z kakšnim ki se vrti na 7.200 obratih. Kaj pravite koliko bi to pripomoglo k hitrejšemu delovanju prenosnika."


Poznalo se bo ampak bo šla tudi baterija prej-manjša avtonomija.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

urbybaby ::

sej avtonomija mi ni tolk važna, itak kamorkoli greš je elektrika poleg razen v gozdu, kjer pa prenosnika itak ne rabiš.

Imamš kakšne praktične izkušnje z tem prenosnikom?

WamPIRe- ::

Tudi sam se zanimma za ta prenosnik, pa me zanima kakšne so kaj vaše izkušnje, če si ga lastite in nasplošno s HP prenosniki zadnjega časa.

Upam, da je prenosnik lepo podpra Linux oz. obratno ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

urbybaby ::

jst sm ga kupu par dni nazaj. prenosnik je super, tud kakšno igrco se da odigrat. Baterija zadostuje za cca 3,5h pisarniškega dela.

v glavnem sem zelo zadovoljen, pa še brez DDV sem ga dobil:D

WamPIRe- ::

No mogoče si ga pa le omislim kot službenega :P
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

tempoFlow ::

Jaz sem si pred časom omislil 6720S. Ni sicer ne vem kaj, a deluje kot urca.
Je pa problem v linux-u. Sem si omislil SUSE 10.1. SERVER, pa mi nikakor ne uspe prepričati monitorja, da bi deloval na 1280x800, kolikor je nativna rezolucija, ampak prikazuje 1024x768.
Na windowsih pa je BP.

Gregor P ::

... sedaj nisem čisto prepričan kateri 17" HP model sem gledal v Big Bangu, ampak za enega od teh so mi prodajalci rekli (no medtem ko so to v drugi Big Bangovi filiali zamolčali;((), da imajo že vsaj 14 reklamacij oz. uveljavitev garancij ...

... tudi sicer imam s HP-ji zadnje čase kar nekaj preglavic; eden 17" (sicer povsem drug starejši model) je že na servisu (lahko da je težava samo v RAM-ih), drugemu (manjši 15,4") pa vsake toliko časa crkne monitor (a je med omenjenimi najstarejši, star ca. 3 leta) ... tako da pri tretjemu samo še čakam, če bo kaj narobe:|

... očitno HP-ji tudi niso več to kar so bili:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Matej_K ::

Kdo ve kako inštalirati driver za ta prenosnik za network controller

Sem ga downloadal iz uradne strani ampak se nekje ustavi, in noče inštalirati zadeve.
V device managerju zmeraj ostane network controller, kot da ni inštaliran.

Imam visto 64bit,...
... .. .

urbybaby ::

jst mam tud visto 64bit, samo je šla vsa inštalacija kot po maslu. software za bluetooth si naložil?

Matej_K ::

Ja saj po parkratnih restartih je prijelo in deluje, zdaj se ubadam samo še z "aktivacijo".

Hvala vseeno
... .. .

mesoreznica ::


Prenosnik se bo uporabljal za office programe, gledanje filmov, poslušanje glasbe in tud kakšna igrica ne bo izostala.


Če pod igrice misliš pasjanso, karte in kak prastari game potem ja za ostalo imaš prešibko grafo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

urbybaby ::


Če pod igrice misliš pasjanso, karte in kak prastari game potem ja za ostalo imaš prešibko grafo.


ja no, ni čist tako, npr battlefield 2 in COD5 delujeta čist ok na 1024/768 in medium nastavitvah.

pasjansa je pa že kar malo prehitra:D

mesoreznica ::

Na 1024 verjamem. Sem ciljal na nativno resolucijo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

neweb ::

Jaz bi kar v tej temi vprašal za mnenje. Kupujem omenjeni prenosnik. Odločam se med HP Compaq 6830s P8400 KI408 in HP Compaq 6830s P8600 KU454 in HP Compaq 6830s P8600 KU425. Blu-ray enota me ne zanima. Razlika je predvsem v procesorjih. Prvi ima Intel Core 2 Duo P8400 2.26GHz 1066MHz FSB, 3MB L2 cache, 45nm Penryn, drugi Intel Dual Core P8600 (2.4GHz) 533MHz FSB 3MB Cache in tretji Intel Core 2 Duo P8600 (2.4GHz) 1066MHz FSB. Prvi je cenejši, druga dva sta 950€, s tem da je klubska cena drugega samo 870€, tretjega pa 910€. Zdaj pa me zanima tale FSB. Kako se ta razlika FSBja kaže v praksi? Je mogoče primerjati 2.4 533 FSB in 2.26 1066 FSB? Prvi me mika predvsem zaradi dodatne garancije, manj pa seveda zaradi procesorja. Drugi me stane 930 z doplačilom za garancijo, tretji pa 970 z garancijo. Kaj bi vzeli? Računalnik rabim za normalna računalniška dela, pa tudi kaj bolj zahtevnega, Photoshop, ProE, mogoče tudi kakšna zahtevnejša igra.
Mimogrede, ima kdo že kaj dobrih/slabih izkušenj z 6830s?

Hvala za pomoč in LP

mesoreznica ::

Vsi imajo FSB 1066 MHz.

Za tvoje potrebe je P8400 popolnoma dovolj, P8600 ni praktično skorj nič hitrejši od P8400. Za zahtevne igre je omejitev zelo šibka grafika, ki je identična za vse pri.

Jaz bi izbral prvega.



LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

neweb ::

Pa res, sem preveril na uradni strani. So se na enaA zatipkali zgleda. Saj če tako pomisliš je res le dobrih 100Mhz razlike. In 60€. :) Verjetno bo res kar prvi. Bo ostalo ravno dovolj še za eno solidno miško. :)

LP

urbybaby ::

Jst mam tega. Resolucija je večja.

Sem imel možnost primerjat z 1440 resolucijo. Če maš možnost vzemi kakšnega z večjo resolucijo.

nejchaf ::

Si bom kar tole temo sposodil. Kupujem laptop in me zanima če ta vsebuje tv-out. Dvomim, da ima ker nič ne piše. Mi lahko predlagate kakšen 17'' laptop ki pa bi vseboval tv-out

musicfreak ::

Tudi sam se zanimam za nakup tega prenosnika pa me zanima če je možno da bi zamenjal take 320gb disk in dal noter 500gb disk.
Rabil bom prenosnik za poslušanje glasbe in gledanje filmov ter internet v tujini.
Je dober, ali obstaja boljši nakup za okrog 700-800 eurov?

urbybaby ::

TV-out ni sploh iam samo VGA konektor, disk pa lahko zamenjaš

Kkmardigrce ::

Se opravičujem za obujenje teme, ampak imam pač podobno vprašanje...

Imam že omenjeni prenosnik HP 6830s. Na spletnih straneh Ena-A je napisano, da imajo ločeno grafično kartico, kar me je navedlo na misel, da jo lahko nadgradim oz. zamenjam, ker pač ni integrirana.

Ali je temu res tako ali ne?

Lep pozdrav vsem.

M@73Y ::

Če je grafična ločena pomeni da se jo da zamenjati z novo, v primeru okvare - ni potrebno celo matično menjati, ampak za nadgradnjo pa bo treba poskrbeti za dodatno boljše hlajenje, ker že po native so tisti stock coolerji bolj tko tko na meji (sevede zaradi manjšega hrupa.
Pa še za TV-out se da kupiti za cca. 50€ adapter VGA - S video.
Lp.
..jump into psytrance tunnel..

Kkmardigrce ::

Zgolj v vednost odgovor Ena-A (morda bo prišlo še komu prav);

Navedeni pojem pomeni da ima prenosnik na matični plošči prenosnika vgrajeno grafično kartico, ki ima lasten spomin (ram) in za delovanje ne uporablja rama računalnika. Računalnik je tako zmogljivejši.

Te grafične kartice se ne da zamenjati posebej.


Meh, toliko o nadgradnji računalnika.
@M@73Y: Hvala tudi tebi za odgovor. Imam občutek, da bom moral, če bom hotel rač. nadgraditi, vseeno kupiti tudi nov MB, kar je precejšen delež novega računalnika in tako ne pride v poštev. Nič, dokler bo ta zadostoval za moje potrebe (beri: igrice), bo vse ok, potem pa nakup običajne škatlje. Pa brez skrbi, 6830s bo po mojem še nekaj let čisto v redu, ker nisem posebno občutljiv na "all highest detail" nastavitve...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za šah...

Oddelek: Kaj kupiti
162091 (733) GregiB
»

Kateri Sony Vaio ? pomoč..

Oddelek: Kaj kupiti
182182 (1769) luka_top
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
193463 (2937) Slavko86
»

Kateri prenosnik - želje so take: (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637992 (6677) billy
»

Nov prenosnik? - Lenovo vs. Dell

Oddelek: Kaj kupiti
164167 (3786) quartz

Več podobnih tem