» »

računalnik se ne zažene

računalnik se ne zažene

DamijanD ::

Živjo!

Ko prižgem računalnik, se le ta noče več zagnati. Ventilatorji se vrtijo - a ne enakomerno, ampak tako kot če bi vsako sekundo (ali dve) na novo zagnal. - ob tem se v napajalniku sliši en rahel klik (ob vsaki ponovitvi cikla).
Ker sem sumil, da je napajalnik, sem priključil drugega in zgodba se je ponovila...
Brez rama samo piska (ne enkrat ampak ponavlja pisk za napako rama)
Po pregledu matične plošče (asus p5b) sem opazil, da je en kondenzator rahlo napet - ali je to že zadosten razlog, da je napaka na matični plošči?

Kakšna ideja, je to 100% matična ali obstaja možnost, da je CPU? (imam e4400)

Hvala in lp

amigo_no1 ::

CPU ze zelo redko crkne, sploh če ne navijaš.

Slikaj MB, kjer je po tvojem napihnjen kondenzator.

DamijanD ::

CPU sem imel navit, ampak malo - pa računalnik se je včeraj normalno ugasnil. Je pa en dan prej bil bios CMOS checksum error - ampak sem mislil, da je problem samo v bateriji. Bom slikal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

feryz ::

Itak, da je kondi zadosten razlog, ni pa nujno edini.
Kondenzator zamenjaš in ugotavljaš dalje.

DamijanD ::

napihnjen kondenzator?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Spajky ::

Da !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Siddh ::

mogoče pa ni samo kondenzator jaz bi še preveril stikalo, tak, za vsak slučaj :))


69charger ::

Samo od tistega kondenzatorja je bolj težko da se ne prižge,če se je plata z skoraj vsemi razlitimi kondenzatorji prižgala se bi ta tudi morala.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

DamijanD ::

Kakšno stikalo?

Siddh ::

stikalo za vžig in izklop, enkrat me je to zajebevalo cel mesec potem sem pogruntal da je stikalo bilo nekako zlomljenoa ali nekaj


solatko ::

Najprej poizkusi drug napajalnik. To se dogaja, če procesor, pri zagonu ne dobi dovolj moči, saj procesor rabi za zagon vso potrebno energijo - se požene na full.
Delo krepa človeka

kuglvinkl ::

Je že probal...

Vtakni komponente drugam. Če delajo, je šla mama-plata.

fosil ::

Kondenzatorji so čudna žvau.
Včasih jih je 3/4 orenk razlitih pa zadeva še kar dela. Drugič je pa samo eden malenkost izbočen, pa ne dela.
Tako je!

lmfao ::

Res poskusi tipko za vklop, tudi jaz sem imel tak problem. Isto sem menjal napajalnik, potem mi je pa kapnilo - tipka. Zdaj dela:D

(pokvarjena)tipka po pritisku ostane sklenjena, pa je kakor, da bi ga hotel resetirati... potem se pa take reči dogajajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lmfao ()

DamijanD ::

lmfao je izjavil:


(pokvarjena)tipka po pritisku ostane sklenjena, pa je kakor, da bi ga hotel resetirati... potem se pa take reči dogajajo


Aha - čeprav a se ne bi v tem primeru moral računalnik takoj vključit, ko dobi napajalnik elektriko?

mr1two ::

Glede napihnjenih kondenzatorjev-> matična lahko "normalno" dela, tudi če je napihnjenih 5+ kondičev, lahko pa je za nedelovanje dovolj en sam(samo tapravi mora biti), tako da jaz bi najprej menjal onga debeluha, nato pa gledal naprej kaj je in kaj ni, saj s takšno napako veš, da zadeva ni zanesljiva.
LP

r0ker ::

Odvisno od plate, ponavadi pa ja.
Tako obnašanje lahko povzroča katera koli od pokvarjenih komponent. odstranjuj eno po eno in opazuj

DamijanD ::

Dobil rabljeno p5b, zamenjal in zadeva dela. Preventivno sem menjal tudi napajalnik (ga sumim, da je on "pokvaril" plato)

Na tej novi (stari) plati pa ne dela zvočna kartica (windowsi sploh ne zaznajo naprave), ampak to je že druga zgodba, ki sem jo rešil z enim starim sound blasterjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko prižgem računalnik se takoj ugasne

Oddelek: Strojna oprema
223272 (2883) r3dkv1c4
»

Računalnik se več ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
173358 (3114) BorutK-73
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398594 (8041) Pšenični
»

nenavadna težava (izklapljanje PCja)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5830 (726) masterpsi
»

napajalnik mi je crknil - lepo prosim za pomoč

Oddelek: Strojna oprema
141145 (935) ajagodnik

Več podobnih tem