» »

Ventilator za grafično

Ventilator za grafično

Pinks ::

Na kratko povedano..... Potrebujem nov ventilator na ATI HD4870 1GB
Težava je ta ker nikakor ne najdem kje bi lahko dobil ta ventilator.



Imam grafično kartico Ati HD4870.
Med tema 2 letoma ki že imam to grafično se mi je zgodila nesreča med testiranjem ventilatorja te grafične, in sem polomil 3 lopatice na ventilatorju.
Te lopatice sem nato zalimal s sekundnim, in držalo je skoraj 1 leto :) zdaj pa imam težavo ker je začel ropotat ta ventilator, in me je strah da se ne bo zgodil pokol tam spodi - Ko se enkrat ena lopatca zlomi, se še vsa ostala polomijo --> dejstvo :/
Zato sem za zihr še malo zalimal tisto kritično lopatco, vendar po parih minutah delovanja ventilatorja na 100% obratih začne spet ropotati.

Nujno potrebujem nov ventilator :) sam ne vem kje ga naj dobim, zato se se obrnil na vas :)
Ne bi rad videl da mi kdo soli naj si kupim novo grafo, ker je že stara...al pa kej tazga. To bo že pršu čas za to :) do takrat bi pa želel da grafa šumi tako kot je potrebno :)

Hvala.
  • poskusil klonirati: Pinks ()

particle ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

Ali pa če kje dobiš kakšno original hlajenje.

Siddh ::

nek 4-5 cm, ventilator zalimaj gor z lepilom preko prostora kjer je bil prejšnji ventilator, potem pa še samo žice povežeš in je delo opravljeno.
edino pazi na tok ki ga ventilator potegne, naj ne odstopa preveč od tistega prejšnjega, razen če ga neboš povezal na priključek na grafi


KITAZUMO ::

Glej Pinks..tako je,, malo,, z glavo misli,, inovacije,, domišlije,, vse uporabi,, nimas glavo,, samo za šišanje,,lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KITAZUMO ()

kuglvinkl ::

Zalimaj (vezice, vijaki) gor en 80mm vent. Če si iz Ljubljane ti ga jest šenkam...

mr1two ::

kuglvinkl ::

Kul, ja :)

particle ::

nevem no, kolikor jaz poznam te grafične, nimajo odprtih hladilnih reber, ampak so skrite v plasticnem ohisju. Tko da nevem kolk mu bo pomagal ventilator k piha v plastiko... Tist ventilator je pa vgrajen v to plastiko in poriva zrak skozi rebra horizontalno.

kuglvinkl ::

O kristus... vržeš dol to plastiko, ne? :)

Tle je link: http://www.overclock.net/nvidia-cooling...

Zgodovina sprememb…

Pinks ::

@

KITAZUMO :: včeraj, 23:28:02citiraj
#
Glej Pinks..tako je,, malo,, z glavo misli,, inovacije,, domišlije,, vse uporabi,, nimas glavo,, samo za šišanje,,lep pozdrav
Zgodovina sprememb...
spremenil: KITAZUMO (včeraj ob 23:28:27)


Hehe...si mi dal mal mislt..zakaj pa bi res rabu ta isti ventilator, pa še zelo je glasen... zdej sm najdu na mimovrste en odličen ventilator...zelo tih in zeeelo veliko pretoka. Me je navdušila inovacija tega ventilatorja. Lopatce imajo površino golf žogce, tako da je manjši zračni upor in je večji pretok...opazno večji :) Pa še ugotovil sem zdej da je na grafi isto velik ventilator, ket je ta...tako da sploh ne bo problema za montažo.. :)

http://www.mimovrste.com/artikel/222002...

Hvala usem za trud :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ropoč hladilnik na Geforce mx440

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7776 (626) mr1two
»

HD 4870

Oddelek: Kaj kupiti
491957 (1181) Meizu
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362985 (2048) Steinkauz
»

120mm pošast (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594981 (3207) kuglvinkl
»

Pumpa kaput!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402376 (1417) Tugo

Več podobnih tem