» »

Paypal problem

Paypal problem

kristjan26 ::

Danes sem prvič opravil nakup preko pay-pala v
spletni trgovini v Angliji. Bančna kartica je na paypal računu verificirana ( visa electron ). Vse bi moralo delovati, ko sem zadevo naročil v spletni trgovini je vse potekalo gladko, prav tako je na koncu javilo, da je nakup opravljen.Dobil sem račun o opravljenem nakupu z zneskom od spletne trgovine kjer sem zadevo naročil. Nastal pa je en problemček. Če se registriram v paypal račun pod payments send ni zabeleženo NIč! Zadeva bi morala biti zabeležena, a je trgovina sploh dobila denar? Je možno, da bo zadeva zapisana šele čez nekaj dni? Odkar sem zadevo naročil je šele par ur.

DeeCoy ::

Moralo bi biti takoj, mogoče traja nekaj časa, da ta trgovina pošlje zahtevek na paypal. Poglej če si dobil kako potrdilo o plačilu na mail!

kristjan26 ::

Na mail sem dobil samo od spletne trgovine od paypala pa NIČ. Shit...že vidim težave na vidiku hehe. Ja zadevo sem naročil danes pozno popoldne okrog 19h. A je možno, da pač nihče ni delal v tej uri in morajo poslati zahtevek na paypal?

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

možno, počakaj še malo, ju3 poglej če so ti odtegnili s kartice..

kristjan26 ::

Bom počakal do jutri pa bomo videli kaj bo. A je v tem primeru možno, da je bil denar odtrgan z mojega računa in ga podjetje oz. trgovina v angliji ni dobila? In v kolikor se to zgodi kaj storiti? Je ta denar sploh možno več terjati? Pa hvala za nasvete!

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

Skorajda ni možno, da bi kar tako trgali (edino če je kaka fejk trgovina), drugače pa lahko na banki urediš. Ju3 na računu poglej če so ti trgali, itak boš pa videl kdaj bo stvar prišla k tebi domov.

kristjan26 ::

No upam, da ne bo težav že s prvim nakupom;)

Ni fejk trgovina, zelo priznana v Angliji ( London ) tako da za goljufije skoraj ni mogoče.

Še 1x hvala za nasvete.

DeeCoy ::

No, potem nebi smelo biti težav. Poročaj ko boš kaj izvedel ;)

NP

St235 ::

Lahko gre preprosto za napako v sistemu, ki jo bodo opravili v kratekm. Drug bolj črn scenarije pa je da se nisi logiral na pravo Paypal stran. Vsekakor spremljal promet na kartici.

18zimoni ::

Moraš gledat pod rubriko My Account ne pa pod rubriko payments send,

telexdell ::

Ko opraviš plačilo preko PayPala dobiš v nekaj minutah sporočilo na svoj e-poštni naslov. Običajno se ti kaj kmalu zahvali tudi trgovina, še posebej je resna.
Pa si prepričan, da si poklikal vse potrditve potrebne za izvedbo plačilo?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

amigo_no1 ::

Ko se logiraš v svoj PP račun te ponavadi prvo vrže v My Account -> Overview

klikni na
View all of my transactions (All activity)


"Send Payment" se uporablja za pošiljanje denarja fizični osebi, trgovine imajo to urejeno tako, da se med nakupom logiraš v svoj PP, potrdiš in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kristjan26 ::

Danes sem preveril na banki, če je bila opravljena kakšna transakcija preko paypala pa ni nič!Še vedno isti znesek. Očitno je bilo nekaj narobe? Kakšen nasvet kaj mi je storiti?

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

Si šel skozi vse postopke pri plačilu in potrdil? Če si, potem jim pošlji mail.

kristjan26 ::

Ja šel sem skozi vse postopke in plačilo tudi potrdil. A to kontaktiram paypal? Spletno trgovino sem že kontaktiral in čakam na odgovor.

A lahko odstopim od nakupa, glede na to da mi še niso trgali denarja in transakcija očitno ni uspela in zadevo preprosto naročim v drugi spletni trgovini ( tokrat kar preko vise electron brez paypala ).

amigo_no1 ::

Še vedno ne vemo, če je nakup zaveden v History logu na PP računu ...

DeeCoy ::

Trgovino kontaktiri, ti bojo oni objasnal

kristjan26 ::

amigo_no1 je izjavil:

Še vedno ne vemo, če je nakup zaveden v History logu na PP računu ...



Ne ni zaveden. A to pomeni, da transakcije sploh ni bilo kajpak? Sem kontaktiral spletno trgovino že večraj zvečer pa do danes niso odgovrili! Očitno niso preveč resni no bom počakal do jutri, če ne odpovem naročilo!

Če že takoj odpovem naročilo, a je možno da kasneje pride še do te transakcije, čeprav ni zaznamovana ne na banki ne na paypal računu? Najbrž ne? Če je tako potem grem kar k drugi trgovini naročit, ker če ljudje ne odgovorijo na email v enem celem delovnem dnevu potem je nekaj narobe s to firmo...

Zgodovina sprememb…

kristjan26 ::

Sem ugotovil kaj je bilo narobe! Prenizek limit imam na kartico za zadevo, ki sem jo naročil.

To najbrž lahko hitro uredim na banki oz. koliko časa traja?

DeeCoy ::

Urediš na banki, mislim, da ti dvignejo takoj.

mat xxl ::

Pojdi direkt na Paypal in se prijavi v sistem in poglej all activity !!!

Če je je, če ni nisi plačal, tudi na Ebayu se samo označi je ali ni plačano !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3795766539 (1900) dr.Akula
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817137149 (17113) igi82m
»

Ebay-Paypal-Top up (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7615279 (9409) dales
»

paypal pomoč... :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14418143 (9347) amacar
»

Paypal & Moneybookers (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5512232 (7156) s6c-gEL

Več podobnih tem