» »

Bing s facebookovskim Všeč mi je

Bing s facebookovskim Všeč mi je

CNet - Microsoft danes v svojem iskalniku Bing predstavlja novo funkcionalnost, ki pri prikazu zadetkov v obzir vzame tudi priporočila prijateljev s Facebooka. Pri iskanju bodo namreč rezultati, ki so jih prijatelji s Facebooka označili kot primerne (to storijo s klikom na gumb Všeč mi je oziroma Like), razvrščeni višje. Microsoft pravi, da želi s tem Bing približati resničnemu življenju, saj se v njem običajno pred odločitvami posvetujemo s prijatelji in njihove napotke tudi upoštevamo. Hkrati pa Microsoft tekmuje z Googlom, ki tovrstne integracije še nima.

Ima pa Google nekaj podobnega, in sicer funkcijo +1, ki uporabnikom prav tako omogoča pozitivni odziv na rezultate iskanja. Microsoft sicer ocenjuje, da ima 3,5 milijona spletnih strani gumbe Všeč mi je, na katerih se vsak mesec deli več kot 30 milijard kosov vsebine (zgodb, besedil, slik, povezav, glasbe). Nova storitev v Bingu deluje le, če je uporabnik hkrati prijavljen v račun na Facebooku in v Bing.

13 komentarjev

koramberger ::

Od FB friendov se v marsikakem pogledu sploh ne strinjam.
Ne da ne spoštujem njihovega mnenja, ampak stvari, ki jih lajkajo kaki teenagerji, ki jih slučajno poznam, ne bi rad, da vplivajo na rezultate mojega searcha.

zeleni ::

Vsako neumnost kdo lajka. Ampak navadno tiste prave ali zanimive veliko vec ljudi, kot kake brezvezne. Pri dovolj velikem vzorcu ljudi (uporabnikov) je to kar uspesna metoda.

antonija ::

Vsako neumnost kdo lajka. Ampak navadno tiste prave ali zanimive veliko vec ljudi, kot kake brezvezne. Pri dovolj velikem vzorcu ljudi (uporabnikov) je to kar uspesna metoda.

Kar nekako pomeni da je absolutno boljse ce upostevas rangiranje cimvecje mase cimbolj razlicnih ljudi, kot pa relativno ozek krog tvojih prijateljev in "prijateljev".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zeleni ::

Ja seveda. Velik vzorec razlicnih ljudi, razlicnih starosti, kultur.

Preseren ::

Ima pa Google nekaj podobnega, in sicer funkcijo +1, ki uporabnikom prav tako omogoča pozitivni odziv na rezultate iskanja.

Google ima nekaj kaj niti prbl ni isto... +1 ni mogoče dati na svojo spletno stran, zato je izredno omejena funkcija in zaenkrat nima večjega vpliva na SERP....
SEO na https://www.seos.si

antonija ::

A nima google tiste zadeve kar med prikazovanjem zadetkov? Da ce se ti zdi primeren zadetek mu das "+1", in potem ima google se en kriterij vec za razvrscanje? Ker popanje tega na strani kar klice po spammanju klikov...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gruntfürmich ::

googlov iskalni mehanizem je shekan, bingov je v povojih, tko da smo uporabniki trenutno v temi, imho. še nikoli nisem doživel toliko brezveznih zadetkov kot sedaj... na obeh straneh.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Google ima "Block all <domain.tld> results", torej se da zdržati z njim.

murmur ::

Hahahahaha. Microsoft. Hahahahahaha. Super je.

kotnikd3 ::

kdaj bo na slotechu lajk gumb?

Looooooka ::

 kmalu :D

kmalu :D

SmeskoSnezak ::

Pa kaj ste tak bebasti.... http://www.metacrawler.com/ in je stvar rešena, noben Bing, noben Google, vse v enem iskanju ;)
@ Pusti soncu v srce... @

jiga ::

Preseren je izjavil:

Ima pa Google nekaj podobnega, in sicer funkcijo +1, ki uporabnikom prav tako omogoča pozitivni odziv na rezultate iskanja.

Google ima nekaj kaj niti prbl ni isto... +1 ni mogoče dati na svojo spletno stran, zato je izredno omejena funkcija in zaenkrat nima večjega vpliva na SERP....


cist enaka stvar je, sam da majo svoje, pa da se ni launchan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft prenavlja Bing, da bo bolj družaben

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
176346 (5635) jype
»

Microsoft vložil patent za prikaz iskalnih rezultatov glede na sposobnosti uporabnika

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3210680 (9251) murmur
»

Facebook s piškotki sledi tudi po odjavi

Oddelek: Novice / Zasebnost
4312207 (9728) Gregor Spagn
»

Microsoft napovedal sodelovanje s Facebookom pri iskanju

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
186612 (5649) mtosev

Več podobnih tem