» »

Google Blogger še vedno nedosegljiv

Google Blogger še vedno nedosegljiv

CNet - Googlova storitev Blogger, kjer lahko uporabniki brezplačno objavljajo svoje bloge ter prebirajo in komentirajo druge bloge, je od srede popoldne nedosegljiva. Natančnih informacij o vzroku in naravi težav še ni, je pa znano, da je Google za sredo načrtoval vzdrževalna in nadgrajevalna dela, med katerimi naj bi bila storitev eno uro v načinu samo za branju. Pri tem se je očitno nekaj zalomilo, saj je storitev sedaj že več kot 30 ur nedosegljiva. Google ob tem poudarja, da napovedana prenova videza nima povezave z izpadom. Zaradi izpada je onemogočeno dodajanje nove vsebine, hkrati pa so izgubljene vse spremembe od 16.37 ure v sredo (po slovenskem času). Kdaj bo Blogger spet delujoč, še ni znano.

33 komentarjev

Nextor ::

Blogger is back! Končno u 3pm!

čuhalev ::

Kekci, pa so šli nekateri zapisi ...

poweroff ::

Ave cloud, ave! >:D
sudo poweroff

techfreak :) ::

Kje so pri Bloggerju govorili o kakšnem oblaku?

poweroff ::

"Ne rabimo svoje infrastrukture - svoje podatke zaupam 3rd party ponudniku".
sudo poweroff

jan_g ::

Ja, a mogoče pričakuješ, da si bo povprečen uporabnik sam postavil strežnike za mail/blog/slike/itd. ? In po možnosti še plačeval za dedicated mašine? :)

poweroff ::

Če si brezvezni bloger potem je seveda vseeno. Če si pa firma ali resen bloger, potem pa pač da. Ali pa tvegaš... in včasih izgubiš.
sudo poweroff

a_borlak ::

Tudi manjkajoči zapisi so, samo v življenje jih je potrebno obuditi.

Nextor ::

poweroff je izjavil:

Če si brezvezni bloger potem je seveda vseeno. Če si pa firma ali resen bloger, potem pa pač da.


Matthai, to ti praviš! Jas ti povem ravno nasprotno! Z bloggerjem že par let delam zelo lepi čisti profit, saj ni nobenih stroškov z njim! Sicer, pa so bili blogi ves čas dostopni, se pravi onemogočen je bil samo dashboard! Je pa res, da se je izgubilo par vnosom, ampak meni osebno ni pene, saj delam redne lokalne backupe...

poweroff ::

Lahko kje vidimo tvoj blog?
sudo poweroff

Gandalfar ::

@Matthai: kako pa kaj backupi vseh tvojih blogov? Gredo Wordpress upgradi vseh pluginov? :>

Phoebus ::

@gandalfar: ah, wordpress dela BP, tudi nič nikoli ne crkne ob nobenem upgradu :D

Gandalfar ::

@Phoebus .. se posebaj, ce laufas eno od najbolj ranljivih razlicic ;-)

poweroff ::

Gandalf - moj blog se backupira - baza + inštalacija. In imam bakup vedno pri sebi.

Službene zadeve se backupirajo full - baza + fajli. Naredil sem tudi navodila/skripte kako zadevo zadeve obnovit in dejansko preiskusil, če obnavljanje deluje. Deluje.
sudo poweroff

Gandalfar ::

@Matthai: a potem je to namerni manever, da poganjas enega od najbolj ranljivih in 2 leti starih wordpressov? :D

poweroff ::

Ne, to je moja grda lenoba. :D Ki sem jo zdajle na tvojo pobudo prekinil... ;)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Gandalfar ::

Torej ocitno ni dosti drugace kot na cloudu, samo da se point of failure premakne drugam in zadevo za posameznika podrazi ;)

poweroff ::

Saj v resnici ni. Hočem samo poudariti oz. sesuti prepričanje, da je cloud rešitev za vse. Isti shit je, s tem, da ti odvzame še svobodo razpolaganja z lastnimi podatki - a hkrati tudi del odgovornosti.
sudo poweroff

Gandalfar ::

Glede na to, da ti recimo Blogger (in tudi Wordpress.com) omogocata, da imas lastno domeno in da popolni dostop do backupa vseh podatkov v standardizirani obliki .. imas tudi svobodo razpolagati s svojimi podatki ;)

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

For free?
sudo poweroff

Furbo ::

Blogger je kar ql, tudi jaz furam svojo skromno spletno stran na njemu. Free pa še domeno lahko dokupiš in brez drkanja z nastavitvami nastaviš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gandalfar ::

Export je free in vedno na voljo: http://en.support.wordpress.com/export/
Lastna domena pa te stane 17 USD/leto, ce jo kupis preko njih oz. 12 USD/leto. To za fully managed hosting, kjer vedno lahko odkorakas stran in nimas skrbi.


Za Google Blogger je custom domena zastonj:
http://www.google.com/support/blogger/b...
Izvoz pa tudi del zastonj ficrjev:
http://www.google.com/support/blogger/b...

poweroff ::

OK, razloži mi nekaj - te storitve so free, omogočajo export podatkov, lastno domeno in ti zagotavljajo backup?
sudo poweroff

techfreak :) ::

poweroff je izjavil:

Saj v resnici ni. Hočem samo poudariti oz. sesuti prepričanje, da je cloud rešitev za vse. Isti shit je, s tem, da ti odvzame še svobodo razpolaganja z lastnimi podatki - a hkrati tudi del odgovornosti.

Cloud je rešitev za vse, vendar to še vseeno ne pomeni, da ti ni potrebno backupirati. Res je da so rešitve že dovolj zanesljive, npr. ne spomnim se kdaj bi prišlo da kakšne izgube podatkov na S3, ampak je nekako logično imeti lokalno kopijo.

Jaz backupiram vse podatke, ki jih imam pri internetnih storitvah. Recimo emaile in koledar imam tako pri ponudniku, kot tudi na računalniku in na telefonu.

Gandalfar ::

poweroff je izjavil:

OK, razloži mi nekaj - te storitve so free, omogočajo export podatkov, lastno domeno in ti zagotavljajo backup?


Tako je. Prav tako imajo javno dokumentirane dostope do API-je in uporabniku prijazne exporte, tako da lahko najdes kaksno orodje, ki bo na tvojem racunalniku enkrat na teden samodejno naredilo backup.

Furbo ::

Lastno domeno se seveda plača.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

Gandalf - po pa so to cloudi, ki ne zapadajo cloud miselnosti... :P
sudo poweroff

Gandalfar ::

kaj pa je cloud miselnost?

poweroff ::

Da je totalno kul, če neki dobiš zastonj, pa ti je od vsepovsod dosegljivo - varnost, lastništvo podatkov in dosegljivost (da ti ne izgine kupljena knjiga ali prispevek, ki kao predstavlja neko kršitev) so pa totalno nepomembni.
sudo poweroff

techfreak :) ::

Kje si pa to slišal? Cloud je buzzword in se uporablja skoraj povsod in ni nikakor povezano s tem, da je zastonj ali da so varnost, lastništvo podatkov in dosegljivost nepomembni.

Gandalfar ::

@Matthai: ne vem s kaksnimi "cloud" resitvami ti delas ampak naceloma se vednon za export in plan b) vprasa. lahko pa poisces kaksen proti primer.

poweroff ::

Glede varnosti kar naprej poslušam, da zakonodaja, ki ščiti varstvo osebnih podatkov "škoduje" cloudom...
sudo poweroff

Gandalfar ::

to je na zakonodajnem podrocju, sem razumel da imas tezave s storitvami, ki se kjudem ponujajo kot super zadeve v cloudu. Razen, ce bomo sedaj ugotovili, da cloud servisi kar delujejo za koncnega uporabnika?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ureja cenzuro po državah

Oddelek: Novice / NWO
138249 (6730) CyberPunk
»

Google Blogger še vedno nedosegljiv

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
335249 (4378) Gandalfar
»

Turčija blokirala Google Blogger

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
137311 (6289) MrStein
»

Google Wave prihaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10913725 (9883) G-man
»

Zemanta te vabi/rabi!

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
114724 (3547) slovencl

Več podobnih tem