» »

Divx v avtu ;)

Divx v avtu ;)

Bacilio ::

Tko jest mam pac nore ideje tko k vsak racunalnicar, zanima me pa slednje:
1. V avto bi spravu en zelo majhen kompjuter glih tolk mocn da bi predvaju mp3je in divxe. Zanima me ker procesor bi to se zmogu?
2. Ker monitor bi bil zanimiv za v avto se mi zdi da bi bil 15" lcd prevec opazen in prevelik a ma kdo kaksne podatke o kaksnem recimo 9" monitorju, in kaksna je cena.
3. Skatla bo v prtlazniku in me zanima ce bo kej motenj ce bo kabl za monitor dolg okol 5m.
4. A obstaja kksna tipkovnica taka k jo majo ibm notebooki k ma na sredini se misko. sej veste na kaj mislm...
5. aja pa ne sme bit prevec drago. tm do 200000 sit.

To bi blo zaenkrat vse.

Thanatos ::

1. Celeron 1 bo dovolj, mogoče bi bil dovolj tudi P233 MMX, drgač je pa take stvari idealen ViaC3 ker se zelo malo segreva in ne nuca aktivnega hlajenja.

blank3_ ::

P233 ne bo dovolj za divx-e v kaki resoluciji npr. 700x(ne vem kolko ze). Za manjse ja, tolk velke bo pa stekal. Vsaj men je ko sem mel P1 200 MMX. Za mp3je bo pa idealno.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

LuGi ::

*napaka*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Bacilio ::

Pomoje bo via vseen mal premal, pa to bom kupoval novo... Bom pa pomoje vzel celerona 1.8 pa ga odvil ce se bo dal??? Drgac pa za hlajenje nema veze k bo itak v prtlazniku! to bo projekt ;) Skatlo bom sam naredu iz lasersko narezanega aluminija. Sam morm najprej dobit vse dele pa premert pa preracunat vse skupi.

A majo mogoce micro atx plate 5.1 izhod na zvocni?

chucki ::

o bacil :))
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Thanatos ::

ma kje via 933 bo čist dovolj. Sm bral par modifikacij po netu so jo nucal glih za mobilno enoto za DivXe gledat.

||_^_|| ::

jst mam tut načrt to narest ampak mene najbolj LCD skrbi (njegova cena namreč:)

jRk0 ::

Lcd si mores oni mali kupit. in ne sme bit predrag, glede na to da je en za 500 eur al kolko dobo znizan dvd player z zaslonckom vred. ki pride ven ko prtisnes gumb.

sicer pa sem zadnjic na slo1 v eni oddaji vido enega slovenca, ki ma vse to v avtu.

se tipkovnico pa daljinca pa vse.samo ne vem kak mu je ime pa to. malo poiscite. zna vam pomagat po moje.

on je tipkovnico dal na sencnik pr vozniku. ko dol odpres, je pol tipkovnica na d tabo pa lahko tipkas. kar dobra resitev...
You fuck up once, you loose two teeth.

||_^_|| ::

jRk0: no sej tko sm tut jst mislu glede tipkovnice. vse je čist enostavno sam problem je s ceno LCDja. Pomoje kar okol 80K, če ne več :(

Matty ::

To je vse lepo in prav... Sta pa tukaj 2 problema: temperaturne razlike (glede na to da je lahko poleti ob zaprtem avtu na soncu tudi preko +40, pozimi -20) in tresljaji.

Bacilio ::

Sej te temperaturne razlike niso hitre tko da dvomim da bi kej skodoval racunalniku. Mu speljes iz klime en kanalcek da ga mal hladi! ;) Drgac pa upam da mi bo proekt uspel Sam kurc k se nimam dnarja ne avta.

link_up ::

ah dejte no folk.....divx v avtu? heh...mau glupo se vam ne zdi...za mp3 ne recem...supr! ampak divx pa res ni uporaben...dvomim, da bi kdo gledal film med voznjo v avtu...sofer bi v zvocnih efektih pomoje najbolj uzival...ce pa ze na kaj cakas in pac iz dolgocasja rad nekaj gledas priporocam raje kaksn tv link in anteno ali pa ce se zabavas s preprostim GPS sistemom, ki ti bo verjetno v boljso pomoc, kot filmi med voznjo ;) upam no.... bo se vec nesrec ;)

G[e]c ::

Pejt v avtohiso Debevc pa posici najmlajsega ROk mu je ime, on si je naredu neki v tem stilu k bi ti rad v avtu, tko ful lepo fancy sam za moje pojme en kurc uporabno.

Loki ::

link_up poznas avtomobile tipa Renault Espace, Citroen C8, Peugeot 807 ipd. ?
ti imajo ze vsi (kot dodatno opremo) DVD predvajalnike z zaslonom (pred zadnjo klopjo na stropu)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810425 (7691) stromar
»

mini car pc

Oddelek: Strojna oprema
71316 (1035) K0K0
»

Disk za v avto

Oddelek: Strojna oprema
191442 (1127) wishmaster
»

doma spackan računalnik -> car mp3

Oddelek: Pomoč in nasveti
251676 (1144) zvery1
»

A je kdo tu s ST-ja že montiru v avto kompjuter, za poslušat MP3-je

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241869 (1241) CHAOS

Več podobnih tem