» »

avtoradio koda?

avtoradio koda?

Kr nekdo ::

zdravo

v peugeot 206 imam clarion cd avtoradio, ki mi po nažigu radia nekaj min dela, nato pa napiše error 8!!

A mogoče kdo ve kako univerzalno kodo za te radije, ali pa mogoče celo kdo to dela za hobi da mi reši problem. zgleda da je prejšnji lastnik zgubil kodo, ker je nisem dobil zraven avta :(

lp

s1m0n ::

Mogoče model radia ?
Je avtoradio bil naknadno vgrajen ? Ali je od začetka not ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Kr nekdo ::

model je PU-2325a(b)

ser CL0410Z0187621

avtoradio je baje original, ampak je mel prejšnji lastnik boljšega not in je ob prodaji dal nazaj original, ampak zgleda zgubil kodo :(

s1m0n ::

No toraj je problem koda za odklep :)

Še je kakšna druga cifra gor razen te, ki jo omenjaš ?
Kakšna črtna koda (nalepka) ?

EDIT: Kot zgleda tega radia ni kar tako preprosto odklenit! Če lastnik nima kode ti ne ostane drugo kot Peugeot servis. Ker je potrebno prebrat eeprom čip na vezju radia. Tega pa sam kar tako ne moreš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Vikking ::

Zna biti problem ja. Poglej če je kje na avtoradiu koda ki se začne z C700... potem se bo hitro rešilo. Drugače bo potrebno prebrati eeprom.

s1m0n ::

Ta model nima te kode gor, da bi se dalo lepo izračunat kodo za odklep!
Naj se prejšni imetnik potrudi poiskat kodo! Nekje mora bit :)

Koda za odklep je se mi zdi da 8 mestna! Pri modelih za odklep s serijsko pa 4 mestna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Vikking ::

Sicer nevem zakaj rabiš kodo, če ti napiše ERROR 8

iz strani www.clarion.com
ERROR CODES - WHAT DO THEY MEAN?
Error 1.Battery inside CD Changer needs to be replaced.
Error 2.CD error message. Mechanism has as eject problem or takes a long time to select CD.
Error 3.CD error message. The pick-up is out of focus during play mode due to scratches on the disc or contamination.
Error 4.Connection problem. Reconnect the data cable.
Error 5.CD error message. Could not read correct data due to CD ROM.
Error 6.CD error message. Could not read data from disc because it is upside-down.
Error 8.Tape Drive system defective. Eating tape or something wrong with the drive system.
Error 9.Weak RF. Try alternate frequency
NO CD.CD error message. No CD is magazine or no magazine in CD Changer.

Scorpia ::

Zgleda so bile žičke precvikane, da bi lahko neorginalni radio delal. Bi prvo pogledal za radiem napeljavo.
////

;-) ::

Meni pri 206ki na servisu niso znali pomagat ko nisem mel kode. Je bila bolj ugodna rešitev kupit nov avtoradio pa še mp3 ma pa vse. Toti org. v prežojih so itak jajca.

Kr nekdo ::

žičke niso ble nič precvikane, vsaj videt ni blo ko sm vzel radio ven da sem lahko videl model pa serijsko, nisem pa nikjer videl nobene cifre, ki bi se začela z C7000...

@vikking - ja ko sem jaz kupo avto je bil error 6, potem sem po netu iskal kode in ni bila nobena prava, tako da sem potem 2x vpisal napačno in je sedaj error 8. če ima radio dovolj dolgo kontakt se namesto napisa error pojavijo - - - - in potem lahko vpišeš kodo, samo da mora biti pravilna :)
Meni pri 206ki na servisu niso znali pomagat ko nisem mel kode. Je bila bolj ugodna rešitev kupit nov avtoradio pa še mp3 ma pa vse. Toti org. v prežojih so itak jajca.


ali se da potem nov radio zvezat na komande na volanu za dat naglas in potiho in za naprej in nazaj pri izbiri pesmi. Jaz sem namreč dobil inf da to dela samo z original radiji za peugeoja.

St235 ::

Odvisno od radia/avta. Za Sony in Pioneer vem da se dobi, ne vem pa če specifično za tvoj avto.

s1m0n ::

Ja vendar potrebuješ za to vmesnik! Ki pa tudi ni poceni (80€ pri Pioneer).
Tak, da vseeno bi bilo lepo, da bi tega odklenil ali kupil identičnega z kodo :) če želi uporabljat obvolanske kontrole.

Vikking ::

Kr nekdo je izjavil:

žičke niso ble nič precvikane, vsaj videt ni blo ko sm vzel radio ven da sem lahko videl model pa serijsko, nisem pa nikjer videl nobene cifre, ki bi se začela z C7000...



Da odkodiraš bo potrebno priklopit računalnik na eeprom ter ga prečitat. (imaš pač takšen avtoradio da preko serijske številke ni variante). Mogoče ima kakšen servis peugeotov v SLO da lahko to naredi. Verjetno bo treba poklicat direkt na Peugeot ter se pozanimat.

Kr nekdo ::

končano :)

poklical na peugeot servis v nm, povedal št. šasije avta in mi je frajer povedal preko tel v parih sekundah kodo, ki je bila pravilna za avtoradio. Ampak ker ta radio original ne bere doma posnetih cd-ejev sem ga vseeno zamenjal z novim. Tko da hvala vsem za pomoč vseeno.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb vhod na avtoradiu je pokvarjen

Oddelek: Pomoč in nasveti
7694 (668) Tana6
»

Kako proklopim avtoradio, da ne izgubi spomina?

Oddelek: Na cesti
348372 (4675) rini
»

VW CADDY, 2011 kako, kam audio in usb priklopiti?

Oddelek: Zvok in slika
102186 (2055) zlobcek
»

povezava avtoradia na ključ

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113877 (3479) madviper
»

Ukraden avtoradio brez ploščice?

Oddelek: Na cesti
162575 (2147) Jackal

Več podobnih tem