» »

Preselitev na drugi kontinent

Preselitev na drugi kontinent

Temo vidijo: vsi
««
10 / 11
»»

Invictus ::

Preko Linkedina se da dobiti precej freelancerskih služb.

Redno bolj težko, ampak so tudi objave za te.

Je pa odvisno od stroke. Je fajn če se prijaviš v njihove grupe in včasih kaj napišeš.

Sam sem začel preko tega, dobil tudi stike, zdaj ga pa niti ne updatam več. Ni potrebe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

Kje so pa kakšne nižje temperature. Slo mi je pozimi udobna sicer pa prevroča. čile, antarktikA?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

:))Če ne znaš za vreme sam pogledati, lahko pozabiš, da boš službo našel.

Kayzon ::

zee je izjavil:

V ZAE sem dobil dosti boljso sluzbo + v industriji. Nicelni davki na dohodek so pa prijeten bonus.

Demokracija pri tem ni igrala prav nobene vloge, ceprav mi je delujoc singapurski model bolj vsec od slovenskega. ;-)


Torej,kaksen stavek vec na to temo?

zee ::

Torej, trenutno delam za eno od dveh multinacionalk, ki prodajata in servisirata racunalnike lestvici Top500. Najvecji superracunalnik je nas. Sluzbo sem iskal vec kot leto in pol, poslal naokrog res dosti prosenj in CV-jev.

Do te sluzbe sem prisel tako, da sem po res dolgem casu dodal in popravil svoj LinkedIn profil, preko katerega me je nasel rekruter. Pogovarjala sva se dobra dva meseca, kajti imel sem precej vprasanj glede sluzbe, bonitet, preselitve, solanja, davkov ...

Novi delodajalec je najel svetovalca iz podjetja SIRVA, ki je koordiniral razne vidike preselitve. Se najdlje casa je trajala legalizacije mojih diplom (univerzitetne in doktorske), ker sem moral dokumenta s hitro posto poslati v Slovenijo, kjer so ju uradno prevedli, overili in poslali na ambasado ZAE na Dunaju... Ko se je ta postopek koncal, smo se po hitrem postopku preselili.

O demokraciji pa lahko povem to, da sta mi singapurska in ZAE varianta dosti bolj vsec od slovenske. Pri slovenski se cas in denar izgublja na racun (sank) debat, medtem ko posel in realni sektor trpita zaradi dvoumnih predpisov in davcne zakonodaje in se cesa. Tako Singapur kot ZAE sta drzavi, ki sta nastali skoraj iz nica, pa vendar jima gre danes dosti bolje kot Sloveniji. Zakaj? Za Singapur lahko recem, da je to posledica dobrega vodstva, ki je zastavilo razvoj 10+ let vnaprej, namesto od mandata do mandata, brez neke konsistence ali jasne usmeritve.

Bomo ostali v ZAE? Nekaj casa zagotovo, koliko casa bo to, tezko povem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kuglvinkl ::

Cestitke! :)
Your focus determines your reallity

sbawe64 ::

Ljubezni do SG je bilo kot kaže 2022 spomladi konec.
Ni bilo več izzivov ali kaj je bil razlog ?

Žena tudi lahko dela ?
2020 is new 1984
Corona World order

delavec44 ::

Verjetno je šel v ZAE za 2 ali 3 kratnik prejšnje plače. Neto verjetno še več, če ni davkov. Pa že prej je imel večkratnik dobre slo plače. Tako da ne vem, če žena sploh rabi delati.

pegasus ::

zee je izjavil:

Torej, trenutno delam za eno od dveh multinacionalk, ki prodajata in servisirata racunalnike lestvici Top500.
Lepo. Jaz sem pošiljal tja CVje, ko so KAUSTu prodajali clustre in iskali ljudji, ki bi jih pedenali. Nisem prišel v ožji krog ... no, čez dve leti bom spet iskal job, mogoče bo v drugo šlo bolje ;)

5ygmq ::

zee je izjavil:

Bomo ostali v ZAE? Nekaj casa zagotovo, koliko casa bo to, tezko povem.

Saj malo me te je sram vprašati, ker sem samo firbčen revež, koliko si potem plačan letno?

zee ::

Ljubezni do Singapurja ni bilo konec, konec je bilo samo ljubezni do takratne sluzbe. Iskanje nove sluzbe je bilo problematicno, ker so se pred mnozicnim odpuscanjem v MANGA skupini, izginili vsi zaposlitveni oglasi, kar je ostalo, je bilo pa precej eksoticno, vendar sem se vseeno prijavljal, pa ni bil nic od tega. Stvari so se zacele izboljsevati, ko sem zacel gledati oglase v izven Singapurja in bolj zavestno uporabljati Linked In, kjer je z mano stopil v stik eden od rekruterjev.

5ygmq je izjavil:

zee je izjavil:

Bomo ostali v ZAE? Nekaj casa zagotovo, koliko casa bo to, tezko povem.

Saj malo me te je sram vprašati, ker sem samo firbčen revež, koliko si potem plačan letno?


Dovolj, da si lahko tu privoscim najem hise (200 m2), spodoben avto in zasebno mednarodno solo za sina.

pegasus je izjavil:

zee je izjavil:

Torej, trenutno delam za eno od dveh multinacionalk, ki prodajata in servisirata racunalnike lestvici Top500.
Lepo. Jaz sem pošiljal tja CVje, ko so KAUSTu prodajali clustre in iskali ljudji, ki bi jih pedenali. Nisem prišel v ožji krog ... no, čez dve leti bom spet iskal job, mogoče bo v drugo šlo bolje ;)


Ravno prejsnji teden sem bil tam. ZS me, ce te zanima, ker se vedno iscemo ljudi.

delavec44 je izjavil:

Verjetno je šel v ZAE za 2 ali 3 kratnik prejšnje plače. Neto verjetno še več, če ni davkov. Pa že prej je imel večkratnik dobre slo plače. Tako da ne vem, če žena sploh rabi delati.


Zena lahko dela, vendar ji ni treba.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

bciciban ::

Čestitkeza uspeh, pametna in pridna buča, ni kaj.

Vseeno pa...
ZAE in demokracija v istem stavku ? :)):)):))

O demokraciji pa lahko povem to, da sta mi singapurska in ZAE varianta dosti bolj vsec od slovenske.

Invictus ::

bciciban je izjavil:

Čestitkeza uspeh, pametna in pridna buča, ni kaj.

Vseeno pa...
ZAE in demokracija v istem stavku ? :)):)):))

O demokraciji pa lahko povem to, da sta mi singapurska in ZAE varianta dosti bolj vsec od slovenske.

Trenutno se mi zdi, da je tam večja demokracija kot v EU...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

49106 ::

Glede na to, da imajo tam absolutno ničlo, je EU lahko kvečjemu na istem.

PrihajaNodi ::

Kaj sem narobe napisal? A gremo na osebni nivo zalitev?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mr_chai ::

V Sloveniji se krade, ker se to splača. Sodstvo ne deluje, ker je preveč koruptivno, torej kaj potem pričakujete od teh nastavljencev ?


Zakaj bi politiki karkoli dobrega naredili, če pa lahko samo preprosto kradejo in talajo denar svojim.



Dokler ne bo šel noben za 10 in več let v zapor zaradi korupcije, se tu ne bo NIČ spremenilo.


V Sloveniji bo še zabavno, ko bodo vsi z visoko dodano vrednostjo odšli, kar se itak že dogaja, ampak rezultat tega bo viden čez ene par let. Takrat pa upam, da bodo ventili v slovenskih glavah že tolk pregreti, da se bo zgodila kakšna ulica in masoven pohod na parlament in ročna odstavitev teh pokvarjenih pijavk.

DamijanD ::

Meni je pa zanimivo, da je firma, ki se ukvarja s takimi sistemi v UAE. Laično ne bi pomislil na to državo v zvezi s tem.

mr_chai ::

DamijanD je izjavil:

Meni je pa zanimivo, da je firma, ki se ukvarja s takimi sistemi v UAE. Laično ne bi pomislil na to državo v zvezi s tem.


Nizki davki privabljajo, očitno. Potem se tudi na moralo pozabi. Ampak sj, v kapizalizmu itak ni neke morale. Vse je sam profit, pa četudi na račun zastrupljanja okolja, podpiranja režima, ki izvaja zločine nad človeštvom itd.. In ja, vem, tudi ZDA ...duuuuh.

zee ::

Privabljajo ne samo nižji davki, ampak tudi "can do" razmišljanje namesto slovenskega jamranja, stabilno poslovno okolje in zakonodaja namesto štiriletne liste želja. Delujoč javni prevoz v Singapurju in široke avtoceste v Dubaju v kombinaciji z letalsko in pomorsko povezljivostjo verjetno tudi kaj prispevata k temu.

Iz povsem praktičnega vidika je tudi pametno, da imaš ljudi v regiji, ker potem lažje prideš tako do novih strank kot podpiraš obstoječe stranke.

Čudi me, da ste se obesili na demokracijo, ki je ni ne v Singapurju ne v ZAE, o čemer sem se učil v osnovni šoli tik po koncu socializma. Morda bi bil moral poved označiti s "/s". ;)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

D3m ::

Uživaj you lucky bastard.

P.S.

A mod boš še?
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrihajaNodi ::

mr_chai je izjavil:

V Sloveniji se krade, ker se to splača. Sodstvo ne deluje, ker je preveč koruptivno, torej kaj potem pričakujete od teh nastavljencev ?


Zakaj bi politiki karkoli dobrega naredili, če pa lahko samo preprosto kradejo in talajo denar svojim.



Dokler ne bo šel noben za 10 in več let v zapor zaradi korupcije, se tu ne bo NIČ spremenilo.


V Sloveniji bo še zabavno, ko bodo vsi z visoko dodano vrednostjo odšli, kar se itak že dogaja, ampak rezultat tega bo viden čez ene par let. Takrat pa upam, da bodo ventili v slovenskih glavah že tolk pregreti, da se bo zgodila kakšna ulica in masoven pohod na parlament in ročna odstavitev teh pokvarjenih pijavk.


Evo moj post je bil zbrisan. Ceprav sem vse utemeljil. Sodstvo ne deluje, zdravstvo ne deluje, placas vinjeto 130 eur in cakas za 25 km voznje 45 min. Mislim in potem si upa nekdo trdit da je Romunija slabsa od slovenije. Jok, oni so sle ze zdavnej naprej in tekmujejo s poljaki in cehi.

Torej zakaj si moj post post zbrisal zee?

mr_chai je izjavil:

V Sloveniji se krade, ker se to splača. Sodstvo ne deluje, ker je preveč koruptivno, torej kaj potem pričakujete od teh nastavljencev ?


Zakaj bi politiki karkoli dobrega naredili, če pa lahko samo preprosto kradejo in talajo denar svojim.



Dokler ne bo šel noben za 10 in več let v zapor zaradi korupcije, se tu ne bo NIČ spremenilo.


V Sloveniji bo še zabavno, ko bodo vsi z visoko dodano vrednostjo odšli, kar se itak že dogaja, ampak rezultat tega bo viden čez ene par let. Takrat pa upam, da bodo ventili v slovenskih glavah že tolk pregreti, da se bo zgodila kakšna ulica in masoven pohod na parlament in ročna odstavitev teh pokvarjenih pijavk.


Sprememb ne bo, ker jih ne more biti v Sloveniji. Sama drzava je bila ze od zacetka nastavljena na nacin da se je politicno privatiziralo podjetja in razprodalo. Nekateri so svinjsko obogateli ostali, sploh srednji sloj, pa danes prosi po praznih bolnicah za zdeavnisko oskrbo ker zdravnikov ni ali nocejo delat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

zee je izjavil:

Privabljajo ne samo nižji davki, ampak tudi "can do" razmišljanje namesto slovenskega jamranja, stabilno poslovno okolje in zakonodaja namesto štiriletne liste želja. Delujoč javni prevoz v Singapurju in široke avtoceste v Dubaju v kombinaciji z letalsko in pomorsko povezljivostjo verjetno tudi kaj prispevata k temu.

Iz povsem praktičnega vidika je tudi pametno, da imaš ljudi v regiji, ker potem lažje prideš tako do novih strank kot podpiraš obstoječe stranke.

Čudi me, da ste se obesili na demokracijo, ki je ni ne v Singapurju ne v ZAE, o čemer sem se učil v osnovni šoli tik po koncu socializma. Morda bi bil moral poved označiti s "/s". ;)


Ali delaš z samimi priseljenci ali pa imate pri vas posebno sorto arabcev. Tista s katero mam jaz opravka je bolj v smislu "inšalah" :)) Ampak se ne bom pritoževal ker zaradi njihove lenobe imam še vedno dobro plačano delo kot zunanji :D

esel ::

zee je izjavil:

Privabljajo ne samo nižji davki, ampak tudi "can do" razmišljanje namesto slovenskega jamranja, stabilno poslovno okolje in zakonodaja namesto štiriletne liste želja. Delujoč javni prevoz v Singapurju in široke avtoceste v Dubaju v kombinaciji z letalsko in pomorsko povezljivostjo verjetno tudi kaj prispevata k temu.

Iz povsem praktičnega vidika je tudi pametno, da imaš ljudi v regiji, ker potem lažje prideš tako do novih strank kot podpiraš obstoječe stranke.

Čudi me, da ste se obesili na demokracijo, ki je ni ne v Singapurju ne v ZAE, o čemer sem se učil v osnovni šoli tik po koncu socializma. Morda bi bil moral poved označiti s "/s". ;)

Vse migrantske priseljence južnoazijskih držav, ki so mimogrede hrbtenica Dubaja in so tam v sužnjelastniškem delovnem razmerju so zagotovo pritegnile široke avtoceste ter “can do” razmišljanje. Verjetno se v OŠ niso učili o demokraciji.

esel ::

PrihajaNodi je izjavil:

mr_chai je izjavil:

V Sloveniji se krade, ker se to splača. Sodstvo ne deluje, ker je preveč koruptivno, torej kaj potem pričakujete od teh nastavljencev ?


Zakaj bi politiki karkoli dobrega naredili, če pa lahko samo preprosto kradejo in talajo denar svojim.



Dokler ne bo šel noben za 10 in več let v zapor zaradi korupcije, se tu ne bo NIČ spremenilo.


V Sloveniji bo še zabavno, ko bodo vsi z visoko dodano vrednostjo odšli, kar se itak že dogaja, ampak rezultat tega bo viden čez ene par let. Takrat pa upam, da bodo ventili v slovenskih glavah že tolk pregreti, da se bo zgodila kakšna ulica in masoven pohod na parlament in ročna odstavitev teh pokvarjenih pijavk.


Evo moj post je bil zbrisan. Ceprav sem vse utemeljil. Sodstvo ne deluje, zdravstvo ne deluje, placas vinjeto 130 eur in cakas za 25 km voznje 45 min. Mislim in potem si upa nekdo trdit da je Romunija slabsa od slovenije. Jok, oni so sle ze zdavnej naprej in tekmujejo s poljaki in cehi.

Torej zakaj si moj post post zbrisal zee?

mr_chai je izjavil:

V Sloveniji se krade, ker se to splača. Sodstvo ne deluje, ker je preveč koruptivno, torej kaj potem pričakujete od teh nastavljencev ?


Zakaj bi politiki karkoli dobrega naredili, če pa lahko samo preprosto kradejo in talajo denar svojim.



Dokler ne bo šel noben za 10 in več let v zapor zaradi korupcije, se tu ne bo NIČ spremenilo.


V Sloveniji bo še zabavno, ko bodo vsi z visoko dodano vrednostjo odšli, kar se itak že dogaja, ampak rezultat tega bo viden čez ene par let. Takrat pa upam, da bodo ventili v slovenskih glavah že tolk pregreti, da se bo zgodila kakšna ulica in masoven pohod na parlament in ročna odstavitev teh pokvarjenih pijavk.


Sprememb ne bo, ker jih ne more biti v Sloveniji. Sama drzava je bila ze od zacetka nastavljena na nacin da se je politicno privatiziralo podjetja in razprodalo. Nekateri so svinjsko obogateli ostali, sploh srednji sloj, pa danes prosi po praznih bolnicah za zdeavnisko oskrbo ker zdravnikov ni ali nocejo delat.


Priznamo, Romunija je obljubljena dežela in vsi ti zavidamo, da imaš možnost biti del te pravljice.

Nearly 25% of children in the EU, or nearly 20 million youths under age 18, were at risk of poverty or social exclusion in 2022, according to a new report by Eurostat released Thursday.
Romania ranked the highest, with a staggering 41.5% of its children facing the risk of poverty or social exclusion.
Bulgaria closely followed with 33.9%, and Spain reported 32.2%. These figures underline the severe challenges these countries are grappling with in terms of child well-being and social inclusion.
In stark contrast, several EU member states demonstrated considerably lower percentages of children at risk.
Slovenia reported the lowest figure, with only 10.3% of its children facing such risks, followed closely by Czechia and Denmark, with 13.4% and 13.8%, respectively.
https://www.aa.com.tr/en/europe/1-in-4-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

PrihajaNodi ::

esel je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

mr_chai je izjavil:

V Sloveniji se krade, ker se to splača. Sodstvo ne deluje, ker je preveč koruptivno, torej kaj potem pričakujete od teh nastavljencev ?


Zakaj bi politiki karkoli dobrega naredili, če pa lahko samo preprosto kradejo in talajo denar svojim.



Dokler ne bo šel noben za 10 in več let v zapor zaradi korupcije, se tu ne bo NIČ spremenilo.


V Sloveniji bo še zabavno, ko bodo vsi z visoko dodano vrednostjo odšli, kar se itak že dogaja, ampak rezultat tega bo viden čez ene par let. Takrat pa upam, da bodo ventili v slovenskih glavah že tolk pregreti, da se bo zgodila kakšna ulica in masoven pohod na parlament in ročna odstavitev teh pokvarjenih pijavk.


Evo moj post je bil zbrisan. Ceprav sem vse utemeljil. Sodstvo ne deluje, zdravstvo ne deluje, placas vinjeto 130 eur in cakas za 25 km voznje 45 min. Mislim in potem si upa nekdo trdit da je Romunija slabsa od slovenije. Jok, oni so sle ze zdavnej naprej in tekmujejo s poljaki in cehi.

Torej zakaj si moj post post zbrisal zee?

mr_chai je izjavil:

V Sloveniji se krade, ker se to splača. Sodstvo ne deluje, ker je preveč koruptivno, torej kaj potem pričakujete od teh nastavljencev ?


Zakaj bi politiki karkoli dobrega naredili, če pa lahko samo preprosto kradejo in talajo denar svojim.



Dokler ne bo šel noben za 10 in več let v zapor zaradi korupcije, se tu ne bo NIČ spremenilo.


V Sloveniji bo še zabavno, ko bodo vsi z visoko dodano vrednostjo odšli, kar se itak že dogaja, ampak rezultat tega bo viden čez ene par let. Takrat pa upam, da bodo ventili v slovenskih glavah že tolk pregreti, da se bo zgodila kakšna ulica in masoven pohod na parlament in ročna odstavitev teh pokvarjenih pijavk.


Sprememb ne bo, ker jih ne more biti v Sloveniji. Sama drzava je bila ze od zacetka nastavljena na nacin da se je politicno privatiziralo podjetja in razprodalo. Nekateri so svinjsko obogateli ostali, sploh srednji sloj, pa danes prosi po praznih bolnicah za zdeavnisko oskrbo ker zdravnikov ni ali nocejo delat.


Priznamo, Romunija je obljubljena dežela in vsi ti zavidamo, da imaš možnost biti del te pravljice.

Nearly 25% of children in the EU, or nearly 20 million youths under age 18, were at risk of poverty or social exclusion in 2022, according to a new report by Eurostat released Thursday.
Romania ranked the highest, with a staggering 41.5% of its children facing the risk of poverty or social exclusion.
Bulgaria closely followed with 33.9%, and Spain reported 32.2%. These figures underline the severe challenges these countries are grappling with in terms of child well-being and social inclusion.
In stark contrast, several EU member states demonstrated considerably lower percentages of children at risk.
Slovenia reported the lowest figure, with only 10.3% of its children facing such risks, followed closely by Czechia and Denmark, with 13.4% and 13.8%, respectively.
https://www.aa.com.tr/en/europe/1-in-4-...



Papir vse prenese:)pa vcasih se kak slovenc zgubi v Ro pa vsakmu skor oci vn padejo ko vidjo kolk so sli naprej.
Je pa treba iz postle se dvignt pa mal v svet.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

zee ::

Hvala.

Mod bom še.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

D3m ::

Šit.

:/
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

Srečno, dobro si zadel... to so primeri ko rečem da se gladko splača v tujino...

Je pa res da jaz osebno bi šel tak v tujino samo če bi se lahko upokojil pri poznih 40tih ali zgodnjih 50tih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Drekači spet najdejo 100 in en izgovor zakaj se ne bi preselili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

Drekači spet najdejo 100 in en izgovor zakaj se ne bi preselili...


Jup:) en kup jamranja, pa hocjo da jih bo privat jet prsov iskt. Slovenci so nasplosno bolj omejeni, zato pa eni ki pridejo nazaj, (ce pridejo) tezko zdrzijo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

zee ::

Zdrzimo tistih nekaj tednov na leto in se povsem strinjam z jamranjem. 8-)

Da bi se pa za stalno preselil oz. vrnil v Slovenijo, pa je zelo malo verjetno. Ze to, da v Sloveniji ni ne delujocega javnega prevoza ne zasebnega prevoza ("dela" na (avto)cestah)), je dober razlog za to, da ostanem, kjer sem, ali se kvecjemu vrnem(o) v Singapur.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PrihajaNodi ::

Ja, ko sem jaz to napisal si mi pa pobrisal.

Zadnjic sem bil na obisku v Slovenji in sem kirurga ortopeda, kolega vprasal ce izvajajo te operacije v slo kot jih v Romuniji. Je rekel ne, ker drzava nima dnarja.

Zdravstvo deluje isto v sloveniji kot javni promet.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Srečno, dobro si zadel... to so primeri ko rečem da se gladko splača v tujino...

Je pa res da jaz osebno bi šel tak v tujino samo če bi se lahko upokojil pri poznih 40tih ali zgodnjih 50tih...


To se lahko tudi pri nas.

D3m ::

Ze to, da v Sloveniji ni ne delujocega javnega prevoza ne zasebnega prevoza ("dela" na (avto)cestah)), je dober razlog za to, da ostanem, kjer sem, ali se kvecjemu vrnem(o) v Singapur.


I know

|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

zee je izjavil:


Da bi se pa za stalno preselil oz. vrnil v Slovenijo, pa je zelo malo verjetno. Ze to, da v Sloveniji ni ne delujocega javnega prevoza ne zasebnega prevoza ("dela" na (avto)cestah)), je dober razlog za to, da ostanem, kjer sem, ali se kvecjemu vrnem(o) v Singapur.

:)) To je izgovor reveža, ki se mora vsakodnevno na delo vozit od daleč, po avtocesti.

Kayzon ::

zee je izjavil:

Zdrzimo tistih nekaj tednov na leto in se povsem strinjam z jamranjem. 8-)

Da bi se pa za stalno preselil oz. vrnil v Slovenijo, pa je zelo malo verjetno. Ze to, da v Sloveniji ni ne delujocega javnega prevoza ne zasebnega prevoza ("dela" na (avto)cestah)), je dober razlog za to, da ostanem, kjer sem, ali se kvecjemu vrnem(o) v Singapur.


Hvala za napisano,meni je osebna zelja da grem ven iz nase male dezele,takoj ko si naberem dovolj izkusenj tukaj.

Invictus ::

Ni treba čakat na izkušnje, jih lahko dobiš tudi v tujini...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

V resnici jih še lažje dobiš v tujini.

Invictus ::

Prej boš začel iskat, prej boš našel. Da ne boš eden od drekačev, ki najdejo sto in en izgovor za nepreselitev.

Še jaz, pri mojih letih, gledam, da mogoče spizdim iz Slovenije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

Prej boš začel iskat, prej boš našel. Da ne boš eden od drekačev, ki najdejo sto in en izgovor za nepreselitev.

Še jaz, pri mojih letih, gledam, da mogoče spizdim iz Slovenije.


Tud ce mas kes ti nc ne pomaga ker so avtoceste neprevozne in cakas tam ko budala. Ajde privatno zdravstvo mogoce se dobis pa se to ni kvalitetno. Dom za ostarele bos isto preplacal ko budala (zase ali za svoje starse). Tko na hitro. Sem bil 3 tedne doma pa si mi mal obraca vse skup. Pa ne da se v tujini cedita med in mleko, samo je vseen ogromno pozitivnih stvari zunaj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

aiko ::

Romunija je itak bolj porihtana kot naša zabačena Slovenija. Sem bil pred 2-mi leti tam in sem bil prav presenečen kako je vse urejeno.

PrihajaNodi ::

Jup, sam folk ne ve. Romunija pa Poljska bosta prosperirali v naslednjih 10 - 20 let.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

zee ::

Romunije dejansko ne poznam, Poljska pa je vedno bolj motor Evrope.

Strinjam se tudi z vsemi, ki pravijo, da se je bolje odseliti prej kot kasneje. Mi smo se selili kot druzina in je bilo kljub obilni pomoci precej naporno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PrihajaNodi ::

Mas se kaksno premozenje v Slo? Kje so tvoji starsi? Če niso že pokojni jim boš plačeval oskrbnino, dom?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

bciciban ::

Razen zee-ja sami reveži tu ali kaj ?
Nihče ne bi šel v Švico, Norveško, Dansko, Finsko, Novo zelandijo? Samo neke poceni/cenene države ali pa teokratske diktature.

@Zee, kaj delaš z družino v Dubaju ?
Razen da so dobro izhodišče za letet kam naprej tam ni nič. Cela država je glorificiran in prevelik nakupovalni center. Za pogledat ampak to je pa vse.

Mato989 ::

Jaz bi se takoj selil v tujino, samo prvom moram dobit šiht kjer je 100% Remote (trenutno se vseeno moram na firmi zglasit načeloma 1x na 14 dni...) in potem mora bit plača taka, da če vzamem mojo zraven da ni pressurja da mora ona takoj nekaj tačet delat in hkrati da pokrijem vse stroške stanovanja v SLO ker prodat nimam namena zaenkrat (se vrneš za kak mesec je fajn met svoj flet)

Bi pa šel samo nekam tak, da bi imel manj kot 50m do morja in lepe fajne obale... pa večino leta sonce in lepo vreme (torej nad 20stopinj čez dan od tega vsaj tam ene 7-8 mesecev 27-31 stopinj pa da je morje za kopat)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

Nihče ne bi šel v Švico, Norveško, Dansko, Finsko, Novo zelandijo? Samo neke poceni/cenene države ali pa teokratske diktature.

Ti verjetno še nisi bil v nobeni od teh držav. Nova Zelandija je podn da o neprijaznosti ljudi ne zgubljam besed. Tam je toliko kitajcev da bo kmalu mandarinšćina uradni jezik.
Češka pa Poljska sta tud ok v EU.

Ps kar se Švice, Avstrije tiče si spet med ljudmi kjer si Gastarbajter...Nemčija mogoče preveč že turška. V Nordijskih državah pa nimaš sonca.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

zee ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mas se kaksno premozenje v Slo? Kje so tvoji starsi? Če niso že pokojni jim boš plačeval oskrbnino, dom?


Premozenja v Sloveniji nimam. Za ostalo pa imamo pripravljene nacrte.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PrihajaNodi ::

zee je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mas se kaksno premozenje v Slo? Kje so tvoji starsi? Če niso že pokojni jim boš plačeval oskrbnino, dom?


Premozenja v Sloveniji nimam. Za ostalo pa imamo pripravljene nacrte.


Hm verjetno boste premoženje staršev prodali pa dom potem...Sklepam. Razen če bodo bratje, sestri skrbeli za njih. Če ne sprašujem preveč...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

zee je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mas se kaksno premozenje v Slo? Kje so tvoji starsi? Če niso že pokojni jim boš plačeval oskrbnino, dom?


Premozenja v Sloveniji nimam. Za ostalo pa imamo pripravljene nacrte.


Hm verjetno boste premoženje staršev prodali pa dom potem...Sklepam. Razen če bodo bratje, sestri skrbeli za njih.



Glede na prihodke zeeja ne vidim zakaj bi on mel s tem probleme...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev v ZDA

Oddelek: Loža
162172 (888) zee
»

Vprašanja v selitvi v tujino - državo izven EU..

Oddelek: Loža
273931 (2655) Invictus
»

Diploma na vidiku - kako naprej?

Oddelek: Loža
306451 (4907) Isotropic
»

Družine z osmimi otroci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
939020 (7371) Invictus
»

slovenčki zapuščajo slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12322022 (16848) Invictus

Več podobnih tem