» »

Preselitev na drugi kontinent

Preselitev na drugi kontinent

Temo vidijo: vsi
««
2 / 11
»»

Limit-sky ::

poweroff je izjavil:

USS Liberty je izjavil:

Nekaterim je zelo všeč Singapur, raznim Okapijem pač ne. Okusi so pač različni.

Seveda ne, Okapiji se najbolje počutijo v Kongu.


Jaz sem se pa ravno zadnjič spraševal, kateri tepec bo prvi, ki se bo naredil "pametnega" in "pogruntal". No, ja... we have a winner.

EDIT: popravil post, da je bolj razvidno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

zee ::

Ne vem, koga mislis. A mislis tistega, ki bo postudiral, kako placevati davke samo v Singapurju in ne se Sloveniji ? Trenutno se delam na tem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

JayKay ::

odjavi stalno previvališče, idi na davčno in izpolni vprašalnik o ugotavljanju statusa rezidenta rep. slovenije za potrebe davčne uprave.

Upam da boš našel kompetentnega uradnika na davčni.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

amigo_no1 ::

zee je izjavil:

Ne vem, koga mislis. A mislis tistega, ki bo postudiral, kako placevati davke samo v Singapurju in ne se Sloveniji ? Trenutno se delam na tem.

Na Matthai-jev zadnji post (okapi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

ombre ::

Zee. Sam ti bom kmalu sledil... Sicer grem še malo naprej proti jugu... Davke bom plačeval tam kjer bom. Avstralija here we go... :) Singapur je pa super destinacija za počitnice. Pol ljudi ki jih poznam v Avstraliji hodi tja na dopust. :)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

McMallar ::

zee: uredi vse na davkariji. Jaz sem ze eno leto zunaj pa imam se zmeraj odprte stvari. Dobiti pametnega uradnika tam je tezje kot zadeti sedmico. Zna ti zracunati akontacijo, takoj ko pride v plan tujina pa se te zacnejo podajati.

Drugace pa, srecno. Meni ni zal, da sem sel (pa imam zeno in dva otroka). Nihce noce nazaj.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

zee ::

@McMallar: Mi lahko zaupas, kam ste se preselili?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ramon dekers ::

Limit-sky je izjavil:

poweroff je izjavil:

USS Liberty je izjavil:

Nekaterim je zelo všeč Singapur, raznim Okapijem pač ne. Okusi so pač različni.

Seveda ne, Okapiji se najbolje počutijo v Kongu.


Jaz sem se pa ravno zadnjič spraševal, kateri tepec bo prvi, ki se bo naredil "pametnega" in "pogruntal". No, ja... we have a winner.

EDIT: popravil post, da je bolj razvidno.



sam grem naslednjo leto v Rusijo, (po končanem magisteriju), Svetujem samo to, da kdor je pameten uporablja glavo, naj uporabi malo tujino, se prilagodi kot to delajo kitajci, uporabi in izkoristi vse možnosti, hkrati pa naj prinese domov več kot je tja prinesel. Mislim da je dovolj prostora v svetu (poleg te zagamane toge Slovenije), in tisti ki imamo potrebne kvalifikacije lahko bolje pridemo skozi v tujini (če ne drugo, so
vsaj dobre reference) ta pot najboljša in (naj)lažja, kot pa gledati v zrak in poslušati bedarije s strani nesposobnih slovenskih delodajalcev.


Te pa tudi sam prosim da malo opišeš zadeve kako ti je uspelo, in kako si uredil zadeve.

L.p. in veliko uspeha še z moje strani!

Zgodovina sprememb…

zee ::

Meni je zal, da nisem imel moznosti iti v tujino ze prej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

Emigracijski pritiski so precej padli po vstopu v EU in Šengen.

Tomi ::

metalc je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu vzel kovček ali dva najnujnejšega, da imaš nekaj za obleči in lahko nekomplicirano prenašaš naokoli, dokler se ne ustališ, potem pa že nakupiš. Ali pa tako, kot je rekel nekdo pred mano, ko te kdo spremi ali pride na obisk, ti še kaj prinese.


Ne pozabi na zimski plašč in ostala debela oblačila:D Sicer pa resno, verjetno boš umiral od počasnega, vročega in vlažnega zraka, potem pa se navadiš. Če še nisi bil dol.

Sicer pa, Azijci niti ne delajo toliko, kot si vsi mislimo, sem videl že v nekaj državah, tudi na Japonskem recimo, in imam prijatelja, ki dela v SGP, in ni panike. Verjetno jaz službi posvetim več časa kot on.
metrodusa.blogspot.com

zee ::

Puhovka je itak obvezna oprema. :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

McMallar ::

Mi smo šli precej bližje. Trenutno je Avstrija, se pa lahko v roku enega leta zgodi, da se selimo drugam.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

poweroff ::

Ombre, saj mislim, da večina pozna okapije... ni to neko hudo odkritje, ali kaj si hotel povedat?

Zee - koliko ima tvoj uspeh opravit s tvojim podpisom? ;)
sudo poweroff

zee ::

Precej. Zahtevana znanja vkljucujejo GNU/Linux, Bash lupino in skripte ter se precej programske opreme, ki tece prakticno ekskluzivno na GNU/Linux. >:D

Seveda pa je lepo videti in v intervjuju slisati, da se kandidat nekaj spozna se na Windows in OS X sisteme. Na IRIX & co. se pa res ne spoznam...razen tega da sem vselej razkurjen, ko kaj delam tam. ;( Verjetno zato, ker tam ne delata ne nano ne emacs.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

kitaj ::

USS Liberty je izjavil:

Je pa najbrž zelo odvisno od tega, kakšen tip človeka si, tudi tvoje ideolško prepričanje, kako ti bo všeč življenje v Singapurju. Nekaterim je zelo všeč Singapur, raznim Okapijem pač ne. Okusi so pač različni.

Prijateljica je živela tam doli kako leto in se je malo pritoževala, da je bilo dolgčas in nekoliko osamljeno. Imajo nekoliko drugačen način družabnega življenja, "zahodnjaški" pa je zelo drag, vsaj dokler ne zveš za kak skrit "domači" pajzel.
Zdaj je spet doli in zgleda, da se je že bolj ujela.

Ramon dekers ::

uf pa ženske so tam uf uf veš kakšne rakete lol. Jv azija je za popozdit dobra, če si tip ne veš kam bi se obrnil ker vse v miničih hodijo, in ko se navadiš njihovih fac, ti zahodnjakinje ratajo dobesdno grde proti njim:))

amigo_no1 ::

Hja, kaj pa vem
http://www.delo.si/clanek/152720

Prepoved žvečilnih gumijev so v ustavo vpisali leta 1992

Ahem, mene tam ne bodo videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Ramon dekers ::

singapur +1. Samo pomisli kaj bi naredili z našimi romi k bi veselo kradli, tam pa so prepovedali čigumije ker so ogrožali promet. Lepo jim gre, azija napreduje v vsej svoji veličini.respect

zee ::

Glede na to, da velika vecina ne ve, da prezveceni zvecilni gumi sodi v kos za smeti, se s prepovedjo strinjam, obenem pa oseba, ki vseskozi nekaj prezvekuje, pusti precej slab vtis na sogovornika.

IMO.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Okapi ::

No, če tudi dolgih las nimaš, se boš v Singapuru verjetno dobro počutil;-)

O.

zee ::

a) Nisem punca.
b) Nimam dolgih las.

Zgleda, da to ne bo problem.

Medtem sem od FedExa dobil okvirno ceno za transport 30 oz. 40 kg paketa v Singapur: 440 € oz. 580 €. Cena ne vkljucuje DDV. Sam prevoz pa naj bi trajal 2-3 dni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

Računalnik kupi tam, resno.

zee ::

Saj ga bom. Samo prenosnik gre z mano.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Libertarian ::

Kako gre?
Sic semper tyrannis

zee ::

Prosnja za delovno vizo vlozena. Po odobritvi kupim letalsko karto, rezerviram hostel, prodam avto in osebni racunalnik, naredim piknik in to je potem to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nodrim ::

Predlagam tono čevapov in kavo iz đezvice, ker doli tega pol ne bo :)

aja, pa kruh :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nodrim ()

zee ::

Kafetjera in paketek ali dva Lavazze gredo itak z mano.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Okapi ::

Čevapov menda res ni, imajo pa zato na vsakem vogalu ražnjiče. Samo da jim rečejo sate.



O.

St235 ::

in da razen oblike nimajo kaj dosti skupnega z našimi ražniči:)

Okapi ::

Kako da ne? Meso na palčki, pečeno na žaru. Je pa res, da je izbira, kar se vrst mesa tiče, precej večja.

O.

zee ::

To me skrbi znatno manj, kot bi si clovek mislil, saj zadnjega pol leta zivim prakticno samo od sadja in oreskov...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

guest #44 ::

Tisto pa zgleda fenomenalno okusno! so hungry

zee ::

Sate oz. na Tajskem in v Indoneziji je to satay. Od sile okusno!! Zraven pride tipično še kakšna omakca. :P
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kitaj ::

zee je izjavil:

Kafetjera in paketek ali dva Lavazze gredo itak z mano.

Za Lavazzo sem skoraj 100% prepričan, da jo lahko kupiš v določenih tamkajšnjih trgovinah.
V Shanghaiu sem jo kar pogosto videl.

Isotropic ::

zee je izjavil:

To me skrbi znatno manj, kot bi si clovek mislil, saj zadnjega pol leta zivim prakticno samo od sadja in oreskov...

zakaj pa to?;((

jype ::

loki3000> zakaj pa to?

Ker je zdravo - počutje je precej boljše kot pri "tradicionalni hrani".

zee ::

Kar je napisal jype. Naj dodam, da na začetku še sam nisem verjel, da lahko sprememba prehrane tako dobro vpliva na počutje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

delfinus ::


Singapur je zanimivo mesto, sem bil nekajkrat. Cyber futuristicno in res popolnoma drugacno od Evropskih prestolnic. Tudi cisto in zeleno. Na momente tut plasticno, sploh Santosa, ker je umetno narejena. Tudi anglescina vsakodnevnega pogovora je taka, je neke vrste "mobi" anglescina. Ampak okey, tja se gre tako delat, potem je to odlicna tocka s polno priloznostmi. Tut glede zabave in prostega casa se najde polno alternativ. Sam sem pred desetletjem rad sel v Zouk. Vecerno zivljenje je kar bogato in je samo stvar posameznika, da se vklopi v night life. Klubi so ponavadi odprti do samo 2h ali 3h zjutraj, potem se gre zurat naprej private.
Sicer pa Malezija in Indonezija sta lucaj stran in to sta "best of" destinaciji za oddih. Poleg tega pa je tukaj se Air Asia pa ima clovek na dlani celotno avstral-azijo za male pare. Kar je drago je alko, kar je pa spet stvar posameznika kolk tega dejansko rabi a ne :). Nuja bo AC, ker brez tega pa tam ni zivota, sploh ce clovek dela. Kulinaricno pa nujno probat peceno racko in sveze stisnjen guava juice na night food marketu nekje tam v Newtonu, ce se prav spomnim.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

barakus ::

zee je izjavil:

Kar je napisal jype. Naj dodam, da na začetku še sam nisem verjel, da lahko sprememba prehrane tako dobro vpliva na počutje.


Lahko kaj bolj konkretno poves, kako to zgleda? Me zelo zanima, ravno razmisljam, da moram spremenit moje prehranjevalne navade (jem malo in se to svinjarije).

poweroff ::

Za začetek jej meso 2x na teden, vsaj 1x na teden ribe, pa veliko zelenjave (solate, itd.). Pa spij na dan 1,5 l čiste vode (ne soka - vode).

Pa boš videl čez 3 mesece. ;)
sudo poweroff

zee ::

@delfinus: Hvala za nasvet.

@barakus:
Osebno preferiram sadje in oreske, vendar tako kot je napisal Matthai. Dodal bi se gibanje (plavanje, pohodnistvo).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

genesiss ::

Na to sem naletel na HN: http://sivers.org/singapore mogoče ti pa kdaj prav pride :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

zee ::

Tudi prijatelji pravijo, da naj se ne sekiram zaradi hladnih Slovenk. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ramon dekers ::

zee je izjavil:

Tudi prijatelji pravijo, da naj se ne sekiram zaradi hladnih Slovenk. 8-)



jah v singapurju, verjemi ni tako. Tam se da z skoraj vsako normalno vzpostaviti stik. Pa še lepe so, ampak res lepe:)

zee ::

Ramon dekers je izjavil:

Pa še lepe so, ampak res lepe:)


M'nde. Bom vedel povedat v kratkem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ramon dekers ::

verjemi mi na besedo in tudi če kakšno dobiš (no bo naj vsaj s srednjega sloja) ti ne bo nič hudega :D mogoče jo bodo samo vsi v Sloveniji ko/če se vrneš želeli imeti, ženske pa ji bodo fovšljive ker je pač lepša od njih. Pa ful ful so komunikativne, sicer imajo včasih polomljeno angleščino, ampak večina se matra, pa če greš v night life boš velikokrat dobil za rundo od njih, no vsaj jaz sem:)v Zloveniji se mi to ni zgodilo, mogoče sem pregrd za ženske tu;((

zee ::

Waw. Pupe castijo pijaco? Waw!

iLike more and more.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ramon dekers ::

jp, pa v enih lokalih je tako da ti beyba napiše na papirček cifro jo da natakarju, pa ti ga odnese, ali pa tja napiše da si ji všeč, ti pa po lokalu iščeš nekaj časa katera ti je to napisala, meni se je zadeve zdela res kjut:) Ko sem bil pa s kolegom v lokalu, no bolj neki mini diskač, mi je pa ena napisala če sem gey, ker kao nisem gledal žensk. Tam ni taka družba oz sploh ženske ki so zamorjene v nulo. Jugovzhodna azija je zakon, komaj čakam da se vrnem na kakšen daljđši dopust 2, 3 mesece. Noro ti znajo zmešati glavo, če boš seveda prilagodljiv in fleksibilen ti res ne bo hudega.

zee ::

Sper. Vedno bolj se veselim.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev v ZDA

Oddelek: Loža
162035 (751) zee
»

Vprašanja v selitvi v tujino - državo izven EU..

Oddelek: Loža
273744 (2468) Invictus
»

Diploma na vidiku - kako naprej?

Oddelek: Loža
306379 (4835) Isotropic
»

Družine z osmimi otroci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
938878 (7229) Invictus
»

slovenčki zapuščajo slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321737 (16563) Invictus

Več podobnih tem