» »

Preselitev na drugi kontinent

Preselitev na drugi kontinent

Temo vidijo: vsi
««
4 / 11
»»

Isotropic ::

kaksno mas pa placo, je kaj skrivnost? (najemnina je 1000e se mi zdi, da sem prebral)

zee ::

O visini place rajsi ne bi. Bom rekel, da mi bo po placilu najemnine, se vedno ostalo vec, kot je znasala moja celotna placa v Sloveniji (gledano iz stalisca neto place v obeh drzavah).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

kmetek ::

če lahko drugi govorijo o it temi imam pravico tudi jaz!

zee: lepo, da imaš dobro plačo, ugibamo, da imaš nekje 3000-4000EUR...hehe...kaj pa naša davčna, ti bodo kaj morili za davčno napoved itd? samo 600EUR karta? :o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

c0dehunter ::

Keep us notified, z zanimanjem prebiram tole temo in tvoj blog!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

kkk7 ::

ali so v ceno najemnine všteti tudi vsi ostali stroški(elektrika, voda, smeti,...)?

zee ::

@kmetek:
Tehnike zal ne morem posiljati, ker bi jo nasi granicarji na meji zasegli in od nje obracunali DDV...

Glede DURS-a pa sem uposteval nasvete, ki sem jih dobil prav v ti temi in odjavil davcno rezidentstvo. Zdaj bi moralo vse stimat tako na slovenski kot na singapurski strani.

@c0dehunter:
Hvala. Se trudim.

@kk7:
Ne, stroski so zgodba zase in ne bi smeli preseci 200 S$/mesec ( na gor zaokrozeno 150 €/mesec). Morda bo kaj vec, ker sem si ravno v soboto narocil 6025 Mbps optiko...manjsa nadgradnja iz 6 Mbps, kolikor imam zdaj. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Steinkauz ::

6Gbitov? Mal overkill se ti ne zdi ? :)) Al je full pocen?

jype ::

Sem prepričan da govori o 60M / 25M

zee ::

Ah. Sem itak falil. Hitrost oz. pasovna sirina bo 50 Mbps za DL in 25 Mbps za UL.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ramon dekers ::

ožen se dol, azijke so res pridne.

zee ::

Nikoli ne reci nikoli, pravijo. Upam sicer, da kaksno lusno (pridno, ne-zatezeno) se spoznam.

Trenutno imam dovolj dela v sluzbi, kjer hocem cimprej pognati "proizvodnjo" podatkov, ki jih bom potreboval v nadaljevanju, hkrati pa s tem lahko naredim dober vtis na nadrejene.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ramon dekers ::

eh zakaj bi sploh rekel nikoli. Nimaš kaj razmišljati, gledaš da ima diplomo + znanje angleščine pa si zmagal. Tega ni težko poiskati tam:D. Kako pa veš da so zatežene? Si bil že kaj zunaj? slovenke so zatežene pa lene:)

lepo stanovanje imaš, samo 1300€ pa tudi ni malo. Morajo imeti kar dobre plače tam.

jype ::

Ramon dekers> eh zakaj bi sploh rekel nikoli. Nimaš kaj razmišljati, gledaš da ima diplomo + znanje angleščine pa si zmagal. Tega ni težko poiskati tam:D. Kako pa veš da so zatežene? Si bil že kaj zunaj? slovenke so zatežene pa lene:)

Sej fino, da so ti všeč azijke, ampak prodajat ti jih pa res ni treba, no.

zee ::

@Ramon: z ne-zatezenostjo sem ciljal na Slovenke ;)

Kot sem rekel: Bomo videli. Danes mineva tocno en mesec od mojega prihoda. Ker bom se kar nekaj casa tu, se mi prav nikamor ne mudi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tomi ::

zee: ko gledam slike, poredvsem pa, kot berem zapise, imam prav pošteno nostalgijo za SGP-jem. Ravno mineva 5 let, odkar sem bil nazadnje tam, in me vedno bolj vleče, da bi prišel spet kaj na obisk.

Vsekakakor mi je bil na najbolj všeč del, ki govori o lupljenju dohodka v Sloveniji :-D
metrodusa.blogspot.com

zee ::

Kar pridi. Eno sobo imam tako ali tako se vedno prosto in se odlocam, kaj naj iz nje naredim.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

metalc ::

Očitno si se že kar aklimatiziral, lepo. Kako je pa kaj z jezikom (in napisi!) glede na to, da so Kitajci v večini?

Ali boš na voljo glede informacij o prigodah na Dursu, če bo treba? Kolikor jaz slišim, te kar je**** u mozak.

Če prav razumem, boš tam max. 3 leta, potem se ti pa zahvalijo za sodelovanje in brca v rit. No, pazi, da takrat temle ne padeš v kremplje. Sicer boš imel kar lepe reference, ki pa v Sloveniji ne bodo vredne prav nič, ker velja za smrtni greh, da si kakorkoli boljši od šefa (imam notranje informacije in tudi v Krki ni bistveno drugače). Tako da počasi se kar začni mrežiti s kakšnimi švicarskimi pharma firmami...

zee ::

Vsi napisi so vsaj v anglescini in kitajscini.

Za informaciji v zvezi z DURS-om bom kakopak na voljo, napisal jih bom tudi na blog. Potem pa moram se Googlovega pajka spraviti na stran. :)

Ni nujno, da bo brca v rit. Ne upam razmisljati tako dalec. Vem, da se bom maksimalno potrudil in se poskusil izkazati. Ce me v Singapuru ne bodo hoteli vec imeti, bom imel se vedno vsaj dve moznosti:
- vrnitev domov
- ponoven "all in" in ponovni poskus kje drugje; morda v Avstraliji, Kitajski? Kdo ve, kaj bo kazalo takrat. Bi se pa bilo pocasi zdravo kje ustaliti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gendale ::

imaš kake plane obiskat tajsko (in sprobat shemale prostitutke?)?

kake so cene hrane? recimo koliko stane 1kg govedine?

si sprobal kake njihove specialitete? so okusne?

kako je urejeno zdravstvo (zavarovanje pa to)?

je veliko mrčesa?

zee ::

Obisk Tajske: Da. Prostitutke: Ne. Stvar principov.

Hrana je poceni. Malico dobis 2-3 €, za 10 € dobis zelo zelo spodoben obed. Za ceno 1 kg govedine ne vem, koliko stane, ker v zadnjem casu pojem bistveno vec rib kot ostalega mesa.

Singapur nima lastnih specialitet per se, ampak imajo specialitete priseljenih narodov. Poskusil sem curry (dober, a zelo zelo pekoc), satay (ze bil omenjen v tej temi; dober!), sushi (odlicno; kar se pri nas prodaja kot sushi, ni vredno imena sushi). Sprobal sem tudi sadje durian, ki je precej blagodisece (tj. smrdi ko kuga) in od sile sladko (tj. pravi koncentrat sladkosti).

Zdravstvo je urejeno podobno kot pri nas. Sluzba placuje za zavarovanje, ki vkljucuje znatno manj pravic kot pri...ceprav tudi stane znatno manj kot pri nas.

Mrcesa ni veliko, ker ga sistematicno zatirajo. Zaradi blizine ekvatorja, vlage se lahko zelo hitro zaredijo komarji, prenasalci mrzlice denge, ki je lahko smrtno nevarna.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

kmetek ::

To je pravzaprav mesto-država?

#000000 ::

Mrčesa ni pravš, je pa verjetno kač ko toče ?

zee ::

@kmetek:
Ja, Singapur je mestna drzava, ki zajema osrednji otok Singapur in se nekaj okoliskih otockov (npr. Sentosa).

@nule:
Ja. Na kace menda zlahka naletis v parkih, podobno kot na opice. Hranjenje slednjih je striktno prepovedano (kazen 1000 S$), saj se opice kot vsi primati hitro naucijo, da hrano prinasajo ljudje, ki prihajajo iz tistih cudnih votlin (blokov), kar vodi v obiske opic na domu...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

#000000 ::

No po podatkih tele strani je tam kar nekaj kačje zalege, če se držijo bolj zase je OK. tam jih je folk verjetno tok navajen da niti ne porajta kej dost, evropejci pa verjetno bolj previdno stopamo :)

zee ::

V cetrti Clemente (center je nekje pri napisu Center), kjer zivim, jih se nisem videl. Sem pa videl zvecer tekati misi in podgane (predvsem slednje). Zivim pac v stanovanjski cetrti za delavce, kjer niso vsi tako skrbni pri odlaganju smeti kot jaz, ki se se vedno ne morem navadit, da kar vse po spisku mecem v eno kanto. Loceno zbiranje odpadkov je tu nekaj povsem novega...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Janac ::

lepo zee, z velikim zanimanjem spremljam tvoj blog in temo...

zee ::

@nule:
Sem sel pogledat tvojo stran in so napisali tudi kuscarje. Ja, v stanovanju imam enega ali dva gekona. Rekli so mi, da se jih ne splaca pobijat, ker skrbijo, da je v stanovanju manj zuzelk, kot bi jih bilo sicer.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gendale ::

kaj so slabe strani singapurja v primerjavi s slovenijo

zee ::

- samo en informativni TV kanal, manjko tujih (recimo BBC-ja nimam).
- omejen dostop do interneta v sluzbi, kar pomeni, da ne morem poslusati radia oz. dela to bolj poredko
- obcutek, da si del Matrice (The Matrix)
- cuden delovni cas (8:30-18:00)

8-O

Ah well. Nenazadnje pa nisem prisel sem dopust ampak delat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Limit-sky ::

A ti misliš, da nisi del matrice? :):)
Glede na cenzuro neta, en info kanal in "čuden" delovni čas???

:D

zee ::

Tu dejansko dobis tak obcutek, saj je vecina ljudi v oblekah (hlace na rob, srajca)...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

poweroff ::

Potem pa ne bodi Agent, pač pa Neo. :D
sudo poweroff

zee ::

Ze delamo na tem. :)

SOCKS FTW! VPN se pride.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ramon dekers ::

zee je izjavil:

- samo en informativni TV kanal, manjko tujih (recimo BBC-ja nimam).
- omejen dostop do interneta v sluzbi, kar pomeni, da ne morem poslusati radia oz. dela to bolj poredko
- obcutek, da si del Matrice (The Matrix)
- cuden delovni cas (8:30-18:00)

8-O

Ah well. Nenazadnje pa nisem prisel sem dopust ampak delat.



no to pa ni ok cel lajf delati do 6 pm je tudi, hmm kot da si brez življenja. Razen če nimaš namena imeti otrok, oz oženiti babo ki bo "house wife". :8)

gendale ::

>no to pa ni ok cel lajf delati do 6 pm je tudi, hmm kot da si brez življenja. Razen če nimaš namena imeti otrok, oz oženiti babo ki bo "house wife".
ali pa obratno, ona dela, ti skrbiš za gospodinjstvo/otroke :)

guest #44 ::

gendale je izjavil:

>no to pa ni ok cel lajf delati do 6 pm je tudi, hmm kot da si brez življenja. Razen če nimaš namena imeti otrok, oz oženiti babo ki bo "house wife".
ali pa obratno, ona dela, ti skrbiš za gospodinjstvo/otroke :)


Hehe :)

zigomar10 ::

kako je pa s pokojninskim zavarovanjem? katera država ti plačuje pokojnino če si bil npr. po nekaj let zaposlen v 5 različnih državah?

zee ::

Me ne zanima. Zaradi strukture populacijske piramide bi globoko cenil moznost, da za svojo pokojnino poskrbim sam (brez vmesavanja katerekoli drzave), obenem tudi upam, da bom ostal v teh vodah cim dlje, saj me to delo vedno znova navdihuje. :)

V Sloveniji je upokojitev najveckrat beg iz slabe sluzbe, ceprav je ta oseba se vedno sposobna in pripravljena za delo. Tezava pa je, da starejsih nihce noce zaposliti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Isotropic ::

zakaj tak cuden deloven cas? ena ura za malico verjetno, pol ure pa za pripravo alpa kaj?
pa kako to mislis, da si part of the matrix? sem sicer slisal, da v sg delajo na polno, tko da verjetno zaradi tega

posemi se kaksno sliko domorodk pls
aja zakaj lih sg? zakaj ne ch, d?

Zgodovina sprememb…

zee ::

Verjetno zaradi tega, ker se dela na polno. Trgovine so tu odprte vsak dan, prejsnji teden na njihov dan drzavnosti so bile denimo vse odprte.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Isotropic ::

aha, dela se pa na polno, tudi pri vas?
ni tako, kot je v slo na institutih (tudi ijs), javni upravi itd?

zee ::

Ma kaki.

V obrambo mnogih, zlasti MR-jev, na institutih moram povedati, da MR-ji tipicno delajo ko tovorne zivali, saj mentorjem in njihovim sefom kar ni dovolj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Isotropic ::

aja, mr so druga tema ja. je pa res, da so pri nas potem po kaksnem letu ali letu pa pol recimo, ko so naredili izpite, malo lazje zadihali tisti, ki jih poznam.
sem pa dobil filing, da ni glih nevem kuk priganjanja.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Precej odvisno od mentorja/sefa (sploh ce je to ista persona).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Isotropic ::

kako je blo pa pri vas recimo?
je blo pa pri njih od zacetka tko, da so mel cel dan kaj za delat oz. da niso meli veliko od dneva od zacetka. msilim, da se umiri po tem, ko izdas svoj prvi paper.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Na zacetku je bilo kar OK, saj je bil mentor super in sem se lahko posvetil razmisljanju. Kasneje pa zaradi vodje oddelka ni bilo vec tako fajn. Se vedno pa boljse kot vecini.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Aljaz1980 ::

Bi blo mogoče popravit prvi post z linkom do bloga?

Isotropic ::

zee je izjavil:

Se vedno pa boljse kot vecini.

kako je bilo pa s temi drugimi, lahko napises kaksen primer?
ta vodja oddelka je pa mel verjetno moto arbeit macht frei? da ni blo fajn, pa pomeni tight deadlines al kako?

Zgodovina sprememb…

zee ::

@GregaG87:
Bom popravil.

@loki3000:
Mislim, da bi dandanes to spadalo pod mobing.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Isotropic ::

tell more, anonimno pac.
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev v ZDA

Oddelek: Loža
162036 (752) zee
»

Vprašanja v selitvi v tujino - državo izven EU..

Oddelek: Loža
273744 (2468) Invictus
»

Diploma na vidiku - kako naprej?

Oddelek: Loža
306379 (4835) Isotropic
»

Družine z osmimi otroci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
938878 (7229) Invictus
»

slovenčki zapuščajo slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321737 (16563) Invictus

Več podobnih tem