» »

Frizza ( men se pa meša)

Frizza ( men se pa meša)

jebo100 ::

Lep pozdrav.

In sicer imam en res zelo neugodn problem, ki ga nikakor ne morem rešiti.

Imam comp:
MATIČNA: M4A78 PRO, AM2+/AM2/(AM3)
Procesor: AMD Phenom II X2 545, AM3
Hladilnik: Arctic Cooling Freezer 64 Pro
Napajalnik :Power LC5550 550W 120mm
Trdi disk: WD Caviar Green 750 GB, 7200rpm, 32MB, SATAII (WD7500AADS)
Grafična kartica: Sapphire Vapor-X ATI Radeon HD 4890, 1GB, PCI-E
Rami: Patriot DDR2 800MHz 2x2giga

Računalnik mi zmrzuje, ko sem na mozzili, kar koli ,ko delam v Explorerju, na primer ko gledam filem v Vlc playerju, ko pa igram igre kot so napr. Jousc Cause 2, Test Drive ul2 na najbolši grafiki, pa dela gladko.Tudi po 4, 5 ur.Na primer med filmom zamrzne, za 3 sec, malo popusti, pol spet za 10 sec, potem malo popusti in na koncu za prb. minuto, potem pa nima več provblema in predvaja kakšno uro, do 2 naprej normalno. Npr v mozili, ali explorerju, pa ko zamrzne, in ko kličnem na okno, mi napiše , da se program ne odziva. po nekje 4 min, sprosti,in imam spet nekaj časa.
Zdaj pa ko sem ponovno naložil še winodovse, pa mi je prenehal delovati še zvok, ki ga imam kar preko hdmi kabla na tv. Če še mogoče to kdo ugotovi.

Probal sem že ene 5x formatirati, dal različne verzije Windows7 Ultimate, resertiral sem biose,prestavljal rame.... Ampak še nisem ugotovil , kako bi odstranil to napako.

Ponavadi imam točno jaz probleme, ki jih še ni imel nobeden, pa useeno upam, da je te problem že imel kdo, in ga uspešno rešil.



NAJLEPŠA VAM HVALA ZA VAŠ TRUD ŽE V NAPREJ.

LP
  • spremenil: jebo100 ()

Mr Hilter ::

Na tvojem mestu bi se osredotočil na grafično kartico. Probaj si kakšno sposoditi oziroma kupi najcenejšo in jo nato prodaj naprej?

Sam sem imel podoben problem, ki ga je rešila rahla povišana voltaža v 2D (sem kar BIOS modal). Drugače 3D ni bilo nobenih težav. A najprej probaj z drugo grafo, po možnosti Nvidia.

opeter ::

Kaj pa, če je kateri od RAMov kaputt? Sicer pa ima kbal verjetno prav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BALAST ::

Poizkusi z drugim internet brskalnikom kot je npr Chrome ali meni najboljša Opera. Sam sem namreč opazil da mi v Firefoxu pri desetih zavihkih (tudi flv player med njimi) začne računalnik trokirat. Medtem ko v Chrome ali Opera pa imam lahko 2x toliko zavihkov pa ne.
Tudi sama poraba RAMa je pri mozilla najman 2x višja od ostalih dveh, čeprav piše 600Mb v task managerju je spomina zasedeno najmanj 1Gb.

DeeCoy ::

Možno je da je šel ram, ali pa je nekaj z grafo. Najprej testiraj rame, če so ok, je verjetno kaj z grafo.

Enron x86 ::

Tudi pregled stanja diska ne bi škodil. Naloži si program AIDA64 in poglej pod Shranjevanje podatkov / SMART. Glej, da je za predmet "Reallocated Sector Count" v stolpcu "Podatki" vrednost 0. Če je višja od 0, utegne disk v kratkem odpovedati.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

jebo100 ::

Ja sej, sem že jaz tudi pomislil na grafično, ampak ni mi jasno, kako potem v igrah ne šteka.Če bi bila grafična, mislim, da bi moral comp počakat ravno takrat, ko jo najbolj obremeni.

kbal... tole mi je zanimivo, ampak si ne znam čisto dobro prevesti

Sam sem imel podoben problem, ki ga je rešila rahla povišana voltaža v 2D (sem kar BIOS modal). Drugače 3D ni bilo nobenih težav.
Če si predstavljam prav, bi znalo biti kar logično, bi mi prosim obrazložil , kaj sploh pomeni BIOS modal in ali je to bios od matične, ali ima celo grafična svoj bios, do tega še pa nisem peišel.Glede grafe, pa je takoali tako še ena intengrirana na plati, da bi poizskusil kar s tisto?

OPETER ... rame sem že nekaj menjaval, je pa res , da se mi to dogaja od takrat, ko sem dodal te rame, prej sem imel samo 2G 2x po 1G, ampak preden sem jih dodal, sem formatiral comp, vse razstavil in spihal s kompresorjem, pomojem sem tam kaj zaj..bal...


Enron x86, tudi tole mi je kar dosti zanimivo, bi mi tudi tole lahko prosim malo bloj obrazložil?


Še nekrat hvala majstri za vaš trud.


L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jebo100 ()

Mr Hilter ::

Novejše grafične (od časa po Kristusu) med 2D in 3D preklapljajo ferkvenco delovanja in voltažo na jedru. Če imaš malce retardiran procesor na grafični (kot jaz) ko dela v 2D načinu tista nižja voltaža ni zadostna in potem se pojavljajo isti problemi kot jih imaš ti.

Če pa praviš da se ti to pojavlja odkar si menjal ram, je potem verjetno to to. V BIOSu malce znižaj ferkvenco ali pa povišaj voltažo. Če ne pomaga, potem na domači strani od te matične preveri kateri RAMi so kompatibilni z njo in menjaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim pomoč pri nakupu računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546408 (5406) opeter
»

Nova 8800gt, računalnik se ne zazene

Oddelek: Strojna oprema
26952 (952) MarkoMan
»

Nakup nekaterih komponent

Oddelek: Kaj kupiti
131331 (1095) Matthew
»

X800GTO~2 prihaja... (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Navijanje
82840448 (18433) Dragon14
»

Odklepanje 6800LE ozeroma mod. v 6800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1137762 (5096) Alesi

Več podobnih tem