» »

[python] 3d grafika

[python] 3d grafika

next_byte ::

Pozna mogoče kdo kakšno stran, z primeri(tutorials) kako začeti z 3d grafiko, z uporabo pyglet knjižice.
Hvaležen bom vsakršne pomoči!
Nekako se mi zdi da bi mi vzelo učenje C++ preveč časa in da mogoče se da hitreje kej narediti v pythonu se motim ?
Sploh glede nato da imam nekak v letu idejo nekaj izdelat.
Vem full nepovezani stavki so to skratka, če kdo karkoli ve najde naj napiše bom vesel. Mogoče kakšen nasvet koga ki se je ukvarjal z 3d, (3d igre), namig predlog, usmeritev.

Drugače sem pa predhodno že v pythonu z pyglet, in še nekaj drugih knjiživ narecil packamana (no še nekaj takih projektov sem imel) :) sedaj sem se pa odločil za nekaj bolj kompliciranega...

skratka vesel bom, idej razmišlanj, kako naprej! kako začeti! itd.
Ni pa nikakšne potrebe da bi mi kdo razlagal, to da je v mojih besedilih ki jih napišem nekaj napak ... :) tečno mi je to poslušat. pač velikrat sem na bistvo fukusiran, ko je potrebno pa še detajli.

skratka here i am, lahko me bilo kdo kontaktira..
drugače pa delal sem, že na nekaj programerskih projektih, ampak nekak nikoli še v 3d ..
pa nekak se malček levo desno oziram kako in kaj ..
1 leto bom nekak predan temu.

Senitel ::

Če si že naredil pacmana v pyglet, kaj je torej problem preklopit v 3D?

next_byte ::

Ja samo pač zanima me kako naredit zumanje, 3d rotacijo, pač nekak nek dovolj simple narejen zgled da bi lahko pač iz njega pač razbral kako z tem. Ker nevem če je pravi pristop da se grem učit srednješolske geometrije .. in nekak iz tega ali ?
Neki da začnem glodat iščem, neki primernega..

Senitel ::

Potem pa kar OpenGL 2.1 Reference.
Malo poglej funkcije: glMatrixMode, glRotate, gluLookAt, gluPerspective,...
Glede matematike pa srednješolska geometrija ne bo dovolj. Če hočeš razumet bo treba malo linearno algebro pogledat, za začetek bodo pa verjetno dovolj funkcije direkt iz OpenGL.

next_byte ::

hvala! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje 3D aplikacij- začetnik <-> nasveti

Oddelek: Programiranje
182229 (1777) morbo
»

Resnična Resničnost: Linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / RTV Slo
11913614 (8384) smihael
»

Kje začeti z programiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
947682 (5286) BigWhale
»

Katero workstation graficno?

Oddelek: Kaj kupiti
191606 (1326) Senitel
»

My 3d engine

Oddelek: Programiranje
191472 (1012) Phil

Več podobnih tem