» »

Dober scaner ali digitalec?

Dober scaner ali digitalec?

Sodom ::

Imam dokaj dober navadni fotoaparat in delam stran, na kateri bi radil kar lep kup fotografij.
Zdaj me pa zanima, kaj se bolj splaca? Kupiti dober scaner in slike skenirat, ali pa kaksnega digitalca?

Najmanjsa resolucija digitalca naj bo 800x600

Upam, da ne bo pretezko - povejte se model vsakega, ki ga zagovarjate.

Hvala!
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

mzHektor ::

Vse je odvisno od tega kolk maš denarja. Rekel si da imaš dober fotoaparat-potem kupi scaner. Dober scaner npr. Umax Astra4500-33Ksit. Slike bojo kvalitetneLahko pa tut digitalca. Sam boš mogu dat najmanj 60K zanj da boš zadovljen s slikami. Najbolš pa je tam za ene 100k(poglej za kakšnim Canonom al pa Olyimpusom)

Tomi ::

mzHektor: se strinjam. Sedaj imam Olympusa C220Z , in sem zelo zadovoljen. Se splača, ker je amortizacija boljša.
metrodusa.blogspot.com

Sodom ::

Hm, okrog 30k bi zapravil. Digitalci so super, vendar pod 100k ne dobim dobre kvalitete.

Nikoli nisem spremljal scanerske scene, pa me zanima kaj je opticna locljivost, X bitno procesiranje, navadna locljivost? Saj v teoriji vem ka je to, ampak mi lahko nekdo ponazori s primerom?

Hvala se enkrat!
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

dr.J ::

O scannerjih je enkrat pisal Monitor - najbrž lani spomladi. Prav take zadeve so tam razložene.

Umax Astra je zelo dober skener, žal niso podprte pod Linuxom. Zato sem ta model zamenjal z Benqovim, ki dela pod Linuxom.

Pri cenah pa je treba pogledati priložen softver za obdelavo slik. Umax je (vsaj pri Astri 3400) dal zraven Adobe Photoshop ter Recognito, seveda ne pro verzij.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enostaven program za scaner?

Oddelek: Programska oprema
172531 (2207) Racunalnik
»

Scanner?

Oddelek: Kaj kupiti
161863 (1648) Webmojster
»

Win XP + Astra 3400

Oddelek: Pomoč in nasveti
132147 (1956) andrej
»

SCANNERJI (usb-acsi-paralel)

Oddelek: Kaj kupiti
81074 (978) MadMax
»

Kupujem scaner....

Oddelek: Pomoč in nasveti
7930 (818) MadMax

Več podobnih tem