» »

Scanner?

Scanner?

Jst ::

Problem je sledeč:

Moj stric je pravnik in vsakič ko pridem dol (živimo v isti hiši), ga vidim ubogega reveža, ko prepisuje tiste dolge (ponavadi tudi po cele strani) člene iz uradnega lista, kazenskega pravilnika,itd v word. Enkrat sem mu omenil, da naj si kupi scanner in preprosto to poskenira in da obstaja program za prepoznavanje texta.

Zdaj me pa zanima, kateri scanner naj mu kupim, ki podpira prepoznavanje texta in naše šumnike.

In kateri program naj mu dobim. Seveda mora bit ta program najbolj enostaven kar se da (najbolj enostavno prenašanje skeniranega texta v word), če ne bo mene vsak dan klical na GSM.

Torej... vaši predlogi...

MadMax ::

Kupi mu modem, pa bo kar z neta dolpotegnil, kar bo rabil:D

Drugace pa mu kupi Acer al pa Umax, ce si ne zelis delat dodatnih stroskov z programjem-zraven teh dveh namrec dobis solidne pomozne programe.
Lahko mu kupis tut HPja-je hiter, ampak moras nekje drugje najt OCR program...

Aja: zraven Umaxa dobis Recognita standard program za OCR. Ce si iznajdljiv, mu bos priskrbel Pro varijanto-hitrejse dela, pa se bolj zanesljivo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Boky ::

Se strinjam z MadMaxom. Ce pa vseeno vstraja pri scanerju, pa ti priporocam AstraNet iA101, ki je v bistvu Astra 3400 vendar z bolso prilozeno programsko opremo. Za tega tvojega strica se mi zdi idealna, ker z enim pritiskom na gumb skenerja in enim klikom miske, ti scaner list poskenira naredi OCR in dokument poslje v Word ali Execl(dvisno kam kliknes) .

Jst ::

Sej ma modem in ga tudi uporablja.

Potem bo Astra najboljša odločitev? Pa podpira naše preljubljene šumnike?

Cena?

G[e]c ::

Jest sem kupu Canona n670U enkraten skener morm rec cist tenek lepo skenira zraven dobis dobro programsko opremo, napaja se iz USBJa vn, gonilnike ma tud za win xp kar jih umaxi nimajo!
Za OCR dobis zraven OmniPage Pro 9.0, ki pa NE popira sumnikov!

Skoda, ker drugače krasno prepozna vse.

Tomi ::

Kolikor jaz vem, in to izn izkušenj, je že Recognita pred nekaj leti imela podporo za šumnike, tako da ti svetujem Umaxa, ki ima Recognito privzeto zraven.
metrodusa.blogspot.com

Jst ::

Kje pa se da dobiti AstraNet iA101? In koliko je cena?

Pa še kakšen link do testa tega scannerja bi prosil.

OldSkul ::

Zakaj pa cene ne poveste, sigurn tale Umax stane mucho pare.Sigurn ene 25-40 ksit!

Jst ::

Denar ni problem, samo da je scaner res dober za prepoznavanje texta. (in easy-beginner-lamer style kopiranje texta v word:)

BigHugo ::

G[e]c: Vsi Umaxovi modeli imajo podporo za XP-je. Načeloma pa nisem za USB optične čitalce, ki se napajajo iz samega USB-ja.

Jst: Če denar ni problem, ti priporočam HP ScanJet 54XX. Je res dober scaner. Cena je cca. 70.000 SIT za model 5470.

LP BigHugo
LP BigHugo

Boky ::

Link na uradni strani imas tukaj.
Drugace pa stane kakega jurja ali dva vec kot astra 3400(zaradi dodatnega software-a). Jaz sem ga nabavil pri Dusel d.o.o. Ce te zanima poklici 4239650. Je pa to v Ljubljani.

Jst ::

Hvala za informacije.

Lime ::

Jaz imam Mustek 1200UB. 600x1200, 48 bit, napajanje preko USB.Priložen ima Text bridge 2.0 (tudi šumniki). Dela v redu, sicer pa ga bolj malo uporabljam. Za kakšne ovitke za CD-je ipd. Poskusil sem tudi z izvozom teksta v Word, pa je kar šlo. No nekaj popravkov je bilo treba.
Cena 15.990,00 Comtron.

Boky ::

En Mustek je kako leto nazaj (mogoce vec) dobil zlati monitor. A je to slucajno ta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

MadMax ::

Omenil bi le se razliko med CCD skenerji (te tanke napolitanke z napajanjem prek USBja) in "pravimi" skenerji z tanko neonko, zrcali in ostalo saro:
Oboji delujejo odlicno, dokler skeniras list papirja.
Vendar pa CCD ne gledajo "v globino", kar pomeni, da z njimi ne mores skenirat npr. graficne kartice. Saj vem, da stric ne bo skeniral hardvera, bo pa skeniral kaksno knjigo, katero ne bo mogel tako pritisniti na skener, da bi celotna povrsina nalegala na steklo.
Tu je v prednosti pravi skener.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Lime ::

Ja Mustek 1200UB je lansko leto dobil zlati monitor.
Jaz osebno ne dam dosti na te teste v Monitorju ipd.
Primer: Test 17'' monitorjev
Pred enim letom je dobil zlati monitor LG 775FT Flatron. Hvalili so ga do nebes.
Pred približno 4 meseci pa so ga totalno spluvali.
Kje je tukaj logika? Je ta monitor v 8 mesecih nazadoval ali kaj?

Webmojster ::

HP SCANJET 5400c za cca. 50K pa si potegni z neta Recognita - program za prepoznavanje teksta. V tem programu lahko lepo poskeniras tudi vec strani hkrati in jih shranis v en npr. wordov dokument. Ce ni tekst res ekstremno majhen, bo delovalo v redu. Aja, deluje v 98', win2k in XP. Preverjeno.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri scanner kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
222477 (562) no comment
»

Enostaven program za scaner?

Oddelek: Programska oprema
172531 (2207) Racunalnik
»

Win XP + Astra 3400

Oddelek: Pomoč in nasveti
132147 (1956) andrej
»

Kateri skener za malo bolj resno delo?

Oddelek: Kaj kupiti
5948 (876) Boky
»

Skenr

Oddelek: Kaj kupiti
181675 (1457) PIII850

Več podobnih tem