» »

Facebook in Google se potegujeta za Skype?

Facebook in Google se potegujeta za Skype?

Reuters - Viri blizu podjetij Facebook in Google po poročanju Reutersa potrjujejo, da naj bi se velikana ločeno dogovarjala s Skypom za njegov prevzem. Facebookov ustanovitelj in izvršni direktor Mark Zuckerberg naj bi se na sestankih v Skypu pogovarjal o prevzemu, hkrati pa naj bi podjetje iskalo partnerja v Luksemburgu za skupni prevzem Skypa. Tudi Google naj bi imel iste nakane, saj naj bi se dogovarjal še z nekaj podjetji o skupnem nakupu Skypa.

Koliko bi bil tovrsten dogovor vreden, je za zdaj še ugibanje, viri pa pravijo, da okoli tri do štiri milijarde dolarjev. Kaj zdaj vse to pomeni za situacijo okoli Skypa in ali gre le za namerno mešanje megle, ki bi podžgalo vrednost podjetja, je težko reči. Skype je namreč napovedal, da bodo letos izvedli javno ponudbo delnic, s katero naj bi po najnovejših informacijah zbrali okrog milijardo dolarjev. Po drugi stran pa je lani septembra Cisco izrazil zanimanje za Skype, za katerega je bil pripravljen odšteti pet milijard dolarjev. Vse, kar se je iz tega besedičenja izcimilo, je bil nov Skypov izvršni direktor Tony Bates, prebežnik iz Cisca, ki je tudi razlog za zamik IPO-ja v drugo polovico letošnjega leta. Facebook in Skype že sodelujeta, a enosmerno, saj ima le odjemalec slednjega podporo za dostop do Facebooka, medtem ko ta ni storil nič za večjo integracijo Skypa. Skype pa je letos uvedel možnost skupinskih video klicev, ki sicer ni zastonj, a bi bila na Facebooku dobrodošla.

Skype se bo počasi moral odločiti, kaj želi. Na mizi ima kar nekaj prevzemnih ponudb, po drugi strani pa so SEC-u že lanskega avgusta oddali vlogo za začetek postopka javne ponudbe delnic.

27 komentarjev

mtosev ::

Če jih kdo kupi upam da bo to google in ne facebook, ker bomo drugače imeli še FB v skypu.Brez FB accounta pa sploh ne boš mogel uporabljati skype.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

madmitch ::

FB je že v Skypu, če tako želiš.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Ma$terM|nd ::

madmitch je izjavil:

FB je že v Skypu, če tako želiš.


Če tako želiš. Kaj pa če ne želim, pa bi glih tak hotel met Skype? Tako da se pridružujem besedam mtosev-a
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Skype je že leta nazaj govoril o ločitvi svojega klienta v zaprto knjižnico in odprtokodni grafični vmesnik, kar bi seveda omogočilo raznovrstne vmesnike za Skype, od minimalističnih brez integracije s FB, ki gre nekaterim v nos, do bolj bogate integracije, če bi se kdo za to zavzel (npr. sama FB ali Google). No, tudi na tej fronti so zaspani.

madmitch ::

Ma$terM|nd je izjavil:

madmitch je izjavil:

FB je že v Skypu, če tako želiš.


Če tako želiš. Kaj pa če ne želim, pa bi glih tak hotel met Skype? Tako da se pridružujem besedam mtosev-a

Saj imaš lahko tudi brez FB Skype.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

ahac ::

madmitch je izjavil:

Ma$terM|nd je izjavil:

madmitch je izjavil:

FB je že v Skypu, če tako želiš.


Če tako želiš. Kaj pa če ne želim, pa bi glih tak hotel met Skype? Tako da se pridružujem besedam mtosev-a

Saj imaš lahko tudi brez FB Skype.


Ja, trenutno. Kaj pa, če FB kupi Skype?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

madmitch ::

ahac je izjavil:

madmitch je izjavil:

Ma$terM|nd je izjavil:

madmitch je izjavil:

FB je že v Skypu, če tako želiš.


Če tako želiš. Kaj pa če ne želim, pa bi glih tak hotel met Skype? Tako da se pridružujem besedam mtosev-a

Saj imaš lahko tudi brez FB Skype.


Ja, trenutno. Kaj pa, če FB kupi Skype?


A to, da ga kupi Google, vas pa ne moti? Zakaj?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

madmitch ::

Aha, se mi je zdelo, da bo tak tehten razlog, ja. ;)

Sicer pa, take Skype resnično zgleda, kot da "bi a da ne uđe". A bi se prodali enemu al drugemu, bi raje ostali sami al se združili s tretjim.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pariah ::

Aha, se mi je zdelo, da bo tak tehten razlog, ja.

To ni bil odgovor na tvoje vprašanje, ampak samo my point of view.
I fu**ing despise FB! Leglo virusov.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

ingo ::

Pri Skypu so spoznali, da so verjetno sedajle na vrhuncu in je edina pametna poteza, da se prodajo! Konkurenca bo neizbežno prišla tudi v njihov sektor in toliko vredno podjetje verjetno ne bo nikoli več! Se pa bojim, da bosta gugl ali pa fejsbuk, samo še pospešila njegovo padanje!

madmitch ::

A ga ni že e-bay kupil in potem vrnil?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Lonsarg ::

Sam google je konkurenca Sykpu, FB pa ne. To pade že v kakšne protimonopolne zadevice, če google kupi skype, temu se reče kupovanje konkurence. FB po drugi strani bi razširil svojo dejavnost z Skype lahko. Namreč prihodnost čez 10 let si jaz predstavljam kot sami "all in one" ponudniki. Torej nič več posameznih mail ponudnikov, VOIP ponudnikov, social ponudnikov, IM ponudnikov. Ampak bojo vsi imeli vse.

Dragi ::

Očitno vsi pozabljate na youtube...

Bistri007 ::

Če pride Skype v roke Facebook, ostane večja konkurenca kot če ga dobi Google. Ta že ima svojo storitev ponujanja klicev.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Manu ::

madmitch je izjavil:

A to, da ga kupi Google, vas pa ne moti? Zakaj?


Domnevam, da so vsi komentirali iz perspektive trenutnih kupcev. Facebook se (po mojem mnenju) obnaša bolj agresivno in zaprto od Googla.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Migelo ::

Samo poglejte kolikokrat je FB imel težave z zasebnimi podatki. Nisem na FBju in upam, da če bo FB preuzeu Skype tako tudi ostalo.

A se tudi vam zdi, da skype od prenovljenega vmesnika (ki je IMO totalno nepregleden) vedno slabši? Ne govorim o kvaliteti zvoka, ampak o programu, ki se mi je od zadnjega updejta že 2x sesu.

ahac ::

Bistri007 je izjavil:

Če pride Skype v roke Facebook, ostane večja konkurenca kot če ga dobi Google. Ta že ima svojo storitev ponujanja klicev.


Ampak FB ima tudi ful veliko bazo uporabnikov in dosti od teh uporablja FB chat. Če bi naredil še en uraden client (chat, sporočila od FB, itd...) bi pa sploh bil popularen (velik bolj kot google chat).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

dunker ::

Verjetno se nam bo čez nekaj let zdelo kar neverjetno, da facebook nekoč ni imel možnosti, da v chatu poklikaš nekaj prijateljev ter štartaš video klic kar v okviru facebooka. S tega stališča se mi zdi facebookov prevzem Skypa kar verjetna možnost.

Moram pa se dotaknit še Google vs Facebook debate. Zanimivo, kako dober imidž ohranja Google, medtem ko je njihov odnos prava nočna mora za tiste, ki z njimi dejansko sodelujemo / poslujemo, poleg tega pa podjetje posega v zasebnost na tisoč in en način (spomnimo se na zbiranje podatkov o WiFi omrežjih, beleženje lokacije na Androidu itd.) Facebook je bolj na udaru že zato, ker dejansko ima neprimerljivo več informacij o nas od Googla, potem pa iz tisočev špekulacij in paranoičnih zapisov nastanejo "škandali", čeprav Facebook le redko na očeh javnosti naredi kaj narobe.

techfreak :) ::

Manu je izjavil:

Facebook se (po mojem mnenju) obnaša bolj agresivno in zaprto od Googla.

Googlovi izdelki so tudi zaprti, razen kakšnih svetlih izjem kot je npr. Android.

Tako Google kot Facebook imata odprt API za dostop do njihovih storitev, kaj več pa ne.

Elysium ::

Če bo že kdo prevzemal Skype, potem si tisti, ki želijo Skypu vse dobro, zagotovo ne želijo, da bi ga kupil Google, ker potem bomo imeli lahko takšno sranje: http://www.engadget.com/2011/05/05/spri...

matejdro ::

BaRtMaN je izjavil:

Skype je že leta nazaj govoril o ločitvi svojega klienta v zaprto knjižnico in odprtokodni grafični vmesnik, kar bi seveda omogočilo raznovrstne vmesnike za Skype, od minimalističnih brez integracije s FB, ki gre nekaterim v nos, do bolj bogate integracije, če bi se kdo za to zavzel (npr. sama FB ali Google). No, tudi na tej fronti so zaspani.


http://developer.skype.com/public/skype... Je pa res, da je plačljivo.

Migelo je izjavil:

A se tudi vam zdi, da skype od prenovljenega vmesnika (ki je IMO totalno nepregleden) vedno slabši? Ne govorim o kvaliteti zvoka, ampak o programu, ki se mi je od zadnjega updejta že 2x sesu.


Ja. Na skype 4 sem še nekako navadil, petica pa je podn od podna (sem takoj odstranil in namestil nazaj štirico). Ampak nekako ne verjamem, da bi šlo z nakupom kaj navzgor. Youtube (v lasti googla) tudi gre vedno na slabše. Za facebook sicer ne morem iz prve roke reči, ker ga toliko ne uporabljam, ampak vem, da veliko posodobitev uporabnikom ni všeč (npr. ono črno ozadje okoli slik ali pa tisto da lahko aplikacije poberejo tvojo številko).

Pa tudi štirica se zadnje čase nenormalno velikokrat sesuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Enterprise ::

tudi meni se zdi da je skype z vsako verzijo slabši. 5ka je res totalno nepregledna in upam da v 6 spremenijo tale gui.
iz mojega vidika pa mi je bolj všeč, da skype prevzame google. morda ravno ne obvladajo najbolje situacije, ampak glede nato da nas vsak dan bombandirajo z informacijami o težavah z zasebnostjo na fbju in pa let's face it, tudi sama storitev facebook počasi tone (težave z zasebnostjo, vsaka nadgradnja GUIja je večji poden ipd.).
sicer pa raje vidim da se v skype vpišem iz google računom kot pa facebookom, ker dam roko v ogenj da če ga prevzame fb, bodo fb združili skupaj s skypom, kar pa verjetno nebo uživalo valj navdušenja uporabnikov.

roli ::

Kakor koli pogledaš smo ga uporabniki skypa naj***.

Če se ne prodajo in onstane Skype tako kot je bo očitno šlo vse na slabše. Zadnja verzija Skypa požre grozno več sredstev pa še določene probleme z GUI ima, ki jih prejšna verzija ni imela. Klient za Mac os so šele nedavno updatali prej pa par let praktično nič.

Če ga kupi google ga bo po vsej verjetnosti ali integriral v kako svojo storitev ali pa naredil kaj neljubega z njim. In google ima neko čudno muho da vse kar prevzamejo počasi izgine ali pa začne crkovati (Youtube). Da ne omenjam kako so me pred kratikm prisilili, da youtube račun združim z google računom. No ja vsaj klienta bi mogoče popravili.

Facebook - jao. Po vsej verjetnosti kompletna integracija z facebookom. Zasebnost bo padla, kvaliteta aplikacije pa po vsej verjetnosti tudi. Ker po mojih občasnih izkušnjah zadeva bolj ne dela kot ja.
http://www.r00li.com

nUUb ::

Skype ima kar veliko problemov sploh pri pošiljanju datotek. .exe datotek sploh ne spusti čez, pošilja grozno počasi, tako da je lažje da datoteko naložim na moj spletni strežnik in gre z maximalno hitrostjo med mano in tretjo osebo. Imam zelo dober občutek da gredo file transferji od mene do skype strežnika in do tretje osebe in ni več direktno. S tem da ko implementirali tisto funkcijo re-dial, če povezava crkne, je tisti annoying zvok, ki se ga sploh neda izklopit. Vse kar me je pred časom mikalo, da sem se preselil iz trenutnega Windows Live Messengerja na Skype, sedaj izginja. Google Talk je pa backup v primeru da Skype zajebava.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Bistri007 ::

nUUb je izjavil:

Imam zelo dober občutek da gredo file transferji od mene do skype strežnika in do tretje osebe in ni več direktno.

Neposredno ne more iti med dvema računalnikoma, ki sta za NAT firewallom. V tem primeru je potreben posrednik z odprtimi porti (ki je kar en Skype klient).

Če imaš ti ali prejemnik odprte porte (ponavadi gre na port 80), gre hitro. Če jih nimata, je pa bolje, da gre počasi, kot da sploh ne gre ;)

.exe lahko zazipaš. Glede na to, da sem moral narediti reinstalacijo Windows zaradi nekega trdovratnega črva, poslanega z .exe preko Messengerja, sem za prepoved pošiljanja .exe datotek. Poslano pa je bilo z naslova osebe iz imenika. Tudi Gmail pobriše emaile z izvršilnimi datotekami (celo če so zazipane brez gesla)...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

matejdro ::

Jaz pa nimam težav s pošiljanjem datotek. Če se pogovarjaš in istočasno pošiljaš datoteko, daš konferenco za nekaj sekund na pavzo in hitrost prenosa se bistveno dvigne.

madmitch ::

Men Skype dela BP, datoteke tudi normalno pošilja, video dela, vmesnik je čist ok, tko da ne vem, kako enim nič ne dela in je vse zanič.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snapchat gre po denar na borzo

Oddelek: Novice / Ostalo
125772 (4423) Tear_DR0P
»

Snapchat vreden 16 milijard dolarjev

Oddelek: Novice / Ostale najave
4515804 (10873) nekikr
»

Dell ima več snubcev

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
74664 (3827) BaToCarx
»

LinkedIn želi s kotacijo prehiteti Facebook

Oddelek: Novice / Ostale najave
66724 (5612) Matevžk
»

Cisco se zanima za Skype

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
145450 (4706) mtosev

Več podobnih tem