» »

Windows 7 starter-prosim pomoc

Windows 7 starter-prosim pomoc

karamanica ::

Lep pozdrav, zanima me ce lahko na mojga netbooka asus

Zaslon:
- 25, 6 cm (10, 1? ) led backlight wsvga (1024x600), procesor:- intel atom n450 (1, 66 ghz)
operacijski sistem:- windows 7 starter (podpira max. 1gb pomnilnika)
pomnilnik:- ddr2 so-dimm 1gb, trdi disk:- 250gb hdd, grafika:- integrirana intel gma 3150
lan:- 10/100, wlan:- 802. 11 b/g/n, čitalec spominskih kartic:- (mmc/ sd(sdhc), web-kamera:
- 0. 3m pixel, priključki:- 1x vga (d-sub)- 2x usb- 1x lan- 2x avdio (slušalke + mikrofon)multi-touch touchpad
dimenzije:- 262mm x 178mm x 25. 9-38. 5mmteŽa:- 1, 27kg

Nalozim navadno windows 7? Vprasanje pa zato ker ko sem kupil racunalnik je imel ze original gor nalozene windows 7 starter? Ali so te tamali racunalniki izkljucno za windows 7 starter in ne podpirajo navadne 7? Hvala za pomoc.

mtosev ::

Lahko namestiš karkoli. Od XPja, Viste in do 7ke.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

DeeCoy ::

navadna sedmica bo na temlem sistemu zelo slabo laufala. Najboljše je to kar je, ali pa win xp

karamanica ::

se pravi da naj bi xp normalno delale???

bluefish ::

Ja.

DeeCoy ::

32- bitni xpji so najprimernejši za ta sistem. Tudi najhitreje bi vse skupaj laufalo!

StratOS ::

DeeCoy je izjavil:

navadna sedmica bo na temlem sistemu zelo slabo laufala. Najboljše je to kar je, ali pa win xp

Najboljše da da gor dos 5.0, ta bo še najbolje laufal.
Ne vem, zakaj ste vsi tako proti starim novitetam,gor dajate OS-e (predvidevam, da ima licenco) ki jim je rok že skoraj pretekel oz. podpora.
Če je že tako, naj si da gor kakšen linux varianto če ste že tako omejeni z tem.Katerih servisov/inačic ne potrebuje jih lahko lepo disabla ali odstrani, 7 kot os je pa tako ali tako sposobna ustrezne kompatibilnosti in zagona na tem sistemu - če je že bil originalno prednaložen.Če bi napisal za kaj ga potrebuje in točno kateri Asusov model je bi bilo konstrukta kaj več. Res pa je da gre za netbooka.
Torej 7 deluje na tej mašini,kako je pa z kompatibilnostjo z xp driverji pa ne vemo, dokler ne zvemo modela netbooka ali če komponente podpirajo XP gonilnike ali če so uradno dajo dobiti preko Asus driver supporta.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

karamanica ::

hvala.evo to je konkretno ta racunalnik.kaj mislite??

Pentium ::

Pusti inštalacijo takšno kot je, saj je Windows 7 Starter verjetno tudi malo zoptimiziran s strani ASUS-a. Če bi pa rad naredil ponovno inštalacijo, pa bi skoraj 100% moral imeti na disku skrito restore particijo in lahko iz nje obnoviš sistem na stanje ob nakupu prenosnika.

opeter ::

Windows 7 starter je čisto OK. Saj vsi programi ti delujejo. Kaj rabiš več?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fosil ::

Pusti inštalacijo takšno kot je, saj je Windows 7 Starter verjetno tudi malo zoptimiziran s strani ASUS-a.

Kar se "optimizacij" proizvajalcev tiče, so moje izkušnje ravno obratne.
Zraven je naloženega še cel kup bloatwara in njihovih "optimizacijskih" programov, ki se seveda vsi zaženejo ob bootu, zaradi česar se potem računalnik vleče kot megla.
Tako je!

DeeCoy ::

fosil je izjavil:

Pusti inštalacijo takšno kot je, saj je Windows 7 Starter verjetno tudi malo zoptimiziran s strani ASUS-a.

Kar se "optimizacij" proizvajalcev tiče, so moje izkušnje ravno obratne.
Zraven je naloženega še cel kup bloatwara in njihovih "optimizacijskih" programov, ki se seveda vsi zaženejo ob bootu, zaradi česar se potem računalnik vleče kot megla.


Agree

k4vz0024 ::

Malce bi si spodil temo. Je možno Starter Win7 aktivirati kot Ultimate, ali je treba ponovno inštalirati Ultimate verzijo?

mtosev ::

Anytime upgrade
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

boogie_xlr ::

Zakaj Ultimate?

k4vz0024 ::

Ker pri Asusovih modelih omogoča preklaplajne med grafičnima karticama brez restarta.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus x101h

Oddelek: Pomoč in nasveti
9666 (566) andrejhr
»

Windows 7 starter spreminjanje ozadja

Oddelek: Pomoč in nasveti
122168 (1425) 5er-->
»

inštalacija win 7 na netbook - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
51745 (1609) Cold1
»

tablet netbooki

Oddelek: Kaj kupiti
241517 (1019) keitai
»

Windows 7 starter edition - personalizacija

Oddelek: Operacijski sistemi
111865 (1616) bluefish

Več podobnih tem