» »

Poslovna ideja?

Poslovna ideja?

Galaxy ::

Imam naslednjo idejo: v lokalnem šoping centru bi postavil simulator dirkalnih iger. Sestava simulatorja ni problem.

Samo predstavljajte si, kako bi ta simulator pozitivno vplival na njihovo poslovanje: osebki moškega spola bi obiskovali šoping center veliko več, kot sedaj, kar pomeni da bi njihove spremljevalke zapravile več časa v trgovinah.

1) Zanima me, kako bi to predstavil vodstvu šoping centra, ne da bi mi ukradli idejo? Kako bi se zmenili za deljenje dobička? Moram biti registriran kot podjetje, ali je to možno izvesti kot fizična oseba?

2) Kako je potem z davkom? Jaz bi moral plačati davek državi? Ali pa bi šoping center plačeval?

3) Je sploh to legalno, da bi uporabljal računalniško igro in opremo proizvajalcev v dobičkonosne namene?

bluefish ::

Kot prvo bi bilo sploh dobro ugotoviti, če tak interes obstaja in koliko je folk pripravljen plačevati za uro igranja. V večjih centrih so namreč enostavni avtomati za igranje iger prazni in bi moral tvoj simulator res ponujati nekaj ekstra.

Galaxy ::

Tak interes bi definitivno obstajal: uporabil bi 3x 30" monitorje, volan s pedali in prestavami in kick-ass zvočnike. Vse skupaj bi zaprl v eno "veliko škatlo" z dobro zvočno izolacijo. Računal bi okoli 5€ na uro, oz. po 1€ na 10 minut. Vse grafične nastavitve na maximum. Dosti bolj zanimivo, kakor 1€ na nekem starem avtomatu...

Kdo pa ne bi želel tega igrati? :)

gendale ::

dvomim da bi vam uspelo

včasih so imeli v ljubljanskem koloseju 14 (približno) računalnikov povezanih v mrežo
za igranje so računali okoli 1000 tolarjev
ampak je zadeva sčasoma propadla
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Galaxy ::

gendale je izjavil:

dvomim da bi vam uspelo

včasih so imeli v ljubljanskem koloseju 14 (približno) računalnikov povezanih v mrežo
za igranje so računali okoli 1000 tolarjev
ampak je zadeva sčasoma propadla

Se spomnim; propadlo je zato, ker je bilo totalno bedno. Moj simulator bi bil zakon; razmišljaj sem, da bi si našel kakšen sponzor, kot je npr. Burn ali kaj podobnega. Ampak najprej rabim odgovore na moja 3 vprašanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

bluefish ::

Ja, res je. Odrasli zaradi možnosti igranja iger centra ne bodo obiskovali pogosteje in tudi obiski ne bodo nič daljši. Zavedati se moraš, da ciljna populacija niso osebki s ST.

Skratka, naredi eno konkretno raziskavo.

Gandalfar ::

1) Zanima me, kako bi to predstavil vodstvu šoping centra, ne da bi mi ukradli idejo? Kako bi se zmenili za deljenje dobička? Moram biti registriran kot podjetje, ali je to možno izvesti kot fizična oseba?


Njihov 'job' je da furajo shopping center, ne da šraufajo računalnike skupaj. Iz tega stalisca ni nobenemu v interesu ukrast poslovne ideje, ker je cela vrednost v izvedbi.

2) Kako je potem z davkom? Jaz bi moral plačati davek državi? Ali pa bi šoping center plačeval?


Odvisno od dogovora. Verjetno bo vsem v interesu, da ti kot d.o.o./s.p. izdajas racune koncnim kupcem, shopping centru pa placujes najem prostora in morda delez od prodaje.

3) Je sploh to legalno, da bi uporabljal računalniško igro in opremo proizvajalcev v dobičkonosne namene?


Preberi si pogoje, ki pridejo zraven. Oprema ni problem, za igre pa bos se par evrov zraven placal pa bo. Za licenco pa se tudi lahko odlocis, da se prvega pol leta ne sekiras, ker je z ostalim dost dela/stroskov in imas tam pac skatlo licencno za morebitnega inspektorja. Kaj pa oni vedo kaj pise v 50 straneh licence v anglescini od F1 racerja.

Galaxy ::

bluefish je izjavil:

Ja, res je. Odrasli zaradi možnosti igranja iger centra ne bodo obiskovali pogosteje in tudi obiski ne bodo nič daljši. Zavedati se moraš, da ciljna populacija niso osebki s ST.

Skratka, naredi eno konkretno raziskavo.

Razmišljam, koliko več otrok bi gnjavilo staršem, da bi šli igrat. Moj simulator bi bil privlačen predvsem zaradi tega, ker si povprečen slovenec ne more privoščiti strojne opreme za več kot 3000€ samo za to, da bi igral dirkačine - jaz bi jim to ponudil za nizko ceno. Kupci bi ostali v centru dlje, predvsem zaradi otrok. Glede na to, da v okolici našega kraja ni nobenih simulatorjev, in da v ta center hodijo ljudje iz okolice 20km, bi se splačalo.

ripmork ::

Pravi simulator bi bil, če bi zadeva stala na platformi, ki bi s premikanjem simulirala lateralne in frontalne pospeške/ pojemke. Kot to baje ponujajo blizu Koloseja po novem - klik. Karkoli drugega je le avtomat z volanom in pedali, kar roko na srce najdeš marsikje dandanes.

En konkreten enonadstropen simulator, kakršnega uporabljajo f1 ekipe (makar starejši in rabljen), ki bi bil sposoben pričarat vsaj približno pravo dirkaško izkušnjo - to bi šlo pa za med. To bi šel marsikdo probat. Motošport je precej priljubljen v Slo, sam kaj, ko razen kake rent-a-kart steze nima povprečen smrtnik kje kaj doživet. Bi bil pa to investicijski zalogaj, to pa res...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

gendale ::

dvomim da bi ti to šlo čez za 5€/uro

pomoje res najboljše, da narediš eno konkretno raziskavo koliko ljudi bi to zanimalo in koliko so ti pripravljeni plačat
potem si pa še preračunaš koliko denarja rabiš in boš videl a je dobra poslovna ideja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Galaxy ::

Za takšen simulator nimam denarja. Denar bi imel za simulator, ki bi se skušal približati realnosti predvsem zaradi volana s force feedbackom, izjemne grafike in seveda fenomenalnega zvoka. Vse skupaj bi ponudil za razumno ceno 1€ na 10 minut. Meni ni cilj maximizirat profit, meni je cilj, da bi si v nekaj mescih pokril ceno investicije in kasneje dobil iz tega kakšnih 200€ profita na mesec.

Glede licence; kako to deluje? Koliko moram plačati proizvajalcu igre?

gendale je izjavil:

dvomim da bi ti to šlo čez za 5€/uro

Zakaj? Za začetek bi vložil nekaj denarja v izgradnjo "škatle", za ostale stvari ni problem. Ko bi prišel do malo več denarja bi ga nadgradil. Glede raziskave pa: kako jo naj sploh izvedem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

gendale ::

naredi malo bolj konkretno raziskavo o tem koliko ljudi bi zadeva zanimala in koliko so pripravljeni plačat
nato pa še preračunaj koliko denarja rabiš na mesec
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Good Guy ::

Srečno

Galaxy ::

gendale je izjavil:

naredi malo bolj konkretno raziskavo o tem koliko ljudi bi zadeva zanimala in koliko so pripravljeni plačat
nato pa še preračunaj koliko denarja rabiš na mesec

Glede denarja sem preračunal, da bi si strošek pokril v 3 mesecih, če pa bi si profit delil s centrom 50% pa v 6ih mesecih. Profit na mesec bi bil okoli 800-1400€. Najbolj me skrbi, kako to raziskavo naredit in nato kako predstavit to šoping centru..?

Bellatrix ::

Bojiš se da ti bodo ukradli idejo če jim ne poveš na primeren način ?
Hm, kaj pa tlele s to objavo na forumu, misliš da je tvoja izjava-ideja zaščitena ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

Sem že klical v center in so potrdili da se sestanejo zmano..

Hvala za idejo!

Galaxy ::

Bellatrix je izjavil:

Bojiš se da ti bodo ukradli idejo če jim ne poveš na primeren način ?
Hm, kaj pa tlele s to objavo na forumu, misliš da je tvoja izjava-ideja zaščitena ?

Dvomim, da se bo to v mojem kraju pojavilo - zato nisem imenoval ne kraja, ne šoping centra. Če pa komu moja ideja uspe, pa čestitam :)

Back on topic; kako naredim konkretno raziskavo? Glede tega pa nimam pojma!

BALAST ::

Tvoja ideja ni nič kaj nova, ampak bodi pozoren na tožbe zaradi vrtoglavice.
Pred kratkim so imel v BTC Lj. razstavljeno simulator formula in bolid v pravem razmerju ter 3 monitorje. Mislim da je bilo na premieri Hitri in drzni...

Bellatrix ::

Back on topic; kako naredim konkretno raziskavo? Glede tega pa nimam pojma!

Dražja varjanta: Vzameš imenik in začneš klicarit random osebe v okolišu kjer si nameraval tvoj projekt izvesti. Pač anketa z vprašanji.

Cenejša varjanta: Na netu sestaviš kakšno anketo in jo lepiš po raznih forumih...

Mogoče lahko tudi sestaviš vprašalnike in jih nosiš okol po podjetjih, domovih, šolah....
People are quick to judge and slow to correct themselves.

turkx90 ::

Dvomim da boš moško populacijo s tem pritegnil v trgovino, se manj pa da bojo mame plačevale 5 e na uro otrok za igranje iger. Meni se zdi ta ideja metanje denarja stran, saj imamo v naših krajih skoraj v vsakem centru video igre in je vedno prazno. Grafika gor al dol, nebi se nikli spuščal v kaj takega.

Bellatrix ::

#se manj pa da bojo mame plačevale 5 e na uro otrok za igranje iger.#

Mogoče bi morali narest obratno. In namreč takole: več časa kot bo otrok igral igre, ceneje bo mama kupovala... V tem primeru bosta volk sit in koza cela.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

algo ::

Jaz tudi mislim, da tale zadeva nima perspektive. Igrala so v shopping centrih ponavadi prazna. Otroc majo dandanes že tako ali tako dobre mašine doma in se lahko tam dost naigrajo ZASTONJ. Po drugi strani pa recimo, da so starši z € dovolj izobraženi, da ne bodo otrok še v shopping spuščali za "računalnik".

mtosev ::

To verjetno planiraš na Ptuju naredit ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Furbo ::

Galaxy je izjavil:

Imam naslednjo idejo: v lokalnem šoping centru bi postavil simulator dirkalnih iger. Sestava simulatorja ni problem.

Samo predstavljajte si, kako bi ta simulator pozitivno vplival na njihovo poslovanje: osebki moškega spola bi obiskovali šoping center veliko več, kot sedaj, kar pomeni da bi njihove spremljevalke zapravile več časa v trgovinah.

1) Zanima me, kako bi to predstavil vodstvu šoping centra, ne da bi mi ukradli idejo? Kako bi se zmenili za deljenje dobička? Moram biti registriran kot podjetje, ali je to možno izvesti kot fizična oseba?

2) Kako je potem z davkom? Jaz bi moral plačati davek državi? Ali pa bi šoping center plačeval?

3) Je sploh to legalno, da bi uporabljal računalniško igro in opremo proizvajalcev v dobičkonosne namene?


V Sparu v BTC že imaš to. Ne ravno simulator, pač neka avtomata povezana skupaj. Še nisem videl, da bi kdo igral.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Valvoline ::

Heh, trgovske verige ala Špar, merkator in podobne bi lahka sami postavl neki tazga brezplačno sam da bi pritegnil kupce. Vrjetno so ugotovil da tole ne privabi stranke. Raje pozabi. Pa strojna oprema stara kšno leto ali dve je praktično za odpad, če hočeš skoz performance na max.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Šimpanz ::

Pejt si mal pogledat Areno v BTC pa boš videl da so tiste računalniške igre večji del dneva nezasedene. Pa pomisli koliko ljudekov gre skozi BTC.

Super Sonic ::

Nisem bral vsega (za kar se iskreno opravičujem), ampak načeloma stvar že obstaja.

http://www.kolosej.si/novice/2011/4/18/...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Relanium ::

Zakaj nebi raje namest enih igerc šel vozit tapravi go-kart na streho nakupovalnega centra (tak ko v Citycenter pa Europark)

Heisenberg ::

iz izkusenj ti povem da najprej premisljuj o zadevi en mesec in poglej na zadevo iz raznih prespektiv in tudi pogovarjaj se z ljudmi o tem - recimo z druzino, prijatelji,...če je ze tu vecina proti te bo itak minilo....potem pa še pomisli koliko denarja bos zapravil za to idejo...10.000€ ??? in kaj vse bi lahko naredil s tem denarjem.....

sam sem se odlocil da ne grem v posel pa sem bil sprva povsem 100% nad svojo idejo.... po enem mesecu premlevanja sem ugotovil da bi bil uspeh 30% in da bi povrnil vlozek sele po 5 do 8 letih in ne po 1 letu kot sem mislil.....

sicer pa če navaden človek nima jajc in če malce ne riskiraš ne prideš nikamor!

kakorkoli - good luck jack!

ripmork ::

Relanium je izjavil:

Zakaj nebi raje namest enih igerc šel vozit tapravi go-kart na streho nakupovalnega centra (tak ko v Citycenter pa Europark)


Na strehi karting?
Vem za Rollbar in njihovo klet, da bi pa kje na strehi imeli pa še nism slišal8-)

kakorkoli - good luck jack!

+1!

fosil ::

Raziskavo bi bilo najboljš narest kar v samem centru, da torej vprašaš svoje potencialne stranke.
Delat raziskavo na netu ali kje drugje nima smisla, ker bodo odgovarjal čist drugi ljudje.

Kar se licence za igro tiče, pa bi bilo najbolje da se obrneš na slovenskega uvoznika, ki uvaža igro.
Brez nekega posebnega dovoljenja ne moreš kar tako uporabljat igre za služit.
Tako je!

Relanium ::

ripmork je izjavil:

Relanium je izjavil:

Zakaj nebi raje namest enih igerc šel vozit tapravi go-kart na streho nakupovalnega centra (tak ko v Citycenter pa Europark)


Na strehi karting?
Vem za Rollbar in njihovo klet, da bi pa kje na strehi imeli pa še nism slišal8-)

Kaj a v Ljubljani tega nikjer nimate?
Klik 1
Klik 2

marvin42 ::

Galaxy je izjavil:

Računal bi okoli 5€ na uro


To ob koncu dneva znese 60 eurov. Od tega plačaj nekoga, ki bo ves čas tam (od odprtja do zaprtja rabiš vsaj 2, zaradi dopustov raje 3 ali 4), pa najemnina za prostor, itd... Delal bi tak minus, da bi se kar kadilo :)
Mostly Harmless

Avenger ::

ripmork je izjavil:

Pravi simulator bi bil, če bi zadeva stala na platformi, ki bi s premikanjem simulirala lateralne in frontalne pospeške/ pojemke. Kot to baje ponujajo blizu Koloseja po novem - klik. Karkoli drugega je le avtomat z volanom in pedali, kar roko na srce najdeš marsikje dandanes.

En konkreten enonadstropen simulator, kakršnega uporabljajo f1 ekipe (makar starejši in rabljen), ki bi bil sposoben pričarat vsaj približno pravo dirkaško izkušnjo - to bi šlo pa za med. To bi šel marsikdo probat. Motošport je precej priljubljen v Slo, sam kaj, ko razen kake rent-a-kart steze nima povprečen smrtnik kje kaj doživet. Bi bil pa to investicijski zalogaj, to pa res...


To. Jaz bi šel takoj probat. Cena, 10EUR za pol ure brez pomisleka. Več, s pomislekom.

Ja investicija je pa precejšnja, eno je računalnik in monitorji, nekaj čisto drugega pa hidravlika oziroma pnevmatika in servo motorji, zagotavljanje varnosti oziroma zavarovanje, itd. Pa v kalkulaciji cene moraš računat tudi to, da mora bit tam tudi fizično nek človek, ki ga je treba plačat, plus najem prostora.

Aja, pa simulator bi moral bit res, res dober. Rally recimo, da čutiš kako letiš po cesti, ali pa slajdaš po pesku in dejansko čutiš podlago.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

gregimus ::

ce bi bla to res dobra ideja bi te oskubili ze glavni akterji...............shopping center za najem prostora, uvoznik za uporabo igre..... davcna(ker mors met firmo za kaj takega izvajat), more bit stvar verjetno testirana uradno zarad varnosti in morebitnih tozb, tako da..... razmisli malo...... Plus tega pa bi moral verjetno zadevo zavarovati za primer da ti kdo kaj polomi pz. unici, se pravi da das se zavarovalnici nekaj.....

Nasploh se je glede kakrsnih koli aktivnosti v nasih trgovskih centrih izogibati ker te oberejo do suhega.....

kot si rekel ciljas po dolocenem casu zasluzit vsaj 200 eur na mesec...., to pa raje kaj drugega zgruntaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregimus ()

Saladin ::

Da ne odpiram nove:

Recimo da imaš eno zelo dobro in originalno idejo za naš trg - pa se ti ne da pretirano ubadat z samo izvedbo posla.
Torej rad bi tržil "idejo" ter jo podpiral iz idejnega vidika (ne ciljam zgolj na teorijo - tudi z marketingom in podobnimi analizami se mi ne da ubadat - ampak ideja je IMO kul)

Če bi našel partnerje ki bi zadevo tako financirali kot tudi izvedli - kako bi zagotovil določen odstotek posla za tvoj prispevek na tem nivoju? Je to sploh običajno in kolikšen % dobička je "normalen" za nekaj takega. Se v Sloveniji sploh splača tržit na tak način?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Gandalfar ::

Idej se ne placuje, ker jih je prevec in so zastonj. Tudi dobre. Recimo tile: http://www.springwise.com/ ti vsak dan povedo par idej, ki nekje nosijo denar in jih je treba samo skopirat. Placuje se izvedba.

Problem s skrivnimi idejami je, da ce so res tako preproste za skopirat, da to lahko naredis samo, ce jo slisis .. ti jo bodo skopiral vsi takoj, ko bos zacel delat oglasevanje/lansiral. Torej je brezveze.

Ostane samo se izvedba, kjer se pokaze poznavanje trga/kupcev/tehnologije/itd. Okoli tega se pa potem pogovarja o skupni investiciji v projekt in deljenju lastniskih delezev.

Saladin ::

Torej začneš mali biznis (če ne sam, pa z partnerjem) in čim imaš enkrat v minimalnem obsegu zadevo vzpostavljeno (in imaš že kakega kupca) potem greš z zadevo na naslednji nivo.

OK - ampak recimo da se mi RES ne da ubadat s tem biznisom - vseeno pa bi rad vlekel kak procent od posla kot idejni vodja projekta. Je to običajno?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Gandalfar ::

Ne ni, pomojem se to nikoli ne dogaja. K mizi moras prinest se kaj drugega: prve pogodbe, poznavanje in vlozek ekspertize, svoje ime, investicijski denar, ..

Avenger ::

Ja, poleg tega se že v principu vsem soudeležencem upira, da bi nekdo k mizi prinesel zgolj eno prižgano žarnico. Drugo je, da si izumil sponko, maš patent, stvar je blazno enostavna, tehnološki proces relativno enostaven, uporaba pa izjemno široka. Če imaš pa neko idejo, ki gre v današnjem času ravno še lepo skozi, da se da dobit ven lep dobiček, pa pomeni, da je treba vložit v proces ogromno nekega truda in sama ideja ni vredna veliko, tu bi bil patent poleg ideje, tudi celoten načrt izvedbe in za to, pa verjetno bi dobil nekaj.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

St235 ::

minimalna matematika: pri 5€ na uro boš zaslužil max 50€ dnevno. Od tega vzame 20% država (DDV) torej zaslužiš 40€ na dan. Če teoretično dela z takim prihodkom 30 dni je to 1200€. Če upoštevaš da je bruto strošek pri minimalni plači 11.000€ letno+malica+ prevoz te zaposleni mesečno stane 1000€. Tako ti ostane 200€ s katerimi boš moral plačat licenčnino za špile, elektriko in najem prostora. Kar je znanstvena fantastika.

Če podvojiš ceno uro pa niti pod razno ne bo dovolj interesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Matev ::

s tem da nihče ne bo šel za eno uro igrat igrico

igrice so na žetone in za en špil - tam par minut...

tko je bilo včasih

in pa ne pričakuj odraslih da se bodo igrali - mogoče kak dijak, drugače pa kvečjemu otroci

turkx90 ::

Po drugi strani pa vsaj ni straha , da bi ti kdo ukradel to idejo...hahahaha

Še otroci nebi igrali dolgo, ker dvomim da bi jim mame dale 5 e in jih pustile same tam za eno uro...

Matev ::

teli avtomati so za ob kaki srednji šoli
da mularija po pouku gre in špila na avtomatih

v trgovskem centru pa ne vidim kake perspektive v igranju igric

Gandalfar ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SEC preiskuje ponudbe kritožetonov, Twitter prepoveduje oglaševanje kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5724513 (20181) nsignific
»

Adventni Zagreb - Bo šlo z Euri?

Oddelek: Loža
183298 (2277) MIHAc27

Rog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19837909 (30883) kuglvinkl
»

Cene francoskih knjig strogo regulirane tudi v digitalni dobi

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
387655 (6624) Bor H

Več podobnih tem