» »

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy S II

««
11 / 36
»»

Volk| ::

No, meni so popravli 2 SG-ja z nameščenim custom romom, pa ni blo problema. Niti omenil ni noben, da bi bil problem.

v bistvu bi bolj ekvivalentna situacija bila ta, da si dal drug bios gor... bios je pa del hardverskega dela.

Se ne strinjam. Bios je del zagonskega dela računalnika, kateri zažene windose in preda svoje delo dalje. Custom ROM pa je program kot windows, če poenostavim zadeve.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Lonsarg ::

Mogoče se pa niso dosti jasno izrazili. Če si preko root dostopa shekal mobitel na tak način, da si ti res dejansko uničil hardware, potem jasno ne upoštevajo garancije. Kar je pomoje se treba posebj potrudit. Če pa je razlog za okvaro kaj drugega, kar neizpodbitni ni mogel napačen software narediti pa bi bilo prav, da lepo upoštevajo. Je pa res, da pod pogoji je tok stvari, da če se jim sprdne, ti ne upošptevajo in nič ne moreš.

FireSnake ::

Azgard: po moje je hardver softversko nemogoče uničit.
Zato ne vem, zakaj ene firme komplicirajo ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lonsarg ::

Valda da se da, sam zelo redko, da to narediš ponesreč, moraš kar nalašč. Pri določenih modelih pride do bricka, če ti uspe hkrati tako firmware kot boot particijo prepisat z nečim, kar ne dela. V primeru SGS2 je failsafe, USBjig, ki prepiše zadevo, nimajo pa vsi tega. je pa res, da to se dogaja zelo redko, ampak kdo pa pravi, da rabjo firme racionalen razlog, da zavrnejo garancijo, lohk se pač izmislijo..

Firme pa se grejo za dobiček in torej komplicirajo pri garancije zaradi denarja, simple as that, nobena znanost.

amacar ::

FireSnake je izjavil:

Azgard: po moje je hardver softversko nemogoče uničit.
Zato ne vem, zakaj ene firme komplicirajo ....


Navijanje, ki je v standardnih romih onemogočeno, itd...

gr33k3_ ::

Se splača kupit S 2 ??

Lion29 ::

gr33k3_ je izjavil:

Se splača kupit S 2 ??


in to vprasas v pristranski temi o sgs2? :D... kaksen mislis, da bo odgovor?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zmeda ::

Ima kdo kakšno informacijo o (uradni) nadgradnji SGS2 na 2.3.4?
Imam namreč SGS2 kupljen pri Mobitelu in imam firmware version: PDA:KG1 / PHONE:KE7 / CSC:KF1 (MOT) = 2.3.3. Kies mi pravi: This is the latest firmware.

Na YouMobile pravijo, da se 2.3.4 rollouta. Any infos, kdaj bo pri Mobitelu? Ali je pri SGS2: Settings -> About phone -> Software update -> Check for update ekvivalent updejtom preko Kiesa?

lp

FireSnake ::

XXKG5 je uradni ROM, ki ga eni že imajo na voljo.
Kdaj bo pri nas ne vem, jaz sem flashal s pomočjo Odina.

gr33k3_ je izjavil:

Se splača kupit S 2 ??

Ne, vsekakor se NE splača, ker je to stran vržen denar, ki se ti nikoli ne povrne.
Tako, kot pri vseh ostalih telefonih (in podobnih rečeh).
Še kakšno vprašanje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lion29 ::

STE VILDI?

XIAOMI 1.5GHz dualcore

spominja mocno na SGS2... malo manjsi zaslon, bolj debel in tezji... ima namenski gumb (za video/foto app).... full hiter proc, full zmogljiv graficni proc in 4GB ROM, 1GB RAM...

in kar je najpomembneje, 1x cenejsi kot sgs2!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MajorM ::

@Lion29

Meh...mi je SGII bolj všeč. Pa tudi cena dvomim, da bo na koncu polovična.

Lion29 ::

MajorM je izjavil:

@Lion29

Meh...mi je SGII bolj všeč. Pa tudi cena dvomim, da bo na koncu polovična.


valda ti je sgs2 bolj vsec, ce zadi stoji samsung in je ze preizkusen....
cena pa bo vec kot polovicna.... zdaj kako bo v evropi sicer ne vem... ampak po specifikacijah je masina (razen zaslona) v vseh pogledih boljsa....mene ne moti ce je malo debelejsi in tezji...

sicer meni to nic ne pomeni, jaz sem zaljubljen v moj sgs2, ampak vseeno... glede na prikazano bo znalo biti zelo zanimivo :d
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

FireSnake ::

Samo za info: tale rom XXKG5.

24 ur od polnjenja (brez mreže, brez BT, samo GSM omrežje, brez prenosa podatkov) v večini na standby, malo klicev .... baterija na 91%.

Tole je pa zdaj že malo bolje (čeprav še zdaleč ni to, kar piše v specifikacijah).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

klemenSLO ::

to teoretično pomeni da uporabljaš telefon 10 dni. super.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Lonsarg ::

FireSnake specifikacije so podane za standby in glede na tvoje meritve so kar pravilne. Brez tistih klicev bi ti najbrž imel 95%, kar pa je 20 dni. Je pa res, da bolj malo povedo normalnemu uporabniku, ker telefona se nima sam v standy:)

FireSnake ::

Mi je povsem jasno, da so specifikacije za standby (to tudi ves čas govorim), saj tudi piše tako.
Klicev pa ni bilo toliko, da bi lahko baterija bila še na 95% (in tudi ne bi bila). klicev ni bilo niti za 3 minute.

Tudi 20 dni NI 720 ur (je komajda 480)...

Zaključek je še vedno ta, da bi telefon zdržal 10 dni(240 ur) v standby ....

Pozabil omeniti: signal: zelena črtica.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MajorM ::

Hja...vzdržljivosti baterije je res ena večja (in zame edina) pomanjkljivost S2-ja. Da si vsak dan vezan na 3 ure polnjenja je (vsaj) neugodno.

Lion29 ::

MajorM je izjavil:

Hja...vzdržljivosti baterije je res ena večja (in zame edina) pomanjkljivost S2-ja. Da si vsak dan vezan na 3 ure polnjenja je (vsaj) neugodno.


to je tako za vse smart phone in ne sam sgs2
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dbevfat ::

Lion29 je izjavil:

MajorM je izjavil:

Hja...vzdržljivosti baterije je res ena večja (in zame edina) pomanjkljivost S2-ja. Da si vsak dan vezan na 3 ure polnjenja je (vsaj) neugodno.


to je tako za vse smart phone in ne sam sgs2

s tem da, če gre verjeti user reviewom in govoricam, baterija na S2 zdrži opazno dlje od S1.
nvr2fat

Lion29 ::

dbevfat je izjavil:

Lion29 je izjavil:

MajorM je izjavil:

Hja...vzdržljivosti baterije je res ena večja (in zame edina) pomanjkljivost S2-ja. Da si vsak dan vezan na 3 ure polnjenja je (vsaj) neugodno.


to je tako za vse smart phone in ne sam sgs2

s tem da, če gre verjeti user reviewom in govoricam, baterija na S2 zdrži opazno dlje od S1.


drzi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

CaqKa ::

MajorM je izjavil:

Hja...vzdržljivosti baterije je res ena večja (in zame edina) pomanjkljivost S2-ja. Da si vsak dan vezan na 3 ure polnjenja je (vsaj) neugodno.

kolko minut pogovora pa narediš da moreš tolko polnit baterijo?

FireSnake ::

Lion29 je izjavil:

dbevfat je izjavil:

Lion29 je izjavil:

MajorM je izjavil:

Hja...vzdržljivosti baterije je res ena večja (in zame edina) pomanjkljivost S2-ja. Da si vsak dan vezan na 3 ure polnjenja je (vsaj) neugodno.


to je tako za vse smart phone in ne sam sgs2

s tem da, če gre verjeti user reviewom in govoricam, baterija na S2 zdrži opazno dlje od S1.


drzi


Moja službena enka zdrži točno 14 dni ... 99% je na standby.

Dvojka mi drži 10 dni (s tanovim ROmom ... prej še manj) ..... od kje vam informacije?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lonsarg ::

Hočeš povedati, da si dal 500EUR za telefon, ki ga ne uporabljaš:D

dbevfat ::

FireSnake je izjavil:

Moja službena enka zdrži točno 14 dni ... 99% je na standby.

Dvojka mi drži 10 dni (s tanovim ROmom ... prej še manj) ..... od kje vam informacije?

Razni reviewi in uporabniške izjave, kot je tvoja. S tem da nihče od teh ne pusti telefona idlat, po moje.
nvr2fat

Lion29 ::

FireSnake je izjavil:

Lion29 je izjavil:

dbevfat je izjavil:

Lion29 je izjavil:

MajorM je izjavil:

Hja...vzdržljivosti baterije je res ena večja (in zame edina) pomanjkljivost S2-ja. Da si vsak dan vezan na 3 ure polnjenja je (vsaj) neugodno.


to je tako za vse smart phone in ne sam sgs2

s tem da, če gre verjeti user reviewom in govoricam, baterija na S2 zdrži opazno dlje od S1.


drzi


Moja službena enka zdrži točno 14 dni ... 99% je na standby.

Dvojka mi drži 10 dni (s tanovim ROmom ... prej še manj) ..... od kje vam informacije?



zato ker se kvaliteta baterije in optimizacija softwerja gledata in ocenjujeta takrat, ko je tulifon v stand by-u ???
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

FireSnake ::

Lonsarg je izjavil:

Hočeš povedati, da si dal 500EUR za telefon, ki ga ne uporabljaš:D


Dal sem 400 ... brez vezave.
Ga uporabljam, ampak nisem tak frik, da bi vseskozi buljil notri.

Telefon je težko pustit na miru (to je res), ampak .... ko je v službi gužva in ni časa za druge zadeve ... ja, takrat ga pustim povsem na miru.
Sploh zato, ker sem ga kupil tudi zaradi 720 ur standby-a ... potem pa vidim, da enka zdrži dlje od dvojke (reviewi na netu pravijo ravno obratno .... to mi ni jasno).

S tem, da je tale zadnji uradni ROM res izboljšal to področje. Imel sem naložene ROMe, ki so požrli 60% baterije v eni noči.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lion29 ::

ej sem ti napisal zgoraj... kaj ti ni jasno.... bateria zdrzi dlje od 1ke med uporabo in ne v stannd by-u... takrat je namrec relevantna poraba baterije
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bananovec ::

Lion29 je izjavil:

MajorM je izjavil:

Hja...vzdržljivosti baterije je res ena večja (in zame edina) pomanjkljivost S2-ja. Da si vsak dan vezan na 3 ure polnjenja je (vsaj) neugodno.


to je tako za vse smart phone in ne sam sgs2

Te bom popravil: To je tako za vsak dvojedrni smarthphone z ultra veliko porabo in s slabo pofriziranim sistemom. Če ima eno od tega, si ga pač našpukal. Zato se mi zdi logično, da MS ostaja na enojedrnikih (čeprav so novi Samsung pošpukali, ker je kao zastareli).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

FireSnake ::

Lion29 je izjavil:

ej sem ti napisal zgoraj... kaj ti ni jasno.... bateria zdrzi dlje od 1ke med uporabo in ne v stannd by-u... takrat je namrec relevantna poraba baterije


Kaj tebi ni jasno?

750
http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_g...
je več, kot 710
http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_g...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lion29 ::

kdo je reku, da meni kaj ni jasno?

s tem da, če gre verjeti user reviewom in govoricam, baterija na S2 zdrži opazno dlje od S1.


tvoj odgovor
Moja službena enka zdrži točno 14 dni ... 99% je na standby.

Dvojka mi drži 10 dni (s tanovim ROmom ... prej še manj) ..... od kje vam informacije?


in moj odgovor je bil, da baterija zdrzi dlje ja... ob normalni uporabi, ker je pac tako zoptimizirana in ne v standby-u, a ne?

cesa zdaj ti ne stekas?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

karafeka ::

Imam case-mate tough case. S tem bi rad uporabljal etui za pas. Ve kdo za kakega, ki bi pasal? Imam http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?..., pa je malenkost preozek in prekratek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

FireSnake ::

OK, update:
z uradnim ROMom (jaz sem ga sicer potegnil iz samfirmware in flashal z Odinom) I9100XXKG5 mam po treh dneh petih urah in 34 minutah 58% baterije.
GSM omrežje, brez wireless in brez BT. Pogovorov za kakih 30 minut.
Zelen signal, vseskozi.
Dokaj OK.

Pravijo pa, da je ROM I9100XXKH3 še malo boljši, kar se standbya tiče.
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Meni ni za zamenjat, ker mi podatki gredo v maloro.

Ima kdo ta tanov ROM naložen? Kako je z baterijo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PINki ::

Obstaja tudi non-wipe verzija KH3 od Intratech-a, katero imam namesceno. Obcutek imam da baterija dlje zdrzi.

Lp

FireSnake ::

Imas kak link?
Daj malo pretestiraj, pa sporoči, kako dolgo zdrzi baterija.

Če bo šlo tako naprej, potem zadeva res obeta.

Jaz imam zdaj 4 dni in 2 uri .... baterija 46%
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lonsarg ::

Sem imel 10 različnih romov, vključno za čisto prvo izdajo, pa nisem nikoli opazil razlik. najbrž so ble kake, ampak očitno meni nezaznavne.

FireSnake ::

Ena VELIKA razlika je v idle porabi baterije, saj so nekateri ROMi čez noč požrli 40% baterije.
Tega tudi nisi opazil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lonsarg ::

No idle res nisem meril, imam čez noč vštekano v elektriko:) Ker mi to zlo prav pride, ker mi program Tasker ob zaznavi, da je mobitel vštekan v elektriko spremeni profil na "Spim" in notifications da na potiho, ter na gtalku status spremeni v Spim hehe. Tak da tut če sm na 60% zvečer, dam polnit.

moxon ::

Se se komu ob polnjenju zelo pregreva SGS II?

FireSnake ::

Moj je, med polnjenjem, le malenkost topel ... vsekakor ne vroč.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MKrmec ::

Jest uglavno sm dobil telefon 2 dan ko je izšel pri Mobitelu in morem rečti da sm bil na začetku razočaran nad baterijo oz. hrošči v softweru k so jo žrl sto na uro.

Potem sem telefon rootal, dal gor VillainROM in je bla takoj zmaga, baterija je začela držat po 2 dni za šalo.. no ja pa tut nimam ga po rokah tok velik več :D

Najboljši telefon od Samsunga do zdej morm rečt.

MajorM ::

Potem res ne vem kaj je narobe z mojim fonom?!?

Konec prejšnjega tedna je bilo prvič da sem prišel do 48 ur uporabe na eno polnjenje.
Imam pa Litening rom 6.1 naložen (data in Wi-Fi stalno ON).

Morda je res čas da poizkusim VillainROM...

FireSnake ::

MajorM: poskusi z leakanim ROMom I9100XXKH3
Za tega pravijo, da je najboljši, kar se porabe baterije tiče.

Dobiš ga pa na www.samfirmware.com

Po moje ne boš razočaran...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

d0rK ::

Menjava ROMa vedno pobriše vse s telefona?

FireSnake ::

Ne, vse verzije ne pobrišejo nastavitev.

Jaz imam uradno verzijo I9100XXKG5 (flashal z Odinom, ampak naj bi bila na volje preko Kies), ki je non-wipe.

Tale tazadnja verzija I9100XXKH3 pa pobriše nastavitve.

Čeprav, na XDAdevelopers, pravijo, da je ob vsakem flashanju najbolje naredit factory reset in pobrisat cache (jaz tega ne počnem) .... baje tako dobis največ, kar se tiče hitrosti in baterije pri novem ROMu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MKrmec ::

MajorM je izjavil:

Potem res ne vem kaj je narobe z mojim fonom?!?

Konec prejšnjega tedna je bilo prvič da sem prišel do 48 ur uporabe na eno polnjenje.
Imam pa Litening rom 6.1 naložen (data in Wi-Fi stalno ON).

Morda je res čas da poizkusim VillainROM...


ja valda da ti ne zdrži če maš pa data in wifi skos užgan.. dve stvari k najbl kurta baterijo.. sploh pa data. jest mam skos izkloplen razn k rabm.

matej14 ::

Lp. Imam problem danes mi je SGS 2 padu v vodo. Ekran dela normalno.Probu sm ga samo tolko da sm vidu da ekran dela. Zdej ga bom pa ceu dan pustu razkopanga. Mogoče ima kdo izkušnje s tem. Ali je mogoče da mi aparat zamenjajo pod garancijo ? Oziroma če mi kdor koli lahko kako pomaga da BI ga popravli pod garancijo. Za kakšno uslugo sem prpravlen tut plačat.

martincek1 ::

Če ti je padu v vodo so indikatorji lepo obarvani, tako da garancija odpade.

matej14 ::

se v tem primeru lahko kakor koli zgovarjam na vlažn prostor itd..??

MajorM ::

@MKrmec
Kako čekiraš mejle če imaš vse data povezave izklopljene? Ročno enablaš in refreshas?
Kako prejemaš MMSje?

Nikonja ::

meni je to res brezveze imet tak telefon in gledat vsako minuto baterije, jaz ga imam na 3g skoz, imam skoz uklopljen email, face in vem kaj še na sync. Včasih ga polnim vsak dan, včasih vsak drug dan če ne čačkam prevelik po njem. Meni je res glavno da izdrži en dan tudi če skoz neki delam na njem čeprav tega ne manjka :)
Fajn bi bilo če bi obstajala baterija ki zdrži en teden ampak ne bom zaradi tega se zaj... z manualnim syncom in ne vem čem....

moje mneje itak !

mogoče edino računate kolk vas pride to elektrike kar pokuri sg2, tko da z šparanjem mislim da letno lahko prišparate malo več kot euro.
««
11 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747324241 (70751) 21kiss
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275571 (4340) bdoxx
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028305 (22468) leiito
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711064 (8644) Lonsarg
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123725 (19521) roli

Več podobnih tem