» »

Po težavah z EC2 zdaj nedosegljiv še PlayStation Network

Po težavah z EC2 zdaj nedosegljiv še PlayStation Network

TechCrunch - Tekoči teden res ni najbolj naklonjen spletnim storitvam. Včeraj dopoldne je prišlo do resnih težav z dosegljivostjo Amazonovih strežnikov EC2 na vzhodni obali (točneje, zatajili so diskovni in bazni strežniki), malo nazaj pa je odpovedal še PlayStation Network, tj. omrežje, ki zagotavlja večigralstvo, dosežke, klepet in je med drugim pomemben vir ogledov in dohodkov za NetFlix. Sony še ni komentiral vzrokov za izpad, so pa napovedali, da bi vse skupaj lahko trajalo "dan ali dva" oz. cel podaljšani vikend.

Medtem so se že pojavile špekulacije, da bi izpad lahko bil posledica napada skupine Anonymous. Slednji so v začetku meseca kot odgovor na (zdaj že zaključen) sodni postopek proti hekerju Georgu Hotzu sprožili Operacijo: Sony, ki je za kratek čas ohromila znatne dele PlayStation Networka. Ker s tem niso prizadeli zgolj podjetja, ampak tudi številne nedolžne igralce, so bili primorani razglasiti "začasno premirje" in prenehati z napadi. Glede zdajšnjega izpada so že zapisali, da nimajo nič s tem, seveda jim pa marsikdo ne verjeme.

In other news, v skladu s izročilom serije Terminator naj bi se umetna pamet Skynet (končno, po nešteto zamudah) aktivirala 19. aprila letos in z dokončnim napadom na človeštvo začela 21. aprila oz. včeraj. Internet je posledično znorel in na twitterju, facebooku, tumblerju se je razvnela obvezna debata o tem, ali za vse te izpade morda ni kriv kar SkyNet. Amazon je že podal komentar, da dogodka nista povezana.

30 komentarjev

opeter ::

Verjetno se je res aktiviral SkyNet. Mene bolj moti, da PSN Store ni dosegljiv. Pa imajo ravno Pacmana v akciji ... grrr. ;(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

galu ::

Ta Sony je res neverjeten... Kolko boljši je hardware, tolko bolj zanič je software. Vsaj 1x na mesec je vedno fall-out. Na XBOX Live tega niti enkrat nisem doživel, ali pa max 12h, za kar je Microsoft tudi poslal PM, zakaj bo offline.

Da je celoten PSN offline čez vikend, je pa katastrofa.
Tako to gre.

Ales ::

PSN poroča o težavah že od včeraj, če jaz kaj vem...

galu ::

Ja, že od včeraj popoldne je globalni mrk..
Tako to gre.

BigFoot ::

Zanimivo da nekateri za vse skupaj 100% krivijo Sony, ne pa tudi opic, ki so shekale PSN.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Blisk ::

Še sreča, da imamo anonymous, da jim dajo mal po p.... tem koorporacijam.

Tr0n ::

In uporabnikom, ki bi lahko igrali, pa ne morejo. Res, super tale anon.

:rolleyes:

psychoshorty ::

In jaz se cudim, zakaj ne dela PSN ...

Key Quest ::

BigFoot je izjavil:

Zanimivo da nekateri za vse skupaj 100% krivijo Sony, ne pa tudi opic, ki so shekale PSN.


WAT

Tr0n ::

BigFoot ::

Key Quest je izjavil:

BigFoot je izjavil:

Zanimivo da nekateri za vse skupaj 100% krivijo Sony, ne pa tudi opic, ki so shekale PSN.


WAT

Veliko ljudi po netu za vse skupaj krivi Sony... kako so nesposobni, pa da jim je prav (big bad global corporation pa vse to), ne pa ljudi, ki so red odgovorni za hack.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zmajc ::

Tak jim treba, naj požrejo juho ki so jo skuhali.

Mitch ::

Meni PSN itak že dolgo časa ne dela, ker ga moram kao nadgradit. Ampak če ga pa nadgradim pa izgubim podporo za Linux!

galu ::

BigFoot je izjavil:

Key Quest je izjavil:

BigFoot je izjavil:

Zanimivo da nekateri za vse skupaj 100% krivijo Sony, ne pa tudi opic, ki so shekale PSN.


WAT

Veliko ljudi po netu za vse skupaj krivi Sony... kako so nesposobni, pa da jim je prav (big bad global corporation pa vse to), ne pa ljudi, ki so red odgovorni za hack.


Oboji so krivi, ampak dejstvo je tudi, da se tile izpadi na PSN dogajajo vsak mesec, na Xbox Live pa 1-krat na leto.
Tako to gre.

Tr0n ::

Tole je prvi tak vecji izpad PSN. Vem pa zato, ker ga uporabljam skoraj vsaki dan.

Bananovec ::

Tako je. Sicer pa me niti ne moti, da ne morem vsaj kako urco igrati CoD:BO na PS3. Se vsaj malo odpočijem od iger. In ne, ni nikogar za kriviti, ker na vsezadnje pa le uporabniki uporabljajo Sonyjevo storitev in to zastonj. Glede Anonimnih: hja, jih tudi delno podpiram. Naj dosežejo kar hočejo, če jim bo ratalo seveda.
Če potegnemo črto: Na koncu bodo jezni samo tisti hardcore nolife igralci, ki jim življenje( in čisti zrak) smrdi. Zaradi malega izpada, se še ne bo podrla vsa Zemlja.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

PARTyZAN ::

Hardcore nolife igralci ne igrajo iger online preko konzol ;>

Zmajc ::

PARTyZAN je izjavil:

Hardcore nolife igralci ne igrajo iger online preko konzol ;>


Zakaj točno?

PARTyZAN ::

Zato, ker MMOjev za konzole ni. Zato ker so FPSi na konzolah joke brez miške in tipkovnice. Zato, ker konzole povezuje centraliziran sistem, ki je (kot vidiš sam) ranljiv. You get the idea, right?

Konzole so za casual playerje. Hardcore igralci ostajajo na PCju.

Zmajc ::

Za online igre ne rabiš nujno MMOje. "hardcore" igralce imas vsepovsod, se strinjam da jih za konzole mogoče ni tolko ki so "hardcore no life" se pa sigurno najde dosti mularije ki cele dneve online preko konzol nabija razne HALO-je in CoD-e.

Igrati igre na PCju te ne naredi avtomatsko hardcore igralca iger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

PARTyZAN ::

Dosti, ampak niti približno ne toliko kot na PCju. MMOje sem pa omenil, ker je to zvrst, za katero se da sedet za PCjem brez problema po cele dneve in noči.

Z tvojim zadnjim stavkom se strinjam, ampak to ni bil moj point ;).

galu ::

Neposredno je seveda kriv Sony, saj je nosilec tega omrežja in je odgovoren za vse, kar se v njem dogaja... Posredno pa so krivi hackeri, kateri so v bistvu zrušili ta sistem (vprašljiva zaščita?).
Kar se pa tiče hardcore igranja... Nimam nobenega takega 'pro' igralca na konzoli, ki bi ga poznal, ampak na PC-ju pa imam 3 kolege ki me zownajo v nulo...
Pa še vseeno mislim da na PC-ju bolje igram, kot pa na PS.
Tako to gre.

3furious ::

PARTyZAN je izjavil:

Zato, ker MMOjev za konzole ni. Zato ker so FPSi na konzolah joke brez miške in tipkovnice. Zato, ker konzole povezuje centraliziran sistem, ki je (kot vidiš sam) ranljiv. You get the idea, right?

Konzole so za casual playerje. Hardcore igralci ostajajo na PCju.


MMOji so tudi na konzolah, recimo DC universe online in Final Fantasy XIV. FPSji se pa večinoma bolj prodajajo na konzolah, tako da razen če so hardcore PCjaši pirati, jih je več na konzolah. Poleg tega obstajajo še drugi žanri, recimo pretepaške igre kot so Street Fighter, kjer so najboljši igralci na konzolah. Tipkovnica in miška sta inferiorni tudi recimo pri dirkačinah in hack 'n slash igrah, ker nimata analognih gumbov ter dveh gobic/joystickov. Ne predstavljam si, kako bi igral igro tipa God of War na tipkovnico.
In the age of information, ignorance is a choice.

Tr0n ::

Si sploh igral DC universe na PS3? To sploh ni MMO, ampak kr neqi. :)

PARTyZAN ::

Sori, ampak pametnih MMOjev za konzole ni in jih tudi ne bo, dokler ne izide konzola, ki bi imela tipkovnico in miš kot standardno opremo zraven. In govorimo o hardcore gamerjih, ne o popularnosti. Hardcore gamerji niso popularni, ampak so rare breed med maso casual igralcev. Jaz si recimo lastim PS3, ampak nimam nobenega namena igrat gor FPSev, ker je nadzor milo rečeno en velik fail. Enako je z RTSi in verjetno še kakšno drugo zvrstjo.

Da se pa nekatere igre da boljše igrat z gamepadom se pa strinjam. To je tudi razlog, da sem si kupil PS3 (no ja, v resnici so krive ekskluzive ala Gran Turismo ... če bi jih delali za PC, bi si samo gamepad kupil).

opeter ::

Kaj sploh je pametni MMO?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PARTyZAN ::

Aion, Lineage 2, WoW, Rift, prihajajoča TERA, ogromno manjših naslovov, ki niso omembe vredni, ampak imajo skupaj kar nekaj igralcev.

3furious: FFXIV je en velik polom, še sam Square Enix je to priznal.

Te zadeve se dela samo za PC, kar je povsem logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

3furious ::

Nisem trdil, da so dobri, le da obstajajo tudi na konzolah. Strinjam se tudi, da jih ni mogoče enostavno portati na konzolo zaradi kontrol. Vsekakor bi moral biti že od začetka delan za gamepad, kot kaže pa še niso našli prave formule.
FPSjev tudi ne igram veliko, ampak po prvi uri privajanja na gamepad jih igram tako naravno kot prej na miško. Merjenje res ni tako natančno in hitro, imaš pa zato recimo boljšo kontrolo nad likom. Res pa se to bolj opazi pri tretjeosebnih streljačinah. A Uncharted si igral? IMHO je ta serija vredna privajanja na kontroler;)
In the age of information, ignorance is a choice.

PARTyZAN ::

Sem probal ja, enako GOW serijo in Killzone. Ne prebavim kontrolerja nikakor. Kako imaš boljšo kontrolo nad likom, če se obračaš kot hlod? (Verjetno je krivo to, da precej igram FPSe in RTSe na PCju in se z tem konstantno "razvajam") FF pa naj za MMO dele opusti razvoj za konzole, pa bo veliko boljše za večino fanov franšize.

Drugače pa zaenkrat najbolj uživam v GT5 in FFXIII (Imam prednaročeno FFXIII 2, ki izide konec tega leta). Ninja Gaiden Sigma 2 je bila tudi OK, ampak zaenkrat še ne čutim potrebe po tem, da bi jo ponovno igral ... online play je pa beden.

PS3 je tudi nuja, če so ti všeč JRPGji.

3furious ::

Hitro obračanje res ne gre na kontroler, ampak to večinoma upoštavajo pri delanju iger, zato se mi med igranje to ne zdi tak handicap. Bi me verjetno to bolj motilo, če bi veliko igral MP, kjer je večja verjetnost napada od zadaj;)
Boljšo kontrolo sem mislil predvsem zaradi analognosti premikanja. Bolj naravno se mi zdi malenkost premakniti gobico kot tapkati smer pri manjših premikih. Ali recimo pri prečkanju brvi moraš na PCju najprej poravnati pogled za likom pa potem greš naravnost, na konzoli pa greš lahko čez po bilo kateri diagonali. Ampak večinoma so bolj nianse kot pa kritične razlike.
In the age of information, ignorance is a choice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvijalci iger so dobili dodatne informacije o izpadu PSN

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
388323 (6992) BigWhale
»

Danes pričetek vzpostavljanja Sony PSN

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
147394 (6424) 3furious
»

PSN se vrača šele 31. maja?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
319180 (8366) XsenO
»

Izguba osebnih podatkov s PlayStation Network je realnost

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3510222 (7500) 3furious
»

PlayStation Network še vedno nedostopen, kriv je vdor v sistem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3917159 (15921) Tr0n

Več podobnih tem