» »

ECS K7S5A in Geforce2 problem

ECS K7S5A in Geforce2 problem

BigMan ::

V 3d igrah mi po nekaj minutah igranja frizne računalnik. Zanima me, če je že kateri od vas imel takšen problem z tole matično ploščo in kako ga je rešil. Pa ne mi nakladat z novim napajalnikom, driverji itd.
Sem probal grafično na drugi plošči (isti model), pa dela. Procesor je AMD XP2000+, 300W napajalnik, grafična enkrat GF 2 MX, drugič GF 2 TI, pa vedno isti problem(ampak samo na eni plati).
Tole temo sem zasledil že na veliko forumih, ampak do zdaj še nisem dobil pametnega odgovora.

lp, BigMan

noraguta ::

ista kofiguracija(razen proc je 1700+).
no problems. kolk se ti pa proc greje?

BigMan ::

Gretje ni problem, temperatura procesorja je okrog 53 ˙C.

Thanatos ::

o seveda "samo" 53°C. Če bi imel 45°C bi rekel da je OK tole je pa že zelo nadpovprečno.

BigMan ::

Proc mora delat tudi pri 70 stopinj, če je treba.

TheJack ::

Ista plata, GF2 Pro (InnoVision), TBird 1.4 GHz. Nobenih problemov med igranjem, čeprav gre procesor tudi do 55 stopinj C med obremenitvijo. Napajalnik je le 250W.

Jaz bi plato nesel nazaj, če je še v garanciji. Je problem že od vsega začetka (od nakupa plate), ali se je pojavil kasneje?

Pepo ::

Ziher ti kaj ne stima z RAM. Si jih kaj premetal po razlicnih utorih? Mas en kos ali vec? Jaz bi poskusil.
Tehnika ljudstvu!

redspeed ::

Izbral si slabo plato. Predvsem za igrce. Za Office ipd. je čisto OK, drugače pa ni kaj prida. Splošno je znano, da so s to plato velikokrat problemi ravno pri špilih.

Ne me narobe razumet, tudi sam sem najprej kupil to plato glede na dobre ocene testov a se je na koncu izkazalo, da le ni vse tako lepo kot piše.

SIS chipset ni za špile. (VIA za AMD, Intel za P4)

Probal sem 2 plati. 2. je bla v redu dokler nisem kupil DDR-a pol sem se razkuril, doplačal in vzel A7V333 in mi ni žal.

The Jack: Ti si pa pol en od redkih srečnežev, ki so dobili OK plato.

LP

Kolos ::

Ista plata, geforce..., dela 24/7 brez problema. Je pa mi prva plošča crknila po petih dneh (naj bi bila slaba serija).

Praviš, da gledaš po drugih forumih si pogledal tega Ecs forum

redspeed: kje si to pobral VIA za AMD, Intel za P4, a si zdaj srečen ko si pridobil tistih 5% z DDR.

TheJack ::

Jaz bi skromno djal: nForce za AMD...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Boky ::

redspeed to kar si rekel ni res. Poglej si malce teste plat za p4 z SiS 648. Plate so hitre in stabilne. Stabilna je tudi k7s5a, ceprav ni vec najhitrejsa.
Kar se tice kvalitete, lahko kupis katerokoli plato od katerekoli firme, dolocen procent moznosti, da ti crkne je vedno prisoten in pri k7s5a ta procent ni nic vecji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

barbarpapa1 ::

Ista plata, proc XP1700+, grafa Leadtek Winfast GF 2 Ti, OS W2K, 512 MB DDR RAM v ENEM modulu.
Nikoli nobenih problemov. Sicer se ne igram (od "resnih" 3D zadev sem samo Dronez igral, ki je bil grafi priložen...), a comp mučim s 3D CAD delom, in to intenzivno.... Od kar ga imam (februar letos) zadeva še ni zmrznila ali BSOD-jala...

Tako, da sem zelo zadovoljen;) . Sem pa slišal, da je bila ena serija res podn...

LP

Jože

ferdo ::

imam omenjeno plato in nobenega problema, mam še OCbios lahko navijam procesor in nobenga problema, za tiste cajte je bla najboljša izbira.

imeli so človečki probleme v navezi z SDR ramom na tej plati
pa če so meli različne proizvajalce.

da plata ni dobra z ašpile, to je izjava s katero te bi nekateri najraj zežgal na grmadi tko ko so učash čarovnce:D


Učasih ko berem kak forum me lahko kej raskuri.....
redspeed: nebluzi.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

LordWorm ::

Tudi jaz imam to plato in dela kot skala!Je tudi veliko biosov za to plato na netu.

Ja za office je ok za spile pa ne LOL:))

redspeed ::

BIGMAN: Jaz sem imel isti problem s to plato. Z menjavo Rama za kvalitetnejšega sem igralni čas malo podaljšal a problem je ostal. Maš SDRAM ali DDR. 1 ali 2 modula. Bolje je, da imaš enega. Poskusi:
-Ram v samo v enem slotu. Potem v drugem. Če maš dva, najprej enega v obeh in nato drugega v obeh, nazadnje skupaj.
-Nastavitve glede rama daj na najmanj agresivne.
-Za poskus laufaj procesor/ram na nižji ferkvenci (200(100) namesto 266(133)). Se pravi 100:100

Mislim, da bi lahko bla plata.
Javi kako bo šlo.

Jaz sem se razkuril in vzel ASUS-ko pa mi ni žal. Če maš plato še v garanciji menjaj vsaj za drugo elitko.


Glede ostalih "bluzičev": >:D

Kolos: Hvala za pomoč. Link, ki si mi ga dal pa pove res same lepe stvari o tej plati. :D In to se ne dogaja redkim.
Glede VIA-e in INTEL-a nisem nič nikjer pobral ampak vsak malo razgledan računalničar to ve. Tudi to da majo WINSI najraje INTEL (drug OS druga zgodba). Če denar ne bi bil vprašanje stavim, da bi vsi meli P4.
Srečen sem ker mam ASUS-ko, DDR pa mam zaradi plate.

Boky: Ne gre za to ali je res ali ni res kar sem rekel. Vse kar sem rekel sem rekel na podlagi izkušenj. Mojih in še petih kolegov, ki smo se vsi zagreli za to plato ko je prišla ven. (Probelmi z ramom, delal v enem slotu v drugem ne, ni delal noben DDR, problemi z določenimi grafičnimi, procesorji...). Žal so se vsi testi kasneje izkazali za bolj malo vredne. Zdaj imamo štrije Asusove plate in dva MSIjevi in nobenih problemov, nobenih reklamacij in vse laufa kot si človek lahko želi. (Brez x neprespanih noči porabljenih za vzpostavitev kolko tolko dobrega stanja).
Vem, da delajo P4 dobro tudi na SiS648, samo če le imaš denar raje Intel. Če ga ni pol pač SiS :)

Ferdo: Z ramom so imeli marsikateri ljudje probleme, tako z SDRAM-om kot z DDR-om celo z priporočenimi RAM moduli za to plato.
O grmadi kdaj drugič... Sicer pa vsak kmet svojo kravo hvali.
Ne mi ti bluzit! 8-)

Skratka, vsak ima pravico do svojega mnenja.

Jaz še vedno trdim ECS suxxx BigTime! :D
No, jaz tako mislim. Če bi zdaj kupoval poceni plato, bi raje vzel QDI.

Za ECS fane link: Klik!

Kolos ::

redspeed:
Priznavam, da so problemi s to ploščo, ampak ko sem jaz nadgrajeval računalnik, je bla to najcenejša in redka plošča s podporo SDR in DDR ramu. Če ne bi mel 256 SDR rama, bi mogoče vzel kaj drugega.
Drugih plošč s SIS 735 chipsetom pa sploh ni bilo.

Zgleda, da preprosto ne moreš verjeti, da nekaterim ta plošča deluje brez problemov s DDR ramom pa z 250 W napajalnikom.

Kar se pa SIS chipseta tiče, poglej malo cene P4 in AMD plošč zdaj pa reči če lahko Via ali Intel konkurirata s svojimi cenami glede na zmogljivost.

Link pa sem dal zato, da bi pomagal a ne. Saj je sam napisal, da dobro deluje na drugi plošči isti model.
Če pa ga ne odpravi, še vedno lahko menja ploščo za Asus, MSI s SIS 745 chipsetom zakaj bi glih kupoval dražjo z VIA chipsetom.
l


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VIA: nič več veznih naborov za namizne računalnike?

Oddelek: Novice / Matične plošče
374053 (2840) Pyr0Beast
»

VIA, izpovej se nam!

Oddelek: Novice / Matične plošče
392812 (2812) MrStein
»

maticna (ABIT ali MSI)

Oddelek: Kaj kupiti
111557 (1346) imi
»

Asus A7S333

Oddelek: Strojna oprema
121451 (1045) DJ-Ayi
»

Katera plata za DURONA - čipovje ? SIS ALI VIA ?

Oddelek: Kaj kupiti
372123 (1700) freejack

Več podobnih tem