» »

prehod iz E8400 na I5-2500K?

prehod iz E8400 na I5-2500K?

brbr21 ::

trenutno imam E8400, GA-EP35C-DS3R, 4Gb ram, HD6850, SSD + 2x HDD. uporaba je domaci racunalnik, vecinoma pisarnisko delo, nekaj solidworxa (vecina dela na drugem racunalniku, tu samo obcasna uporaba), veliko photoshopa in obcasno igre (FSX in ostale simulacije).
ideja za nadgradnjo je i5-2500K (€170) in GA-P67A-UD3 (€111) in ram Patriot G Series Sector 5 8GB Kit DDR3 PC3-12800 (€85). razlog zakaj 2500K je v tem, da je razlika v ceni brez K oz. 2400 modeli res minimalna (cca 5-30ojrov).

komentarji smiselnosti oz. prave izbire komponent? hvala.

bedak ::

za to uporabo bo ista pašta, edino photoshop bi malo hitrej delu, po mojem bolš da počakaš ivy bridge, če že

ampak to je samo moje mnenje

Toomy ::

Nebo glih ista pašta, se bo kar poznalo. Glede čakanja pa, če bo potreba zamenja samo procesor ko pride ib.
Drugače pa tukaj sam poglej kje in kako se bo poznalo: http://www.anandtech.com/bench/Product/...

kmetek ::

odvisno kok boš dobil za stare komponente = vložek kok je smiselen recimo.

TOP ::

Toomy je izjavil:

Nebo glih ista pašta, se bo kar poznalo. Glede čakanja pa, če bo potreba zamenja samo procesor ko pride ib.
Drugače pa tukaj sam poglej kje in kako se bo poznalo: http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Pusti ti tele grafe bolj na strani,ker take razlike ne boš opazu.za kar rabiš PC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Dami ::

Mam podobn setup (e8400, asus maximus formula, 4gb rama, gtx260). Čeprav me tud prsti srbijo da bi menjal, bom raje počakal na ivy. Ponavadi sem na 3leta max menjal sistem, vendar sem zaenkrat čist zadovoljen. Če že hočeš kaj upgrejdat, ti predlagam nakup SSDja.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

TOP ::

Dami je izjavil:

Mam podobn setup (e8400, asus maximus formula, 4gb rama, gtx260). Čeprav me tud prsti srbijo da bi menjal, bom raje počakal na ivy. Ponavadi sem na 3leta max menjal sistem, vendar sem zaenkrat čist zadovoljen. Če že hočeš kaj upgrejdat, ti predlagam nakup SSDja.

Če bi mal višje prebral sploh kaj ima ne bi pisal nekaj na pamet.

ameba ::

Če bi izvedu to menjavo je to stran vržen denar. Tvoj trenutni sisitem je TOP. Počaki še kak let, razn, če se ti res tok mudi z menjavo....

klinker ::

Top lih ni, je pa se vedno povsem dovolj zmogljiv za prakticno vse potrebe. Ce ze, ga navijes in je.

BigSmoke ::

brbr21 je izjavil:

trenutno imam E8400, GA-EP35C-DS3R, 4Gb ram, HD6850, SSD + 2x HDD. uporaba je domaci racunalnik, vecinoma pisarnisko delo, nekaj solidworxa (vecina dela na drugem racunalniku, tu samo obcasna uporaba), veliko photoshopa in obcasno igre (FSX in ostale simulacije).
ideja za nadgradnjo je i5-2500K (€170) in GA-P67A-UD3 (€111) in ram Patriot G Series Sector 5 8GB Kit DDR3 PC3-12800 (€85). razlog zakaj 2500K je v tem, da je razlika v ceni brez K oz. 2400 modeli res minimalna (cca 5-30ojrov).

komentarji smiselnosti oz. prave izbire komponent? hvala.

rami ne bodo uredu ker so 1.65V morajp bit 1.5V

pharaon ::

Imam e8400, dela ko urca že dve leti, sem imel priložnost probat i5, uporabljal en teden, morm rečt da je bil počasnejši od mojega e8400. Verjetno je problem v ostalih komponentah (disk, plata), da je sistem deloval počasneje.

Isto 4gb rama na sistemih in win7 64 bit....

Moje mnenje je, da za tvoje potrebe ni smisla menjat.

ameba ::

Pharaon najnovejši i5 procesorji so čist prenovljeni v primerjavi z prvimi......še posebi model i5 2500k
Doma mam en računalnik E8500, 4 GB rama itd... drugi pa it 2500k 4 GB rama, pa ni nevem kok jaka razlika ... mogoče se par sekund pozna pri določenih zadevah.

TOP ::

pharaon je izjavil:

Imam e8400, dela ko urca že dve leti, sem imel priložnost probat i5, uporabljal en teden, morm rečt da je bil počasnejši od mojega e8400. Verjetno je problem v ostalih komponentah (disk, plata), da je sistem deloval počasneje.

Isto 4gb rama na sistemih in win7 64 bit....

Moje mnenje je, da za tvoje potrebe ni smisla menjat.

Pretiravat pa lih ne rabi.Ker tole je smešna izjava I5 počasnejši od E8400:))

galu ::

Ce se res dosti ukvarjas z profesionalnim modingom fotk, potem bi v tem primeru, nadgradnja na 2500k prinesla nek opaznejši plus, v ostalih primerih pa niti ne... menjaj, ce mas denar in lahko dobro prodas trenutno konfig., v nasprotnem primeru pa se ti ne splaca lih najbolj.
Tako to gre.

pharaon ::

Ne pretiravam, sej pravim, da je verjetn dost tud v hitrosti diska...
V glavnem ko sem dobil i5 v roke,sem morda pričakoval nek hud boost, samo sem bil razočaran. Na mojem kompu se programi hitreje zaganjajo, pa ne pretiravam, razlika je opazna. Sicer tudi instalacija win ni enaka, je bilo na tisti z i5 že kar dosti programja. Nisem testiral sicer z nobenimi testi za performance, zgolj splošna uporaba.

solatko ::

brbr21 - za to kar uporabljaš PC ni vsaj dve leti, še nobene potrebe po menjavi. Ko ti bodo začele zadeve štekat, boš pač zamenjal za takrat neko boljšo konfiguracijo, saj za to kar imaš danes ne boš dobil nekega silnega denarja (p35 chipset), lahko ti pa za tvoje delo služi še kar nekaj časa.
Delo krepa človeka

brbr21 ::

v osnovi mi sedanji sistem cisto zadostuje, vendar imam opcijo kompenzacije z dolznikom in zato sprasujem, pa se mal tistega geekovstva je v meni - aaaaa nov racunalnik. ;(( po prebranem ostajam tam, kjer sem in se pogajam za izplacilo. :| hvala se enkrat za vse komentarje.

@solatko: hm... se dve leti? tole imam ze 3 leta in 5 let isti proc??!? moorov zakon je ocitno postal cisto brezveze. :) saj ne da bi se pritozeval, amapak res ne vem, ce sem imel vse od prvega 8088 leta '85 ze kak procesor dosti vec kot dve leti v svojem racunalniku.

solatko ::

Do pred dveh mesecev, sem čisto zadovoljivo uporabljal sistem na 478 podnožju, prescot 3,2 in 2GB ram-a, ko pa so mi začele določene zadeve štekat, sem šel na drug sistem. Računalnik je bil star 7 let in še vedno dela 13. letni deklici, za skoraj vse, razen novejših iger.
Na tvojem sistemu ne bi smelo vsaj 2 leti nič štekat, zato če ni samo zaradi ega, potreb po menjavi vsaj dve leti še ne bo.
Uporabljam pa photoshop, testne programe, office, pretvorbo in urjanje videa, glasbene programe......, igram pa res zelo malo.
Procesorje sem tudi jaz menjaval in dodajal ram po potrebi, osnova pa je zdržala 7 let in še vedno deluje.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

mr1two ::

No, jaz ravno zdaj sestavljam sub 10db mašino, na katero bo vprežen P3 :)), če se bo izkazalo da bo zadovoljiv HTPC bo velik plus in bo še v uporabi.
Drgač pa imam doma še par starejših konfiguracij, ki letijo. Enga AMDja okrog 2000+, enga P4 na 2.6GHz. Seveda- winXP in zajetna količina rama pripomoreta k odzivnemu sistemu(je pa zlo odvisno za kaj uporabljaš).

brbr21- če ne nucaš procesorja oz. pcja za igre na ultra detailih, potem se menjava NE splača. Po mojem imaš že sedaj optimalno mašino za svoje delo(iz opisa razbrano).
Če se pa ne uspeš dogovorit drugače- vzemi i5 pa prodaj dalje;)

_Dormage_ ::

Kaj ti rabi tolko rama O_O?

sulaco ::

fructal:"No, jaz ravno zdaj sestavljam sub 10db mašino, na katero bo vprežen P3 "...daj prosim povej kaj več o tvoji "silent" konfiguraciji.
Tnx, LP

mr1two ::

Nič posebnega. Iz predala sem stegnil ven eno pasivno NV6200, na sam proc(mislm da je ~800 mhz?) sem namestil en kuler ki je ene 3x večji od originalnega(mislm da je bil delan za amdje)-nanj od antecovega napajalca sem 80mm ventilator in ga nastavil na 7V, tolk da se vrti. Izbrskal sem še 3 palčke po 128MB sdr, naflikal gor, fiksam pa trenutno čez disk, ki je najbolj glasna stvar od vsega skupaj(napajalnik bo bil en x, samo da je tih ventilator). Drug vikend bom poskusu to stvar spravit k življenju(to je bilo namreč 20 minut veselja ob polnoči v soboto :)), ker mi ni šlo spat ). Zelo prav bi mi prišla pci sata kartica, da bi lahko namontiral gor od enga prenosnika 80GB diskič, ki je ultra tih.
Za ohišje...študiram da bi predelal kakšno stvar, ki bi odgovarjala velikosti matične(škoda ker ni manjša). Vglavnem, če dobim še kakšen junk, kjer bom lahko malo izbiral potem zna še kaj zanimivga nastat iz vsega skupaj. Če ne druzga bo en pc za starejše špile(mislim da se celo valja ena Voodoo Banshee nekje okrog, pa win98...)Heh, hobiji:)

klinker ::

brbr21 je izjavil:

@solatko: hm... se dve leti? tole imam ze 3 leta in 5 let isti proc??!? moorov zakon je ocitno postal cisto brezveze. :) saj ne da bi se pritozeval, amapak res ne vem, ce sem imel vse od prvega 8088 leta '85 ze kak procesor dosti vec kot dve leti v svojem racunalniku.


V bistvu je performance napram tvojem CPUju in i52500 kar opazen. Trik je bolj v tem da so danes prakticno vsi cpuji ze dovolj zmogljivi za domacega uporabnika. Moj necak npr. lavfa vse gejme na Athlonu2 X2 navitem na 3,7ghz, 4gb rama ter HD4870. Na resoluciji 1680x1050, ter mid-high nastavitvah, dela vse nad 40FPS. Moram mu samo se en kulturen disk castit ker trenutni 320gb Seagate ne gre nikamor ;((

69charger ::

fructal_jabolcnik: Tudi jaz nekaj podobnega ustvarjam iz Durona 800 in GF MX2. Gor leti Lubuntu brez problema na 384mb rama.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

TeraTM ::

Tudi sam se zadnje čase na veliko ukvarjam s solidworksom. Doma delam na PC (I7 2600K @4.5Ghz, Intel SSD 80GB, 4GB 1600mhz ram, GTX 470 OC,...) pravtako na delu kamor nosim prenosnik Asus N50Vn-C1S (Core 2 Duo T9400 2.53GHz, 4gb ddr2 ram, 320gb 5400rpm, NVIDIA 9650M GT 1GB..) Praktično ne vidim razlike v hitrosti (v samem programu.. risanje, 3d modeliranje, itd...)

Edina razlika se pozna pri težkem simuliranju obremenitev (dinamika, tekočine, same sile, in rendiranjem video (kamera movement itd...) Pravtako sam zagon na SSDju je strela proti 5400rpm disku.. Če imaš denar kupi. Glede photoshopa ti ne morem pomagati, ga ne uporabljam :P

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega namiznega računalnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
15918291 (16271) Bye

Vrednost komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9410485 (8839) bluefish
»

Dograditi obstoječo konfiguracijo ali zamenjati celo kišto?

Oddelek: Kaj kupiti
282871 (2061) kmetek
»

Kaj kupiti? Samo grafično ali nov računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
382519 (1973) slovenc5
»

Nova grafična namesto hd 4890 vapor-x

Oddelek: Kaj kupiti
211681 (1565) kokpa

Več podobnih tem