» »

Nova grafična namesto hd 4890 vapor-x

Nova grafična namesto hd 4890 vapor-x

kokpa ::

Pozdravljeni,
sem še eden izmed milijontih, ki ima namen menjati grafično kartico še ko je nekaj vredna. Grafična mi lepo deluje, čeprav je že starejša igre niso nek problem. Ampak bi rad šel v korak s časom in kupil nekaj kar bi zdržalo vsaj eno leto do dve. Ker pa nisem nek hud gamer oz. čedalje manj, občasno igranje kakšnih novejših iger(cod, crysis,....), imam pa rad lepo sliko in če se da uklopljene vse bonbončke :) Zdaj pa po parih dnevih, kar ne vem kaj bi vzel, in po večurnem brskanju že vse pomešal iščem nekaj kar bi nadomestilo oziroma izboljšalo dosedanjo grafično in bila future prof.
Gre pa za že star sistem, samo za mene socket 775 1A :D E8400 zamenjal z e7200@3.8ghz,asus p5q pro(2 sloti za rame zanič), 4gb ram, hd 4890 vapor-x 1gb, 60gb ssd, 500gb hdd, haf 932 in napajalnik (za katerega mi ni žal niti enega centa) corsair vx550w :D Pa seveda samsung syncMaster t240@1920x1200

Zdaj pa me zanimajo vaši predlogi kaj in kako :D

jazbec ::

gtx560

Nikonja ::

kolk pa bi dal za grafično ker če maš neomejeno denarja pol definitivno hd6990 ker je definitnivno future proof :)

kokpa ::

uff skoraj najvažnejše pa pozabil napisat, računam na okoli 250EUR oziroma manj :)

jazbec ::

Nikonja je izjavil:

kolk pa bi dal za grafično ker če maš neomejeno denarja pol definitivno hd6990 ker je definitnivno future proof :)


definitivno ne še-počakaj še na gtx590
do 250 evrov-->gtx560
-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...

JC Denton ::

Sploh se ti ne splača menjat. Hd4890 je še vedno nekje na nivoju hd6770, mogoče celo boljšpa v kakšnih igrah. Jaz bi na tvojem mestu še počakal pol leta - 3/4 leta, do naslednje serije. Takrat bojo spet prišle na trg nove kartice, ki bodo bolj zmogljive, mislim, da če si pripravljen dati 250EUR neboš pridobil več kot kakšnih 15-20% v performansih.

kokpa ::

JC Denton, jaz sem pripravljen dati 250EUR z tem ta mojo staro grafično prodam zdaj ko še nekaj dobim za njo(okoli 100EUR).

mislite da bo prevelik bottleneck za procesor? Mogoče čez čas in seveda če ga najdem kakšen intel q9550

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokpa ()

Dr_M ::

Caki, prej si imel E8400 in si ga zamenjal z E7200?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kokpa ::

Zdej pa res vidim kaj dela predolgo sedenje pred računalnikom(počel zraven še nekaj stvari za faks :D) ne e7200 sem zamenjal s e8400 :D

Dr_M ::

Gor si ravno obratno napisal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JC Denton ::

A ti je pomembno, da ti grafa podpira dx11?
A si pripravljen dati 250EUR za tistih nekaj slikic na sekundo, pri čemer razlike vrjetn sploh neboš opazil?
Kaj pa Crossfire z še enim hd4890, ki ga dobiš za dobrih 100EUR?

Jaz sem imel pred enim letom hd4890 Toxic in e4400, pa mi je cpu bottleneckal pri 3440Mhz(max navit), zdaj mam pa x3 445 (navit na 3650mhz) in hd6850 in je zelo mala razlika v hitrosti, pa cpu je isto bottleneck. Vrjetno bo pri tebi tut proc težava.

Zgodovina sprememb…

Nikonja ::

tudi meni to ni bilo jasno ampak ajd.
Po meni je bolj logično da si zrihtaš boljši proc kar potegne tudi in matično in rame ampak se da za 400 eur zrihtat fajn zadevco in tamo jesen iskat novo grafično. Moje mnenje.

Če si pa res obupno želiš novo grafično pol pa ali gtx560 ali ati hd6950/hd5850

Veron ::

za okol 250, bi mogoče raje pogledal 6950 2GB

jazbec ::

med gtx560 in hd6950 ni neke bistvene razlike
hd se ne odklepa več in to je bil njen večji adut (2gb rama nerabiš če ne igraš na 3+ monitorjin/visokih resolucijah)
gtx pa ima večji oc potencial in je hladnejša

kokpa ::

Dx11 mi trenutno ni važno, crossfire naj ne bi deloval zaradi preslabega napajanika, obupno si tudi zdaj ne želim nove grafične karticem, samo lažje je zdaj dodati recimo 150EUR kot pa potem 250EUR. Kaj razlika v fps pa bi bila tako slaba? Nikonja sem študiral že tudi v tej smeri sej mogoče bi se še odločil za tole če bi resno posodbil sistem, prodaj starega in nakup novega.(pustim ohišje, napajalnik, mugena 2 (če bi pasal na novo podnožje :D) In kaj bi lahko dobil za 400EUR?

jazbec ::

i5-2500k+p67 plato+4gb rama za 450 evrov
če pa ne navijaš pa za 400

IvoJan ::

za 400EUR bi dobil proc, rame in plato.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jazbec ::

evo za 400 evrov-za navijanje

Kingston ValueRAM 4GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V-46.80 EUR
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX-213.60 EUR
MSI P67A-GD55 (B3) - Intel P67/DDR3/CFX&SLI/1155/ATX-154.80 EUR
Skupaj: 415.20 EUR na dinokomp

Nikonja ::

Vidiš da se da, tko da razmisli ker mi se zdi da bi tko več profitiral ali kako si sam povedal bi bilo bolj future proof kot da bi zdaj vzel to grafično in nabijal isti sistem še 2 leti.

da samo še dodam, sam bil v isti dilem pred 1 letom in sam na koncu vzel proc, matično, rame, nov napajlnik in mi res ni žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

dzinks63 ::

Grafična mi lepo deluje, čeprav je že starejša igre niso nek problem. Ampak bi rad šel v korak s časom in kupil nekaj kar bi zdržalo vsaj eno leto do dve. Ker pa nisem nek hud gamer oz. čedalje manj, občasno igranje kakšnih novejših iger(cod, crysis,....), imam pa rad lepo sliko in če se da uklopljene vse bonbončke :)

Glede na napisano ne rabiš nove grafične, tudi ta ti bo za tvoje zahteve držala še leto ali dve. Med full bombončki in kakšno medium nastavitvijo pa itak ni neke grafične razlike za dol padet. Tako da lepo šparaj dve leti in potem nabavi nek komp za 1000€, kateri bo res svetlobno leto pred tem kar imaš danes.

batista ::

če boš kupil gtx560 ali HD6950 (edini logični izbiri za to kar iščeš) boš definitivno opazil razliko v hitrosti,
če pa boš menjal procesor(recimo i5 - 2500) pa obdržal grafično potem razlike res ne bo, tako da to je brezveze
Tako da menjaj grafično ali še bolje grafično in cpu + plata + ram :)

kokpa ::

jazbec vidim da rami sedaj ne odigrajo več neke velike vloge pri navijanju? glede na ceno. Drugače pa za vse ostale skoraj sem že odločen da resno vzamem proc i5 2500k, dobro plato - nekaj podobnega asus p5q pro, rame in seveda gtx 560 msi katera se mi še najbolj dopade :D) in seveda stare komponente prodam, koliko pa mislite da bi pa lahko iztržil za njih? okoli 260EUR s grafično, plus star e7200 dva hladilnika original 775 eden skoraj nič rabljen par urc in mugen 2, aia pa še en 500gb hdd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamer računalnik 1000e (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8817218 (15595) eieieie1
»

gaming pc 850eu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911739 (10228) eieieie1
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214130 (12979) Sharky
»

Kaj kupiti? Samo grafično ali nov računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
382437 (1891) slovenc5
»

Računalnik do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
301787 (1296) Nextor

Več podobnih tem