» »

kabelski internet , koaksialni kabel

kabelski internet , koaksialni kabel

patrikkc ::

lp
mi imamo internet pri telemachu. internet nam začne dol padat kak se vreme spremeni lol., spomladi in v jeseni ko pridejo temparaturne spremebe, nam začne internet dol padat.
jaz sumim, da je kabel zanič, oziroma mora bit nekje poškodovan, kabel od omarce na podstrešju imamo napeljan ob hiši zunaj v klet, kabelj ni pokrit ampak je skrit za žlebom lol, v hiši je čisto zmrdana napeljava kabelske, saj so kabli niso v enem kosi ampak je na več kablov razdeljeno.
ali je možno torej da nam temparatura, lako vlažnost, prekinja internet, razmišljam o nakupu novega kabla, lahko kdo predlaga kje kupiti in kakšen kabel bi bil najboljši. seveda coaxialen
hvala
patrik
  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Najprej o napaki obvesti operaterja. Lahko, da težava ni pri tebi in boš imel nepotrebne stroške.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

patrikkc ::

pri telemachu mi trdijo da motnje povzroča elektromagnetno valovanje. in da oni zagotavljajo nemoten signal,
trdijo da je pri nas težava :(

x.sci ::

Za to je ponavadi res kriv kabel. Zelo verjetno tvoj, glede na to, kar si napisal, lahko pa bi bil tudi vod do hise.

Je ze kdaj tehnik zmeril signal do hise?

patrikkc ::

so merili na omarci signal, in so rekli, da je vredu
prosim če lahko kdo da nasvet kateri kabel naj kupim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: patrikkc ()

lebang1 ::

Živijo,
za kable poglej tukaj ali tukaj.
Ponavadi dražji kot je boljši je :)
Oziroma gledaš koliko ima slabljenja.
Jaz imam tistega DG113 in mi dela vse dobro.
Na koliko dolgo pa imaš napeljan kabel po hiši?

lp

patrikkc ::

nevem točno kolko dolg je lol
hiša je visoka skoraj 10 metrov, mogoče 20m kabl
jaz bi prosil za priporočilo točno določeni kabl z linkom :) da
bi bil vredu, glede na to da bo kabl izpostavljen zunanjim vplivom, spremeba temperature in podobno.
pomoje ta kablel ki ga mamo je poškodovan, je pa tudi star 15 let pomoje če ne več

enkrat sem že gledal pred pol leta ko smo imeli spet težave ampak se pol nisem moral odločiti, ker znanja nimam, mogoče pa bom poklical v trgovino, samo trgovcem ne zaupam najbolj lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: patrikkc ()

lebang1 ::

Jah, 15 let star kabel zunaj... še dobro da kaj dela.
Sedaj za novega lahko kupiš tega, ki je namenjen da zdrži zunanje vplive in ima malo izgub, vendar je kar drag. Ali pa kupiš kaj takega, je tudi kar vredu.
Še najbolj odvisno od tvojih financ.
Pa ne pozabi na dobre konektorje, saj če je slab spoj, potem je vse brezveze.

lp

patrikkc ::

najlepša hvala verjetno bom kr kupil dražjega pa bo mir
lp

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Podobne težave sem imel tudi sam kakšno leto nazaj. Ko so se dvignile temperature je naenkrat začel internet "dol padat". Sem pa na mariborskem kabelskem omrežju (nekoč Triera, danes istotak Telemach). Pri meni pa so kabli novi, novcati, pa se je po dobrem letu uporabe pričelo to dogajat. Poskusil sem marsikaj, klical operaterja večkrat, dobil zamenjan kabelski modem itd, itd... Dokler mi niso poslali servisanta. Imel sem izredno srečo, da je internet ravno takrat odpovedal, ko je prišel na ogled (po Murphyju bi bilo ravno nasprotno ;-) ). Sicer oni odgovarjajo samo za napeljavo do omarice na hiši, znotraj hiše to ni več njihov problem. Tu sem pa imel še drugo srečo, da tipu ni dalo miru, kako je to pri novi napeljavi možno...Iskal je tako dolgo, dokler nisva prišla do ene omarice na podstrešju, kjer so delilci za televizijski signal, pa tudi kabel za internet je tukaj "skup štukan". Ko je odprl enega izmed konektorjev omenjenga kabla, je takoj našel krivca! Ena žička iz opleta je prišla v neposredno bližino sredinske žice in občasno naredila stik. Ko je namontiral nov konektor, je stvar "zalavfala" in dela brezhibno od takrat naprej....

Morala zgodbe....Ni se za zajebavat s koaksialnimi kabli in njihovimi konektorji....

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6621529 (11916) ToniT
»

Telemch Blok Televizija Kabel prestrizen... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13725286 (20827) Mesar
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
396353 (5183) MadMax
»

Optični kabel

Oddelek: Strojna oprema
447741 (5128) miki133
»

ADSL Splitter

Oddelek: Omrežja in internet
192193 (2065) Malajlo

Več podobnih tem