» »

Iztrebimo komarje

Iztrebimo komarje

«
1
2

guest #44 ::

Začenja se sezona komarjev, še posebej tigrastih komarjev, ki jih ljudje izven primorske regije še ne poznajo vsaj ne dodobra.

Asian tiger mosquito @ Wikipedia

The Asian tiger mosquito or forest day mosquito, Aedes albopictus (Stegomyia albopicta), from the mosquito family Culicidae, is characterized by its black and white striped legs, and small black and white striped body. It is native to the tropical and subtropical areas of Southeast Asia; however, in the past couple of decades this species has invaded many countries throughout the world through the transport of goods and increasing international travel.[1] This mosquito has become a significant pest in many communities because it closely associates with humans (rather than living in wetlands), and typically flies and feeds in the daytime in addition to at dusk and dawn. The insect is called a tiger mosquito because its striped appearance is similar to a tiger.


K**** so agresivne čez cel dan, imajo pa tudi velika muda, napadajo te tudi medtem ko jih loviš, njihov pik pa srbi. Razmnožujejo se v vsakem kozarcu vode. Imajo tudi stealth tehnologijo, namreč so praktično neslišni in malcajo zelo hitro. Standardna kemična odganjala pa niso delujoča in potrebno je kupiti namenska.
Domačo vrsto so praktično izkoreninili. Tko po občutku, bi reku da na vsakega domačega je 10 tigrastih.

Evolution:Humanity = 1:0


Ampak imamo svoj adut v rokavu.

Sterile insect technique @ Wikipedia

Sterile insect technique[1][2] is a method of biological control, whereby overwhelming numbers of sterile insects are released. The released insects are normally male as it is the female that causes the damage, usually by laying eggs in the crop, or, in the case of mosquitoes, taking a bloodmeal from humans. The sterile males compete with the wild males for female insects. If a female mates with a sterile male then it will have no offspring, thus reducing the next generation's population. Repeated release of insects can eventually wipe out a population, though it is often more useful to consider controlling the population rather than eradicating it.


Uspeh te metode je ogromen, slabosti pa so zanemarljive. Sicer nisem za to, da se jih kompletno eksterminira, kake dva ali tri načeloma lahko pustimo, da bodo zeleni zadovoljni.

Skratka me prav mika, da bi spisal predlog na http://predlagam.vladi.si/ je pa težava, ker je to medregionalni process, namreč delovati je treba na večjem območju, da je efektivno. Za ta namen bi morali delovati z Italijo in ostalimi mediteranskimi državami. Tehnično nič pretirano zapletenega, politično pa buh pomegi.

Note: Osebno sem proti genetski različici opisani v članku wikipedije, ker če tisti lethal gene preide na kako koristno vrsto aka čebele we're kinda fucked. Radiologija je simple metoda, ki zagotavlja konsistentne in predvidljive rezultate, brez večjih možnosti, da gre kaj v zelo napačno smer.

Predlagal, bi da se ustvari skupno evropsko iniciativo za kontrolo teh nadležnih, skrajno nekoristnih organizmov.

para! ::

Kup si mačka pa bo sproti klal vse žuželke...

lp
Death before dishonor!

jype ::

jverne> Uspeh te metode je ogromen, slabosti pa so zanemarljive. Sicer nisem za to, da se jih kompletno eksterminira, kake dva ali tri načeloma lahko pustimo, da bodo zeleni zadovoljni.

Če je treba komarje puščati zato da bodo zeleni zadovoljni, je nekaj narobe.

jverne> Predlagal, bi da se ustvari skupno evropsko iniciativo za kontrolo teh nadležnih, skrajno nekoristnih organizmov.

Morda bi bilo fino, če bi o njihovi nekoristnosti govoril še kdo, ki je študiral njihove habitate, življenski cikel in njihovo mesto v ekosistemu.

JohanP ::

Zadovoljiv lokalni učinek dosežeš že, če sosedom v radiju 50 m razložiš naj, okoli svojih hiš, odstranijo vse izvore odprte stoječe vode, kjer se ti komarji izležejo v cca 2-3 urah.. Večina starejših občanov namreč odprto hrani večje zaloge postane vode za zalivanje.
Pri meni je palilo, je pa res da sem moral malce dvignit glas, ker večina starcev je, precej "modra".
Če pa domuješ poleg kakšne stoječe mlakuže si itak fucked!

šernk ::

para! je izjavil:

Kup si mačka pa bo sproti klal vse žuželke...

lp



lahko je reči ko v vsaki sekundi okoli tebe ne leta 20 komarjev. stoječe gume so sploh raj za tigraste komarje, stoječih gum je pa 5km od hiše nekaj 10 ton, bil lani pri gumarju...ow jea... 3 piki v roku 10ih minut, s tem da sem stalno gledal in se premikal da me ja ne pičijo. napadalni so tako, da ne moreš verjet, tisti en standardni komar ki ti uniči večerno spanje ni nič proti tigrasti nadlogi.

stoječa voda...jah, ni lahko jo povsod ostraniti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Matako ::

Komarje se splača preventivno zatirati tudi za _morebitni_ primer, da se pojavi kaka bolezen za katero postanejo vektor - ker potem si pa res v riti. In takrat je prepozno!
Ta tigrasta vrsta je sploh znana po tem, da lahko naredi štalo z raznimi boleznimi, čeprav mogoče je razlog le v tem, da so agresivnejši.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jest10 ::

Recimo na Bledu v bližini jezera tudi ni običnih komarjev, ker jih je pregnala ena druga sorta komarja, ki pa ne pika. Me zanima, če jim bo uspelo enako tudi s tigrastim:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x3ca ::

jst mam mreže na vseh oknih in ni sledu o komarjih. zuni ti pa pač ni pomoči. drgač pa teli tigerčki so en čas tudi že v ljubljani in jih je res težko pobit, reflekse majo neverjetne...

ivanuscha ::

Mene bi še bolj veselilo, če bi obstajala kakšna takšna metoda za zmanjševanje populacije klopov! So dosti bolj nevarni ljudjem kot pa komarji.

#000000 ::

Teli tigrasti so pri meni že nekaj let, res da tko ene dva na leto potočem ampak zunaj pred bajto ga še nisem videl, mi je pa priletel in to nekje na polovici septembra en čez okno ki ga imam nagnjenega in začel lutat po bajti. Se spomnim da je trdoživ, sem ga z mokro brisačo zalepu in je še kar frčalo okoli, dokler seveda ga nisem na polno zalimu.

Ne vem ampak baje ta golazen malarijo in podobne mrzlice prenaša.

XsenO ::

Imaš mojo podporo, to nadlogo rabi izbrisati iz obličja tega planeta (ne, ne pretiravam). Poleti se zadnje 3 leta ne da stati zunaj več kot 5 minut brez da bi se okoli tebe nabrali vsaj 4-6 tigrov istočasno, ki le čakajo, da pristanejo.
1 + 1 = 1

detroit ::

V kopru kjer ma tamala garsonjero je čisti odje.... Prvič ko te v sezoni piči ta komar fašeš bulo kot da si gobavc ki srbi boli in oh in sploh. Potem drugi piki niso več tako nadležni samo fak teji komarji so odf**** čez cel dan si popikan ponoč pa tudi. Jst sm čist za da se jih iztrebi
Skero

username ::

jype je izjavil:

jverne> Uspeh te metode je ogromen, slabosti pa so zanemarljive. Sicer nisem za to, da se jih kompletno eksterminira, kake dva ali tri načeloma lahko pustimo, da bodo zeleni zadovoljni.

Če je treba komarje puščati zato da bodo zeleni zadovoljni, je nekaj narobe.

...

Morda bi bilo fino, če bi o njihovi nekoristnosti govoril še kdo, ki je študiral njihove habitate, življenski cikel in njihovo mesto v ekosistemu.
S prvim tvojim stavkom se lahko samo strinjam.

Glede drugega tvojega stavka pa: j€beš njihove habitate, j€beš njihov življenski cikel in j€beš njihov njihovo mesto v ekosistemu. Nadloga so, sitnosti povzročajo, koristi pa ama baš nobene. Iztrebit, če se le da.

Kot pri vsaki drugi vrsti, pa se bo že našla druga vrsta, ki bo nadomestila "njihovo mesto v ekosistemu"*. V veliko priemrih kar čakajo v vrsti.

* in če bo nova vrsta tudi nadležna/nevarna - še en kandidat za iztrebitev. Normalno.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> Nadloga so, sitnosti povzročajo, koristi pa ama baš nobene. Iztrebit, če se le da.

Ja, če se le da. Včasih se ne da. Jaz recimo nočem, da se jih iztrebi, čez pol leta pa ne bom več prišel do medu, če ga ne bom šel kupit v JAR, ali pa kaj podobnega.

Me pa nič ne moti, če se dela na tem, da se jih varno odstrani.

šernk ::

Kot pri vsaki drugi vrsti, pa se bo že našla druga vrsta, ki bo nadomestila "njihovo mesto v ekosistemu"*. V veliko priemrih kar čakajo v vrsti.


dejstvo pa je, da tigrasti komarji v našem ekosistemu nimajo kaj iskati, naravnih plenilcev praktično zanje praktično ni in število raste eksponentno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

šernk> dejstvo pa je, da tigrasti komarji v našem ekosistemu nimajo kaj iskati, naravnih plenilcev praktično zanje praktično ni in število raste eksponentno.

Tako kot japonski dresnik, pa še marsikatera reč, ki je prišla sem in se tukaj super počuti.

Ni, da bi zaradi dresnika celotno državo spremenili v puščavo, čeprav je izjemno nadležen.

opeter ::

jype je izjavil:

username> Nadloga so, sitnosti povzročajo, koristi pa ama baš nobene. Iztrebit, če se le da.

Ja, če se le da. Včasih se ne da. Jaz recimo nočem, da se jih iztrebi, čez pol leta pa ne bom več prišel do medu, če ga ne bom šel kupit v JAR, ali pa kaj podobnega.

Me pa nič ne moti, če se dela na tem, da se jih varno odstrani.


Točno tako. Ker se na koncu vedno največ škode dela ravno čebelam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Brane2 ::

Pa se ne bi obnesla topla vaba, ki oddaja Co2, obdana s fino mrežo napajano z visoko napetostjo ?

IMHO bi jih morala sesuti v trenutku...
On the journey of life, I chose the psycho path.

AtaStrudl ::

Točno tako. Ker se na koncu vedno največ škode dela ravno čebelam.


Sterilni komarjevi samci??

Saladin ::

Worldwide masovna sterilizacija samcev + masovna uporaba kakšnih "superkemikalij" dizajnirane da specifično zatrejo tako jajca, ličinke kot tudi živeče komarje - brez stranskih učinkov za okolico.

Zgolj tako, IMO (svetovnih kataklizm tipa ledeneih dob si ne želimo, du Protokola pa je še daleč).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

guest #44 ::

Povezave neavtohtonih komarjev z našimi čebelami so praktično nikakršne. Sicer pa so čebele dokaj neodvisna bitja. Živijo v svojih kolonijah neodvisno od rugih organizmov razen rastlin, teh pa je na pretek. Čebele nastradajo le če onesnažujemo okolje.

Parazitske vrste so nasplošno neuporabna zadeva. Kdo pa se joka ko iztrebljamo trakuljo ali črevesne gliste? Boli me kurac kak cikelj majo, ne želim jih hvala.
Sicer pa kdo je reku, da je biodiverziteta, ki jo mamo danes pogoj za obstoj ljudi? Danes ljudje praktično živijo na par različnih monokulturah tako rastlin kot živali. Mamo prasce, krave, piščance, koruzo, pšenico,... Biološke potrebe človeka so dodobra poznane te pa lahko tako ali drugače zagotovimo.
Težko bo z dokazovanjem, da izkoreninjenje komarjev bo povzročilo propad fitoplanktona in zmanjševanje količine O2 na svetu. Pravzaprav sploh ni neke povezave, ker kisik se je proizvajal še preden so komarji obstajali.

Skratka, komarje treba dat na grmado tako kot vse parazite in živimo naprej veselo. Če bi danes v evropi iztrebili parazite je zelo težko, da bi se kaki bolj razviti ponovno razvili, saj ni okolja za kaj takega, higiena je na prevelikem nivoju, z živalimi pa ne spimo več v istih prostorih, oz če že smo jih primerno očistili...oz bi to morali ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jype ::

AtaStrudl> Sterilni komarjevi samci??

Zarad mene komot.

jverne> Čebele nastradajo le če onesnažujemo okolje.

DDT much?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

guest #44 ::

jype je izjavil:

AtaStrudl> Sterilni komarjevi samci??

Zarad mene komot.

jverne> Čebele nastradajo le če onesnažujemo okolje.

DDT much?


To je čar sterilizacijske metode, ker ne vnašamo kemikalij v okolje. Sem proti kemičnem iztrebljanju če ni že blo jasno iz prvega posta.

pepinjo ::

Oja, tole pa tudi jaz podpiram, sem sicer iz gorice in tam je pravi fakof s tem sranjem od komarjev. Sicer je tudi res da imamo enga debilkota od soseda, ki nastavlja hebene škafe okrog svoje bajte, da lovi deževnico (???????).
Torej: Genocid nad komarji in ostalo parazitsko zalego --> ZA

sicer pa http://www.brezkomarjev.si/mosquito-mag...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pepinjo ()

Meizu ::

Ma kaj si ja nor... A so fakin komarji vredni 530€ al kaj... Okoli bajte napelješ tiste luči za komarje pobijat in boš sam videl kako bo pokalo vsepovsod.

fosil ::

Kok pa je teh komarjev pri nas?
Če se zmenmo da jih vsak ubije 5 na dan, to pomeni 10 mio v enem dnevu, 100 mio v 10 dneh. To bi jih pa že moral zmanjkat? :D
Tako je!

guest #44 ::

Pobožne sanje :P

V močvirnejših delih obale jih je tolko, da ti potemnijo nebo. ;)

Meizu ::

Mah 100 mio se ti jih zaredi v malce večji luži. Sicer pretiravam, vendar nisem daleč od prave številke :)

guest #44 ::

Jz sem že razmišljal, da bi si kupu bombolce od co2 in naredu aparato za njihovo pobijanje.

I have to hand it to them, komarji so uber uspešna bitja. Razmnoževanje je njihov velik adut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Meizu ::

Ma jst ti rečem. Res eno co2 bombulco in potem okoli zagradiš z mrežico pod visoko napetostjo. Zap!!

guest #44 ::

Kolk visoko napetostjo misliš?

Meizu ::

Pyr0Beast ::

Ni potrebe po elektrificiranju. Take vabe se naredi s preprostim suhim ledom. Model se gor prisesa in zmrzne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

mojca ::

Govorite o bulah, ki jih povzročijo komarji. To, kar bom napisala, sicer ne more iztrebiti komarjev, lahko pa zelo zelo pomaga blažiti posledice.

Zdaj je pravi čas za nabiranje vijoličastih cvetov mrtve koprive. Naberete polno steklenico (s širokim grlom) ali kozarec za vlaganje, napolnite s "šnopcem" in pustite na soncu nekaj časa (2 ali 4 tedne, ne vem več), da lepo porjavi. Potem si s tem lajšate posledice komarjih pikov. Čudežno zdravilo. Polovico naredi šnopec, drugo polovico pa še ta rastlina.

guest #44 ::

Mislim, da je dosti bolj pametno spit šnopc, kot se z njim mazat, namreč pikov je toliko, da se prej naveličaš mazat.

Mipe ::

Pozimi fotrajte ptiče in poleti bo mrčesa manj.

Meizu ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ni potrebe po elektrificiranju. Take vabe se naredi s preprostim suhim ledom. Model se gor prisesa in zmrzne.


Hih, mislim, da boš cenej prišel skozi z elektrificiranjem kot pa s suhim ledom, se ti ne zdi? :) Plus, suhi led je treba zelo konstantno menjavat, medtem ko elektrika, dokler daljnovod kaj ne preseče, deluje konstantno.

civic_ ::

Dober sistem, tale s steriliziranimi samci. :)
V kombinaciji s tem: Jez (riba). @ Wikipedia
Neverjetno kako vplivajo tudi žabe in krastače na populacijo komarjev.
Sicer so pa komarji pomembna hrana mnogih živalskih vrst. Vse je treba naredit za jih iztrebit, tako ali tako jih ne bomo, samo zmanjšali bomo njih število.
Klopi so hujši problem...

Matako ::

Itak je kakršnokoli govorjenje o zaščiti tigrastih komarjev pri nas idiotizem - gre za neavtohtono vrsto, ki celo izpodriva "domače".

Jaz pravim: totalna eliminacija črtastih pizdunov!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Pyr0Beast ::

Approved !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Absolutely!

jazbec ::

i agree with you 100%

detroit ::

Kje bi pa jst te žarnce or whatever kupu proti komarcem?
Verandna fešta s tigri ni več tisto
Skero

Vanich ::

Kva pa če bi jih raje križal z genom od muhe enodnevnice?
Tako ostanejo ličinke, da se ribe lahko čez cel ciklus futrajo z njim, pa še ptiči imajo potem en dan pojedino. Komarji pa ne bodo imeli časa sesat kri, ker so bodo tisti dan samo flodrali da poskrbijo za naslednjo generacijo.
A sm pametn, a ne?:D

detroit ::

A sploh kdo ima "dobro" izkušnjo z preprečevanjem pikov teh zajeb*ncev?
Autan je crap
Tiste svečke ki žgejo nek trak napolnjen z kemikalijami po katerih se ti sam dušiš, reklamirajo jih pa kot top shit (mogoče spet autan) so spet crap niti malo jih ne odžene.

How to survive?
Čez dva tedna grem med tigre zarad tega firbcam
Skero

jazbec ::

ma js jih mam že tle na obali poln k***c
kaj šele ko grem u bistrc

enostavno se jih nemorem rešit pa uporabljam vse živo
nasveti dobrodošli

JohanP ::

detroit je izjavil:

A sploh kdo ima "dobro" izkušnjo z preprečevanjem pikov teh zajeb*ncev?
Autan je crap
Tiste svečke ki žgejo nek trak napolnjen z kemikalijami po katerih se ti sam dušiš, reklamirajo jih pa kot top shit (mogoče spet autan) so spet crap niti malo jih ne odžene.

How to survive?
Čez dva tedna grem med tigre zarad tega firbcam


V 100% deluje ultrazvočno odganjalo;
v 98% deluje OFF pršilo;
od naravnih odganjal pa indijski bezeg.

Vsake toliko pa naletim na hibridnega komarja, ki ne tripa na nič....

guest #44 ::

Ko se bom kej dolgocasu bom spisal predlog za vlado. Sicer itak ne bo nič, ampak what the hell, let's try.

Pyr0Beast ::

JohanP je izjavil:

detroit je izjavil:

A sploh kdo ima "dobro" izkušnjo z preprečevanjem pikov teh zajeb*ncev?
Autan je crap
Tiste svečke ki žgejo nek trak napolnjen z kemikalijami po katerih se ti sam dušiš, reklamirajo jih pa kot top shit (mogoče spet autan) so spet crap niti malo jih ne odžene.

How to survive?
Čez dva tedna grem med tigre zarad tega firbcam


V 100% deluje ultrazvočno odganjalo;
v 98% deluje OFF pršilo;
od naravnih odganjal pa indijski bezeg.

Vsake toliko pa naletim na hibridnega komarja, ki ne tripa na nič....


Correlation does not imply causation.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Kaj pa lovilec za muhe (tisto lepljivo reč mislim)? Da s čim tisto nadišaviš, da se komarji zapeljejo tja, bi tudi znalo palit...?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8820700 (10707) MostWanted
»

Boj proti komarjem se nadaljuje z genskim inženiringom

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4612776 (9145) antonija
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513369 (10496) Volk|
»

Malezija izpustila šest tisoč gensko spremenjenih komarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6222815 (19447) McHusch
»

Komarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6710964 (7548) petrus

Več podobnih tem