» »

elektro omara + števec - koliko je vredno

elektro omara + števec - koliko je vredno

Arthur ::

Živjo,

čistim hišo, in med drugim imam za prodat elektro omaro, skupaj s števcem za trifazni tok + nekakšen timer. Nerabljeno.

Zanima me koliko je vredno vse skupaj, in pa koliko je vreden samo timer (imam še enega).

 elektro omara

elektro omara

Fave ::

Zelo malo ali praktično nič.

Števec ni več ustrezen in ga ne moreš nikjer več uporabiti za merjenje el. energije na priključku. Stikalna ura isto (novi števci imajo že integrirano). Sponke isto (se ne uporabljajo več). Omara isto (ni tipska).
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Arthur ::

Uh, tega pa nisem pričakoval.
Nima veze, hvala.

logit ::

Danes so na pohodu digitalni števci z daljinskim odčitavanjem.

telexdell ::

Kar daj oglas na bolho in postavi ceno tam 300-500€ (lahko pa se povežeš z kakšnim delavcem elektra, kateri takšne omarice vgrajujejo v svojem prostem času). Tako omarica (PKMO-DES) kot oprema v njej sta standardna in ustrezna. Če je pečat na števcu in tarifni uri starejši kot 12 mesecev bo kupec moral dati preveriti števec in uro v primeru, da bo omarico priključil na omrežje kot samostojno merilno mesto. Marsikdo pa potrebuje takšno omarico za montažo kot odštevalni števec (npr. dve gospodinjstvi v eni hiši).
Drugače so pa danes primernejše digitalne tarifne ure, katere omogočajo preklop tarif tudi ob praznikih.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Fave ::

telexdell motiš se. Na območju Elektra Gorenjske _ni šans_ da ti takole omarico priključijo. Trust me.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

telexdell ::

Fave je izjavil:

telexdell motiš se. Na območju Elektra Gorenjske _ni šans_ da ti takole omarico priključijo. Trust me.

Če pogledam v mojo omarico ni v njen nič drugačen števec. Pa pri enem, drugem, tretjem... sosedu isto. Kot sem zapisal obstaja možnost za odštevalni števec v kakšni hiši, gradbeni razdelilnik (če se dogradi FID 30 mA)..., ali pa povezava z ljudmi kateri se s tem bavijo (delavci elektro podjetij, razni sp...). Oglas na bolhi stane le nekaj minut tipkanja!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Fave ::

Ja obstoječi ja, novi priključki pa nikakor ne. V roku par let pa takih števcev ne bo več. Prej kot v petih letih. Delavec elektro podjetja ti ne bo dal za tole omarico nič. Za gradbeni razdelilnik odpade, ker moraš imeti gradbeni priključek, ki je jasno predpisan. Še prej moraš dat izdelat elaborat priključka na električno omrežje.

Ja, se strinjam, naj da oglas na bolho pa bo videl. Mogoče pa rata :)
My mind's a hyper tool that fixes everything.

krho ::

Elektro gorenjska naj se mi najavi 2 meseca prej, ker bom še varovalke menjal na avtomatske :)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

telexdell ::

Fave je izjavil:

Ja obstoječi ja, novi priključki pa nikakor ne. V roku par let pa takih števcev ne bo več. Prej kot v petih letih. ... :)

Števci se pregledujejo na vsakih 10 let. Danes imaš prav gotovo na stotisoče takšnih števcev nameščenih po odjemnih mestih. Ti števci so v lasti elektro podjetij. Misliš, da imajo toliko €€€ da bodo kar tako zamenjali vse delujoče indukcijske števce? Za daljinsko odčitavanje podatkov pa itak morajo najprej preurediti transformatorske postaje.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

balocom ::

Po nekem "čudnem" zakonu morajo vse števce zamenjati za digitalne (seveda take, ki podpirajo oddaljeno odčitavanje) v roku parih let zaradi odprtega trga el. energije.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Fave ::

@telexdell: Da, vse indukcijske števce bodo pomenjali v >5 let. Preureditev trafo postaje ni ravno nek velik problem.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

telexdell ::

Fave je izjavil:

@telexdell: Da, vse indukcijske števce bodo pomenjali v >5 let. Preureditev trafo postaje ni ravno nek velik problem.

Verjamem, da ni nek velik problem. A npr. 10.000€ krat 200-300 TP predstavlja neki strošek. Moram pa priznati, da mi je ta uredba o obvezni menjavi števcev ušla. Bom očitno moral na strani inženirske zbornice malo odstraniti pajčevino.:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

logit ::

Takole izgleda novi digitalni števec z daljinskim odčitavanjjem. Ta je enofazni.

Fave ::

Koncept sodobnega merjenja in upravljanja energije:

http://www.iskraemeco.si/emecoweb/slo/p...
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Bostjan ::

Pozdravljen,

v kolikor omarice še nisi spravil v promet, se zanimam za nakup.

Lp,
B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni števec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334971 (1371) starfotr
»

Pametni števec za elektriko res laže? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6011423 (7777) Pentium
»

Kako elektro podjetja zalotijo krajo elektrike? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6516739 (14772) Unknown_001
»

Visoka poraba elektrike

Oddelek: Loža
92351 (2013) kixs
»

Ponudnik elektrike ni kriv za... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5913994 (10618) treker

Več podobnih tem