» »

Napajalnik - hlajenje ohišja.

Napajalnik - hlajenje ohišja.

Rippy ::

Situacija je takšna. Imam precej kitajski napajalnik, kateri je lahko obremenjen skoraj do maximuma. Ima 1x12 ventilator in pri obremenitvi se kar precej greje (tudi zaradi temperature v ohišju). Odprtine ima na obeh straneh... torej zadeva skoraj polovico toplote vrne nazaj v ohišje.

Zanima me, če je dobra ideja prelepiti notranje odprtine, da bo ves zrak zapustil ohišje? Po eni strani bi to moralo izboljšati hlajenje saj bo temperatura v ohišju padla in posledično bo hlajen z bolj hladnim zrakom ampak skrbi me pretok v samem ohišju napajalnika.

Hvala.

kuglvinkl ::

Maš kakšno fotko?

Rippy ::

kuglvinkl ::

A prav toplo piha pri kablih? Dvomim.

Moj je narejen prav tako in vse spiha ven - vent iz ohišja potegne zrak čez zadnjo perforirano stranico.

Rippy ::

Res je...malo več kot polovica gre odzadaj ven ostalo pa požene nazaj notri v ohišje.

 notranja stran

notranja stran



Torej če to prelepim bo mi ohišje precej hladnejše, ker ne bo topel zrak ponovno vstopal. In zunanja stran napajalnika definitivno omogoča več, kot dovolj prostora za pretok zraka. Edino kar se bojim, da ko zrak ne bo več tekel v obliki črke T, da bi se določene komponente v notranjosti napajalnika pregrevale.

Xserces ::

napajalnik je zmeraj imel pretok v obliki crke L saj kot se meni zdi ...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Pyr0Beast ::

Ne vem kje bi bila razlika. Mogoče boš ustvaril mrtvo cono brez pretoka zraka, kar je še slabše.

Probaj pa poglej če je pretok kaj večji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

axee ::

Jaz ti to odpriporočam. Sem podobno preizkušal na dveh LC napajalnikih in je še vedno bil problem z pregrevanjem. Še tako "slab" napajalnik ima dobro načrtovane poti hlajenja, in zapiranje le teh zna povzročiti velike probleme. Raje prišparaj 40€ in kupi boljši napajalnik, npr. Corsair CX430 dobiš že za malo več kot 40€ in si lahko prepričan, da ne bo težav.

fosil ::

Če se ti kišta pregreva, menjava ali modifikacije napajalnika ne bodo rešite problema.
Dobro bi bilo noter namontirat kakšen dodaten ventilator.
Recimo enega spredaj, ki piha noter svež zrak in enega zadaj, ki piha vročega ven. Pa uredit kable, da bo prostor da se v notranjosti ustvari tok zraka.
Tako je!

kuglvinkl ::

Tako je, airflow.

Rippy ::

Hm ima 2x 8cm (eden v procesor, drugi zadaj ven). Tega ko piha v procesor bom moral odstraniti, da po prostor za NH-D14. Sicer pri meni je podobna težava, kot v
Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti
. Vse novo in kakovostno razen napajalnika in ohišja. Ta uboga zadeva poganja 2500k in Gigabyte 560 SoC (ki porabi enako kot 570). In napajalnik ima dva 18A raila, zgleda da eden je v uporabi za matično ploščo in oba 6 pin connectorja, ker da se zadeva zbudi moram uporabit molex converterje.

Druga težava, ki jo imam je da se mi grafična pregreva in sesuva gonilnike, če je ohišje zaprto in ona deluje pri privzetih frekvencah.

Torej nič iz "ducktape" modifikacij ampak najboljše kakovosten nov napajalnik. Ohišje pa lahko v graži modificiram in naredim prostor za 3x 12cm :)

axee ::

Rippy je izjavil:

Hm ima 2x 8cm (eden v procesor, drugi zadaj ven). Tega ko piha v procesor bom moral odstraniti, da po prostor za NH-D14.


Ne reci, da boš ta hladilnik dal v ohišje z enim 8cm izhodnim ventilatorjem... :D

Rippy ::

Vem...meni gre tudi ta bedarija na smeh :). Sicer če se ne bo dalo lično ohišje modificirat, da bo ob enem tudi učinkovito bom pač novo kupil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617184 (5593) solatko
»

Katero Ohišje ?

Oddelek: Kaj kupiti
191713 (1351) Janac
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028768 (26813) kuglvinkl
»

Kam privit ventilator?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242675 (2232) racunalnicar
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393438 (2703) SkIDiver

Več podobnih tem