» »

Osvetljena tipkovnica

Osvetljena tipkovnica

tt2 ::

Torej, ker imam velikokrat ugašnjeno luč in zaradi tega ne vidim ravno tip na tipkovnici, bi rad kupo eno tako, da bo osvetljena. Bi pa rad, da ne bo preveč osvetljena le toliko, da bodo osvetljeni znakci. Če ve kdo za kako, pa naj bo čim cenejša. :D

bluefish ::

Če se ne motim, ima Razer nekaj takega.

PNG ::

Ja, blackwidow ultimate, samo to stane cca. 135€.

Idi okrog po trgovinah pa najdi neki cheap shit, kot si ga želiš. Če misliš, da dejansko je razlika med poceni tipkovnicami (vse ne-mehanske, torej) se pač krepko motiš.

logit ::

Logitech Illuminated - 79,64 €

Tudi ta ni ravno poceni.

DeeJay ::

jest mam doma illuminated in mi je najboljša tipkovnica kar sem jih kdaj mel.
Svetlobo tipk lahko prilagajaš po želji.

Pariah ::

btc6300cl

Meni dela že par let. Pa še poceni...
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pariah ()

IvoJan ::

PNG je izjavil:

Ja, blackwidow ultimate, samo to stane cca. 135€.

Idi okrog po trgovinah pa najdi neki cheap shit, kot si ga želiš. Če misliš, da dejansko je razlika med poceni tipkovnicami (vse ne-mehanske, torej) se pač krepko motiš.


blackwidow ultimate je mehanska, tako da je kar razlika v tipkovnici.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

PNG ::

Saj to sem tudi napisal...zame cherry modra stikala > karkoli drugega, zato pa sem tudi nabavil blackwidow (ajde, raje bi kakšen Cherry G80-3000LSCDE-2, sicer je taktilni bump in feedback isti, saj imajo obojni klikajoča stikala (namely, modra), ampak ok...ni bilo za dobit nikjer).

Napisal sem, da od membranskih tipkovnic je popolnoma vseeno katero kupiš - ali tisto za 120€ ali tisto za 8€ - isto sranje je. Edino da tiste za 120€ ponavadi dosti grše zgledajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

IvoJan ::

To se pa strinjam :) ceprav razer tipkovnice so zelo dobre in mocne. moja tarantula ze 3 leta dela, pa je prezivela ze veliko rageanja :P bo pocas treba nabavt black widow :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

PNG ::

Blackwidow je resnično zakon. Pa še poceni je - sploh za mehansko tipkovnico. Nisem edini - še vsak ki se je vsedel za mojo mizo in jo probal je bil ves navdušen - tudi moja punca, zaprisežena zagovornica tistih cheap shit laptop tipkovnic.

krho ::

Od Logija je še zanimiva. Bolj mi je tečno to, da so odstranili tipko insert in raztegnili delete. Razen, če jo kdo ima in lahko potrdi, da na slovenski ni tako.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

GrimReaper ::

Torej, ker imam velikokrat ugašnjeno luč in zaradi tega ne vidim ravno tip na tipkovnici

Jest mam tud ponoč ugasnjeno luč in normalno vidim tipke. So pa črne tipke in bele črke, 22" monitor mi pa osvetli celo tipkovnico.
Sem imel G11 pa se ni čist nič bolje vidl.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

clancy ::

tt2 je izjavil:

Torej, ker imam velikokrat ugašnjeno luč in zaradi tega ne vidim ravno tip na tipkovnici, bi rad kupo eno tako, da bo osvetljena. Bi pa rad, da ne bo preveč osvetljena le toliko, da bodo osvetljeni znakci. Če ve kdo za kako, pa naj bo čim cenejša. :D


Jaz sem si za ta namen enkrat v Comshopu kupil USB lučko, z 1 m dolgim kablom in mi v temi lepo osvetljuje tipkovnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

kuglvinkl ::

PNG je izjavil:

Ja, blackwidow ultimate, samo to stane cca. 135€.

Idi okrog po trgovinah pa najdi neki cheap shit, kot si ga želiš. Če misliš, da dejansko je razlika med poceni tipkovnicami (vse ne-mehanske, torej) se pač krepko motiš.


A kvaliteta je primerljiva z IBM M keyboard?

PNG ::

Blackwidow = IBM/Cherry, edino okvir so Razer razvili. Vse ostalo so preprosto kupili od Cherry/IBM. Oni so tudi edini, ki so razvili mehanska stikala...vsi ostali pač kupijo stikala od njih. Podobno kot napajalniki in ekrani (Seasonic in Samsung).

kuglvinkl ::

I see.

Še neki (k sem len zdele). Na AGTju je 85 evrof, ti praviš 135. Se pravi za 135 dobiš osvetljeno (pri nas tudi)? Hvala.

PNG ::

85 evrof (oziroma penezof ^^) je navadna, jaz sem govoril za Ultimate. Ultimate je osvetljena pa nekaj usb + audio portov ima, tega navadna nima. Na zalogi pa jih ima menda samo dinokomp trenutno.

kuglvinkl ::

OK, thnx.

IvoJan ::

So +50€ for usb ports and backlit keys? Hell no.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

PNG ::

Seveda ne, zato pa si kupiš navadno :) evo res, jaz sem tak rahlo zaljubljen v mojo. Res, svetovna tipkovnica. Edini minus so napisi in to da je glossy (samo glossy je itak tako majhen del da ni problematično).

tt1024 ::

Na www.eventus.si je še ena Black widow ultimate s slo gravuro na zalogi.

mojca ::

Off-topic, pa vseeno: nauči se dobro slepo tipkati. To je vredno več od vsake osvetljene tipkovnice in če za računalnikom preživiš spodobno količino časa, je to ena od boljših naložb.

Mene je dolgo časa motilo pomanjkanje luči (ok, vem, da sem škodila svojemu zdravju s tem, da sem gledala v zaslon v popolni temi) in bi takrat dala nevemkaj, da bi imela osvetljeno tipkovnico. Zdaj imam na prenosniku od spodaj osvetljene tipke, pa imam osvetljavo izklopljeno, ker me le-ta moti.

Spomnim se, da sem večkrat ponoči sredi mesta nagibala močno osvetljen ekran proti tipkovnici - recimo pod kotom 70 stopinj - da sem sploh lahko videla, kaj piše na tipkah.

Potem sem se pa lepega dne odločila prešaltati na Dvoržakovo tipkovnico in se spotoma še naučiti tipkati "kot se spodobi". Kupila sem si programček "Master Key", ki je bil vreden svojega denarja, in zdaj tipkam 100% na slepo, kar je skrajno uporabno.

Key Quest ::

PNG je izjavil:

Saj to sem tudi napisal...zame cherry modra stikala > karkoli drugega, zato pa sem tudi nabavil blackwidow (ajde, raje bi kakšen Cherry G80-3000LSCDE-2, sicer je taktilni bump in feedback isti, saj imajo obojni klikajoča stikala (namely, modra), ampak ok...ni bilo za dobit nikjer).

Napisal sem, da od membranskih tipkovnic je popolnoma vseeno katero kupiš - ali tisto za 120€ ali tisto za 8€ - isto sranje je. Edino da tiste za 120€ ponavadi dosti grše zgledajo.


Tipro, kot uradni Cherry uvaza Cherry G80-3000LSCSL-0 ali G80-3000LSCSL-2 (torej slovenski layout) za slabih 70 evrov, tako da si se tle malce ustel. Poleg tega pa trenutno Half-Saint prodaja cel batch nemskih.
http://www.bolha.com/zicne-tipkovnice/t...

Je pa res, da so te Cherry tipkovnice precej izpod kvalitete izdelave Tajvanskih brandov (Das Keyboard, Filco, Black Widow, etc.), tako da je visja cena kr upravicena, ceprav je Black Widow res netipicno poceni in ce te ne moti otrocji design, tudi top mehanska izbira trenutno pri nas ... ima pa tudi G80 svoj car, no. Sploh G80-1800 je meni osebno ena izmed najljubsih tipkovnic.

kuglvinkl je izjavil:

PNG je izjavil:

Ja, blackwidow ultimate, samo to stane cca. 135€.

Idi okrog po trgovinah pa najdi neki cheap shit, kot si ga želiš. Če misliš, da dejansko je razlika med poceni tipkovnicami (vse ne-mehanske, torej) se pač krepko motiš.


A kvaliteta je primerljiva z IBM M keyboard?


Ja in ne. IBM je na Model M tipkovnicah se vedno uporabljal bistveno bolj kvalitetno plastiko in potisk, ki se naceloma zelo tezko obrabi, docim pa se te Tajvanske tipkovnice relativno hitro obrabijo. Osebno sem ze po nekaj mesecih uporabe imel vse pokrovcke ocitno zlizane. Samo to je zopet bolj kozmeticna zadeva, a ne. Pa naprimer stabilizator na presledku mi je tudi zacel zviliti po recimo pol leta. Samo tudi to se da resit z malce finomehanskega maziva. Ce imas dobro ohranjen Model M, se vsekakor drzi tega, IMO.

Zgodovina sprememb…

Key Quest ::

PNG je izjavil:

Blackwidow = IBM/Cherry, edino okvir so Razer razvili. Vse ostalo so preprosto kupili od Cherry/IBM. Oni so tudi edini, ki so razvili mehanska stikala...vsi ostali pač kupijo stikala od njih. Podobno kot napajalniki in ekrani (Seasonic in Samsung).



Ne vem tocno zakaj tle dajas skupaj IBM pa Cherry. Oboji imajo precej locen razvoj kar se mehanskih stikal tice. Pa imas pol se celo hordo drugih proizvajalcev, ki so razvili svoja mehanska stikala, najbolj vidni s naprimer se ALPS pa Topre za njimi pa pride se cela horda proizvajalcev s precej manj uspesnimi stikali (celo Tipro je imel neke svoje Cherry klone). Pa razer ni cisto nicesar tle Razvijal, oni so pri narocili tako tipkovnico in proizvajalec jo je proizvedel (zdaj ne vem tocno ali je to Ione ali Costar, ampak ni pomembno).

kuglvinkl ::

OK... I see. Keyboard na katerega tipkam je letnik '94 in se mu nič ne pozna :)

Če bi rabil keyboard, ki je čim bolj podoben modelu M. Naj grem na lov za modelom M, al kaj naj, Das keyboard?

Key Quest ::

Ja glej od teh novodobnih, je po mojem mnenju najbolj carska Filco Tenkeyless, je pa to zopet ta Tajvanska roba enaka kot Das Keyboard, Black Widow, Ione X-Armor, etc. Povsod imas precej solidne in tezke tipkovnice, vrhunski build quality (ce odmislim zlizane pokrovcke) in elegantno klikajoce tipke. Razlikujejo se v glavnem v estetiki in bolj ali manj nepomembnih featuresih (USB hubi, macro tipke, osvetlitev).

Buckling spring stikala (ta v Model M) so v primerjavi s Cherry MX, kot da bi primerjal Dodge Charger letnik '68 z Audi S8. BS so tezja, bolj robata in bolj hrupna, docim pa so MX elegantna in sofisticirana. Na koncu pa je vse stvar okusa. Osebno redno preklapljam med MX, BS in ALPS in so mi vsaka po svoje vsec. Ceprav ce bi se moral odlocit za eno samo tipkovnico, bi to bila vjretno Siig Minitouch z ALPS stikali, hehe.

Kar se tice konkretne odlocitve, pa bi ti se najbolj priporocal, da kje skusas zadeve sprobat, ker tle ni boljsih ali slabsih stikal. Vsa ta bolj popularna stikala so pac narejena da trajajo desetletja in je na koncu vse skupaj vedno stvar osebnega okusa. Je pa res, da je malce problem sprobat razlicne zadeve brez obveznosti, a ne.

PNG ::

Astral (?), pozdravljen.

Tipro, kot uradni Cherry uvaza Cherry G80-3000LSCSL-0 ali G80-3000LSCSL-2 (torej slovenski layout) za slabih 70 evrov, tako da si se tle malce ustel. Poleg tega pa trenutno Half-Saint prodaja cel batch nemskih.

Kje sem se uštel? 3000LSCDE-2 mi je padla v oko, ker ima vse - dvovrstični enter ISO layout pa še črna je. Half-Saintu sem že pisal za LSCDE-2 pa je eno prodal, druge pa več ne more dobiti.

Je pa res, da so te Cherry tipkovnice precej izpod kvalitete izdelave Tajvanskih brandov (Das Keyboard, Filco, Black Widow, etc.), tako da je visja cena kr upravicena, ceprav je Black Widow res netipicno poceni in ce te ne moti otrocji design, tudi top mehanska izbira trenutno pri nas ... ima pa tudi G80 svoj car, no. Sploh G80-1800 je meni osebno ena izmed najljubsih tipkovnic.

Se v celoti strinjam s teboj - blackwidow mi je prav grda. Grd, glossy dizajn z ogabnim fontom pa še ANSI layout je (da ne omenjam da so šumniki poleg prilepljeni), AMPAK je edina ki mi je koliko toliko OK cenovni razred (za mojo sem namreč dal 60EUR ;)), imam slovensko garancijo, tipkam pa tako ali tako slepo tako da je sploh ne gledam pa kvalitetna je - prav iz razloga ker vem, da je razer ni izdelal, haha ^^ Glavno mi je bilo, da sem že enkrat pospravil tisto poceni membransko logitech za 20EUR. Aja, pa brez teh petih dodatnih macro gumbov bi lahko kamot preživel ^^

Ja in ne. IBM je na Model M tipkovnicah se vedno uporabljal bistveno bolj kvalitetno plastiko in potisk, ki se naceloma zelo tezko obrabi, docim pa se te Tajvanske tipkovnice relativno hitro obrabijo. Osebno sem ze po nekaj mesecih uporabe imel vse pokrovcke ocitno zlizane. Samo to je zopet bolj kozmeticna zadeva, a ne. Pa naprimer stabilizator na presledku mi je tudi zacel zviliti po recimo pol leta. Samo tudi to se da resit z malce finomehanskega maziva. Ce imas dobro ohranjen Model M, se vsekakor drzi tega, IMO.

IMO bolj ja kot ne. Stikala so ista (clicky blue mmm), da plastiko uničiš moraš nekaj hudo hudo narobe narediti s tipkovnico, če pa se obrabi napis ali ne pa mi je popolnoma vseeno, ker pač slepo tipkam. Poleg tega pa opevani Filco Tenkeyless tudi hitro zgubi napise - tako vsaj google in neskončno mnogo forum uporabnikov pravi - pa je cena x3 ali še več (glavca.si ali nekaj takega jih uvaža v SLO po tej ceni).

Ne vem tocno zakaj tle dajas skupaj IBM pa Cherry. Oboji imajo precej locen razvoj kar se mehanskih stikal tice. Pa imas pol se celo hordo drugih proizvajalcev, ki so razvili svoja mehanska stikala, najbolj vidni s naprimer se ALPS pa Topre za njimi pa pride se cela horda proizvajalcev s precej manj uspesnimi stikali (celo Tipro je imel neke svoje Cherry klone). Pa razer ni cisto nicesar tle Razvijal, oni so pri narocili tako tipkovnico in proizvajalec jo je proizvedel (zdaj ne vem tocno ali je to Ione ali Costar, ampak ni pomembno).

Saj to mi je ravno pomembno - da Razer ni nič tu poleg razvijal. Razer še imo ni dobrega izdelka razvil, zato pa bom tudi kupil od njih novi mouse bungee, ker bodo spet imeli bolj malo prstov zraven pri razvoju tega. Jebiga, pač ne zaupam Razerju.

Ja glej od teh novodobnih, je po mojem mnenju najbolj carska Filco Tenkeyless, je pa to zopet ta Tajvanska roba enaka kot Das Keyboard, Black Widow, Ione X-Armor, etc. Povsod imas precej solidne in tezke tipkovnice, vrhunski build quality (ce odmislim zlizane pokrovcke) in elegantno klikajoce tipke. Razlikujejo se v glavnem v estetiki in bolj ali manj nepomembnih featuresih (USB hubi, macro tipke, osvetlitev).

Glej zdaj to...Filco Tenkeyless je precej dražja, pa tudi hitro napis izgubi. Das Keyboard mi je osebno TOP izbira, samo je glossy. Black Widow mi je s to ceno bila bomba odločitev - pač bolj kot gledaš te tipkovnice, prej ugotoviš, da vseh svojih želja ne boš izpolnil in boš moral skleniti nek kompromis. Jaz bi rad imel mehanska nelinearna modra stikala (torej clicky) s taktilnim bumpom, neglossy dizajnom, brez vseh dodatnih gumbov, 105 ISO layout črne barve in kvalitetne izdelave - tako da se napis ne izbriše. Poleg tega bi rad imel čim bolj klasičen font na tipkah. Vse to za ceno 60-65EUR, kot je stala tale BW. Je kakšna? Nope...torej sklepajmo kompromise!

Buckling spring stikala (ta v Model M) so v primerjavi s Cherry MX, kot da bi primerjal Dodge Charger letnik '68 z Audi S8. BS so tezja, bolj robata in bolj hrupna, docim pa so MX elegantna in sofisticirana. Na koncu pa je vse stvar okusa. Osebno redno preklapljam med MX, BS in ALPS in so mi vsaka po svoje vsec. Ceprav ce bi se moral odlocit za eno samo tipkovnico, bi to bila vjretno Siig Minitouch z ALPS stikali, hehe.

Nimam tako zelo izdelanega okusa okrog tega - ker še jih nisem prav veliko probal. Bi, samo moram finance še drugam razporejati kot samo v tipkovnico :P

Kar se tice konkretne odlocitve, pa bi ti se najbolj priporocal, da kje skusas zadeve sprobat, ker tle ni boljsih ali slabsih stikal. Vsa ta bolj popularna stikala so pac narejena da trajajo desetletja in je na koncu vse skupaj vedno stvar osebnega okusa. Je pa res, da je malce problem sprobat razlicne zadeve brez obveznosti, a ne.

Se strinjam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

kuglvinkl ::

Zelo poučno tole.

Hvala.

PNG ::

Aja, pa da ne bo kje kakšen NKRO argument tu noter padel...ker to pa RES ni uporabno, IMO. Že 5KRO je overkill...

Key Quest ::

PNG je izjavil:


IMO bolj ja kot ne. Stikala so ista (clicky blue mmm), da plastiko uničiš moraš nekaj hudo hudo narobe narediti s tipkovnico, če pa se obrabi napis ali ne pa mi je popolnoma vseeno, ker pač slepo tipkam. Poleg tega pa opevani Filco Tenkeyless tudi hitro zgubi napise - tako vsaj google in neskončno mnogo forum uporabnikov pravi - pa je cena x3 ali še več (glavca.si ali nekaj takega jih uvaža v SLO po tej ceni).

Glej zdaj to...Filco Tenkeyless je precej dražja, pa tudi hitro napis izgubi. Das Keyboard mi je osebno TOP izbira, samo je glossy. Black Widow mi je s to ceno bila bomba odločitev - pač bolj kot gledaš te tipkovnice, prej ugotoviš, da vseh svojih želja ne boš izpolnil in boš moral skleniti nek kompromis. Jaz bi rad imel mehanska nelinearna modra stikala (torej clicky) s taktilnim bumpom, neglossy dizajnom, brez vseh dodatnih gumbov, 105 ISO layout črne barve in kvalitetne izdelave - tako da se napis ne izbriše. Poleg tega bi rad imel čim bolj klasičen font na tipkah. Vse to za ceno 60-65EUR, kot je stala tale BW. Je kakšna? Nope...torej sklepajmo kompromise!



Model M ima cisto svoja stikala (buckling spring), pa ne vem zdaj ce sva se prav razumela. Kakorkoli, ze ... ko sem jaz kupoval Filco Tenkeyless pac enostavno ni bilo nicesar sodobnega na nasem trgu, zato sem jo moral narocit iz Anglije in dat zanjo dobrih 140 evrov. Sedaj pa je postalo precej enostavnejse dobit zadeve (predvsem zaradi Razerja) in ce bi sedaj narocal kaksno tako tipkovnico, bi vrjetno bila ravno BW, ceprav ajde ne vem ce bi se kdaj uspel sprijaznit z izgledom, haha. Kakorlkoli ze, Black Widow, Filco Tenkeyless in Das Keyboard, se proizvajajo v isti tovarni in sestavljene so iz istih materialov ... samo izgled in opcije so drugacne. Plastika se zgladi na vseh treh. Tle nimas kaj.

IvoJan ::

Ce je plastika enaka kot na tarantuli se ne bo tako lahko zgladila. Moja je po dveh letih se vedno kot nova pa je prestala ze marsikaj.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

BlueKnight8 ::

Stare IBM iz 80ih so daleč najbolše tipkovnice. Jaz imam 2 in sploh ni primerjave z membranskimi, novih mehanskih pa še nisem probu, ceprov si ogledujem das keyboard ultimate ker podira črkovno/jezikovne bariere >:D

čuhalev ::

Upanja za mehansko + SL verjetno ni več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Key Quest ::

Tipro prodaja G80-3000 s slovenskim razporedom tipk. Kontaktiraj njih. Pol pa imas se Unicomp, ki se vedno proizvaja mehanske tipkovnice tudi s slovenskim razporedom, vendar ne vem koliko se ti splaca uvazat eno tipkovnico iz ZDA.

Edit: pa ce dejansko narocas pri Tipru, bodi pozoren na tip stikal, v tipkovnici, oziroma jim jasno povej katere hoces. Vrjetno pricakujes klikajoca, torej modra stikala.

Zgodovina sprememb…

potapljac ::

Obstaja kakšen prenosnik z osvetljeno tipkovnico?
Potapljaška oprema www.potapljajse.si

kuglvinkl ::

Mac?

Bias ::

potapljac je izjavil:

Obstaja kakšen prenosnik z osvetljeno tipkovnico?


kot npr.: HP laptopi

Ne da se mi iskat drugih referenc:

http://akcije.bigbang.si/hp-pavilion-dv...

swamigi ::

Tole si kupi laptopa

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...


odlična zadeva :)

kuglvinkl ::

Mionix ima Chery MX črna stikala? je kakšna razlika od modrih?

PNG ::

Velika - stikala so prav nasprotna, namreč. Neclicky, linearna. Kar pomeni, da nimaš taktilnega bumpa pa nimaš zvoka, kar je meni osebno oboje point mehanskih tipkovnic. Je pa bojda boljša za gaming, samo meni z blue gre čisto ok na BFBC2 :P

EDIT: Za več ti priporočam tale kratek, a zelo informativen članekhttp://www.overclock.net/keyboards/4917...

zajema vse kar bi bilo fajn vedeti o stikalih različnih vrst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

kuglvinkl ::

Hvala za link. V bistvu je teh keyboardov ful več, kot sem mislil.

Je pa res, da je ob dveh M modelih precej glupo mislit na nakup keyboarda. Edino za enega bi rabu slovenske tipke...

PNG ::

Jah kaj pa vem...jaz najverjetneje ne bi kupoval druge tipkovnice, če bi doma že imel M model.

Key Quest ::

Ajde zdaj zopet ni Model M bog vseh tipkovnic, pac pa ena izmed bolj popularnih predvsem zato ker je IBMjeva, a ne. IMO so pac ALPS tako en nivo visje, pa ravno tako Cherry MX.

Pa popolnoma linarna stikala imajo tudi svoj car, no. Osebno jih uporabljam v G80-1800 in dejansko je tako, da taktilnost v igrah malce moti, s tem da se vsekakor tudi na to navadis, imas pa pri linearnih stikalih en tak psevdo analogen obcutek med uporabo, tako da vsekakor je za poskusit, ce imas moznost. pa zanimivo je tudi to, da ker ti ni treba pritisnit stikal do konca in ker nimas preklopne tocke, lahko, ko se navadis na pozicijo tocne registracije pritiska, s prsti takorekoc lebdis nad registracijsko tocko in rabis res minimalen premik in silo za sprozit neko akcijo, a ne. Ne vem ce me razumete, je pa carsko. :D

Tudi tipkanje na tako tipkovnico ni povsem zgreseno IMO, samo vecini pac ni vsec v primerjavi s taktilinmi tipkovcniami, evo.

aJPOD ::

Si kdo lasti tole tipkovnico? http://www.mimovrste.com/artikel/226003...

meni zgleda zelo vredu in me zanima če je res

PNG ::

Ista je kot vse ostale tipkovnice za 5€. Edino lučka spodaj sveti. MODRA lučka.

kuglvinkl ::

PNG je izjavil:

MODRA lučka.


:)

bedak ::

free advice: slepo tipkanje :)

aJPOD ::

xD, pozna kdo kšno tipkovnco do 50 €, Žično pa ni nujn da je osvetljena


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2851633752 (59) _Denny_
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047675 (42285) LordPero
»

Katero mehanično tipkovnico?

Oddelek: Kaj kupiti
143323 (2914) Blazz
»

Tipkovnica SteelSeries 7G?

Oddelek: Kaj kupiti
253044 (2560) CyberPunk
»

click tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
324165 (3187) Key Quest

Več podobnih tem