» »

Katero mehanično tipkovnico?

Katero mehanično tipkovnico?

DrYuri ::

Nameravam kupiti mehanično tipkovnico za nekje okoli 100 eur pa me zanima s čim imate kaj izkušenj? Imam na testu od kolega corsair k60 pa mi je zelo všeč, tako da to je ena opcija. Pa raje bi cherry red kot blue stikala, saj nebi poslušal tistega klikanja.

lp

GrimReaper ::

Cherry Red + nujno gumice spodaj, drugače bo preglasna.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

DamnYall ::

Razer Black Widow (Ultimate)

tony1 ::

Cherry G80 dobiš na amazon.de za 50 EUR (s švabskimi znaki na knofih). Točno tudi piše, kateri model je (na googlu oz. tudi na S-Tju pa potem najdeš tip stikal, ki so vgrajena). Sam sem vzel takšno z najglasnejšimi stikali (so kar glasna :D).

Za delo v okolici drugih ljudi, bi morda raje priporočal malo tišja stikala.

DrYuri ::

DamnYall je izjavil:

Razer Black Widow (Ultimate)


samo ta ima cherry blue :/ iščem z rdečimi, ker ne vem če bojo ljudje okoli mene sprejeli konstantno klikanje :D

jernejl ::

Mimogrede, če želiš slovensko G80, lahko pošlješ mail na tipro.si - meni jo je pred dobrim letom pri njih uspelo dobiti, cena je bila pa dobrih 70 eur.

Recordman ::

jernejl je izjavil:

Mimogrede, če želiš slovensko G80, lahko pošlješ mail na tipro.si - meni jo je pred dobrim letom pri njih uspelo dobiti, cena je bila pa dobrih 70 eur.


Tudi jaz bi svetoval Tipro, verjetno ti lahko dobavijo po želji. Sam sem pred 20 leti recimo pri njih naročil G80-3000, s pozlačenimi kontakti, klikom, z US tipkovnico. Ker je v trgovinah enostavno ni bilo moč dobiti. Cena takrat je bila 200DEM, se pravi današnjega stotaka :)

Half-Saint ::

Tipro dobavi le G80-3000 z MX Black. Cena mislim da je okrog 70 eur
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Assass1n ::

Half-saint ti si mi pa znan iz deskthority ;) , točno tam lahko malo pogledaš kaj pa kako, ali pa geekhack forum, tam imaš vsega dosti napisanega, pa si malo preberi pa preglej kaj ti je všeč.
So pa tipkovnice pri nas precenjene na polno, tam jih imajo po 50$, pri nas pa se jih sploh ne dobi ali pa so iste 140€(primer Black widow).
Če imaš možnost tujine si poglej ebaye po evropi, ali pa piši na eventus sistemi če ti lahko zrihtajo Black widow stealth, uporablja cherry brown stikala, se jih čuti kot modra vendar ne klikajo.
Sem pa tam zasledil tole http://www.fnatic.com/shop/categories/k... poštnina je kolikor sem gledal slabih 30€ pa imaš za dobrih 70€ tukaj, preveri kakšen review če ti odgovarja.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

jernejl ::

Half-Saint je izjavil:

Tipro dobavi le G80-3000 z MX Black. Cena mislim da je okrog 70 eur

Jaz sem takrat pri njih dobil slovensko click varianto (LSCSL), torej z MX Blue.

DamnYall ::

Ta K60 je pa zelo grda. Na enih tipkah ma kr neko prevleko :)
Vzemi BW Ultimate no,ta cherry je pregrda.

DrYuri ::

ne bom uzel cherry blue stikal ker so preglasna :) men pa res dobr zgledata obe k60 in k90.

Mustang2142 ::

poglej še cm storm trigger

Rias Gremory ::

Mene pa zanima, če se, da kje v Ljubljani testirati te tipkovnice?
Torej, da jih ima kakšna trgovina razstavljene.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Blazz ::

Sam imam G710+ in sem z mx browni + black gumicami 50A-R zelo zadovoljen. Sicer ima ta tipkovnica serijsko napako in crkne zelo rado po parih dnevih osvetlitev. Sam sem moral zamenjati kar 2 dokler nisem dobil take, ki funkcionira. In ko preživi par dni delovanja, nato osvetlitev ne bo več delala težav. Je pa osvetlitev zelo fajn, saj jo lahko nastaviš na zelo nizko stopnjo in je nato občutek kot da so samo tipke prelepljene z belimi nalepkami in nič ne sveti in ne moti v temi.

Imel sem opcijo sprobati še blackwidow z mx blue in moram reči da je preveč clicky, verjetno se jo da zmoddat z telimi gumicami:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=che... in je potem bolje.

Pomanjklivost G710+ je, da nima displaya niti onscreen driverji ne obstajajo in pa za moje pojme so G tipke za makroje predaleč na levi in jih ne uporabljam. Za samo tipkanje pa je mehanična bog in batina in ne grem več nazaj na membranske.

Kdorkoli se lotuje nakupa, moj predlog je da si prebere tole:
http://www.overclock.net/t/491752/mecha...
(pomembno je predvsem to kak feedback vrne tipka, ko se jo pritisne)

in na youtubu najde posnetke glasnosti tipkanja določenih tipkovnic.

MX red pri corsair pa je slabost to, da niso to optimalne tipke za tipkanje in je zgolj za gaming.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2878646014 (2726) PrimozR
»

Preizkusil mehanično tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
164403 (3499) SloBiscuit
»

Iščem osvetljeno gaming tipkovnico

Oddelek: Kaj kupiti
242917 (2265) broken/link
»

Katero tipkovnico priporočate?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7911896 (8312) Half-Saint
»

Osvetljena tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
4715150 (13837) aJPOD

Več podobnih tem