» »

Cene Xooma v Veliki Britaniji določene

1
2
3

PrimozR ::

Pa še tole: ja, android je na telefonih najbolj prodajan OS zadnjega časa (pustimo zdaj ob strani Symbian, enostavno ni več pomemben). Ampak vprašati se je treba še, ZAKAJ je najbolje prodajan? Ker se prodaja na teleofnih od 700 pa do 200 € za ceno novih, brez subvencij. iPhone ima praktično samo en price point, 600 € (16 GB iPhone 4). Okej, naročnine znižajo ceno, ampak so cenovno še vedno ob boku Androidovim cenam.

Ja, Thunderbolt outsella iPhone 4 pri Verizonu. Ampak povsem možno je, da folk (smiselno IMO) čaka na izid iPhone 5. Spet je pa situacija pri tablicah drugačna. Tukaj razlike v ceni ni. Torej nimaš poceni tablice. Oz. jo imaš, ampak je popoln crap.

Na TechCrunchu so lepo izpostavili - Android tablice MORAJO imeti enako ceno, kot iPad, sicer bi se lahko v obeh primerih zaklali - lahko bi bile dražje in slabše od iPada oz. cenejše in s tem bolj cenene.iPad ima, kakorkoli obrneš, hudičevo dober imidž. Ja, Android je tukaj začetnik (popolnoma jasno je, da je Honeycomb prvi poizkus na področju tablic, iOS ima s tem precej prednosti). Ja, lahko da bo situacija čez leto ali dve boljša. Ampak a mi sedaj kupujemo gadgete za čez eno leto ali dve? Ne. Sodeč po netbookih, ki so bili pred koliko, dvema letoma popoln craze, tablic čez dve leti sploh ne bo več med nami (skorajda). Nekateri sicer pravijo, da temu ne bo tako. Ampak netbooke je pa nedvomno nadomestil mnogo bolj zmogljiv in prav tako poceni laptop.

Živi bili in videli, ampak v mnogo pogledih Android trenutno nima kaj praskati proti iOS-u. In likewise. Za povprečnega uporabnika je IMO žal večina argumentov v prid iOS-a, razen enega ogromnega - cene (ko govorimo o telefonih), sploh v Sloveniji.

jan_g ::

>ker se prodaja na teleofnih od 700 pa do 200 € za ceno novih, brez subvencij.

Isto bo pri tablicah. Imel jih boš od 100€ do 1000€, za vsak žep nekaj.

nekikr ::

Kar je super. In na podlagi tega bo Android prehitel iOS (ki ima praktično samo 1 model v 6 izvedbah pri tablicah).

eieieie1 ::

Meni je pa res vseeno, kdo bo koga prehitel, saj nisem direktor nobenega podjetja ampak le uporabnik njihovih produktov...

JanezekNovak ::

http://www.euroairsoft.com/

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

eieieie1 ::

Itak da je flop...

driver_x ::

Jaz sem imel iPada (prvega) dovolj dolgo, da sem videl, da je zelo dovršen, da je enostaven za uporabo, da je vrhunsko oblikovan in še bi ga lahko hvalil. A zaradi prevelike odvisnosti od iTunes sem se odločil, da bom raje počakal na kaj podobnega na Androidu, ko bo (če bo) na voljo za bistveno manjšo ceno, kakor se te naprave prodajajo sedaj. Ker gre vendarle za igračo, oz. v najboljšem primeru za pripomoček, ki mi ga sedaj nadomeščajo različne naprave, bi bila zame sprejemljiva cena nekje v rangu netbookov.

nekikr ::

Mja, iTunes je res polom, če nisi 150% njihov. Cena 400€ je pa čisto spodobna in primerna za tako napravo. Konec koncev toliko stanejo tudi netbooki.

opeter ::

Kaj pa so mislili? Saj nimajo takšno ponudbo raznoranih programov, kot jih ima Apple.
Pa po testih sodeč tudi ni neka huda tablica, če se primerja z iPadom 1. Da o dvojki sploh ne govorimo.

Če pa pogledamo tablice za navadne smrtnike (like me) z dosegljivo ceno, sta mi zelo simpatični Creative-ovi tablici serije Ziio.

Ampak bom vseeno počakal na drugo generacijo in ceno okoli 150 € (za manjši, 7" model, seveda pa se ne bi branil niti večjega ta takšno ceno).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JanezekNovak ::

opeter je izjavil:

Kaj pa so mislili? Saj nimajo takšno ponudbo raznoranih programov, kot jih ima Apple.
Pa po testih sodeč tudi ni neka huda tablica, če se primerja z iPadom 1. Da o dvojki sploh ne govorimo.

Če pa pogledamo tablice za navadne smrtnike (like me) z dosegljivo ceno, sta mi zelo simpatični Creative-ovi tablici serije Ziio.

Ampak bom vseeno počakal na drugo generacijo in ceno okoli 150 € (za manjši, 7" model, seveda pa se ne bi branil niti večjega ta takšno ceno).


BTW pazi, kaj gledaš...

Creative Ziio

Does the ZiiO have Android Market?
No. ZiiO does not have Android Market. However, ZiiO supports Google Apps and Android is an open platform. Therefore, if it is an open platform, you can install compatible apps which you can download from many third party websites such as AndroidPIT, Freeware Lovers and SlideME. Aside from that, Creative ZiiO Space also shows you where and how to get applications.
http://www.euroairsoft.com/

driver_x ::

nekikr je izjavil:

Mja, iTunes je res polom, če nisi 150% njihov. Cena 400€ je pa čisto spodobna in primerna za tako napravo. Konec koncev toliko stanejo tudi netbooki.


Če bi kupoval, ne bi kupil ravno osnovnega, zaslon bi si kupil 10". Tak Samsung z 32GB pride v Nemčiji okoli 750€, Xoom (brez 3G) okoli 600€, iPad 2 (64GB) pa okoli 680€. Bom začel resneje razmišljati, ko bodo cene okoli polovice sedanjih.

nekikr ::

Čakaj malo, primerjaj potem z iPadom 32GB ki stane 570€. In tisti Samsung iz Nemčije mislim da nima slovenske garancije, upoštevaj še to pa si na cca. 35% cenejši stvari. Če si pa eden tistih "kupil bom SSD ko bo 500GB za 60€" potem pa seveda ne moreva debatirati, ker nisi na realnih tleh. Bi tudi jaz rad iPada (ali ekvivalent) za 200€, ampak ko bodo stali toliko, bodo tako zastareli, da jih ne boš kupil, ker boš hotel iPad 7 za 200€. In tako naprej gre ta cikel življenja ljudi tvojega profila :)

roli ::

Nekateri omenjate neko pretirano odvisnost od iTunesa. Kaka pretirana odvisnost? Aplikacije lahko nabavljaš preko naprave same. iTunes rabiš za sinhrnoizacijo glasbe - kar opravlja odlično (v vsakem primeru pa lahko vklopiš ročno upravljanje z vsebinami). In ne vem kaj ljudi moti toliko na iTunesu. Sicer je za win platformo malenkost slabši ampak spet pa ne toliko - vsaj kakor sem ga imel priložnost testirat. Bi rekel da je tak program, ki omogoča celostno ainhronizacijo vsega skup prej prednost kot slabost. To me moti, da android nima. Nokia ima tisti svoj ovi suite in še nekaj kar so imeli prej (se ne spomnim imena zdajle - le ta je bila boljša od ovija). Medtem, ko android česa podobnega nima. Kar je lahko samo slabost ne pa prednost.
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

Medtem, ko android česa podobnega nima.

WinAmp?

JayKay ::

Btw, xooma še ni v trgovini, "morda" pride tekom tedna....

eieieie1 ::

Jaz tudi uporabljam itunes samo za sinhronizacijo iphona in nevem kaj vam je problem z itunes, saj je sinhronizacija hitra in enostavna za uporabo... Nihče vas ne sili da še morate potem itunes za kar koli drugega uporabljati lol

nekikr ::

V bistvu nas. Če imaš iWork na ipadu moraš dokumente syncati preko itunes. Isto velja za kar nekaj aplikacij. Saj ne, da ne moreš drugače, je pa iTunes manj debilen način od ostalih. Še enkrat, če uporabljaš vse od Appla, potem je super program, če uporabljaš pa Win-based mašino, iPhone, iPad, dva mp3ja, Win/Linux prenosnik...potem pa iTunes ni več tako super stvar.

driver_x ::

@nekkir

Za iPada sem že prej napisal, zakaj ni primeren zame, poleg tega ima Samsung še microSD in za dodatne €€ lahko prav tako prideš na 64 GB.
SSD pa imam že zelo dolgo časa, tako da si me postavil v napačno skupino. O cenah tablic mislim da so take, ker se trg še ni razvil in Apple še vedno pobira smetano. Ko se bo pojavilo nekaj spodobnih Androidnih tablic (tale iz novice in novi Samsungi so že korak v pravo smer) in ko bo na trg vstopil še Microsoft, se bodo tudi cene boljših modelov spustile. Do takrat bom pa Angry Birds igral na telefonu, na letalu bom otrokom predvajal risnke na netbooku, bral na Kindlu in kaj resnega postoril na prenosniku.

roli je izjavil:

Medtem, ko android česa podobnega nima. Kar je lahko samo slabost ne pa prednost.


Android tega nima, ker tega ne potrebuje, saj si lahko poljubne datoteke na telefon kopiraš na tak način, ki ti najbolj ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

lurker ::

Android tega nima, ker tega ne potrebuje, saj si lahko poljubne datoteke na telefon kopiraš na tak način, ki ti najbolj ustreza.
Misliš rečt, na kakršenkoli primitivni način ti ustreza? Kaj malenkost bolj naprednega je pa že preveč zahtevat od Androida?!

opeter ::

JanezekNovak je izjavil:

BTW pazi, kaj gledaš...

Creative Ziio

Does the ZiiO have Android Market?
No. ZiiO does not have Android Market. However, ZiiO supports Google Apps and Android is an open platform. Therefore, if it is an open platform, you can install compatible apps which you can download from many third party websites such as AndroidPIT, Freeware Lovers and SlideME. Aside from that, Creative ZiiO Space also shows you where and how to get applications.


Saj, zato pa sem napisal, da bom počakal na naslednjo gerenacijo, ki naj bi izšel enkrat jeseni letošnjega leta.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

narodno ::

MKrmec je izjavil:

nima veze ne da se mi vec debatirat, iPad 2 je zmagal, nima konkurence, effekti v sistemu so lepši, bolj je uporaben, itd....

Bomo vidl kdo bo čez par let na prvem mestu za najbolj prodajane oz najbolj popularne naprave.

Če bo šlo tko kokr je šlo oziroma gre pr telefonih bo rezulatat kmalu v prid Androida in ne Appla... kokr kol lepe efekte bodo imeli po iOS. V enem letu je Android pokopal iOS in še RIM, ki sta bila najbolj popularna v ZDA. Zgodba se nadaljuje....


lol, Android bo mogoče bolj popularen, je to merilo da bo boljši? Ista stvar je z Windowsi, vsi vemo da niso najboljši. Nikjer pa ne piše, da bo ravno Android, nekje je še Windows phone, če seštejemo fane Nokije in Microsofta, hmmm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: narodno ()

PrimozR ::

techfreak :) je izjavil:

Medtem, ko android česa podobnega nima.

WinAmp?

Moraš uporabljati Winampov prevajalnik glasbe, naserje ti root folder SD kartice z miljoni folderjev (za vsakega artista en), itd. Obenem je pa to samo manager glasbe oz. ima opcijo syncanja glasbe čez WiFi, prek iTunes pa iOS naprave še updejtaš, backupiraš, itd. Tudi na Androidu je to možno, apak mora biti pač rootan, imeti naložen recovery ROM, backupe pa prenašaš na SD kot mass storage.

Po eni strani je kul, da ni centralnega programa za managment, ker je platforma tako bolj neodvisna. Ampak spet, imamo druge strani :)

narodno je izjavil:

MKrmec je izjavil:

nima veze ne da se mi vec debatirat, iPad 2 je zmagal, nima konkurence, effekti v sistemu so lepši, bolj je uporaben, itd....

Bomo vidl kdo bo čez par let na prvem mestu za najbolj prodajane oz najbolj popularne naprave.

Če bo šlo tko kokr je šlo oziroma gre pr telefonih bo rezulatat kmalu v prid Androida in ne Appla... kokr kol lepe efekte bodo imeli po iOS. V enem letu je Android pokopal iOS in še RIM, ki sta bila najbolj popularna v ZDA. Zgodba se nadaljuje....


lol, Android bo mogoče bolj popularen, je to merilo da bo boljši? Ista stvar je z Windowsi, vsi vemo da niso najboljši. Nikjer pa ne piše, da bo ravno Android, nekje je še Windows phone, če seštejemo fane Nokije in Microsofta, hmmm.

Aja? Vsi vemo? Kaj pa je tako boljše od Windowsov?

EDIT: kar se pa fanov Nokie in Microsofta tiče je pa tako - vprašanje je, če bo sploh polovica Nokiašev šla na Windows Phone 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

techfreak :) ::

Po eni strani je kul, da ni centralnega programa za managment, ker je platforma tako bolj neodvisna. Ampak spet, imamo druge strani :)

Kul bi bilo imeti Applov način z možnostjo decentralizacije vsega. Pa da vidimo, koliko % ljudi bo šlo na drugo varianto. Apple bi najbolj potreboval odprto dokumentacijo o tem, kako se iTunes in iPhone pogovarjata.

Aja? Vsi vemo? Kaj pa je tako boljše od Windowsov?

Težko najti odgovor s katerim bi se vsi strinjali, vendar je za veliko ljudi Mac OS X boljši od Windowsa.

PrimozR ::

Jah, veliko. Ampak vprašanje, če je takšnih večina. Če ne drugega je IMO en fail OS X-a to, da je za njegovo uporabo potrebno kupiti računalnik, ki ga podpira. Jaz hočem svojo kišto. Vem da to ni problem OSa temveč politika proizvajalca, ampak vseeno.

Apple tudi prav iz tega razloga ne bo imel odprte dokumentacije za komunikacijo iOS in iTunes. Oni hočejo imeti nadzor nad vsem.

driver_x ::

lurker je izjavil:

Android tega nima, ker tega ne potrebuje, saj si lahko poljubne datoteke na telefon kopiraš na tak način, ki ti najbolj ustreza.
Misliš rečt, na kakršenkoli primitivni način ti ustreza? Kaj malenkost bolj naprednega je pa že preveč zahtevat od Androida?!


Kakor za koga. Vidim, da je tebi za kopiranje fajlov na telefon pod častjo uporabiti tvoj priljubljen file manager, ampak raje uporabljaš "napredno" bloatware aplikacijo. Nekateri imamo raje primitivne in preproste stvari za preprosta opravila.

eieieie1 ::

Finta ja v tem, da smo evropejci večinoma bili vsiljeni v uporabo windowsov, ker se je to prinas pač veliko bolj prodajalo... Ko pa enkrat poskusiš mac-os pa ti je vse drugače in čudno, ker tega nisi vajen. Ko pa dejansko nekaj časa na mac-u delaš pa vidiš da je kar zanimiv. (to vem, ker ga ma brat)

Ker pa so mac-i precej dražji od pc-jev pa zaenkrat ne razmišljam o nakupu mac-a. :)

PrimozR ::

Da so maci precej dražji je iluzija, enako opremljen PC je kar tam-tam z Macom. Enako velja za telefone, Android in WP7, heck tudi Symbian telefoni višjega razreda stanejo točno toliko, kot iPhone 4. Cene so enake, če primerjamo enake stvari. Ampak Apple ne prodaja pocenih stvari - ostali veliko bolj zafilajo cenovno lestvico. Pa za telefone imamo pri nas subvencije...

driver_x ::

PrimozR je izjavil:

Da so maci precej dražji je iluzija, [...]


Jaz že kake tri generacije prenosnikov nameravam kupiti Mac Booka (pro), a me je do sedaj še vedno premamila precej nižja cena enako zmogljivega kakega drugega prenosnika ali pa bistveno boljši prenosnik za podobno ceno.

nekikr ::

Here we go again. Prosim za cenejšo/boljšo alternativo Macbook Airu. Kdorkoli? Pa prosim ne s tistimi "ja ok, ma sam 3 ure avtonomije, pa isto je debel kot obični laptop, pa pocen plastiko ma in zanič zaslon...ampak ma pa 2GB rama več!".

eieieie1 ::

Jaz pa v življenju več ne nameravam kupiti prenosnika/sestavljenega desktopa, ker ti takšno sra**e not natlačijo, da je groza... Za isto ceno si lahko bistveno boljši desktop sestaviš. Rajš si bom kupil 2 desktopa, ki bom si jih sam zmontiral kot pa kak laptop...

driver_x ::

nekikr je izjavil:

Here we go again. Prosim za cenejšo/boljšo alternativo Macbook Airu. Kdorkoli? Pa prosim ne s tistimi "ja ok, ma sam 3 ure avtonomije, pa isto je debel kot obični laptop, pa pocen plastiko ma in zanič zaslon...ampak ma pa 2GB rama več!".


Jaz sem govoril o Pro-ju in prenosnikih tega razreda. Nekaj časa nazaj sem tudi prilepil konfiguraciji in cene obeh, a sem kmalu izvedel, da tudi če je imel model drugega proizvajalca nižjo ceno, več rama, večji disk, hitrejši procesor, boljšo grafično, večji zaslon z večjo ločljivostjo in še BD zapisovalnik, da se vseeno nikakor ne more primerjati z Macom, ker Mac je pa le Mac. Aja, pa osvetljena tipkovnica Maca je bil odločujoči faktor. Tako da v tem pogledu se čisto strinjam s tabo, da se res nič ne more primerjati z Macom.

nekikr ::

Čakaj malo, nisem rekel, da se ne more primerjati, ker bi bil Apple tako oh in sploh hudo dober. Pravim samo, da če primerjaš en Applov prenosnik s primerljivim recimo HPjem, da bo cena praktično identična. To je vse. Dve jabolki imata v tem primeru isto ceno.

driver_x ::

Jaz sem takrat primerjal s Sonyjem, kako leto in pol nazaj. Kako je danes ne vem. Naslednjič bom spet primerjal, ko bom rabil nov prenosnik.

jan_g ::

nekikr: ni čist res, nedavno sem gledal 17" macbook pro-je, cena od 2500€ naprej. Za ta denar (oz. še par sto € manj) dobiš hp elitebook 17" z ssd diskom, usb3, dreamcolor2 display (ips matrika), več rama in še par bonbončkov. Macbook pro je tanjši in lažji, ampak ker sem itak gledal za desktop replacement, me ta dva podatka ne zanimata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

driver_x ::

jan_g je izjavil:

Macbook pro je tanjši in lažji,


Aha, vidiš, ravno to je pri prenosnikih najpomembnejše in zaradi tega tvoj HP niti pribljižno ni primerljiv z Maci!

nekikr ::

Macbook pro je tanjši in lažji, ampak ker sem itak gledal za desktop replacement, me ta dva podatka ne zanimata.


oz.

Mercedes je kvalitetnejši in bolj varen (od Yuga) ampak, ker iščem replacement za kup železa, ki mi bo stal na dvorišču, me ta dva podatka ne zanimata. In trdim, da je Yugo boljši od Mercedesa. Fail :)

jan_g ::

nekikr je izjavil:

Macbook pro je tanjši in lažji, ampak ker sem itak gledal za desktop replacement, me ta dva podatka ne zanimata.


oz.

Mercedes je kvalitetnejši in bolj varen (od Yuga) ampak, ker iščem replacement za kup železa, ki mi bo stal na dvorišču, me ta dva podatka ne zanimata. In trdim, da je Yugo boljši od Mercedesa. Fail :)


Heh, čist v vsemu je hp boljši, razen v teži in debelini. Če se ti zdi, da 3,5kg dosti težje nekam neseš, kot 3kg, potem imaš druge težave. Fail :)

driver_x ::

Ne, nekkir kupuje 17" prenosnike, da se z njimi postavlja na trolejbusu.

floyd1 ::

driver_x je izjavil:

lurker je izjavil:

Android tega nima, ker tega ne potrebuje, saj si lahko poljubne datoteke na telefon kopiraš na tak način, ki ti najbolj ustreza.
Misliš rečt, na kakršenkoli primitivni način ti ustreza? Kaj malenkost bolj naprednega je pa že preveč zahtevat od Androida?!


Kakor za koga. Vidim, da je tebi za kopiranje fajlov na telefon pod častjo uporabiti tvoj priljubljen file manager, ampak raje uporabljaš "napredno" bloatware aplikacijo. Nekateri imamo raje primitivne in preproste stvari za preprosta opravila.


Glede kopiranja podatkov se popolnoma strinjam. Ko sem pred leti nabavil prvega "Toucha" in pokazal kolegom, so bili fascinirani, nekateri tako, da ga niso hoteli dati iz rok ;-). Ker sem vsakemu povedal tudi o "vezavi" na itunes, sem dobil vsaj 10X enak odgovor oz. vprašanje - A čisto enostavno "drag and drop" pa ne morš muzike in filmov gor skopirat, kot na druge, (takratne) MP3 ključke? Dva od kolegov imata "nanote" in če slučajno pridemo na to temo vedno preklinjata Itunes, torej nisem edini, ki mu ta "napreden" način ne paše.

lurker: Ne vem če si kdaj redno uporabljal 64 bitni Itunes na Windowsih, a za mene je to čisti podn od programa. Zdaj za toucha itak uporabljam Copy Trans Suite, ki je ravno toliko "manj napreden", da dela točno to, kar mu rečeš. Samo to hočem od programa in to Itunes ne zna. Enih 5-krat sem zaradi glupega programa uspel zbrisati iz Ipoda čisto vse, kar je bilo gor in je potem sledilo doooooolgo nalaganje vsega na novo. Ne rečem, da nisem tudi sam kriv, a če maš doma 2 ipoda (filaš na istem računalniku) je samo vprašanje časa, kdaj se ti bo to zgodilo. Ta "blazno napreden" sistem mi skoraj vedno spije živce, ko si hočem narediti kompilacijo iz svojih štiklov. Vem, moral bi po njihovem, a jaz hočem malo po svoje in tu Itunes ne sodeluje.

Svojega drugega (32 GB) Toucha sem kupil praktično neuporabljenega od (starejšega) tipa, ki je rekel, da se ne bo več vsakokrat jeb*** ko hoče muziko gor dajat. Je rekel, da je poskušal in poskušal, da bi se navadil na Itunes sistem dela, a je na koncu obupal in si kupil enostavnejšo "drag and drop" napravico - itak ga je mislil le za muziko met. Ga popolnoma razumem, na njegovem Ipodu je bilo ravno toliko albumov, kot je bilo štiklov ;-) in na tak način je kot MP3 predvajalnik izgubil svoje prednosti.

Verjamem pa, da je lahko Itunes nekomu super, če to uporablja na Macu in v njihovi spletni trgovini kupiš štikle in potem naložiš na ipoda. Samo jaz sem vse to že enkrat kupoval (še vedno je doma 100+ originalnih CD-jev), 2X plačevat pa ne mislim.

In ja, "zastareli" drag and drop sistem na mojem Android telefonu je za mene svetlobna leta pred "naprednim" Itunes.

driver_x ::

A iTunes na Windowsih še vedno namešča neke servise, ki stalno tečejo v ozadju?

nekikr ::

Heh, čist v vsemu je hp boljši, razen v teži in debelini. Če se ti zdi, da 3,5kg dosti težje nekam neseš, kot 3kg, potem imaš druge težave. Fail :)

Pa v kvaliteti izdelave in bateriji. Aja, saj res, pri prenosnikih je brezpredmetno, če zdrži 7 ur ane? Je čisto vseeno, če zdrži samo 2 uri? No ja, če še dve stvari najdete, ki jih ne smemo upoštevati, potem je pa cena res že tam tam:

Zaenkrat imamo sledeče stvari, ki so čisto nepomembne pri prenosnikih:
- Teža
- Debelina
- Kvaliteta izdelave
- Avtonomija baterije

Bi še kdo dodal kakšno stvar? Vidim, da ste sami znalci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

driver_x ::

nekkir: povej nam, kakšno je tvoje merilo za kvaliteto izdelave? Ali je to le logotip na ohišju? Pa še to mi povej, kako lahko 15% večja teža in nekaj milimetrov večja debelina pri 17" prenosniku odtehta boljšo ceno in boljše strojne zmogljivosti? Saj je vendar govora o 17" modelih in ne o nekih ultra lahkih napravicah. Za baterijo se strinjam, tam so Maci boljši.

jan_g ::

Pa v kvaliteti izdelave in bateriji


Kvaliteta izdelave? V kakšnem smislu? Doslej se mi je zdel od vseh najbolj kvalitetno/robustno izdelan thinkpad. Po več letih je bil kot nov, tudi tipkovnica je odlično zdržala moj abuse (dosti tipkam). Najmanj pa Acer, ki sem ga imel pred thinkpadom. Za elitebook bomo še videli ...

nekikr ::

In tak ThinkPad bi/je stal točno toliko kot Pro pri istih specifikacijah oziroma je bil točno toliko cenejši kolikor je imel slabšo baterijo in točno toliko dražji, kolikor je imel boljše specifacije.

jan_g ::

Ampak, konkretno, elitebook z 'navadnim' display-em je še toliko cenejši (doplačilo za dreamcolor je okrog 400€). V takem primeru si skoraj jurja ceneje od macbook pro-ja (ki tudi nima ips matrike). Meni se zdijo razlike prevelike, ampak ok, vsak glasuje z denarnico.

floyd1 ::

driver_x je izjavil:

A iTunes na Windowsih še vedno namešča neke servise, ki stalno tečejo v ozadju?

Že kako leto itunes več ne uporabljam, nazadnje, ko sem, pa je nekaj teklo v ozadju, ja. Pa neke probleme povzročalo, a se več ne spomnim točno kaj.

nekikr ::

Kateri elitebook in s katerim projem primerjaš. Potem dodaj k ceni HPja še Win (v kolikor niso priloženi) in odštej nek znesek zaradi baterije (7 ur s takim strojem je pač vredno svojega denarja). Potem gremo naprej lahko.

floyd1 ::

Večina boljših HP-jev pride z Win7. 32 ali 64 bit - zraven dobiš oba DVD-ja, žal pa je bil na mojem prednameščen 32-bit in sem moral ponovno namestiti 64-ko.

JayKay ::

Danes sem končno uspel najt demo model Xooma. Fizično tablica zgleda nekako majhna za 10.1, pač ima majhen bezel. Zaslon je tudi pri srednji svetilnosti dovolj svetel in filmi zgledajo fino. Tisto, kar je blo gor je teklo tekoče. Ohišje deluje zelo solidno, nič kaj plasticky. Je presenetljivo tanka, od oka nič kaj bolj kot ipad2. Sama teža me je presenetila, nekako težka se mi je zdela, čeprav je samo par deset gramov težja od ipad2. Gumbi za volume so malo majhni, ampak ni panike.
Glede softvera, H-comb UI mi je zelo všeč, sama zasnova je fina. Live widgeti (za gmail recimo ) so kul. Home screeni se dajo na simple preurejat po želji. Čeprav sem prvič delal z H-combom se mi je zdel intuitiven, čeprav je precej sprememb glede na tel OS. Menjavanje med home screeni je delovalo tekoče. Na tiste tri gumbe se hitro navadiš kateri je kaj, enako desni spodnji kot, kjer so ura in ostali notifications. Aplikacije, ki tečejo ali pa si jih nazadnje zagnal so prikazane kot ikone v spodnji vrstici.
Zadnja kamera je ok, ni vrhunec tehnike, sprednje pa nisem mogel stestiral, ker ni blo nobenega na gtalku. On screen keyboard je solidno velik, tipkat se da bp, verjetno ne 10 prstno slepo.
Browser je ql, flash dela solidno, špilov nisem sprobal.

Overall, tablica deluej zelo solidno. Če bi primerjal z ipad2, bi rekel da malo zaostaja, pri odzivnosti per seveda pri OS experience in appih ampak za android fanboye je to primeren nakup.
So pa imeli tam Motorolino predstavnico (Rachel :D) in sma malo četala. Pojma nimajo tu kdaj bo sd card updejt. Mi pa je dala njeno tablico (US Verizon) za probat. Ona je imela vse home screene nafilane in kr nekaj aplikacij zalaufanih in se je poznal malo lag pri scrolanju screenov.

BTW, zraven so imeli tudi novo Acer Iconio A500. Sama tablica je večja od Motoroline, kar pa je bolj moteče ful je lagala, že pri samih home screenih.

Sem uspel pridobit tudi motorolin material za predstavnike kako predstaviti in demonstrirati tablico. Piše not "Who will be interested in buying a tablet? Young, glamorous, knowledge seekers who are looking for the latest in gratest and who enyo technology. Family is more important than career." :D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

PrimozR ::

A to si na Xoomu napisal da je toliko typotov? :D Pa verjetno si mislil da je OS intuitiven, ne nativen? ;)

Sicer pa lepo, da imamo prve praktične izkušnje. Potencial konkuriranja iPadu torej po tvoje je?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629785 (25734) PrimozR
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19252961 (45203) malix
»

Xoom nedvomno prihaja v Evropo, tudi brez 3G-ja

Oddelek: Novice / Android
53430 (2934) smash
»

iPad po svetu konec maja

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3610513 (9073) Mavrik
»

Bo iPad zamudil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8519030 (17167) karafeka

Več podobnih tem