» »

Rap na slovenskem

Rap na slovenskem

koro13 ::

Za refereat pri glasbi in predstavitev imam rap na slovenskem, nekoliko neobičajna tema zato vas prosim za čimvečjo pomoč.Iščem zgodovino, izvajalce sem kar našeč, malo potrebujem razširjeno za polovico šolske ure. Malo sem pogledal strica googla ampak ni nič kaj, pomoč?
Hvala
LP

Thomas ::

To sem slišal na radiu Dur.

Zamurc majo velike zasluge za musko, samo so si z repam use to pokončal.

To že povej!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

koro13 če si slučajno tako mlad da ne prepoznaš zlobe brez smileyev, NIKAR!

Če je učitelj izbral RAP in HIP HOP za referat, zna pomeniti, da je celo dojel, da gre za en tak subkulturni odpor tudi proti rasizmu. Načeloma se ta celo včasih prevesi v nasprotno smer, ampak ko so nekateri vplivnejši glasbeni producenti to dojeli, se hitro pojavi tudi Eminem:)
Zdaj 'zamurec' sam po sebi bi še šel, ampak če pa dodaš še spiridonovo poznavanje glasbe, kjer je edino prava glasba harmonika in kitara, pa zna biti kriza:)) HIP HOP in RAP je pravzaprav dokončen prodor najprej črne subkulture na vrh popularnosti, brez posrednikov, kot so bili prej za rock'n roll Elivisi in podobni:)

Ni pa res, da na internetu ni nič. Le malce več brskati bo treba.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

bluefish ::

Slabo si ti to brskal po googlu. Že Wiki ima na to temo tone materiala, sploh če si ogledaš še povezane vire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

glaš ::

http://www.radiostudent.si/print.php?si...:P

Evo zgodovina rap scene pri nas od samih začetkov naprej zelo podrobno opisano. Avtor članka je Jizah, verjetno eden najboljših poznavalcev rap scene pri nas. Kaj se dogaja na novejši sceni si lahko pa pogledaš na monkibo forumu, slorapfan.info in še kje verjetno, se mi ne da zdaj iskat.

koro13 ::

Hvala ;)

koro13 ::

Vse naredil imam v petek predstavitev, kar zanimiva je tale zgodovina repa ,))

Gandalfar ::

bos kaj sharal?

koro13 ::

Ja sedaj ko sem prišel nazaj domov iz morja lahko ;D No uglavnem samo ne vem na katerem portalu oz strežniku saj imam vse skupaj v powerpointu. Razočarani sigurno ne boste, saj me je učitlca kr pohvalila oz. bistvo je bilo da sam poslušam rap in sem znal veliko povedati, hkrati pa mi je bilo zanimivo poslušati Košir rap team o Juretu Koširju... Edino kar morate vedeti je da je to predstavitev za 9. razred OŠ ;)
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dr Dre Compton a Soundtrack 2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5611127 (8818) WallSreet
»

SLO rap (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6415083 (8109) benc_gedo
»

Suck it bitch nigga, cuz that's RAP. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719541 (8094) galu
»

Kaj poslušaš? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
625508 (3770) ShowDown
»

Ali sta rock in metal v zatonu?

Oddelek: Sedem umetnosti
453464 (2597) drevo

Več podobnih tem