» »

SCSI je umru

SCSI je umru

Rott-von-weiler ::

crkno mi je scsi 36Gbu2w 10.000 obr scsi disk pa me zanima kaj je lahko vzrok uporabljam pa ga samo za video sicer ni panike ker mam še enga pa tud tega bojo mi zamenjali ker je 3leta garancije.
Zanima pa me še če lahko maš v računalniku dva scsi kontrolerja enega tak že ma video kartica enega pa bi mel ekstra samo za preverjanje scsi diskov ker mi jih računalnik sploh ne zazna če nimam instalirane video kartice.:O:O:O

andrej ::

seveda lahko mas vec SCSI kontrolerjev, to ni problem
probljem je lahko nacin uporabe. SCSI diski so namenjeni delu v streznikih, ki ponavadi delajo 24x7x365. to pomeni, da racunalnik prizges enkrat potem pa dolgo nic. Namrec, od prodajalcev SCSI diskov sem slisal, da SCSI diske ni ravno dobro vsak dan vklapljati in izklapljati - kar tipicno pocnemo z desktop racunali...
seveda pa je mozno, da je kaj drugega slo narobe... pri diskih nikdar ne ves kdaj bodo sli..

Rott-von-weiler ::

samo če maš lahko več scsi kontrolerjev kam ga potem vtaknem če pa ga ima že sama video kartica jaz sn mislo dva scsi kontrolerja za en disk:O

andrej ::

zakaj pa bi mel dva kontrolerja za en disk? to v navadnih sistemih ni mozno...

Rott-von-weiler ::

problem je v tem da če nimam inštalirane video kartice scsi diskov sploh ni rač. jih sploh ne zazna saj jih v bistvu ne more ker ni scsi kontrolerja jaz bi pa rad da bi lahko vido in uporabljal scsi diske tud če ne bi imel inštalirane video kartice:O

Kekec ::

???? to je mal čudn kar ti govoriš...katero video kartico pa mas ti, video kartica nebi smela imeti nobene veze z diski ... no nikol ne veš >:D

andrej ::

zakaj potem ne nabavis en SCSI kontoler in potem priklopis disk na ta kontroler in pozabis na kontoler na video kartici?

Rott-von-weiler ::

video kartica se imenuje DPS velocity www.dps.com skratka profi zadeva comp. pa uporablam samo za video montažo
ja jaz bi že kupo scsi kontroler samo pol nevem kak bi video zajemal ker to gre vse prek video kartice direkt na diske to bi mogo nekje sprobat ker je dandanes na žalost tako da ti v trgovini oblubijo da bo vse delalo pa čeprav ne vejo zakaj se gre pol pa prideš domov vse skupaj nardiš tak kot bi naj blo pol pa si razočaran in v bistvu jezn ker si stran zabrisal tistih 20 ali 30k.
Vseeno hvala za pomoč malo pa bom še vprašal na firmi kjer sem kartico kupo www.rap-ing.si :O

andrej ::

hja zgleda da je to res prava profi zadeva, zato je boljse vprasat ljudi ki to prodajajo.

Rott-von-weiler ::

Na vso srečo scsi ni umrl ampak so zagodli samo kabli ker niso bli terminirani pa je v bistvu vse skupaj delalo leto dni to me malo čudi sedaj pa smo kable menjali jih terminirali zdaj pa dela pa še enkrat hvala za pomoč:O

andrej ::

ah s to terminacijo je vedno kriz. glavno, da zdaj dela.

Thomas ::

A mar ne veš:

System Can't See It

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava ATA-100 in SCSI

Oddelek: Strojna oprema
171296 (1067) Boky
»

IDE ali SCSI?

Oddelek: Strojna oprema
121850 (1649) ABX
»

Problem - videokartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
5875 (806) OrlyTM
»

SCSI hitrosti diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
61056 (933) Rott-von-weiler
»

SCSI

Oddelek: Strojna oprema
131112 (980) Rott-von-weiler

Več podobnih tem