» »

Acer Aspire 7730zg problem

Acer Aspire 7730zg problem

ttommy ::

Lepo prosim, če mi kdo napiše katere tipke moram pri zagonu pritisniti, da mi pokaže boot meni?
Namreč v bios z F2 ne pridem, ker ima geslo, ki pa ( kot pravi lastnica- 17 letna punca) ga ne vemo kdo je naredil.
Problem je, ker se Windows Vista ne zažene niti z repair načinom, pa bi rad poskusil, če se da na novo inštalirat, preden gre računalnik na servis..
Gamer

vorantz ::

F10 ali pa F12 je boot select
Sej bi ti moglo napisat na začetku

#000000 ::

Če ima zaklenjen bios potem ga je zaklenil nekdo ki je imel komp v rokah, lahko tudi kakšen žleht serviser z namenom da ga boste nasledjič pripeljali k njemu. Ali pa prejšnji lastnik. Treba najti tega ki ga je nastavil in naj pove, če seveda še ve kakšno je geslo, drugače pa mail na acer pripravit vse podatke in plačat nekje 100 evrov da ti povedo s katero kodo ga odkleneš.

ttommy ::

Na začetku je samo možnost F2, tam pa je nastavljeno geslo. Windowse na tem laptopu sem nalagal samo jaz in nikoli nisem gesla nastavljal v biosu.
Je zmožen kakšen virus to naredit- ker punca je rekla, da nikoli ni šla v bios?
Gamer

#000000 ::

Ja pol je nekdo ki je imel dostop do laptopa nastavil bios geslo, dostop mislm fizično, mislm da se ga iz oken ne da nastavit.

ttommy ::

Jo bom poklical, pa vprašal. Samo vseeno, če je v biosu geslo, bi morala biti možnost za Boot menu- ali ne?
Gamer

#000000 ::

Pri zaklenjenem ne

ttommy ::

Zelo zanimivo je vse skup- punca je rekla, da nikoli ni šla v bios in ko sem ji pokazal, da zahteva geslo, je rekla, da to prvič vidi. Tudi ga ni imel kdo drug v rokah, da bi nastavil geslo. Mi je pa pri poskusu popravljanja Windowsov javilo napako (0x8007045D). Google pravi, da jih ima ogromno probleme s to napako zaradi trdega diska. Malo se še bom mučil, če pa ne bo uspelo, gre na servis- je še 3 tedne v garanciji.
Gamer

_koki_ ::

Sreča v nesreči da je še v garanciji, ponavadi je "timer" na teh prenosnikih nastavljen da po poteku garancije crkne, čimprej ga odnest nazaj in uveljavljat garancijo!

Scorpia ::

koki ali lahko to utemeljiš? Pol pri meni vsi trije prenosniki nadpovprečno delajo?
////

ttommy ::

OK- gre na servis. Sem pogooglal in to bo napaka na trdem disku. Vseeno mi pa ni jasno za geslo.
Upam, da na servisu ne bodo komplicirali- ima par prask in manjka ji F7 gumb.
Gamer

_koki_ ::

Lahko utemeljim, napaka teh prenosnikov je v zasnovi, saj je hlajenje procesorja ter severnega mostu na plošči združeno in prihaja do pregrevanja severnega mostu - posledica tega je prekinjanje vezi v samem čipu oz. se čip odlota iz same plošče in začnejo postopoma odpovedovati vhodno izhodne (I/O) naprave kot so trdi disk, dvd enota, usb priključki, tipkovnica, touchpad,....
Zato sem napisal vgrajen "timer", ki ni bil mišljen dobesedno ampak večini ljudi crkne to po poteku garancije, zato je tudi polno tega klumpa po bolhi oz. še zasilno delujočega klumpa po smešno nizkih cenah!

#000000 ::

KOKI če misliš da se je odlotala to ne bo držalo, lahko je izgubil stik ampak odlotal se 1000000% ni, ker za odlotat tak čip bi se rabil segret do vsaj 220°C Pri tej temeraturi pa be se videle sledi pregretja na ohišju in to na daleč.

Scorpia ::

Kvečjemu čipi trpijo v prenosniku, kot te lotane zadeve. Če je kaka zadeva ki se je odlotala, jo to napaka v proizvodnem procesu.
////

Pentium ::

loti počijo zaradi prekomernega krčenja in širjenja materiala (vsak dan od 20 do 75 stopinj ali več). poleg hlajenja, bi k zmanjšanju problemov pripomogel tudi kvalitetnejši cin.

#000000 ::

Sej pravim, da se ne odlotajo

ttommy ::

No, računalnik je prišel iz servisa že pred 14imi dnevi, zdaj, ko pa je punca popravila ocene v šoli, so mi dali prenosnik, da ji naložim Windowse.
Zamenjali so trdi disk, ampak BIOS je še vedno zaklenjen.
Računalnik ni več pod garancijo- lahko na kak način fizično resetiram BIOS?
Gamer

DeeCoy ::

Glede resetiranja biosa bo težka ker mislim, da ni baterije, da bi jo fizično odstranil.

McNato ::

Ali ti napiše kakšno kodo po večih napačno vnešenih geslih?

ttommy ::

Sem že rešil problem- sem odprl pokrovček in kljub temu, da sem prej pogooglav in so pravili, da se kljub odstranitvi baterije BIOS ne resetira, naredil prav to. Lepo sem odstranil baterijo ter glavno baterijo in BIOS je bil resetiran. Že lavfa Windows 7....
Gamer

DeeCoy ::

Super, nisem bil prepričan da laptop sploh ima navadno bios baterijo ;DD

Pentium ::

Skoraj čisto vsi laptopi imajo CMOS baterijo (gumbno). Izjema so mogoče nekateri Applovi iBooki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stranska vrata v BIOS

Oddelek: Informacijska varnost
82097 (1598) Wisor
»

Laptop in kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
183088 (2652) Karen
»

Supervisor BIOS in HDD password reset?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172171 (1896) solatko
»

bios se je zaklenil

Oddelek: Pomoč in nasveti
211917 (1591) TOP
»

rabim geslo za BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
101351 (1158) root987

Več podobnih tem