» »

Kako preimenovati vec datotek

Kako preimenovati vec datotek

reset666 ::

Ejla folks,

Mene me zanima, če se najde kdo, ki ve tocno kako preimenovati spodnje zapise in nima veze s kirim programom, sam da mi pove/ste postopek. Na partisu sem tudi vprasal, pa se dobil odogovor: total commander...

Full hudo res, lahko oznacis, da ti preimenuje ali samo mape, ali pa datoteke v eni mapi, oz, lahko pa tudi nevem ukaza, da oznaci vse mape + vse mape & datoteke v tej mapi...

No tako je, imam ful muzike in je recimo:
* 1 mapa
* v njej recimo se 931 map
* v katerih je skupaj recimo 1506 mp3jev

Kako in s katerim programom bi jaz preimenoval vseh teh 931 map in 1506 mp3jev:

* IZ: 02-oceanic-aryan__armin_zamani_dark_remix-reloaded :P

* V: 02 - Oceanic - Aryan (Armin Zamani Dark Remix)

Prosim za cimbolj tocne podatke & informacije, da bom lahko preimenoval cimprej, kajti datotek ni samo par gb, ampak en par tb........


Najlepsa hvala in lp :)

Ericssony ::

MP3Tag ob predpostavki, da imaš v MP3 datotekah urejene ID3 značke.

bluefish ::

Če pa ID3 tagov ni, jih s programom lahko tudi pridobiš preko enega od servisov, ki so na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

il ::

black ice ::

Total Commander

reset666 ::

ok hvala, bom danes probal z obemi, ce ne bo uspelo se zo5 vrnem....

kaj ti blek ajs si cel en total commander aaa... se ti ni dalo brat vsega ne...

reset666 ::

tisti link zgoraj ne deluje....

pravzapraw link deluje, ampak ko instaliras napise, da cannot open uninstall.exe al neki takega

reset666 ::

sem probal se ta mp3tag in je kr ql, sam ki nevem tocnih funkcij oz. kako se nastima te funkcije in sicer:

Recimo, kako se nardi iz spodnjega sledece:

Pero feat. popo - gremo na sever (gverino mix)

Pero - gremo na sever (feat. popo) (gverino mix) ---> da mi vrze besedo iz sprednjega dela na zadnji del oz. sredinski, ve kdo kako se to nastima ???

pa hvala folks :)))

black ice ::

Link.
Tole ne deluje?

Cold1 ::

Takole preimenovanje brez problema izvede Bulk Rename Utility:

Bulk Rename Utility is a free file renaming software for Windows. Bulk Rename Utility allows you to easily rename files and entire folders based upon extremely flexible criteria.

Add date/time stamps, replace numbers, insert text, convert case, add auto-numbers, process folders and sub-folders....plus a whole lot more!


- Rename multiple files quickly, according to many flexible criteria.

- Rename files in many ways: add, replace, insert text into file names. Convert case, add numbers. Remove or change file extensions.

- Check the detailed preview before renaming.

- Rename photos using EXIF meta data (i.e. "Date Picture Taken", "Resolution" and other information embedded in all JPG photo files) Rename your holiday pictures from a meaningless dsc1790.jpg to NewYork1.jpg in a flash.

- Rename MP3 files using ID3 tags (a.k.a. MP3 ID3 tag renaming).

- Change files' creation and modification time stamps.


Bulk Rename Utility
http://www.bulkrenameutility.co.uk/Down...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

reset666 ::

alora, lejte, sem vprašal ce ve kdo tocno postopek, ne pa predlogi, pomoje 1x niste s temi programi delali,
sem lepo napisal vse in tudi DA CE KDO VE TOCNO KAKO NAJ NAPISE, ne pa samo: total commander, alpa link itd.

po-googlat znam tudi sam, saj nisem prizad3t !!!!

rabim konkreten odgovor oz. se boljse povedano vodic, ostali se prosim ne javljajte, ker je spam za brezveze

hvala in posebej hvala za razumevanje, upam da ste me zdej resnicno razumeli in ne boste postali linkov, it podobnih neumnosti, LP

aja in kaj neke INFO o programu, ki jih copy-paste iz njihove strani ???!!!

kaj mislis, da bo tam pisalo tocno to kar rabim ????
da bom znal vse po 5 odstavkih ???

dejte malo manj travce kadit, da se bo bolje razumelo stvari ko se jih prebere....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reset666 ()

Cold1 ::

Alora Reset, glede na to da "nisi prizad3t !!!", boš najbrž lahko prenesel in namestil katerega izmed predlaganih programov nato pa v datoteki s pomočjo prebral kako se stvarem streže.

Glede na to, da mnogi redno delamo s predlaganimi programi bi ti sicer lahko napisali vodič po korakih, vendar pa, glede na to da "nisi prizad3t !!!", tega niti ne potrebuješ.


Opomba: Sicer pa velja - "lepa beseda, lepo mesto najde", vljudne prošnje so tako menda eden izmed najboljših načinov pridobivanja pomoči; morda bi jih kazalo uporabiti.:|

reset666 ::

lej ce bi ti vsak dan delal s temi programi, bi mi takoj napisal poberi to in to, naredi to in to, ne pa neki linki od pomoci! zdej nevem al si se zlagal, ali si pa kr bleknu ime nekega programa, kajti to kar si postal ti, bi lahko usak....

in kdo pravi, da nisem lepo vprašal, samo poglej si moj prvi, drugi...post, kot zgleda si ti tisti ki ma kratke noge ne....

sej lahko zapreste to temo, itak sem dobil samo pametne odgovore nazaj, lp

čuhalev ::

MP3Tag ima zgoraj na orodni vrstici gumb slikico A_A. Tam najdeš že dodana nekatera pravila preimenovanja, ki si jih lahko tudi prilagodiš. Sicer pa imaš levo polja, v katerih popraviš, če program naredi preveč po svoje. Poglej si tudi, kaj naredijo še preostali gumbi poleg tistega, katerega sem omenil prej. Tudi funkcijo Undo ni odtujena, če se slučajno kje zapleteš.

Programa, da bi vse to naredil sam, ni, ker program ne more vedeti tvojih želj, lahko mu jih pa zaupaš, če jih znaš prevesti v njemu razumljiv logičen jezik, prav zato ti predlagajo branje pomoči.

Cold1 ::

Programa, da bi vse to naredil sam, ni...

Je, je, zgolj ne da se mu klikniti na link, prenesti, namestiti in pogledati kako deluje.

Recimo v Bulk Rename Utility.chm > Aditional features > Regular Expressions - A Working Example:
Assume you have a file called Program Files,
and you wish to swap the names around (e.g. Files Program).
A Regular Expression which performs this task is : 

  ^([A-Z][a-z]*) ([A-Z][a-z]*) 

S tem, da sledi podrobna razlaga; poleg tega, pa on ne bi potreboval regexov ampak bi lahko izvedel preprosto zaporedje navadnih preimenovanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

reset666 ::

čuhalev je izjavil:

MP3Tag ima zgoraj na orodni vrstici gumb slikico A_A. Tam najdeš že dodana nekatera pravila preimenovanja, ki si jih lahko tudi prilagodiš. Sicer pa imaš levo polja, v katerih popraviš, če program naredi preveč po svoje. Poglej si tudi, kaj naredijo še preostali gumbi poleg tistega, katerega sem omenil prej. Tudi funkcijo Undo ni odtujena, če se slučajno kje zapleteš.

Programa, da bi vse to naredil sam, ni, ker program ne more vedeti tvojih želj, lahko mu jih pa zaupaš, če jih znaš prevesti v njemu razumljiv logičen jezik, prav zato ti predlagajo branje pomoči.



evo to je to, kar sem rabu, sam do tega sm tudi js prisu, samo vem, da sem gledal, da bi konfiguriral svoje opcije ne, pa nisem nasu resitve, bom probal zdej se 1x pa javim, hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

urejanje glasbe

Oddelek: Programska oprema
202269 (367) bellaalice
»

Zamenjava ČŠŽ v CSZ?

Oddelek: Programska oprema
232799 (2221) KLux
»

Iščem program ki bi spremenil ime datotek po vzorcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101506 (1185) boogie_xlr
»

Poimenovanje skeniranih slik

Oddelek: Pomoč in nasveti
6651 (532) jnovak
»

rabim določen program

Oddelek: Programska oprema
11661 (527) DJ Beat

Več podobnih tem