» »

Računalnik ne registrira DNS-a?

Računalnik ne registrira DNS-a?

Hojne ::

Mam dva računalnika vezana preko "serverja" na ADSL. Na serverju in prvem računalniku so XP-ji, na drugem pa 98-tke. Problem je ta, da ko na računalniku z XP-ji (ne na serverju) brskam po internetu, veliko strani sploh ne odpre. Tista črtica spodaj počasi leze, dokler ne vrže ven, da ne najde ali ne more odpreti strani. Edina rešitev, ki sem jo pogruntal do sedaj je ta, da vsakič, ko se stran noče odpreti zaženem v command prompt-u "ipconfig /registerdns" in zadeva deluje. Ampak predstavljajte si, kolk je to dela, če se pogleda recimo 50 strani. A ve kdo kako rešiti registriranje dns-a avtomatsko, ker mislim, da je to problem.

Hvala!

b ::

Kaj pa naredi tale ipconfig /registerdns?

Ce imas take probleme, preveri nastavitve za DNS. Z XP nimam izkusenj, ampak pri 2000 gres na meni start, nastavitve, network interfaces (nekaj podobnega, ne spomnim se tocno) ter local area connection (spet bolj iz glave govorim). Tam kliknes na properties in vpises DNS streznike. Ce se prav spomnim, seveda :-)

DNS strezniki za Siol so 193.189.160.11 in 193.189.160.12

lp,
Borut.

Hojne ::

ipconfig /registerdns pomoje naredi to, da registrira DNS. Od SIOL-a jih že imam vpisane, pa nič ne pomaga. Na serverju mi laufa DHCP tko, da je isto če so vpisani al pa ne, ker jih računalnik od serverja dobi. Mogoče je treba pa pod zavihkom DNS pri Advanced TCP/IP Settings še kaj vpisat pod DNS Suffix in nižje, sam ne vem kaj sploh to je (v angleščini je pa tolk čudn napisan, da nič ne razumem).

Ima kdo še kakšen predlog?

andrej ::

ahem, registerdns ne dela to kar ti mislis da dela. v bistvu ti registerdns se enkrat zahteva vse podatke od tvojega DHCP-ja, in registrira DNS ime tvojega racunalnika v dinamicnem DNS strezniku ce ga imas:

"
The ipconfig /registerdns command provides you with a means to manually initiate dynamic registration for the DNS names and IP addresses configured at a computer. This option can assist in troubleshooting a failed DNS name registration or in resolving a dynamic update problem between a client and the DNS server without requiring a client reboot.
By default, the ipconfig /registerdns command refreshes all DHCP address leases and registers all related DNS names configured and used by the client computer.
"

kaj ti izpise ipconfig /all.

Hojne ::

andrej: hvala za razlago. Bom napisu kaj mi izpiše ko pridem domov, ker sem v službi.
Izgleda, da se DNS nastavitve ne shranijo po klicu iz DHCP-ja, zato jih moram pa vedno znova klicat. Kaj bi pa rabu nardit, da bi vse laufalo brez DHCP-ja?

Hojne ::

Evo tole mi vrže ven, ko napišem "ipconfig /all"

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : hojne-game
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Mixed
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . : mshome.net
Description . . . . . . . . . . . : 3Com EtherLink XL 10/100 PCI TX NIC
(3C905B-TX)
Physical Address. . . . . . . . . : 00-01-02-0E-00-D5
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.43
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 193.189.160.11
193.189.160.12
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 12. september 2002 17:02:05
Lease Expires . . . . . . . . . . : 19. september 2002 17:02:05

Hojne ::

A noben nic ne ve kaj bi bil problem? Kaj pa, ce moram nastavit se proxy? Kako to sploh dela, ker zahteva neko IP stevilko, kero pa ne vem?

DMouse ::

Jest mam sicer dhcp izklopljen, drugo pa je nastavljeno enako in dela (ravno tako z XP na XP). Dej preveri če maš na clientu med services zagnan DNS Client.

Hojne ::

Probal brez DHCP-ja in DNS client tudi laufa, pa je se vedno isto.

NupY ::

ne vem, ampak meni se zdi, da moras nastimat MTU.

kolikor sem jaz videl probleme z ne/odpiranjem strani, je bil vedno problem v velikosti MTU..

check: Helpdesk SiOL
cisto spodaj na tej strani

Hojne ::

Tudi ta MTU ne pomaga.
Še ena ugotovitev: Če pingam www.cjb.net mi na obeh mašinah napiše "Request timed out". Razlika je v tem, da mi na serverju stran odpre, na clientu pa ne.

M$ - go figure.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba omreznega diska

Oddelek: Omrežja in internet
6598 (432) ToniT
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303125 (2249) just_a_cook
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133863 (3659) imagodei
»

Interner crknil ob updatanju ZoneAlarma

Oddelek: Pomoč in nasveti
71085 (961) suprpp
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222158 (1932) TribesMan

Več podobnih tem