» »

Navijanje P4 1.6 - NE DELUJE!!!

Navijanje P4 1.6 - NE DELUJE!!!

DeLuX ::

Zdravo.
Imam sledec problem: pri kolegu sem nalozil na frisno XP Pro. PC: P4 1.6, 512DDR2100, Matsonic MS9107C plata,
GF 4 4200 64MB Siluro.

Prej je bil multiplyer in FSB opcije za navijanje zaklenjen! Ni se dalo nic spreminjat. Nato flesham BIOS za to plato,
in ze sem lahko spreminjal FSBje in Multije (16x). Default ima
16x 100mhz = 1600.

Problem je v tem, da ko navijem recimo 16x 133 = 2128mhz, sploh ne pokaze v dosu 2128mhz (tam pred zagonom, kjer kaze kolk ima trenutno proc mhzjev)!
Se vedno pise 1.6Mhz!? ZAKAJ?
Se pravi. Navijem, shranim v BIOSU pa se nic ne navije.
Se vedno je 1.6. Probal sem manj navit, samo FSB, samo multija in oboje! Ampak nikol mi ne pokaze vec kot 1.6.
Jasno je isto v Win XP, ce pogledam s programckom.

Any suggestion?

Hvala za pomoc!

LP,
DeLuX

Thanatos ::

samo multija

če tega ne veš da se intel CPUji že dolgo, zelo dolgo časa ne navijajo preko multiplayerja kako si upaš navijat tuj comp :D poglej če ma jumper na pravilno nastavljen za CMOS in v winXPjih glej preko WCPUID programa.

DeLuX ::

Thanatos, hvala za odgovor.
Hja... sam imam amd16@22, s p4 pa se nimam izkusenj o navijanju :). Ja ok, ce reces, da se samo prek FSBja...
ampak tudi to sem probal, samo s FSBjem. Za kateri jumper na plati govoris? Ne spoznam se ravno na 'mdrbord jumperje, ki vplivajo na navijanje'... Prosim, ce mi poves o tem kaj vec... hvala

LP,
DeLuX

globoko grlo ::

poglej če maš kkšno opcijo v biosu "speed error hold" al pa kj podobnga,uglavnem prever če je kje kkšna opcija, ki preverja hitrost procesorja in prevzame to vrednost

mal se igrej pa boš vidu, lahko pa bios še vedno ne podpira navijanja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Colin McRae Rally 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11210046 (1271) opeter
»

kolk točk v 3Dmarku

Oddelek: Pomoč in nasveti
181342 (996) DeLuX
»

Athlon XP 2200+

Oddelek: Pomoč in nasveti
201160 (812) Jure2k
»

Benchmarks -=- UT2K3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
553740 (2867) Boky
»

'CUDNO' ZMRZOVANJE PCja! NA POMOC!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101321 (1089) Highlag

Več podobnih tem