» »

'CUDNO' ZMRZOVANJE PCja! NA POMOC!!!

'CUDNO' ZMRZOVANJE PCja! NA POMOC!!!

DeLuX ::

Ok. Kar po vrsti. Najprej bom opisal PCm nato pa problem! Osnovne stvari:
PIII700 Copermine (predtestiran, zacetna voltaza 1.7V), Asus CUV4X (AGP4x),
SDram 256mb (2x128mb - 133mhz), GF 2 GTS 64MB Winfast (AGP4x), HDD IBM 7200 40GB, 2 Genius PCI mrezni kartici (1 za mrezo, druga za ADSL), Pekac Lite-on 16x10x4, TV Tuner ATI, SB 128 PCI. Vse skup lavfa na Win98SE. Nisem zacetnik, sestavu sm ga sam! Procesor je navit 700@933, obcasno sm mel tud na 945mhz (1.9V). Ne boste verjel, zdele morm vsake tok casa besedilo, katerega pisem shranit v beleznico. Zakaj? Ker se problem vserje kar na enkrat. Torej, pred kratkim mi je zatiltal!
Na procu imam term. pasto. PC sem obvladal prej, a ta mesec se tolcem po glavi in iscem vzrok tiltanja! Ohisje mam dobro hlajeno (2 venta, spredaj in zadaj, tako da zrak krozi), ohisje je zaprto. Sistem je vedno frisn. Zakaj? ker imam rad red, formatiram veckrat, po formatiranju seveda Backupam kar iz win98se. Se nikoli nisem imel take tezave, kot jo bom opisal. Gre mi jako na zivce. GF imam navitega, samo ne prevec. Oboje sem ze odvil proc na 700mhz+1.7V in GF na default 200/333, a mi se vedno zmrzuje!!! Zmrzne mi koder mu zapase. V Q3A, na lepo v Winsih, dostikrat v DOSu (naredi se tudi to, ko mi zmrzne v Winsih, restartam PC, in mi potem kar zamrzne v DOSU prec na zacetku, kjer isce diske in CDrome, vcasih tudi prej, pri napisu za Geforce, vcasih tudi pri nalaganju -logo- Windows 98, vcasih pa tik dokoncnim nalaganjem Winsu! Ok. upam d sm za zacetek dost povedu glede specifikacij. Sedaj pa se problem:
V bistvu sta dva, dva skoraj ista. Prva napaka je ta, da zmrzne system kadarkoli s visokim piskom skozi zvocnike. Torej, zamrzne, miska se ne premika, tipkovnica ne uboga, iz zvocnikov prohaja dolg neprekinjen visoki ton (pisk), da me vcasih kar zabolijo usesa! Druga napaka je ista, samo brez piska! Dobesedno zatilta! Tako kot sem vam povedal. Do tega trenutka mi se ni zatiltalo, razen prej na zacetku pisanja
--> lahko se zgodi 3x ali veckrat zapored, (restartas, zatilta, znova restartas, ponovno zatilta itd.), ali zatilta enkrat ali dvakrat itd. in mi da mir za kak dan 2,3!
Kaj sem poizkusil, da se bi znebil motecega problema: formatiral, nalozil BCK, se prej, pa razstavil celo kisto, vse dal notr in ven (kartice, procesor ipd.), vse ocistil (posesal s sesalcem), in nazaj sestavil. Seveda proca hladi GoldenOrb.
Res mi gre na jetra, ker se ta problemcek pojavi kadar se njemu zahoce. Naj si bo med peko CDjev, med spilanjem Q3a preko multija, gledanjem filma ipd. Jst sem ze vse naredil, kar znam in vem, vse sem dal od sebe, a se vedno me zajebava v glavo. Zato sem se obrnil na vas, z upanjem da bom odpravil problem cim prej. Mislim, da vzrok ni v softweru procesorju ali GFju, temvec v nekem drugem Hardweru. Ze zaradi piska, mi je sumljiv hardware. A bi lahko ta oblika tona kaj pomenila? GF povrsina nad GF-procesorjem (cipm) je topla, ravno tako je dobro pri Piii procesorju, ki je ob dotiku GoldenOrba z roko, mlacna!
Pomagal, sestavljal PCje po delih in popravljal sem ze vecim ljudjem. Samo ta problem... pa ne morem resiti sam :) Ok.. Napisal sem cim vec, kar mi je padlo iz glave, tako, da boste lazje resevali problem. Tako. Drugic bom manj napisal ;)
Ce se nisem kaj omenil, vprasajte. Kako bi resil ta nagnusn problem!??
--- Prosim, Slo-Techovci, pomagajte!!! Upam, da bo cim vec odgovorov ter nasvetov... :D
Hvala Vam!
LP,
Luka

rc-car ::

Ce se nisem kaj omenil, vprasajte. Kako bi resil ta nagnusn problem!?? Hehe, si ti sploh videl kok je dolg ta tvoj post? Dej mal skrci (na 1/10), da bo sploh kdo prebral..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

DeLuX ::

A ves kva. Ce se ti ne da brat, pol pa ne ber!
Cist tk. BTW: Ce bi napisu tkole:
Imam Win98, Piii700 in Asus plato. Problem je v zmorzovanju sistema.
Instalirane imam najnovejse soferje za GeForce in plato. Sesuva se mi pogosto...
Kaj naj naredim? Pomagajte prosim!!!!!
Tko ane? Dumb ass...
Ce bi blo tko, bi dubu velik postov s priblizno tako vsebino:
Katere Windows98 imas? a imas kej navit? Koliko imas nastavljeno voltazo!?
Kje ti zmrzne? A si ze kaj poskusal, da bi odpravil napako ipd. ipd. ipd. dralala, hopsasa, ali ne?
Drgac pa, tale slo-tech gnije, pa vi ste tud gnili. Sam neki simfate, namest
d bi folku pomagal. Pa se pojma nimate povrh! Sej sam se slism: Namesti si NAJNOVEJSE gonilnike za to pa za ono.. zakwa pa je pol forum?
mah sploh se nm vec tle drku...
Bajdewej pa, dons sm SAM pogruntu kva je problem in ta je dost velik,
dovolj velik, da izprazne nekaj dragocenih listicev iz moje denarnice!
Pa brez zamere...
LP,
DeLuX

kuky ::

pomiri se kolega

forum je ponavadi tolko slab, kot je najbolj glup uporabnik. glede na število slotecherjev je čisto možno da naletiš na kak glup odgovor.

Binji ::

Kaj pa je ta problem? Domnevam da kaj z ramom..
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ToniT ::

Tudi meni se zdi, da bi to lahko bil RAM. Naključno sesuvanje itd...

ChiefThunder ::

testiraj/zamenjaj ram, pa probaj še bios resertirat...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

DeLonghi ::

Po mojem plata...to na zalost zmeraj nazadnje testiramo, ko ze vse komponente pretestiras in ti gre cel teden casa...;(
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Spajky ::

preveri vse se enkrat kontakte in poglej, ce ti maticna ne dela kak kurzslus na ohisje ali kaj podobnega in pa kable IDE..hm, ne vem cudno...al pa bo sla plata k vragu, upaj da ne! 8-)

DeLuX ::

Hehe. Hvala za malo podpore :) Hja.. No a vitte, kva se nardi, ce ne napises veliko! Pol se pa sprasuje v brez veze: Bios resetiraj (default settings) ipd. :)
Clovk marsikaj pozab.. ok.. vceri sm mislu d sm ze resu problem. ampak mi je, kot da bi me en zajebaval, spet zmrznu! Tko.. zdej pa..kaj sem vceri naredu. Verjetno kdo tle pozna Kostkota, mojga bratranca, ali ne rc-car? :) No, on ma isti komp, samo plato ma abit. No, zamenjala sva si procesorje in glej ga zlomka, men ne zariba kako uro, potlej mi cez dobro uro samo 1x zmrzne. Do sedaj mi ni nikol vec. Njemu pa, zamrzne po 10ih minutah 1x, mislim da tud se enkrat takoj po restartanju, nato pa nikol vec!
PC je pustu przgan celo noc, pa mu ni zaribal, pa dons ga je przgal in mu se ni zatiltal..kot da bi se proc navadil na plato or something like that :)
Ok. upam d bo tole dobr... pustila bova se par dni, pa bova vidla kaj se bo zgodil, kermu bo kolikokrat zmrznilo..ane. tko d..mozno je d je ram, proc ali plata. Bom zamenju se ram, ce mi zatilta 2x. ......dobra ideja - kurcnslus.. imam nekaj zick, pa bom zdele preveril, se malo poigral s kisto ter se dotikal z zickami na ohisje (zaselotejpanim) :)
Mozn je tud plata..d je u kurcu.. nekaj me zanima. Al je mozno d moja plata unicuje (pocasi) procesor? Ker mi je 1x zatiltal vceri..kaj ce mi bo 2. dan ali 3. dan veckrat..??
Bios sem jasno resetiral, default settings. Veliko stvari sem sprobal. Tko. zdej k sva zamenjala proce, je k sreci kr kul. vse lavfa kot je treba, samo... za koliko casa? :(
Vnaprej se vam zahvaljujem za pomoc in nasvete!
LP,
DeLuX

Highlag ::

Navijanje pa sigurno tu nima nobene zveze?>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponavljajoč se Blue Screen v Windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5842 (791) DeLuX
»

Benchmarks -=- UT2K3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
553731 (2858) Boky
»

Plata podpira le do 1.4Ghz!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71046 (897) DeLuX
»

XP problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
261288 (883) primozetoo
»

KUPUJEM ''OSNOVO'' (PROC, GRAFA, PLATA). Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
8996 (771) Thanatos

Več podobnih tem