» »

Slovenski SPAM

Slovenski SPAM

Avenger ::

Gmail ima precej učinkovit filter, vendar ne za domačico. Naslov so mi vsi pobrali iz PIRSa in v vsakem piše:
Vir podatkov za e-naslov: PIRS - Poslovni informator Republike Slovenije -
http://www.pirs.si
Elektronsko sporočilo je bilo ustvarjeno s programom Pirs v skladu z
opredeljenimi določili. Če naših elektronskih sporočil v prihodnje ne želite
prejemati, odgovorite na sporočilo z Odgovori in v Zadeva vpišite
ODJAVA.


Sej razumem, da ljudje pač iščejo posel, ampak mi gre način na živce. A je to pri nas sploh legalno? In, se da to kako filtrirat...?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Gandalfar ::

Za firme .. da.

mr Vragec ::

E-mail kot reklamno sporočilo ti ne sme bit poslano, če se na te "novice" nisi sam prijavil. Vsakršno pošiljanje e-mail sporočil kar tako povpreko se smatra kot SPAM in je s slovensko zakonodajo kaznivo !

igor0203 ::

Hm...torej če od neke firme dobim mail jih recimo lahko tožim? Pač zgolj kot primer, ne mislim se s tem ubadat :D
Ker dostikrat dobivam maile od Medvešek Pušnik, čeprav sem se že vsaj 5x odjavil pa emaile še zmeraj dobivam.

Pa zanima me tudi kako je s "telefonskim spamom"? Mene so iz AFS spravljali ob živce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

mr Vragec ::

Tukaj je objavljeno nekaj:
link, upam da bo kdo znal kaj pametnega razbrat ven !

Še nekaj kar sem našel:
Naslovi iz PIRSa so ena takšna siva cona. Glede na njihove pogoje poslovanja lahko uporabite vse naslove, ki imajo pri navedbi kontaktnih podatkov ob email naslovu zeleno kljukico (to pomeni, da je podjetje dalo soglasje za kontaktiranje). Seveda pa je potrebno v izogiob vsem problemom s tržno išpekcio navesti v email sporočilu, da ste dobili naslov iz PIRS-ove baze in po možnosti dodati zraven še link na pogoje njihovega poslovanja.

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

O, lopovi....... v PIRSu pri tisti zeleni kljukici piše tole:
Izbrano podjetje je s podpisom pooblaščene osebe izrecno dovolilo, da kot uporabnik Pirsa izbrani elektronski naslov lahko uporabite za prvo komercialno sporočilo za namen neposrednega trženja, pri čemer soglaša, da takšno sporočilo ne šteje za neželene komunikacije po 109. členu Zakona o elektronskih komunikacijah (Uradni list RS, št. 43/2004) in da je v skladu s 6. členom (posebna obveznost zagotavljanja podatkov v zvezi s komercialnimi sporočili) Zakona o elektronskem poslovanju na trgu (ZEPT, Ur.l. RS, št. 61/2006, 45/2008 in 79/2009).

No, nedvomno jaz česa takega nisem odkljukal. Seveda je pa čisto možno, da sem kdaj podpisal tist njihov obrazec in je bilo to v drobnemu tisku. Ti hudič ti.

Hm... ampak vseeno, tamle piše, da lahko uporabijo mail za PRVO sporočilo, torej ne da dajo mail na listo, ampak lahko pošljejo mail TOČNO ENKRAT, kar je več je pa spam... ne?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

mr Vragec ::

Avenger je izjavil:

O, lopovi....... v PIRSu pri tisti zeleni kljukici piše tole:
Izbrano podjetje je s podpisom pooblaščene osebe izrecno dovolilo, da kot uporabnik Pirsa izbrani elektronski naslov lahko uporabite za prvo komercialno sporočilo za namen neposrednega trženja, pri čemer soglaša, da takšno sporočilo ne šteje za neželene komunikacije po 109. členu Zakona o elektronskih komunikacijah (Uradni list RS, št. 43/2004) in da je v skladu s 6. členom (posebna obveznost zagotavljanja podatkov v zvezi s komercialnimi sporočili) Zakona o elektronskem poslovanju na trgu (ZEPT, Ur.l. RS, št. 61/2006, 45/2008 in 79/2009).

No, nedvomno jaz česa takega nisem odkljukal. Seveda je pa čisto možno, da sem kdaj podpisal tist njihov obrazec in je bilo to v drobnemu tisku. Ti hudič ti.

Hm... ampak vseeno, tamle piše, da lahko uporabijo mail za PRVO sporočilo, torej ne da dajo mail na listo, ampak lahko pošljejo mail TOČNO ENKRAT, kar je več je pa spam... ne?


Sporočilo, ki si ga dobil ti je po vsej verjetnosti bilo poslano direktno iz PIRS-a, ki to tudi omogoča. Kako pa je prišel, tvoj mail iz PIRS-a na listo pa je drugo vprašanje.
Kolikor sem včeraj gledal PIRS ne moreš e-maila dobit iz seznama na lehak način oz. jaz ne poznam načina, da bi lahko iz PIRS-a na enostaven način dobil listo emailov.

lp

Lonsarg ::

Tema je sicer neaktivna, ampak po googlanju sem ugotovil da gre vsekakor za nerešen problem. Pa pustimo zaenkrat pravni del problema ob strani, čeprav kar se tiče PIRSa sem ugotovil da pošiljanje reklamnih sporočil na emaile iz PIRS baze je 100% ilegalno, edino za prvo sporočilo je nekako siva cona, čeprav najverjetneje prav tako ilegalno. Ampak če bi vsak poslal samo en prvi mail to nikakor ne bi bil problem, pošiljajo jih kar naprej isti.

Mene bolj zanima, kako naj mi prepričamo googlove antispam algoritme, da bo začel PIRS in še kaj drugega metati v koš. Označevanje z spam očitno malenkost deluje, imam kar nekaj slovenskega spama(ne samo pirs) v spam folderju, ampak ta učinek je dokaj blag. Mogoče google ustvarja individualne spam filterje. Ker če bi se večkrat z spamom označeni pošiljatelji na vseh google računih pojavili v spam folderju ne bi jaz imel reklam več izven spam folderja kot znotraj!

"Promocije" zavihek v prenovljenem Gmailu je namreč zelo dober, prepozna 98% slovenskih reklam. Samo očitno se Google odloči, da gre za dovoljene reklame in ne spam...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spam

Oddelek: Pomoč in nasveti
345489 (3946) Matko
»

Spammanje mailboxa ob odprtju podjetja..

Oddelek: Omrežja in internet
121299 (782) SeMiNeSanja
»

upor slovenskim spamerjem

Oddelek: Omrežja in internet
335854 (4582) BlueRunner
»

SPAM zakonodaja - kaj se sme in kaj ne?

Oddelek: Omrežja in internet
81825 (1706) BlueRunner
»

Nezaželjena elektronska pošta oziroma spam...

Oddelek: Omrežja in internet
81404 (1302) Soprano

Več podobnih tem