» »

skrajsevanje avi formata...?

skrajsevanje avi formata...?

branko_bm ::

a obstaja kaksen program ki skrajsa avi fajl (divx) cca 800mb (lahko tudi 1g, poljubno pac) na 700mb (650mb) in mu ob tem koliko je pac potrebno (minimalno) zmanjsa kvaliteto, (lepo bi blo ce bi se dalo nastavit posebaj zmanjsevanje kvalitete slike in posebaj zvoka

folk kak dolgo vam kompresira en dvd? (koliko ur) :)

krneki ::

Probaj Avi Util ali Virtual Dub. Sta zelo podobna programa in rulata. Zna pa bit mal zakompliciran, če to prvič delaš.

Encodiranje DVDjev pa traja odvisno kolk dobr hočeš stvar narest od 4 ur pa vse do par dni *****vanja.

matevzm ::

Ce bos hotel stlaciti, bos moral dekopresirati in nato spet stisniti. To sicer lahko naredis z recimo VirtualDubom ali AviUtil ali cem drugim, samo bo kvaliteta verjetno sepala. Obicajno je , da se kompresiranega formata ne rekompresira, ker gre samo na slabse.
Zvok lahko izlocis in ga bolj zapakiras, a imas spet isti problem.
Trenutni rekorder v porabi casa za pretvorbo DVDjev je FairUse, ki zna ljudem teci tudi po 30+ ur. Nisem pa se poskusil.

branko_bm ::

Hi! trenutno sem na faxu kjer so zelo boge masine tako da tega programa ne morem probat (a mislim da to ni tocno to kar iscem), za pojasnilo bi rad povedal, da bi rad taksen programcek, da bi znjim recimo kot v acdsee-ju odpres (oznacis en fajl) *.jpg in das convert (spet jpg) in mu samo zmanjsas kvaliteto tako da je slika slabsa in zasede manj prostora.
Ok nevem ce je to mozno pri avi in ce kaj takega obstaja, da bi se dalo tak na easy, neda se mi spet razpakirat. :)
Pozabimo... tri dvd-je sem skompresiral, zdaj ta vikedn, in so doligi (1,3gb, drugi je dolg 1,2gb, za tretjega pa nevem tocno) ok bojo pac vsi na dveh cd-jih, kar sploh ni slabo (kvaliteta slike je zelo dobra, ce hoces videt razliko moras zelo dobro pogledat...)

Kakse riperje in kopmresorje (dvd to divx) uporabljete???
Kateri je najboljsi? A ima kaksen to moznost, da nastavis v katerem jeziku naj ripa in s katerimi podnapisi?

matevzm ::

Pa pusti na 2 CDjih, saj ni panike. Lahko naredis playlisto za BSPlayer ali pa ini za MicroDVD, pa ti bo bralo enega za drugim.

Ker delam zvok posebej, ni problema z jezikom, ce se zmotim, pac vzamem drugega.

Podnapise naj bi znal delati Flask, samo je bugasto. Pa tudi sam Flask je malce tako.

Imas plugin za podnapise za VirtualDub, samo se nisem igral, ker vedno naredim tekstovno datoteko, da jih lahko vklopim ali izklopim.

Za ripperje imam jaz zadnje case SmartRipperja za ripati, nato iz filma poberem zvok z vstripom. Nato pa DVD2AVI v VirtualDub, tega vV (VKI MM4), ki vstavlja keyframe na menjavi scen in preklaplja med kodiranjem med Fast in Low motion. Samo malce se mu vcasih odpika, pa naredi keyframe enega za drugim. m4c, ki je malce bolj kompliciran, ima vcasih isto hibo. Samo meni ni prav zelo dobro detektiral menjave scen. Tisti parametri so malce loto.

Naslednji DVD bom pa poskusil FairUse, da vidim.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rip zvoka z DVDja + zdruzitev zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
181519 (1352) zile
»

DVD ripper!

Oddelek: Programska oprema
141555 (1355) Mr.B
»

Divx Encoding: SBC vs. m4c

Oddelek: Zvok in slika
7871 (748) eraserr
»

kako narediti najbolši DivX?

Oddelek: Zvok in slika
241954 (1404) matevzm
»

kako 1 avi razdeliti na 2 fajla?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61094 (1009) branko_bm

Več podobnih tem