» »

Geohot šel na spring break, Sony mu očita pobeg in uničevanje dokazov

1
2
3

Bor H ::

No jst pa mislim da pravna podlaga obstaja, gre za Sonyevo lastnino, do katere nimaš nobene pravice in kot sem prej napisal, lahko je tretirana kot celota (ala glasbeni komad). Torej gre za dve različni "pravni mnenji".

krho ::

Kakšna lastnina lepo te prosim, to je le skupek števil zapisanih v 16ški obliki.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ABX ::

antonija je izjavil:

A ni tko da cez luzo EULA velja kot pravno veljavni dogovor/pogodba med prodajalcem in kupcem?


Da, tako kot v EU, vendar kot vsaka pogodba se lahko na sodišču zavrne v primeru da krši kako pravilo.

Karikirano: Midva skleneva pogodba da si lastim tvoje ledvice, vendar pogodba nima nobene pravne veljavnosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Bor H ::

Si probal kdaj pridt do največjih praštevil? Še ne dolgo tega vem da so jih pomembne organizacije (ala Cia) odkupovale za potrebe kriptografije in so bila tretirana kot skrivnost.

BigWhale ::

techfreak :) je izjavil:

BigWhale je izjavil:

... Casi se spreminjajo in vse vec naprav je bistveno bolj odvisnih od programske opreme kot od samih fizicnih delov. ...

Ker včasih pa so naprave delovale brez programske opreme? Naprave so vedno bile in vedno bodo odvisne od programske opreme.

Vzemi katerikoli napravi programsko opremo in poročaj, če bo še koristna za kaj več kot za smeti.


Povej mi od kaksne programske opreme je bila odvisna parna lokomotiva? Pa moja steklo keramicna plosca? Ali pa moj toaster, ki ima mehanski timer.... :) Pa elektricni kuhalnik za kavo, pri katerem je vse odvisno od enega bimetalnega traku.

Jaka programska oprema. ;)

A avtomobilska industrija ze preganja chip tunerje? Verjetno se ne, je pa samo vprasanje casa kdaj bodo to zaceli poceti.

techfreak :) ::

Se popravljam:
Vzemi katerikoli elektronski napravi programsko opremo in poročaj, če bo še koristna za kaj več kot za smeti.

Sploh pa mogoče že res, da tvoj kuhalnik za kavo deluje brez programske opreme ... ampak kar priznaj, da se ti vklopi glede na to, kdaj ga imaš nastavljenega preko Google Calendarja.

BigWhale ::

antonija je izjavil:

Sicer se spotikamo ob res mickene dlake ampak ce smo ze pri tem, lahko podam proti-argument glede avtorsko zascitenih vsebin.

To, da z nakupom CDja/knjige/konzole ne postanes lastnik vsebine je jasno, lastnik je namrec avtor/nosilec avtorskih pravic ki ti je prodal kopijo svojega avtorskega dela. In ce se ne motim so nadaljni postopki taki, da (tam, kjer EULA ne velja kot zakon) lahko vsebino mirno citiras dokler poleg navajas pravilno avtorstvo (se ne gres plagiatorstva) oz. dokler ne uporabljas vsebine v komercialne namene (kar je pa zelooooo raztegljiv pojem).


Vsebine ne smes uporabljati niti v nekomercialne namene. Citati so precej omejeni

antonija je izjavil:

Objavljanje citatov ni prepovedano. Objavljanje besedil glasb ni prepovedano.


Objavljanje besedil v bistvu je prepovedano. Pred leti, ko so se pojavile prve spletne strani kjer so objavljali besedila pesmi so imeli avtorji kmalu tezave z glasbeno industrijo in so take strani postale placniske. Dandanes pa se financirajo iz reklam.

BigWhale ::

techfreak :) je izjavil:

Se popravljam:
Vzemi katerikoli elektronski napravi programsko opremo in poročaj, če bo še koristna za kaj več kot za smeti.


Ojacevalci, FM sprejemniki in tunerji, ... in se marsikatera elektronska naprava lahko deluje brez programske opreme. Brez ICjev in podobnih zadev. 'Programska oprema' je implementirana kar v samem hardware-u in 'programiranje' je zlaganje elektronskih komponent v pravem vrstnem redu na board. :)

O pojmu programska oprema lahko govoris takrat, ko imas nek relativno preprost nacin, kako do te programske opreme priti, jo posodabljati in popravljati. Ce bos opisal postopek kako z razdrtjem polovice televizije in menjavo desetih cipov in pol tranzistorjev nadgradis svojo televizijo ti ne bo nihce tezil.

Ce bos pa objavil nek preprost nacin kako s pomocjo enega USB diska in nekega preprostega software-a, ki ga objavis na internetu omogocis poganjanje piratskih kopij iger na PS3, si pa lahko brez skrbi, da ti bo kdo za vrat stopil.

techfreak :) ::

Ojacevalci, FM sprejemniki in tunerji, ... in se marsikatera elektronska naprava lahko deluje brez programske opreme

Lahko, vendar ne. Novejše naprave ima večinoma že vse kakšen čip s programsko opremo.

Vsekakor pa ni večje razlike med posodobitvijo/popravljanjem strojne in programske opreme.

BigWhale ::

Ti si prvi rekel 'katerikoli'. To enostavno ni res. Poglej kak high end ojacevalnik. Se najdejo taksni, ki se tranzistorjev nimajo! ;>

krho ::

BigWhale je izjavil:

Poglej kak high end ojacevalnik. Se najdejo taksni, ki se tranzistorjev nimajo! ;>
This made my day :D
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Pyr0Beast ::

Ti si prvi rekel 'katerikoli'. To enostavno ni res. Poglej kak high end ojacevalnik. Se najdejo taksni, ki se tranzistorjev nimajo! ;>

A misliš lampe ?
Ježš.


Ojacevalci, FM sprejemniki in tunerji, ... in se marsikatera elektronska naprava lahko deluje brez programske opreme. Brez ICjev in podobnih zadev. 'Programska oprema' je implementirana kar v samem hardware-u in 'programiranje' je zlaganje elektronskih komponent v pravem vrstnem redu na board. :)

Hja. Shit no. Ta definicija programske opreme je zlo čudna.
Ker če gledaš lahko s programsko opremo nastavljaš na primer frekvenco delovanja wifi omrežja in je vse kar je, zapisano par bitov ki nastavi izhodnemu ojačevalcu frekvenco.

Samo tega ne moreš narediti brez da zadaj nekaj pametnega lavfa, s katerim lahko uporabnik komunicira.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

antonija ::

Zakaj bi delal reazliko med nekom, ki je "software" vgradil v sam hardware (mehanski timer, ...) in nekom, ki je software "vgradil" v pomnilnik iz katerega se potem stvar prebere in izvrsi? Oba sta avtorja, oba sta svoje delo vgradila v napravo, ampak carobno lahko urarja jebes v glavo in mu odziras njegov trdo prisluzeni kruh in objavljas mode za njegovo avtorsko delo (se vedno govorimo o logiki delovanja naprave, o "softwareu"), za pisca kode ki prebiva na cipu pa ne?? Hypocrite much?

Ce bi se slucajno strinjali da je trenutni pristop do avtorskih vsebin, ki ga zagovarjajao zalozbe, dober (ampak se ne strinjamo in ni dober), potem ga je treba aplicirati na vsa avtorska dela. Zakon naj nebi diskriminiral avtorjev glede na uporabljen medij, ali pac? In ce ga apliciramo na vso avtorstvo potem svet precej hitro postane en zlo slab skec iz monty pythona, kjer je prepovedano objavit karkoli, kjerkoli (od stvari ki so ze bile kadarkoli/kjerkoli objavljene).

S takimle odnosom se po mojem mnanju lahko avtorji in zalozniki mirno j3&3j0 in se naprej jamrajo akko hudo jim je zaradi piratsva, kljub temu da cist vsaka nova statistika pove da piratsvo nima kaksnega hudega ucinka na profite (ze zadnja novica o 50% zmanjsanju pretakanja glasbe ni imela nikjer komplementarne novice o zvisanju prodaje).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Manu ::

Točno na to, kar je omenil antonija sem takoj pomislil, ko sem bral Bigwhale-a.

Vsak hardver ima tudi svojega avtorja. Zdaj pa mi bo še nekdo diktiral, kako naj uporabljam namizno svetilko?

Ko stvar kupiš je tvoja in lahko z njo počneš karkoli hočeš (s tem, da ne škoduješ sočloveku). Tudi software kupiš, ampak (po sedanjih pravilih) ni tvoj. Tak sistem je izključno zato, ker se da programska oprema zlahka reproducirati, kar pa avtorjem ni povšeči, saj se jim izmika zaslužek. Prav je, da avtorji zaslužijo, ampak ni pa prav, da ko kupiš od njih njihovo stvaritev te omejujejo, da ne smeš izdelka modificirati (seveda brez zaslužka).

Glavni motivi so seveda popolna kontrola nad stvaritvijo zaradi profita. Dejansko živimo v sistemu, ki omejujejo ustvarjalnost, ker vsaka nova stvaritev temelji na že obstoječi stvaritvi. Temu se reče evolucija, ki je povsem naravna. Naš gospodarski sistem pa ni v skladu s tem preverjenim konceptom. Zato ga je treba spremeniti. To se že odkar pomnimo udenjanja z uporom mladih ljudi v sistemu v katerem živijo, ker prinašajo nove ideje, kar pa dinozavrom seveda ni všeč.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Bor H ::

Tudi če boš razstavil uro, jo pregledal in začel sestavljat identične ure in magar talat na ulci (česar zaradi stroškov ne boš počel verjetno) te bo originalni proizvajalec začel preganjat za plagiatorstvo. Sej si slišal da imajo marsikje posebej izučene carinike, da prepoznajo ponarejene štumfe?

techfreak :) ::

Kje kdo govori o prodaji? Je Geohot kaj prodajal?

antonija ::

Sej se vsi strinjamo da je prodaja DVDjev na kitajskih ulicah slaba stvar. Ampak govora je o objavi kljucev ki so bili v konzoli ki jo je nekdo kupil v stacuni.

Zakaj taka teznja po oveljavljanju dvojnih meril?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ABX ::

Bor H je izjavil:

Tudi če boš razstavil uro, jo pregledal in začel sestavljat identične ure in magar talat na ulci (česar zaradi stroškov ne boš počel verjetno) te bo originalni proizvajalec začel preganjat za plagiatorstvo. Sej si slišal da imajo marsikje posebej izučene carinike, da prepoznajo ponarejene štumfe?


Popolnoma napačna primerjava glede na kontekst debate.

Če primerjamo uro gre tako. Zamenjaš originalne kazalce z rdečimi, nato na web strani opišeš postopek. Po logiki Sony-a bi te lahko avtor ure tožil in prepovedal širit informacije o modifikaciji.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Bor H ::

Sej tudi talanje iger na DVDjih je piratstvo.

Tvoja primerjava je še bolj mimo, ker Geohot ni nikjer napisal kako zamenjat ključ (ali pač?), če hočeš še zmer uro lahko tko vzamemo: če bi razstavil high tech uro v katero je bilo vloženega več razvoja kot v vzgojo povprečnega mulca in bi prepisal vezje in objavu na netu bi imel verjetno tudi kakšen problem. Ok, ta primer bi mogoče bolje deloval na high end audiofilskih ojačevalnikih pa vendar.

ABX ::

A ti sploh veš kaj je ta hacker objavil na netu?

Se gre za Private key s katerim Sony zagotovi da je koda avtorizirana. To ni nobeno avtorsko zaščiteno delo ampak ključ za poganjat aplikacije na konzoli.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Bor H ::

Ok, fino, koda do softwerja, ki je avtorsko delo. Zdj pa prosim objavi natančno poslikan ključ od svojih vrat pa naslov pripiši.

ABX ::

Bor H je izjavil:

Ok, fino, koda do softwerja, ki je avtorsko delo. Zdj pa prosim objavi natančno poslikan ključ od svojih vrat pa naslov pripiši.


Bilo kako obrneš ga ne boš tožil za ukradeno avtorsko delo. In 80% ljudi tukaj trobi o temu.

In če to gre skozi, potem rootkit od Sonya par let nazaj je bistveno večji prekršek. Ne samo da so inštalirali program za zaobit tvojo zaščio, še namestili so jo na tvojo opremo brez obvestila.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Bor H ::

Oh geesh, torej če bi JST objavu sliko ključa tvojih vhodnih vrat me ne bi tožu vsaj za poskus vloma?

ABX ::

Bor H je izjavil:

Oh geesh, torej če bi JST objavu sliko ključa tvojih vhodnih vrat me ne bi tožu vsaj za poskus vloma?


Ni isto, to je ključ ki omogoča poganjanje poljubne koda na TVOJI konzoli.

Če bi on objaliv ključ za vdor na strežnike od SONY-a potem ta tvoja primerjava bi imela smisla.
Tako pa FAIL.

A je res tako težko razumet razliko med tvojo in tujo lastnino?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Bor H ::

HW konzole je tvoj, SW ni, in kaj počneš s SWjem lahko sony kontrolira in tist ključ omogoča zlorabo SWja, ki ni tvoj. Podobno kot neavtoriziran remix komadov.

Če bi potegnu glavo iz peska bi bilo smiselno se pogovarjat s tabo.
Tako pa FAIL.

ABX ::

Bor H je izjavil:

HW konzole je tvoj, SW ni, in kaj počneš s SWjem lahko sony kontrolira in tist ključ omogoča zlorabo SWja, ki ni tvoj. Podobno kot neavtoriziran remix komadov.

Če bi potegnu glavo iz peska bi bilo smiselno se pogovarjat s tabo.
Tako pa FAIL.


Ta ključ omogoča toliko zloraba kot kladivo. Je le orodje, kaj ti počneš z njim je tvoja odgovornost.

Kaj ima veze SW? Ta ključ ni avtorsko zaščiteno delo Sonya.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BigWhale ::

Manu je izjavil:

Točno na to, kar je omenil antonija sem takoj pomislil, ko sem bral Bigwhale-a.
Vsak hardver ima tudi svojega avtorja. Zdaj pa mi bo še nekdo diktiral, kako naj uporabljam namizno svetilko?


Seveda. Saj ti diktirajo. Al si pa ti eden izmed tistih, ki si rece: Men pa ze naujo govoril, da tele moje luci ne smem prklopit na 1kV namest na 220V. Kdo pa so, da mi bodo to govoril???

Hardware-a in SWja ne mores primerjati. Zal ne. Dokler ne bomo imeli replikatorjev tudi za hardware, je ta primerjava nemogoca.

Manu je izjavil:

Tudi software kupiš, ampak (po sedanjih pravilih) ni tvoj. Tak sistem je izključno zato, ker se da programska oprema zlahka reproducirati, kar pa avtorjem ni povšeči, saj se jim izmika zaslužek.


No, saj ti je vse jasno. Dokler ne bo replikatorjev za fizicne stvari, bo software izjema.

Manu je izjavil:

Prav je, da avtorji zaslužijo, ampak ni pa prav, da ko kupiš od njih njihovo stvaritev te omejujejo, da ne smeš izdelka modificirati (seveda brez zaslužka).


Zakaj to ni prav? Saj te nikjer v bistvu ne omejujejo. Ti lahko svoj PS3 spremenis v MechWarrior vozilo, pa ti ne bo nihce nic rekel.

Manu je izjavil:

Glavni motivi so seveda popolna kontrola nad stvaritvijo zaradi profita. Dejansko živimo v sistemu, ki omejujejo ustvarjalnost, ker vsaka nova stvaritev temelji na že obstoječi stvaritvi.


Zabredel si, raje se ustavi preden ne zacnes razlagati o tem kako bi lahko imeli brezplacno elektriko, ce bi se imeli vsi radi in ne bi blo vojn.

Torej, glavni motivi so recimo to, da imas Sony svoje omrezje PSN v katerega ne spusti konzol, ki so bile modificirane.

To, da se mora Sony na vse kriplje truditi pri iskanju taksnih konzol je povsem v redu in se ti zdi povsem normalno, da bi ljudje radi zlorabljali njihov servis in s tem na nek nacin otezevali delo legitimnim uporabnikom?

Zaenkrat se nihce ni podal kaksnega boljsega predloga, kako resiti problem, da bo Sony zadovoljen in da bodo zadovoljni uporabniki. :)

ABX ::

Sony ne bo nikoli zadovoljen, tako da nima smisla iskati kompromis.

Če konzolo kupim je moja in če želim da na njej teče Linux imam to pravico. Kaj si Sony želi mi dol visi.

Če Sony naredi ključ, SW ali HW, za zaklep MOJE konzole imam jaz pravico to ključavnico odstranit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BigWhale ::

antonija je izjavil:

Zakaj bi delal reazliko med nekom, ki je "software" vgradil v sam hardware (mehanski timer, ...) in nekom, ki je software "vgradil" v pomnilnik iz katerega se potem stvar prebere in izvrsi? Oba sta avtorja, oba sta svoje delo vgradila v napravo, ampak carobno lahko urarja jebes v glavo in mu odziras njegov trdo prisluzeni kruh in objavljas mode za njegovo avtorsko delo (se vedno govorimo o logiki delovanja naprave, o "softwareu"), za pisca kode ki prebiva na cipu pa ne?? Hypocrite much?


Hihi. Si ze kdaj probal narediti kopijo kaksne patentirane zadeve? Ali pa zadeve, ki je zascitena blagovna znamka. Vso sreco, ce jo bos odnesel brez posledic.

antonija je izjavil:

Zakon naj nebi diskriminiral avtorjev glede na uporabljen medij, ali pac? In ce ga apliciramo na vso avtorstvo potem svet precej hitro postane en zlo slab skec iz monty pythona, kjer je prepovedano objavit karkoli, kjerkoli (od stvari ki so ze bile kadarkoli/kjerkoli objavljene).


Avtorstvo in kaj je avtorsko delo je kar v redu specificirano v zakonodajah sirom sveta. Cemu sedaj sprenevedanje? Imas blagovne znamke, patente in copyright. Cemu prihaja do razlik? Ze zaradi same narave del in nacina kako hitro in zlahka se jih replicira. V trenutku, ko bomo imeli replikatorje za avtomobile, bodo stvari tudi za avtomobile drugacne.


antonija je izjavil:

S takimle odnosom se po mojem mnanju lahko avtorji in zalozniki mirno j3&3j0 in se naprej jamrajo akko hudo jim je zaradi piratsva


Jaz v bistvu sploh ne govorim o piratstvu ampak o tem, da tebi s pokvarjeno konzolo ne morem zaupati v svojem omrezju in da se nocem boriti proti masi pokvarjenih konzol, zato bom raje kategoricno prepovedal vse pokvarjene konzole, ker bo stvar cenejsa in bolj ucinkovita.

Kar se pa samega avtorstva tice, bi te pa prosil da moje avtorske pravice spostujes. Jaz sem tisti, ki ti v vecini primerov odreja kako lahko uporabis moje avtorsko delo. Ti si pa sedaj jemljes, da to mojo (sicer uzakonjeno) pravico krsis? Kdo pa si ti?

Verjetno predlagas, da ustanovimo eno svetovno organizacijo, ki bo odrejala koliko sme stati en kos programske opreme (ali neko drugo avtorsko delo) in v koliko izvodih jo lahko avtor proda, ter posledicno koliko lahko zasluzi?

Al hoces reci, da naj se avtorji prilagodijo temu, da se njihovo delo v bistvu lahko neomejeno replicira in da je popolnoma vseeno, ce prodajo samo en sam izvod svojega dela?

BigWhale ::

ABX je izjavil:

Sony ne bo nikoli zadovoljen, tako da nima smisla iskati kompromis.
Če konzolo kupim je moja in če želim da na njej teče Linux imam to pravico. Kaj si Sony želi mi dol visi.
Če Sony naredi ključ, SW ali HW, za zaklep MOJE konzole imam jaz pravico to ključavnico odstranit.


Saj ti tudi ne bos nikoli zadovoljen. Ljudje piratizirajo programsko opremo, ki stane en dolar.

Sony ti je pa sicer prodal konzolo na kateri se ne da poganjati linuxa. Kaj si pa ti zelis, pa soniju dol visi. Tisto, kako so onemogocili poganjanje linuxa je druga stvar o kateri imam tudi svoje mnenje. :)

Ce jo ti potem razbijes in nazaj skupaj sestavis in na njej vseeno poganjas Linux je to tvoj problem. Sonija to ne zanima. Je pa problem, ce ti objavis sonijevo intelektualno lastnino (kaj cmo, tudi kljuc za enkripcijo to je. Lahko ga celo stejes za poslovno skrivnost) in potem poves vsem kako lahko zlorabijo to napravo in potencialno delajo skodo soniju in ostalim uporabnikom.

ABX ::

BigWhale je izjavil:

Je pa problem, ce ti objavis sonijevo intelektualno lastnino (kaj cmo, tudi kljuc za enkripcijo to je. Lahko ga celo stejes za poslovno skrivnost) ...


O tem bo presodilo sodišče in ni tako preprosto. Dejansko se vrti vse okoli tega.

Zlorabo sem črtal iz tvoje debate, ker ne govorim o temu. Kot sem že omenil, marsikaj omogoča zlorabo, ampak v tem primeru je kriv uporabnik in ne avtor orodja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BigWhale ::

ABX je izjavil:

Zlorabo sem črtal iz tvoje debate, ker ne govorim o temu. Kot sem že omenil, marsikaj omogoča zlorabo, ampak v tem primeru je kriv uporabnik in ne avtor orodja.


Seveda, vendar dolocene svari se lazje zlorabi kot druge. Zato se vsi strinjamo, da je prepoved vnosa orozja in explozivnih na letala smiselna, prepoved scipalcev za nohte pa ne smiselna.

Torej, prepoved objave kako z razzaganjem in naslicanjem enega cipa pridemo do moznosti poganjanja linuxa na PS3 bi bila nesmiselna. Prepoved objavljanja kljuca s katerim lahko prakticno vsakdo poganja kakrsen koli software na PS3 je pa ze bolj smiselna.

Sony je ravnal nekako tako. Ko je Hotz objavil prve poizkuse svojih experimentov, ko se je sel nek overload enega chipa in je moral razstaviti konzolo ni nihce nic rekel.

techfreak :) ::

BigWhale je izjavil:

Manu je izjavil:

Točno na to, kar je omenil antonija sem takoj pomislil, ko sem bral Bigwhale-a.
Vsak hardver ima tudi svojega avtorja. Zdaj pa mi bo še nekdo diktiral, kako naj uporabljam namizno svetilko?


Seveda. Saj ti diktirajo. Al si pa ti eden izmed tistih, ki si rece: Men pa ze naujo govoril, da tele moje luci ne smem prklopit na 1kV namest na 220V. Kdo pa so, da mi bodo to govoril???

Hardware-a in SWja ne mores primerjati. Zal ne. Dokler ne bomo imeli replikatorjev tudi za hardware, je ta primerjava nemogoca.

V tem primeru ga lahko. Tu se ne gre za replikacijo programske opreme, ampak za objavo določenih podatkov o programski opremi, kar je mogoče narediti pri strojni opremi.

Manu ::

Če nekdo hoče odkleniti PS3, da bo možno vanj namestiti linux, ga lahko. Če objavi postopek kako to narediti potem ne vidim v tem nič spornega. Tu ni govora o nobeni zlorabi in škodi, kot omenjaš.

Kje ti vidiš zlorabo in škodo?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

BigWhale ::

Manu je izjavil:

Če nekdo hoče odkleniti PS3, da bo možno vanj namestiti linux, ga lahko. Če objavi postopek kako to narediti potem ne vidim v tem nič spornega. Tu ni govora o nobeni zlorabi in škodi, kot omenjaš.

Kje ti vidiš zlorabo in škodo?


Ker je PS3 odklenjen lahko nanj namestis karkoli. In to ti kljuci omogocajo. Kaj je tako nejasnega? In ce potem nekdo popravi svojo najljubso igro tako, da omogoca goljufanje na mreznem igranju, potem je to ze zloraba. Ce je v igri se kaksen virtualni denar, ki ga kupujes s pravim denarjem, potem je pa tu se direktna skoda za druge uporabnike.

Imas pa tudi posredno skodo, v primeru da PS3 support in servis zabasejo ljudje, ki so tam zaradi tega ker so si pokvarili povsem uporabno konzolo.

c3p0 ::

>> In ce potem nekdo popravi svojo najljubso igro tako, da omogoca goljufanje na mreznem igranju, potem je to ze zloraba.

Vsekakor. Če nekdo kupi nož z namenom nekoga zaštihat, je to tudi zloraba. Ne gre posploševati.

BigWhale ::

c3p0 je izjavil:

>> In ce potem nekdo popravi svojo najljubso igro tako, da omogoca goljufanje na mreznem igranju, potem je to ze zloraba.

Vsekakor. Če nekdo kupi nož z namenom nekoga zaštihat, je to tudi zloraba. Ne gre posploševati.


Eh? A si pol pismen?

Zloraba je uporaba taksne popravljene konzole in goljufanje pri mreznem igranju. Tako kot je zloraba, ko nekoga zastihas.

Kaj ti ni jasno?

Poldi112 ::

A drugih načinov za preprečevanje goljufanja pa nimajo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gregor P ::

V glavnem torej tehtamo pravice oz. interese kupcev konzol in proizvajalca; meni osebno je interes kupca, ki želi s kupljenim produktom početi kar hoče (razbije konzolo, se igra s programsko opremo, jo razbija, spreminja, morda celo izboljša in zaobide omejitve, ki jih je proizvajalec namenoma postavil, tako da lastnik konzole sploh ne more uporabljati v celoti; in morda to hočejo tudi ostali lastniki konzol, a jim proizvajalec iz sebičnih razlogov nikakor noče povedati kako, kar bi bilo edino pošteno do kupca, kar pomeni, da se lahko obrnejo po pomoč le na drugega kupca, ki jim pove, kako lahko 100% uporabljajo to kar so kupili), dosti bolj pomemben od interesa proizvajalca, ki je dobesedno hotel (ter ga dnevno posiljuje z reklamami in newsletterji ipd.), da kupec kupi njegov produkt. Zadeva rešena8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

ABX ::

Tako je.

Sicer za Sony mi dol visi, ampak če to gre skozi nas čakajo črni časi. Karikirano, lahko pride do tega da v hladilnik lahko daš samo avtorizirane produkte.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigWhale ::

Poldi112 je izjavil:

A drugih načinov za preprečevanje goljufanja pa nimajo?


Nevem. Vprasaj jih. Vcasih je generalna prepoved bolj smiselna od posamicnega preganjanja in ukvarjanja s problemom takrat, ko nastane.

BigWhale ::

Gregor P je izjavil:

V glavnem torej tehtamo pravice oz. interese kupcev konzol in proizvajalca; meni osebno je interes kupca, ki želi s kupljenim produktom početi kar hoče (razbije konzolo, se igra s programsko opremo, jo razbija, spreminja, morda celo izboljša in zaobide omejitve, ki jih je proizvajalec namenoma postavil, tako da lastnik konzole sploh ne more uporabljati v celoti; in morda to hočejo tudi ostali lastniki konzol, a jim proizvajalec iz sebičnih razlogov nikakor noče povedati kako, kar bi bilo edino pošteno do kupca, kar pomeni, da se lahko obrnejo po pomoč le na drugega kupca, ki jim pove, kako lahko 100% uporabljajo to kar so kupili), dosti bolj pomemben od interesa proizvajalca, ki je dobesedno hotel (ter ga dnevno posiljuje z reklamami in newsletterji ipd.), da kupec kupi njegov produkt. Zadeva rešena8-)


Saj dokler to pocnes v lastni garazi ni s tem nic narobe. Problem je, ko s taksno konzolo prisvetis na PSN. Takrat pa lahko to postane problem. Jaz se s taksno politiko kar strinjam. Se mi pa zdi, da taksni primeri ne bi smeli biti obravnavani tako hudo.

Ce imas hacked konzolo, se cloveka pac odklopi iz PSNja. Problem pa je, da to rata potem dirka, ko se Sony trudi kako izboljsevati zascito proti taksnim primerom in denar vlaga v taksne zadeve namesto v kaj bolj pametnega.

V taksnem primeru je stvar precej lazje generalno prepovedati in doseci to, da objavljanje taksnih zlorab postane nelegalno.

Clovek se pac vedno vprasa ali se spravljajo na komarja s pet kilsko macolo ali pa montirajo mreze proti komarjem na okna. Resnica je verjetno nekje vmes.

ABX ::

Xbox so bistveno prej odklenili a ne vidim neke drame za online igranje.

Kdor pač nima konzole po standardu dobi account ban.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Manu ::

BigWhale je izjavil:

Manu je izjavil:

Če nekdo hoče odkleniti PS3, da bo možno vanj namestiti linux, ga lahko. Če objavi postopek kako to narediti potem ne vidim v tem nič spornega. Tu ni govora o nobeni zlorabi in škodi, kot omenjaš.

Kje ti vidiš zlorabo in škodo?


Ker je PS3 odklenjen lahko nanj namestis karkoli. In to ti kljuci omogocajo. Kaj je tako nejasnega? In ce potem nekdo popravi svojo najljubso igro tako, da omogoca goljufanje na mreznem igranju, potem je to ze zloraba. Ce je v igri se kaksen virtualni denar, ki ga kupujes s pravim denarjem, potem je pa tu se direktna skoda za druge uporabnike.

Imas pa tudi posredno skodo, v primeru da PS3 support in servis zabasejo ljudje, ki so tam zaradi tega ker so si pokvarili povsem uporabno konzolo.

In kaj potem, če nekdo namesti gor karkoli hoče? To sploh ni problem, dokler ne krši pravil mrežnega igranja. Takrat se ga pač izključi.

Ampak nisi mi odgovoril na vprašanje kakšno škodo ima Sony? Je mogoče ta, da so kupovali PS2 ali PS3 za čisto neke druge namene (ne z namenom goljufanja)? Gre mogoče to Sony-ju v nos? Kupujejo se njihove konzole, ampak ne z namenom igranja (in posledično ni dobičkov od iger).

Tako si jaz mislim. Sony želi popolno kontrolo nas PS3. To pa pomeni - kupovanja iger. Najbolj podlo je to (če je res to, kar si mislim, da je): Sony gre z vsemi topovi nad posameznike, ne upa pa se iti nad ameriško vojsko, ki so kupovali PS3 za čisto druge namene.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

BigWhale ::

Manu je izjavil:

Ampak nisi mi odgovoril na vprašanje kakšno škodo ima Sony? Je mogoče ta, da so kupovali PS2 ali PS3 za čisto neke druge namene (ne z namenom goljufanja)? Gre mogoče to Sony-ju v nos? Kupujejo se njihove konzole, ampak ne z namenom igranja (in posledično ni dobičkov od iger).


Saj sem ti povedal, pa si slabo prebral. Povecan support in pa nezadovoljstvo uporabnikov, ki si pokvarijo konzolo in potem krivijo Sony.

Manu je izjavil:

Tako si jaz mislim. Sony želi popolno kontrolo nas PS3. To pa pomeni - kupovanja iger. Najbolj podlo je to (če je res to, kar si mislim, da je): Sony gre z vsemi topovi nad posameznike, ne upa pa se iti nad ameriško vojsko, ki so kupovali PS3 za čisto druge namene.


Ja, teorije zarote so povsod. Vsi nas kontrolirajo in si zelijo popolne kontrole. ;) Zakaj bi pa sli nad amerisko vojsko? A je kdo iz poveljstva objavil kaksne kljuce kje? Saj vseeno za kaj uporabljajo PS3. Tudi nadte se Sony ne bo spravil, ce ne bos svojih dosezkov obesal na veliki zvon in hkrati govoril cez Sony.

amigo_no1 ::

Verjetno so kak poceni cluster za dekodiranje nečesa postavili, če malo ugibam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Poldi112 ::

>Saj sem ti povedal, pa si slabo prebral. Povecan support in pa nezadovoljstvo uporabnikov, ki si pokvarijo konzolo in potem krivijo Sony.

Saj ti je on povedal, da lahko samo tiste izklopijo iz mrežnega igranja, in ne bo nezadovoljnih uporabnikov zaradi goljufanja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Manu ::

Bigwhale

To si ti misliš, da je problem povečan support in pa nezadovoljstvo uporabnikov. Imaš povezavo, da gre res za to?

Nisem omenjal teorije zarote, ampak logičen sklep, da Sony služi bolj z igrami, kot pa s konzolami. Če pa kupuješ samo konzole in ne igre, potem je Sony na izgubi. A ni tako? Rešitev je torej onemogočiti uporabnikom PS3 nameščanje dodatnega OS, ker Sony nima nobenih dobičkov s tem, saj se v tem primeru PS3 uporablja za povsem druge namene (kot v primeru ameriške vojske).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

c3p0 ::

BigWhale je izjavil:

c3p0 je izjavil:

>> In ce potem nekdo popravi svojo najljubso igro tako, da omogoca goljufanje na mreznem igranju, potem je to ze zloraba.

Vsekakor. Če nekdo kupi nož z namenom nekoga zaštihat, je to tudi zloraba. Ne gre posploševati.


Eh? A si pol pismen?

Zloraba je uporaba taksne popravljene konzole in goljufanje pri mreznem igranju. Tako kot je zloraba, ko nekoga zastihas.

Kaj ti ni jasno?


Torej si le še enkrat ponovil, kar sem ti jaz napisal, skužil pa še vedno ne. In se ne rabiš spuščat na nivo nervoznega, užaljenega otroka. Bodi jim raje zgled.

Ko konzolo kupiš, je pač tvoja in kaj z njo počneš je tvoja stvar, vsaj zaenkrat (in upam da tako ostane). Če jo uporabljaš za homebrew, linux, emulatorje, OK. Če greš z njo na PSN, te ima Sony pravico bannat, saj si kršil TOS. Kaj tu ni jasno? Lahko pa navedeš kakšne primere, ko so ljudje z modificirano igro online goljufali, ker je to po tvoje velik problem. Lahko navedeš primere za stari Xbox, Xbox360 (v divjini je kar nekaj povsem shackanih konzol), PS2, WII, NDS...

In kaj točno ima sploh s tem prodajalec nožev Geohot?

>> Saj sem ti povedal, pa si slabo prebral. Povecan support in pa nezadovoljstvo uporabnikov, ki si pokvarijo konzolo in potem krivijo Sony.

Ah, ubog Sony, pa saj se mi prav smili njihov support oddelek. Kak link, dokaz? Ali pa gre spet samo za "meni se zdi" teorije.

Manu je izjavil:


Če pa kupuješ samo konzole in ne igre, potem je Sony na izgubi. A ni tako? Rešitev je torej onemogočiti uporabnikom PS3 nameščanje dodatnega OS, ker Sony nima nobenih dobičkov s tem, saj se v tem primeru PS3 uporablja za povsem druge namene (kot v primeru ameriške vojske).


To drži morda v začetku prodaje neke konzole, ko je HW še drag. Z leti cena izdelave pada in mislim da so zdaj že tudi s prodajo same konzole globoke v črnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Bor H ::

Razlika med nožem in geohotom je splošna uporaba: rocket launcherja tudi verjetno ne boš dobil v Mercatorju, pa čeprav bi ga želel za novo leto kot ognjemet uporabt
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony še vedno na udaru (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13127300 (24940) ABX
»

Geohot šel na spring break, Sony mu očita pobeg in uničevanje dokazov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10224768 (22125) ABX
»

Sony pridobil začasno odredbo zoper Geohota (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6216796 (14686) BigWhale
»

Sony toži skupino fail0verflow zaradi objave zasebnih ključev PS3

Oddelek: Novice / Tožbe
3911192 (8827) BigWhale

Več podobnih tem