» »

Geohot šel na spring break, Sony mu očita pobeg in uničevanje dokazov

1 2
3
»

antonija ::

Hihi. Si ze kdaj probal narediti kopijo kaksne patentirane zadeve? Ali pa zadeve, ki je zascitena blagovna znamka. Vso sreco, ce jo bos odnesel brez posledic.

Ja, ko sem bil majhen sem na majico s flomastrom narisal logo od svoje priljubljene glasbene skupine. Pa nisem znaka ™ napisal zdraven. Se vedno me noben ni tozil za moje piratsvo.
S patenti sicer ne vem akko je, ampak ce se prav spomnim ima M$ patent na eno sorto spodnjih hlac. Ce si jaz doma sesijem take spodnje hlace (direkt po patentu, z debelino nitke in dolzino siva natancno), me bo M$ tozil?

Ze zaradi same narave del in nacina kako hitro in zlahka se jih replicira. V trenutku, ko bomo imeli replikatorje za avtomobile, bodo stvari tudi za avtomobile drugacne.

Se pravi zato ker lahko nekateri "peoizvajajo" izdelke prakticno zastonj jih je treba bolj scitit kot nekoga ki mora za proizvodnjo vlozit mastne denarce za opremo in surovine? Potemtakem bi moralo bit ravno obratno, ves kaksne so izgube ce zastonj postavis tovarno??

Jaz v bistvu sploh ne govorim o piratstvu ampak o tem, da tebi s pokvarjeno konzolo ne morem zaupati v svojem omrezju in da se nocem boriti proti masi pokvarjenih konzol, zato bom raje kategoricno prepovedal vse pokvarjene konzole, ker bo stvar cenejsa in bolj ucinkovita.

Sony lahko mirno prepove moddane konzole v svojem omrezju, tud kar se mene tice (zna pa bit da bi se kdo drug vtaknil ob tole). Ampak sony ne pocne tega v tem primeru zato to sploh ni predmet spora.

Kar se pa samega avtorstva tice, bi te pa prosil da moje avtorske pravice spostujes. Jaz sem tisti, ki ti v vecini primerov odreja kako lahko uporabis moje avtorsko delo. Ti si pa sedaj jemljes, da to mojo (sicer uzakonjeno) pravico krsis? Kdo pa si ti?

Jaz sem drzavljan ki se ne strinja z zakoni glede avtorskega prava in pri tem intezivno izvajam drzavljansko nepokorscino. Trenutno nima na voljo milijonov EUR za lobiranje za spremembo zakonodajo, tako da kar se tice pravnega statusa si varen in lahko mirno nategujes folk kolikor te je volja.

Verjetno predlagas, da ustanovimo eno svetovno organizacijo, ki bo odrejala koliko sme stati en kos programske opreme (ali neko drugo avtorsko delo) in v koliko izvodih jo lahko avtor proda, ter posledicno koliko lahko zasluzi?

A jo? Kar citat prilimej pa bo stvar resena. A morm se jaz zacet pisat random neumnosti in trdit da si jih ti napisal? Tole je ze mickeno pateticno...

Al hoces reci, da naj se avtorji prilagodijo temu, da se njihovo delo v bistvu lahko neomejeno replicira in da je popolnoma vseeno, ce prodajo samo en sam izvod svojega dela?

Avtorji naj se prilagodijo temu, da nimajo (in IMO ne smejo) imeti kontrole nad tem, kaj jaz pocnem s kupljenim artiklom, dokler ne gre za komercialno dejavnost. Ker po trenutni zakonodaji sem v prekrsku ce gledam skozi okno od soseda TV (zna bit da je tudi on v prekrsku ker "nedovoljeno javno predvaja avtorska dela"). In zelo verjetno si tud ti v prekrsku ce na vlaku beres cajtnge in ti potnik ki sedi nasproti prebere naslove na naslovnici. Kako hudica se lahko gres tako piratsvo? Kdo pa si ti da bos sam odlocal kdo alhko bere tuje avtorsko delo (za katerega si ti kupil samo licenco)?? Avtorj je zasciten z zakonom ki mu doloca njegove pravice, ti jih pa takole krsis!!?!

Sony ti je pa sicer prodal konzolo na kateri se ne da poganjati linuxa.

Ne pa ni. Se celo reklamirali so poganjanje linuxa kot glavno prednost pred tekmeci.

Razlika med nožem in geohotom je splošna uporaba: rocket launcherja tudi verjetno ne boš dobil v Mercatorju, pa čeprav bi ga želel za novo leto kot ognjemet uporabt.

Pa seva crne kuge tud ne dobis v merkatorju ce bi ga hotel za dan mrtvih okrog trosit. Zakaj neki?
Primerjava z nozem je cisto na mestu ker (kuhinjski) nozi niso prepovedani nikjer na svetu, raketomet in crna kuga pa povecini je; po drugi strani so tud kljuci (hardwareski in softwareski povecini legalno orodje, razen v bolj zaprtih rezimih.

Avtorji kar jamrajte kaksna grozna skoda se vam dela, kako vsi po spisku krsijo avtorske pravice (BTW ce to res pocnejo vsio po spisku, a ni to ze precej dober indic da je tak zakon brezvezen? Ker ubijajo se ne vsi po vrsti, posiljujejo tud ne, ropa se tud ne zato ker imas 5 min casa...). Se naprej mirno lobirajte in za velike dnarje nove, se bolj glupe zakone ki bojo se mickeno bolj poglobil nezadovoljstvo raje do avtorjev in zalozb, pol pa poglejmo kaj bo rezultat vasega "boja".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bor H ::

http://kotaku.com/#!5790814/playstation-hacker-geohot-settles-with-sony-computer-entertainment-america

očitno so se pogodili:
"While full details of the settlement are not yet available, it's hard to parse this as anything but a win for Hotz, who simply has to refrain from publishing information that is already broadly reproduced elsewhere on the internet."

ABX ::

To ni dobro, se je šlo za svobodo kupca in Sony je zmagal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony še vedno na udaru (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13127316 (24956) ABX
»

Geohot šel na spring break, Sony mu očita pobeg in uničevanje dokazov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10224778 (22135) ABX
»

Sony pridobil začasno odredbo zoper Geohota (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6216817 (14707) BigWhale
»

Sony toži skupino fail0verflow zaradi objave zasebnih ključev PS3

Oddelek: Novice / Tožbe
3911199 (8834) BigWhale

Več podobnih tem