» »

Telekom noče priklopiti interneta, kljub temu, da je le ta na naslovu že bil priklopljen.

Telekom noče priklopiti interneta, kljub temu, da je le ta na naslovu že bil priklopljen.

civic_ ::

Pred pol leta smo odjavili internet(t2) in s tem telefonski priključek. Izgubili smo prosto parico. Zakaj je bilo to dobro? Očitno ni bilo, takrat me ni bilo ravno veliko doma in itak se ga da takoj nazaj priklopit ane? :Počitno ne.

No po nekaj mesech želim priklopiti internet na svoje ime.
Naročim internet+tv pri amisu.
Enostavno pošljejo pismo: Priklop ni mogoč.
T2: Priklop ni mogoč.
Kdaj pa bo ne vedo povedati.
Probam še pri siolu (bolj pri koritu, morda njim bojo priklopli) Ne morejo.
Me pa vsaj telekom pokliče in povejo, da so vse parice zasedene in, da do nadgradnje centrale ne bo mogoč priklop. Povejo, da lahko traja leta! LETA!
Lokalni telekomov predstavnik pove, da se mi splača priklopit telefon(pstn) ker potem hitreje in lažje priklopijo (če priklopijo)Stane 90€+10 na mesec za nekaj kar ne rabim in nočem. Torej Telekom prej priklopi internet tistim, ki že imajo pri njih telefon.
V 21. stoletju, v srednje velikem mestu nekaj sto metrov od centrale, kjer sem imel internet, kjer imajo sosedi internet bo priklop mogoč čez nekaj let!

Jutri kličem agencijo za pošto in elektronske komunikacije.

Kaj naj naredim?

Ne instant internet 10kb/s se pa ne grem.

crniangeo ::

kabelska ni možna ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

Tilen ::

berac, ne moreš nič. Lahko le plačaš 90EUR in priklopiš PSTN, naričiš internet na Amisu, pooblastiš Amis, da v tvojem imenu odjavijo PSTN in zgradijo PRD priključek (če je to mogoče).


Situacija je približno taka (zelo poenostavljeno) :

1. Imaš stikalo s 24 porti na katero je priklopljenih 24 strank in 10 strank ki čakajo s kablom v roki, da se priklopijo na stikalo.
2. Ena od obstoječih 24 strank odjavi internet in potem čaka samo še 9 strank
3. Ko daš ponovno poizvedbo je tvoj port na stikalu seveda zaseden in si 10. v vrsti
4. Lahko pa plačaš del rente za novo stikalo in plačaš Telekomu 90EUR, da bo poleg tega stikala postavil še eno

;)

Situacija ni točno takšna, je pa dober približek tega kar se ti je zgodilo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DonMatejo ::

imaš še eno možnost. dogovori se s sosedom, ki ne uporablja veliko neta, da on vzame večji paket, pa ti kriješ celotne stroške postavitve, nadzora nad opremo, naročnino... Seveda si ob tem še solidaren in ne obremenjuješ preveč povezave, da on ne bo prikrajšan. :) Gre, o legalnosti pa... saj te ne morejo niti priključiti.

strošek je v grobem 200eur za recimo ruter na sosedovi strani, 2 voda iz sosedove hiše v ror in v zemljo in pri vas doma dva routerja v vsako nadstropje eden. Da se tudi z manj. Obadva dobita wireless povezave povsod.

Okrnjena različica lahko tudi samo kabel v zemljo (cca 10cm globoko odkopat predvidevam, da ni problem, ruša se pa zaraste nazaj v 1 mesecu).

In se nikoli več ne sekiraš za nič drugega.

Zgodovina sprememb…

geniuus ::

telekom pač nima proste parice, nadgradnja centrale stane, denarja pa nočejo dati
telefonsko linijo lahko dobiš, ker se da eno parico delit (a ne moreš prenašati ADSL/VDSL signala)

z naročnino na telefon si samo povečaš možnosti za priklop
v kolikor ni možnosti za kabelski internet je tu še vedno gprs/umts
če imaš dober signal T2, te stane naročnina 10EUR na mesec
imaš pa še mobitel in simobil

fosil ::

Prepričaš kakšnega soseda da ne rabit interneta in se odjavi.
Ali pa kakšnega nahecaš da čez poletje, ko je na dopustu odjavi net, da bo prišparal :))
Tako je!

šernk ::

zato se pa ne smeš odjavit ko enkrat imaš net v tej naši prelepi deželi.

poznam primer ko se je človek vse zmenil z T2, odjavil siol, čez en teden pa ga iz T2 kličejo, da priklop ni mogoč.

kolk več možnosti je da boš dobil prej internet če imaš telefon sicer ne vem, verjetno le toliko, da te najbrž oni kontaktirajo ko nadgradijo centralo, ko jo bodo nadgradili, bo verjetno itak več kot dovolj prostora, le da ti najbrž ne boš vedel kdaj bo nadgrajena. pri nas se je čakalo na nadgradnjo dobre 3 leta od kar je bila centrala zasedena, je pa res da nismo neka velika vas (mogoče čakalo 5 hiš za ADSL).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

civic_ ::

OK, edina možnost, ki mi preostane je, da se dogovorim s sosedom.
Signal ima skoraj po celi hiši 1 stolpec, le na enem delu 2-3 stolpce.
Oprema:
1x wifi acses point-brez ruter možnosti
Nabavil bom: http://cgi.ebay.co.uk/18dBi-TurboTenna-...

Katera je najboljša opcija, ki naj jo predlagam ob tem da plačam...:
-S sosedom se zmenim, da njegov ruter brezžično povežemo z našim acess pointom. Na katerega naj dam ojačevalno anteno? Ali je vseeno? Kako vpliva to na njegov performance?
-Na sosedov ruter montiram anteno Ali usmerjena antena vseeno oddaja signal v bližnjo okolico-sosedu?
-Zaradi morebitnega slabšega performaca sosedovega ruterja dam sosedu naš acess point na katerega montiram ojačevalno anteno. Signal bi vrejetno prišel v zadostni meri do nas, da bi lahko z vsemi računalniki dostopali...

Želim si, da bi bilo vse čim bolj enostavno z čim manj "motanja" in bog ne daj da kdaj sosedu ne bi delalo.
Seveda, se bo moral s tem še strinjat...:)

jukoz ::

Če se s sosedom ne uspeš zmenit (moj primer), poglej to temo: Sredi Ljubljane ni mogoče do interneta prek bakra

Če je dovolj močen signal seveda.

civic_ ::

Ha ha :D Ni T" mobilnega interneta v Ilirski Bistrici :) Tudi UMTS signala ne.
Optike ni in je nikoli ne bo.
Hvala za idejo o kablu, sm mislil, da je samo TV..bom kontaktiral jutri
http://www.teles.si/cenikii.html
Hehe sam so hitrosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

Tilen ::

Trio družinski 5/1 za 42€ sploh ni tako slaba opcija.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Spajky ::

Najbolje je, da tega tvojga soseda od časa do časa pelješ na pizzo! 8-)

Pri sebi si montiraš v komp wifi ali PCI kartuljo z antenco na kabelčku ali USB kartico na podaljšku, Nastaviš na B-Only wifi mode in TX mode (če se da na 2Mbit) ter malo preštudiraš "enhancanje signala s kao kovinskimi dodatki" ... pa bo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

blackbfm ::

Tole wlan kartico naroči pri wlan-sat, verjetno niti ne boš rabil dodatne antene: Alfa AWUSO36H

Vse ostalo je metanje denarja stran.

Spajky ::

desno od gori navedenega imaš tudi cenejši adapter z dovolj kabla, ne vem pa kako deluje (ne morem priporočat) ...

Ps.: vse kar se napaja direkt iz enojnega USB priključka na matični NE more imet več kot 200mW RF izhoda; zato one kao močnejše wifi variante so bolj zavajanje kot ne, sdaj pri večji moči "poklekne" tokovni izhod iz USB-ja (500mA); primerljivi USB ključki (50mW) vlečejo okoli 350mA, v varčevanju z energijo (fast mode) pa cca.250mA npr....

Kar se tiče blackclw -jevega priporočila, pa je OK, pa še na ono antenco lahko natakneš "Frupi Tetrapak" iz spodnje sredine četrtega članka z onega mojega linka, pa boš oddajno RF moč lahko dal na minimum potrebno oz. malce več .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mojca ::

Mimogrede: ko sem (v že linkani temi) povpraševala glede novega priključka za telekom, se mi zdi, da je bila nekje klavzula (ali pa so mi povedali po telefonu), da moraš plačati za novo naročniško razmerje samo v primeru, da več kot pol leta ali več kot leto na isti lokaciji ni bil priključen telefon. Tako da preveri. Če samo pol leta nisi imel interneta, je morda mogoče, da ti ne bo treba plačati. Sicer pa tega člena zdaj ne najdem nikjer. Morda se motim ali pa so vmes spremenili pravilnik.

fosil ::

Kar se soseda tiče.
Morda bi bilo dovolj že, če bi on svoj ruter prestavil na kakšno okensko polico, ki je obrnjena proti tvoji hiši.
Tako je!

civic_ ::

T2 pošlje mislim, da 3 poizvedbe, če so negativne ne priklopi. Ob vseh teh kolobocijah z amisom in siolom sem takrat poklical t2. So rekli, da bodo spet poslali poizvedbo telekomu. Danes je T2 priklopil internet. In so jo res. Prihranil sem 90€ priklopnine na telekom+plačevanje telefona do takrat, ko bi me siol izvolil priklopit na digitalno parico.

PS: Kabeljska ni bila možna.

kozorog ::

Super:D

RejZoR ::

Fajn. T2 je kar fajn ponudnik. Sicer imajo svoje interne kolobocije ampak na zunaj (torej za končne uporabnike) pa delujejo super. Tud s podporo imam super izkušnje, jih pa je najbolje kontaktirat na neuradnem T2 forumu. Vsaj če ne rabiš nujno prec zdele takoj ampak lahko počakaš ene pol ure...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328555 (7564) Topix
»

Izgradnja nove internetne priključne točke ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
151840 (1484) Štrubsi
»

Internetni dostop brez Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
122386 (1943) jurre
»

telekom zajebava... help me!!!...

Oddelek: Omrežja in internet
142662 (1866) Bakunin
»

Telekom zavrnil razvezan dostop

Oddelek: Omrežja in internet
265602 (4011) 'FireSTORM'

Več podobnih tem