» »

Baterija PCja in zagon compa

Baterija PCja in zagon compa

slitkx ::

V kolikor dam baterijo (CMOS) ven, je lahko kaj narobe oz. se bo comp sploh zagnal? (Štrom že, samo dalje?)
Logika mi sicer prav, da ne, ker je poenostavljeno CMOS=BIOS, a vseeno...ziher je ziher.

Problem je namreč v tem, da bi moral resetirati BIOS, pa ne gre, čeprav sem baterijo že dal ven (ugasnjen comp).

Riff ::

računalnik moraš imeti izklopljen iz napajanaja pa ne prižigaj dokler je baterija zunaj pa počakaj par minut ali pa ko je računalnik izkljčen poišči v user manual od osnoven ploče ( če maš pa na netu če ne najdeš) clear bios in premakni jumper za par minut potem pa nazaj potem pa poizkusi, lahko pa je treba še od napajalnika atx napajanaje do matične ko imaš vse izklopljeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

slitkx ::

Glih v tem je haklc. Z baterijo in jumperjem že imam izkušnje - ko sem nazadnje nucal resetirat BIOS, je delovalo, sedaj pa ne. Je pa res, da se mi je pred časom na matični plošči poškodoval USB konektor in, če se prav spomnim, mi je takrat začelo javljati, da je BIOS overclocked (al nek podobnega, zdele pišem iz glave).

klinker ::

Ce je komp izklopljen iz elektrike in brez baterije se bios mora resetirat. Seveda ce imas vse nastavitve na default bos samo uro pa datum imel spremenjene. Drugace mas pa v biosu tudi opcijo za dat vse na default.

Riff ::

razn če je USB konektor kaj poškodoval na plošči, ja če je vse tako kot treba bi se bios moral resetirat

slitkx ::

Vem, kako se počne zadeve v BIOSu, a kot rečeno, kljub temu, da sem dal baterijo ven ter premaknil jumber (ob izklopljenem računalniku, pustil sem dobrih 5 minut), se BIOS ni resetiral. Do nastavitev ne morem priti. Po pritisku 'Del' knofa bi moral priti v BIOS, F8 naj bi mi vrgel Boot Popup (tudi ni prijelo)...skratka, kao overclocked.

No sej tega se bojim, da je USB konektor poškodoval matično. Je bla enkrat mat mau nerodn, ko je spred iz usb priključka vlekla USB wifi anteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Duhec ::

Včasih ni dovolj, da je komp izklopljen ampak moraš izpuliti tudi 220V kabel in stisniti tipko za vklop, da se vsi kondenzatorji razelektrijo.
Še to poizkusi, nato iztakni baterijo, prestavi jumper na Clear Cmosa, in za nekaj 10 sekund še kratko skleni + in - kontakt na ležišču baterije na plati.
Nato prestavi jumper nazaj, vtakni baterijo, 220V kabel in vklopi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495414 (4875) CyberAD
»

Težave z zagonom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
171985 (1782) solatko
»

Scanning BIOS image in hard drive?

Oddelek: Strojna oprema
242311 (1881) misek
»

CMOS cheksum error Defaults loaded

Oddelek: Strojna oprema
141549 (1342) Duhec
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312075 (11462) k0lar

Več podobnih tem